User Tag List

16 sonuçtan 1 ile 16 arası

Konu: HDD Veri Kurtarm

Killah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Question HDD Veri Kurtarm

Arkadaslar selam

Yaklasik 10-11 sene once kullandigim masaustu bilgisayarindaki HDD bozulmustu. Icinde rahmetli babamdan kalan tum fotograflar, cocukluk fotograflarim ve benzeri bircok fotograf mevcut.

Ben bu cihazin kayboldugunu saniyordum ancak simdi tasinma arefesindeyken aralardan bir yerden cikti.

Bunun icindeki verilerin geri kurtarilmasi icin sanirim bircok yer var, google'layinca cikiyor ancak daha once bunu tecrube etmis olan varsa onerecegi yerler ile gorusmek isterim.

Bir de surec nasil isliyor? Ben cihazi veriyorum, icindeki verilerin ne oldugu bilgisini bana verip, onayima istinaden mi kurtarma yapiliyor?

Bilgi verebilen olursa cok sevinirim.
    Alıntı BarKing Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eski arabacilardan kim kaldi, Vaktinde saatimi satsam vtec aliodum, Simdi satsam sifir iki type r alirim

::ZaFeR:: - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2 sene önce felan kırılan telefonumdan veri kurtarma işi yapıldı. Telefon ve beraberinde 1 adet usb bellek göndermiştim ben. Telefondaki tüm verileri çıkartıp usb bellek ile geri göndermişlerdi bana. Yapan yerin instagram adresini bırakıyorum buraya
    Data Master's (@datamastertr) Instagram profile • 141 photos and videos
    1994 Honda Civic Si Sedan 2009 Mitsubishi Lancer 1.8 CVT
    2009 Mitsubishi Colt 1.3 CZ3 2010 Renault Megane 1.5 DCi Sporttourer

BRKBRDL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    R-Studio ile ben kendim kurtarmıştım 2 kere. Programı ilk defa kullanıp başarıya ulaştım. Önce bu programı deneyin çözüm olmazsa bu hizmeti veren kişilere ulaşırsınız

EnesAksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Killah Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar selam

Yaklasik 10-11 sene once kullandigim masaustu bilgisayarindaki HDD bozulmustu. Icinde rahmetli babamdan kalan tum fotograflar, cocukluk fotograflarim ve benzeri bircok fotograf mevcut.

Ben bu cihazin kayboldugunu saniyordum ancak simdi tasinma arefesindeyken aralardan bir yerden cikti.

Bunun icindeki verilerin geri kurtarilmasi icin sanirim bircok yer var, google'layinca cikiyor ancak daha once bunu tecrube etmis olan varsa onerecegi yerler ile gorusmek isterim.

Bir de surec nasil isliyor? Ben cihazi veriyorum, icindeki verilerin ne oldugu bilgisini bana verip, onayima istinaden mi kurtarma yapiliyor?

Bilgi verebilen olursa cok sevinirim.
    Harici aparatla linux işletim sistemine bağlayıp bir deneyin şansınızı. Mekanik sorun yoksa genelde yavaşda olsa okur.

safaks - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Windows ortamında easy recovery uygulamasıyla çok kurtardım ben. Hatta aratırken sadece resim fotoğraf uygulamalarını aratabiliyorsunuz. Hatta başlamadan netten crackli versiyonlarını bulun.

e.sezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhaba,
    Geçen sene benim de laptop hardiski çalışmaz hale geldiği için böyle bir arayışım olmuştum. Hatta burada başka bir konusu da vardı diye hatırlıyorum. Ben PİTS veri kurtarmayı tercih etmiştim, olumlu yorumlar vardı.

Süreç şöyle işledi, bana uzak olduğu için harddiski kargo ile gönderdim. İnceleyip fiyat teklifi verdiler, verileri kurtarabiliyorlarmış. Onay verirseniz ya yeni harddisk gönderiyorsunuz ya da onlar ücreti karşılığı temin ediyor. İşlem bitince onların bilgisayarına uzaktan bağlandım, kurtarılan verileri kontrol ettim. Herşey tamamsa ödemeyi yapıyorsunuz, onlar da yeni harddiski kargoluyor. Maalesef fiyatlar biraz yüksek ama en azından herşeyi kurtardılar, ben memnun kaldım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    49 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    taze bir hort yapalim,
    HDD'dan veri kurtarma icin duzgun, isini iyi yapn bir firmaya ihtiyacim var, onerisi olan var mi?
    son mesajda PITS firmasi onerilmis, ne dersiniz?

Tech Moderator Schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Pits iyidir. Bir çok defa iş yaptırdım. Adımı verebilirsiniz. ACC Bilişim'den Şuayb.
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI
    Never drive faster than your guardian angel can fly
    106 RC - 106 GTI with 2 liter engine

Post Thanks / Like
    Mentioned
    49 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    buradaki oneriler itibariyle 2023 Temmuz ayinda Pits'e 4TB SATA external Seagate drive'i verdim. drive bir arkadasimin. standart tuketici urunu; ozel, enterprise vsvs. degil.

verdikleri teklifi onayladik. pazarlik yapmadik.

uzerinden aylar gecmesine ragmen bir ilerleme olmadi. sozum ona bir bilgi sistemleri var, oraya not ediyorlar ancak telefonu acani bypass gecip cihazla DIREKT ilgilenene ulasilmadigi surece verilen cevaplar:
    - muhendisimiz bakiyor
    - bakacak
    - "donor bekliyoruz" (donor nedir? niye takiliyoruz? teknik aciklama? cevap yok.)

ekim ayinda kalkip ofise gittim ve HDD uzerinde calisan arkadasi bulup birebir konustum. "donor" falan filan gibi detaylari aciklayip, ~200MB civarinda kurtarabildigini soyledi.

daha cok kurtarma imkaninin oldugunu ancak kendi sistemlerinde "upgrade" yapildiktan sonra "belki" mumkun olacagini soyledi. takip eden aylarda defalarca aradik. ne bir geri donus ne de bir update geldi. kurtarilan kisim icin $200 odedik.

"bakiyoruz, upgrade olursa belki falan filan" hikayeleri ile klasik sallama sirket oldugunu anlamak icin daha fazla deneyime gerek yok. ancak drive acildigi, tam anlamiyla "sanziman dagitildigi" icin biraz daha beklemeye kendimizi mecbur hissettik.

bu arada drive'in sahibi arkadasim daha fazla kurtarma icin NE MASRAF CIKIYORSA ODEYECEGINI net net belirtti. hatta bunu DEFALARCA musteri telefonlarini acanlara ve drive ile ilgilenen muhendise belirtti. belki motive olurlar diye dusunduk.

tabii ki hicbir sey olmadi.

sonuc: 8 ay sure, $200, sayisiz telefon gorusmesi ve 10 uzerinden 1 verilecek kurtarma.

daha fazla uzatmaya gerek yok: gordugum kadariyla carpik curpuk ve ciddiyetsiz bir yer. kesinlikle TAVSIYE ETMIYORUM.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı phantom Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    daha fazla uzatmaya gerek yok: gordugum kadariyla carpik curpuk ve ciddiyetsiz bir yer. kesinlikle TAVSIYE ETMIYORUM.
    Bir üst mesajda benimde önerdiğim bir şirkette bunu yaşamış olmanıza gerçekten üzüldüm. Yani bu kadar kesenin ağzını açtığınız zaman normalde diski Rusya'ya yollamaları yada bizzat kendileri uçarak yanlarında götürmeleri lazımdı. Şaşırdım ve üzüldüm sizin adınıza. Benden bundan sonra dikkat edeceğim.

MyDisk ve Mavi ile geçen çok kötü tecrübelerden sonra PITS ilaç gibi gelmişti. Ama bu sizin başınıza gelen kabul edilebilir değil.
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI

slowmotion - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhaba,

Bende arayış içerisindeyim.

Elimde bozuk hdd var,kafa vurdu kendi kendine bozuldu.

donör hdd de var satın aldım ikinci el.

Pits veri kurtarmaya gönderdim, donör satın almışlar abd den. yinede olmadı dediler. Ücret ödemeden geri aldım.

Kriminale 1. seviyeye gönderdik okuyamadılar.

Kendim buldum hdd satınaldım, en azından hdd kartını,iç parçalarını vs deneyecek bir başka bir firma lazım.

Uğraşmamın nedeni rahmetlinin fotoğraflarının olması.

tavsiyeleriniz varsa değerlendiririm
    AmcaPolo

Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı slowmotion Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba,

Bende arayış içerisindeyim.

Elimde bozuk hdd var,kafa vurdu kendi kendine bozuldu.

donör hdd de var satın aldım ikinci el.

Pits veri kurtarmaya gönderdim, donör satın almışlar abd den. yinede olmadı dediler. Ücret ödemeden geri aldım.

Kriminale 1. seviyeye gönderdik okuyamadılar.

Kendim buldum hdd satınaldım, en azından hdd kartını,iç parçalarını vs deneyecek bir başka bir firma lazım.

Uğraşmamın nedeni rahmetlinin fotoğraflarının olması.

tavsiyeleriniz varsa değerlendiririm
    PC3000 adı verilen sektörün en çok kullanılan veri kurtarma cihazı Rusya menşeili. Bu PİTS'in bir ortağı Kazakistan kökenli ve Rusçası olan firma ile birebir ilişkileri vardı. Çok çok önemli ama yapamadıkları işleri diski direk Rusya'ya yolluyorlardı. Bu hizmeti size önermediklerine göre bu kişi işten ayrılmış olabilir. Yada aşırı maliyetli. Bir meslektaşımın müşterisinde sunucu arızasında diski Rusya'ya yolladıklarını biliyorum.
    Schumi.Projects

mr.korhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    çok yeni bir pits veri kurtarma merkezi anısı da benden olsun ,
    kendime ait wd my cloud cihazımdaki disk kafa vurmaya başladı , bu arada bende özel bir kuruluşta IT müdürlüğü yapıyorum , velhasıl pits i bende sektörden bildiğim için yolladım , bir ay içerisinde bir teklif geldi çift haneli , kabul ettim yapabilirsiniz dedim , ardından takribi 4 ay geçti ses yok , aradım , durumunu sordum durumunu öğrenmek için bir hafta içinde 3-4 kez aramam gerekti , velhasıl kurtarılamayacağı söylendi , hatta söylediklerine göre 2 ay önce bu sonuç çıkmış , fakat sms dahil hiçbir bilgilendirme yok , ben aramasam bekleyeceğiz sanırım X zamana kadar , çok uzatmadan tamam o zaman geri yollayabilirsiniz dedim ve kapattık , aradan bi takribi 2 ay daha geçti , henüz yeni geride bıraktığımız ramazan bayramı öncesinde diskinizi geri mi alacaksınız imha mı edelim şeklinde telefon geldi , tabi önce bir güldüm , hanımefendi geri yollayacaktınız ya hani olmamıştı ve bunun olmayacağını öğrenmem bile 2 ayımı almıştı dedim, ardından sistemde zaten adresim kayıtlıydı geri yolladılar, tabi cihaz bana bir geldi buuble a sarılı sadece cloud un kendisi , ben ise cihazı sıfır alırken ki kendi orjinal kutusu , ki bilirsiniz bu tarz cihazlara içinde mukavemetli kartonları filan bulunur , onlarla güvenli bir şekilde servise erişir mantığında orjinal kitapçıklarına kadar içeren kutusuyla yollamıştım , elime sadece cloud cihazın kendisi sarılı halde geldi , tabi bir kez daha aradım , yoruldunuz biliyorum ama bitiyor, dedim en azından allah rızası için adaptörü yollasaydınız kusura bakmayın ben adaptörü hemen çıkarıyorum ama kutu gitmiştir dedi , ok. dedim , adaptör geldi ve tabiki benim cihazımın kendi adaptörü değil , başka yeni çıkan serilerdeki minik adaptör ama dert etmedim , benim kendi adaptörüm switchsupply kıvamında bir adaptördü , artık yeni arayışlara gireceğim , ilk zamanlar üzülmüştüm kurtarılamıyor şeklinde, fakat firmanın çalışma şeklini gördiğüm için sevinmeye başladım , nasıl olsa becerememişlerdir şeklinde
    TK 777 - Agu Engine 2.0 Stroker GTX3076 Gen2
    FRK 02 - 2.0TFSI Stage 3 Golf MKV GTI DSG
    TK 757 - Mazda 323GTX AWD TURBO
    VTE 60 - Gen5 Prelude 2.2 Vti

mr.korhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    çok yeni bir pits veri kurtarma merkezi anısı da benden olsun ,
    kendime ait wd my cloud cihazımdaki disk kafa vurmaya başladı , bu arada bende özel bir kuruluşta IT müdürlüğü yapıyorum , velhasıl pits i bende sektörden bildiğim için yolladım , bir ay içerisinde bir teklif geldi çift haneli , kabul ettim yapabilirsiniz dedim , ardından takribi 4 ay geçti ses yok , aradım , durumunu sordum durumunu öğrenmek için bir hafta içinde 3-4 kez aramam gerekti , velhasıl kurtarılamayacağı söylendi , hatta söylediklerine göre 2 ay önce bu sonuç çıkmış , fakat sms dahil hiçbir bilgilendirme yok , ben aramasam bekleyeceğiz sanırım X zamana kadar , çok uzatmadan tamam o zaman geri yollayabilirsiniz dedim ve kapattık , aradan bi takribi 2 ay daha geçti , henüz yeni geride bıraktığımız ramazan bayramı öncesinde diskinizi geri mi alacaksınız imha mı edelim şeklinde telefon geldi , tabi önce bir güldüm , hanımefendi geri yollayacaktınız ya hani olmamıştı ve bunun olmayacağını öğrenmem bile 2 ayımı almıştı dedim, ardından sistemde zaten adresim kayıtlıydı geri yolladılar, tabi cihaz bana bir geldi buuble a sarılı sadece cloud un kendisi , ben ise cihazı sıfır alırken ki kendi orjinal kutusu , ki bilirsiniz bu tarz cihazlara içinde mukavemetli kartonları filan bulunur , onlarla güvenli bir şekilde servise erişir mantığında orjinal kitapçıklarına kadar içeren kutusuyla yollamıştım , elime sadece cloud cihazın kendisi sarılı halde geldi , tabi bir kez daha aradım , yoruldunuz biliyorum ama bitiyor, dedim en azından allah rızası için adaptörü yollasaydınız kusura bakmayın ben adaptörü hemen çıkarıyorum ama kutu gitmiştir dedi , ok. dedim , adaptör geldi ve tabiki benim cihazımın kendi adaptörü değil , başka yeni çıkan serilerdeki minik adaptör ama dert etmedim , benim kendi adaptörüm switchsupply kıvamında bir adaptördü , artık yeni arayışlara gireceğim , ilk zamanlar üzülmüştüm kurtarılamıyor şeklinde, fakat firmanın çalışma şeklini gördiğüm için sevinmeye başladım , nasıl olsa becerememişlerdir şeklinde
    TK 777 - Agu Engine 2.0 Stroker GTX3076 Gen2
    FRK 02 - 2.0TFSI Stage 3 Golf MKV GTI DSG
    TK 757 - Mazda 323GTX AWD TURBO
    VTE 60 - Gen5 Prelude 2.2 Vti

slowmotion - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhaba, eğer bir yerlerde ürününüzü yaptırıp memnun kalırsanız burada paylaşırsanız sevinirim. siz yada bu yazıyı okuyan var ise olumlu sonuç alan bana her zaman yazabilir. donör diskim de hazırdır.
    AmcaPolo

Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    PITS'den uzak durmak gerekiyormuş artık. Yeni firma bulmamız gerekecek. MyDisk ve Mavi Data da kötü tecrübelerim olmuştu.
    Schumi.Projects

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler