User Tag List

Sayfa 1/3 123 SonSon
44 sonuçtan 1 ile 19 arasý

Konu: Yurtdýþý Taþýnmak Yatýrým yapmak Ýþ kurmak Hk.

CafCaf - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    35
    Þehir
    Ordu-Dubai
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Yurtdýþý Taþýnmak Yatýrým yapmak Ýþ kurmak Hk.

Arkadaþlar son 3 4 yýldýr yurtdýþýnda bir ülkeye yerleþmeyi düþünüyoruz (haným ve 5 yaþýnda kýzým ile) kýzýmýn geleceði için, yaþým 36, bir talihsizliktir gidiyor yatýrým bütçemizin düþük olmasý (1.5 milyon tl) hem kur dalgalanmalarý hem vize prosedürlerinin zorluklarý hemde alýþmýþ olduðumuz bir yaþam standartýnýn olmasýndan dolayý olmadý olmuyor da ilk avrupa istedik þartlar aðýr ve yýpratýcý amerika istedik turist vize+ e2 yatýrým Red aldýk yönümü bu sefer Ortadoðu da dubai ye çevirdim vize prosedürleri çok kolaylaþtý otomotiv sektörü ile ilgili iþ kurmak istiyorum dubai de yaþayan iþ kuran veya yurtdýþýna yerleþmiþ yerleþmekte olan yada benim gibi böyle bir hayali planý olan var ise yorumunu okumak hatta tanýþmak isterim Teþekkürler.

Yaþ
    47
    Þehir
    istanbul
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dubai gerçekten zor bir ortam. Hele ki 1.5M TL ile gidiyorsan sakýn. Ev kiralarý dükkan kiralarý inanýlmaz yüksek. Evlerin kiralarý da aylýk olarak deðil yýllýk olarak ödeniyor. Ayný þekilde tutacaðýn dükkan içinde ayný þekilde. Bir danýþmanlýk þirketi ile görüþ onlar sana çok daha düzgün yön verebilirler þurasý deðilde burasý daha iyi olabilir vs diye.
    IN BOOST WE TRUST

cabrioleter - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    31
    Þehir
    Ýzmir
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu ara ipini koparan karadað'a gidiyor.. geçinmek ve yaþamak nispeten ucuz ve iþ kurmanýz için geniþ teþvikler var bir araþtýrýn derim..
    Yüksek Türk! Senin için yüksekliðin hududu yoktur. Ýþte parola budur.

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Ey Türkoðlu bu ihanetlerin tarihini sakýn unutma!
    16.11.2013
    08.06.2014

PiscocuK - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    43
    Þehir
    istanbul
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alýntý cabrioleter Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    bu ara ipini koparan karadað'a gidiyor.. geçinmek ve yaþamak nispeten ucuz ve iþ kurmanýz için geniþ teþvikler var bir araþtýrýn derim..
    Bende son 1 aydýr bakýnýyordum gerçekten henüz ipim kopmadý ama her an kopabilir.2025 yýlýnda AB ye girme olasýlýklarý da çok yüksek.Eþim Kosova vatandaþý bir yandan da oralarý araþtýrýyorum
    Ülkede yükselmeyen tek þey araç KM leri

Yaþ
    33
    Þehir
    Dubai - UAE
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alýntý kelalper Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Dubai gerçekten zor bir ortam. Hele ki 1.5M TL ile gidiyorsan sakýn. Ev kiralarý dükkan kiralarý inanýlmaz yüksek. Evlerin kiralarý da aylýk olarak deðil yýllýk olarak ödeniyor. Ayný þekilde tutacaðýn dükkan içinde ayný þekilde. Bir danýþmanlýk þirketi ile görüþ onlar sana çok daha düzgün yön verebilirler þurasý deðilde burasý daha iyi olabilir vs diye.
    Bilgi doðru ama eksik kalmýþ, Dubai de her bankadan þahsýnýza çek alabiliyorsunuz,
    Kiranýzý da 4 çek e bölüp aslýnda 3 ayda 1 ödüyorsunuz,
    Ev sahibi sizden çekleri alýyor sadece gibi düþünün,

Ülkede otomotiv tamam çok yaygýn ama birçok galerici ( oto center gibi düþünelim ) ihracat yapýyor Iran - Irak vs ülkelere,
    2. eller genelde çok temiz halde Japonya dan gelir, USA dan gelenlerin %90 a yakýný kazalý yada sel hasarlýdýr ve toplanmýþtýr,
    dubizzle.com a bakabilirsiniz, hem ev hemde araba vs konusunda sahibinden idir UAE nin,
    Arabalar GCC - Japan - USA spec vs olarak yazar ilanlarda,

Hakan_Si - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    38
    Þehir
    Antalya
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alýntý cabrioleter Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Ben de ipini koparmak üzere olanlardaným. Birleþip topluca gidelim

Yaþ
    39
    Þehir
    Ýstanbul-Bursa-Dubai
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dubai'de hayat hem pahalý hem deðil,

Aylýk 15.000 AED üstü bir para kazanýrsan eðer hayatta kalman mümkün,
    Ev almak zor ama araba almak nispeten çok kolay, ufak bir ön ödeme ile bile sýfýr araba alabiliyorsun,
    Ama çocuðun okulu saðlýk sigortasý vs derken bütçe azalýyor,

Çok fazla Türk var, iþ yapan batan çýkan vs,
    Sponsor olmadan yada iþ kurmadan oturum alman çok zor,
    Araba iþi yapan, hasarlý alan satan, ithalat ihracat yapan mevcut,

2+1 aile için oturulabilir bir evin kirasý yýllýk 60.000 AED civarý, çok çok pahalý evlerde var tabiki, 2 çekten 12 çeke kadar ödeyebiliyorsun, hazýr eþyalý kiralýk olanlarda var ama tavsiye etmem, eþya ucuz,

Garanti bir iþin olmadan sakýn gelme bence, önceliðin sabit gelir olsun sonrasýnda iþ kurmak için fýrsatlarý kovalamaya devam edersin.

Yaþ
    39
    Þehir
    Ýstanbul-Bursa-Dubai
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Karadað çok deðiþik bir ülke, pýrýl pýrýl kafalar çok rahatlar. Baþkentte ve yazlýk bölgelerde ciddi Türk var, baðlý olduðum þirketinde Karadað'da yatýrýmý mevcut.
    Avrupanýn en ucuz ülkelerinden bir tanesi, muazzam bir havasý var,
    Belli baþlý konularda bizden çok gerideler, saðlýk ve hizmet sektörü gibi,
    Karadað'da hayatta kalmak için muazzam paralar kazanmanýza da gerek yok,
    Mutfaklarý bize hem yakýn hem uzak, aç kalmazsýnýz muhakkak ama kasaptan et alýrken baya zorlanmýþtým açýkçasý,
    Tüm kafelerde Türk kahvesi var ve bizden güzel yapýyorlar

CafCaf - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    35
    Þehir
    Ordu-Dubai
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    arkadaþlar mevzu sadece gitmek de deðil aslýnda þükür burada bir sorunum yok evim var arabam var kendi iþim var eþimin var aile durumumda kendini çevirir düzeyde benim tek derdim çocuðumun iyi eðitim ile dünyaya adapte olmasý türkiyede bu þu an için çok zor görünüyor pasaportumuzun bile hiçbir gücü yok maalesef daha kötüsü düzeltilmesi için hiçbir hamle yok gitmek için gitmek deðilde kriterlerime uygun bir yere gitmek istiyorum bu arada çalýþan deðil bir iþ kurmak için gitmek istiyorum yatýrým için $100.0000 bütce ayýrdým bu yorumlara gölü göçü almýþ kiþiler yazarsa çok daha güzel olur.

Berkan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    37
    Þehir
    -
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    151 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alýntý PiscocuK Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Bende son 1 aydýr bakýnýyordum gerçekten henüz ipim kopmadý ama her an kopabilir.2025 yýlýnda AB ye girme olasýlýklarý da çok yüksek.Eþim Kosova vatandaþý bir yandan da oralarý araþtýrýyorum
    Ab'de henuz girmediler ama Vize serbestlikleri var Ab'de. Kosovada 2024 1ocak itibariyle aldi vize serbestligini.bende hanim ustunden vatandaþlýk kovaliyorum suan
    1881 - 193

PiscocuK - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    43
    Þehir
    istanbul
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alýntý Berkan Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Ab'de henuz girmediler ama Vize serbestlikleri var Ab'de. Kosovada 2024 1ocak itibariyle aldi vize serbestligini.bende hanim ustunden vatandaþlýk kovaliyorum suan
    Bir sonuca ulasirsan ve paylasirsan sevinirim. Bu sene gidemedim Kosovaya. Onlarda sart kosmaya baslamislar artik. Gidip detayli ogrenecegim
    Ülkede yükselmeyen tek þey araç KM leri

turboman - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    38
    Þehir
    antalya
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benimde ip kopmak üzere 2-3 tel tutuyor bakalým
    kadett e-astra gsi-fiat turbo-kadet turbo-bmwe21 323-honda civic n/a-ford sierra n/a-honda integra n/a-ford sierra rs500-honda integra turbo-bmw e30 n/a-mercedes c180-bmw e36 compact turbo loading...

Berkan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    37
    Þehir
    -
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    151 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alýntý PiscocuK Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Bir sonuca ulasirsan ve paylasirsan sevinirim. Bu sene gidemedim Kosovaya. Onlarda sart kosmaya baslamislar artik. Gidip detayli ogrenecegim
    Ilk gecici ikamete basvurdum onu 1ay icinde sonucu gelecek. Olumlu olursa detayli bilgilendiririm tabiki
    1881 - 193

Yaþ
    39
    Þehir
    Ýstanbul-Bursa-Dubai
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alýntý CafCaf Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    arkadaþlar mevzu sadece gitmek de deðil aslýnda þükür burada bir sorunum yok evim var arabam var kendi iþim var eþimin var aile durumumda kendini çevirir düzeyde benim tek derdim çocuðumun iyi eðitim ile dünyaya adapte olmasý türkiyede bu þu an için çok zor görünüyor pasaportumuzun bile hiçbir gücü yok maalesef daha kötüsü düzeltilmesi için hiçbir hamle yok gitmek için gitmek deðilde kriterlerime uygun bir yere gitmek istiyorum bu arada çalýþan deðil bir iþ kurmak için gitmek istiyorum yatýrým için $100.0000 bütce ayýrdým bu yorumlara gölü göçü almýþ kiþiler yazarsa çok daha güzel olur.
    Tamamen benzer nedenlerde Dubai'de iþe girmiþ ve tüm aileyi buraya taþýmaya çalýþan biri olarak yazýyorum.

Dubai'de birebir tanýmadýðýn hiç kimseye güvenip iþ/yatýrým planý yapma.

Mevcut çalýþtýðýn iþin muadili pozisyonda burada yapýlabilecek iþ alanlarýný araþtýr.

3-4 sene önce Amazon'da reseller olup þu anda milyon Dirhem'e yakýn para kazanan Türk var mesela, o yaptý diye bu iþi yapmaya çalýþan ve batan onlarcasý.

Bu ay sonu itibariyle Dubai'de %9 vergi uygulanmaya baþlýyor, fizibilite yapýp hareket etmekte fayda var.

Dubai'de þirket kurmak 44.000 Dirhem civarý mevcut bütçenizin bir kýsmý otomatikman buraya gidiyor zaten.

Instagram'da saðda solda çýkan ilanlara çok inanýp güvenmeyin sonrasýnda illa bir .okluk çýkýyor.

Ev sahibi bile olmanýz otomatikmen oturum izni alacaðýnýz anlamýna gelmiyor bizdeki gibi, o çok farklý bir süreç.

Saðlýk sigortasý yaptýrmanýzý þiddetle tavsiye ederim yýllýk 20.000 Dirhem civarý.

5 yaþýnda Dubai'de direk okula gönderebiliyorsunuz ve minimum 15-20.000 Dirhem'den baþlýyor fiyatlar. Yabancý dil bilmesi þart deðil, çok fazla expat olduðu için direk kabul ediyorlar, çocuklar okulda bir þekilde ingilizce - arapça öðreniyorlar.

Kahn23 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    39
    Þehir
    Ýstanbul
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Alýntý brv Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Tamamen benzer nedenlerde Dubai'de iþe girmiþ ve tüm aileyi buraya taþýmaya çalýþan biri olarak yazýyorum.

Dubai'de birebir tanýmadýðýn hiç kimseye güvenip iþ/yatýrým planý yapma.

Mevcut çalýþtýðýn iþin muadili pozisyonda burada yapýlabilecek iþ alanlarýný araþtýr.

3-4 sene önce Amazon'da reseller olup þu anda milyon Dirhem'e yakýn para kazanan Türk var mesela, o yaptý diye bu iþi yapmaya çalýþan ve batan onlarcasý.

Bu ay sonu itibariyle Dubai'de %9 vergi uygulanmaya baþlýyor, fizibilite yapýp hareket etmekte fayda var.

Dubai'de þirket kurmak 44.000 Dirhem civarý mevcut bütçenizin bir kýsmý otomatikman buraya gidiyor zaten.

Instagram'da saðda solda çýkan ilanlara çok inanýp güvenmeyin sonrasýnda illa bir .okluk çýkýyor.

Ev sahibi bile olmanýz otomatikmen oturum izni alacaðýnýz anlamýna gelmiyor bizdeki gibi, o çok farklý bir süreç.

Saðlýk sigortasý yaptýrmanýzý þiddetle tavsiye ederim yýllýk 20.000 Dirhem civarý.

5 yaþýnda Dubai'de direk okula gönderebiliyorsunuz ve minimum 15-20.000 Dirhem'den baþlýyor fiyatlar. Yabancý dil bilmesi þart deðil, çok fazla expat olduðu için direk kabul ediyorlar, çocuklar okulda bir þekilde ingilizce - arapça öðreniyorlar.
    Karadað'da yaþamýþ ve dönmüþ biri olarak da ben de aynýsýný yazabilirim.

4-7-8. maddeler orasý için de geçerli. Millet zannediyorki 1000 küsür € ile þirket açýp Ab'ye girince sen de vatandaþlýk kazanýyorsun. Yok öyle biþey. Binlerce Türk böyle gelip arkasýna bakamadan ülkeden ayrýldý. Sosyal medya'da umut taciri onlarca profil var. Sakýn onlarýn videolarýna inanarak oraya gitmeyin, üzülerek geri dönersiniz.

Yaþ
    28
    Þehir
    Isparta
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dubai yerine baþka yerlere bakýlmalý bence balkan ülkeleri iyi gibi, benim lise arkadaþým Bosna Hersek te nakliye iþine girdi 2 tane týr ve dorsesini aldý

Yaþ
    34
    Þehir
    Ýstanbul
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şantiyeciyim on ülke deneyimledim ortadoğu , rusya , Türki Cumhuriyetler. Bu Avrupa amerika rüyası bizleri bitiriyor green card harici her yol çok ama çok para demek. Almanlar ingiliz emekliler türkiyeye bulgaristana gidiyorsa gözünüzü yönünüzü doğuya çevirin. Misal Özbekistan covid başında oradaydım. 1 dolar 10000 somdu. Şuan 11400. Dolar artışı %14 şuan Türkiyede %500 artış gerçekleşti bu dönemde. Taşkentte 40k-45k dolar civarına ev alabilirsiniz bu müstakil olacaktır. 30k dolara chevrolet malibu 2.4 motor alınabilir. Ve Türk okulu var çocuğunuz Rusça, Özbekçe, Türkçe ve İngilizce öğrenebilir. Mesleğiniz ne bilmiyorum ülkede Fransız, rus,ingiliz firmalar ve aşırı fazla fabrika var. Tekstil yönünden gelişmiş bir ülke konfeksiyon değilde bildiğiniz fabrika şeklinde üretim var. Firmaların çoğu Türk. Türküm dediğinizde sizi başınızda taşıyacak bir ülke. Gürcistan Batum değil ama tiflis keşfedilmemiş bir hazine bir yerde. Evler ucuz Türk okulu mevcut. Ve vatandaşlık alırsanız şuan 90 gün vizesiz Avrupaya gidilebilir. Ev fiyatları eskiye nazaran uçtu ama hala 50k dolara ev alabilirsiniz. Belki beş on yıl sonra Avrupa Birliği üyesi olacak. Azerbeycanda aynı ama başka problemleri var. Dubai gibi ülkelerde çok zengin olabilirsiniz. Gidip sıfırı çok çabukta tüketebilirisiniz. 100k doları bir günde harcayan binlerce insan var ortadoğuda. Ortadoğu ülkelerine gitmeden Hatay'lı arapça bilen gurbetçi birkaç kişi ile konuşmanızı isterim. İkame borcu yüzünden bir daha buraya geri dönemeyecek insanlar tanıdım S.Arabistanda. Gideceğiniz ülke avrupa, amerika veya kanada olmayacaksa turist olarak gidip birkaç ay hayatın içine karışmadan ailenizi alıp tüm gemileri yakıp gitmeyin. Allah gönlünüze göre versin.

Yaþ
    34
    Þehir
    Ýstanbul
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Telefon ve turkce karakter hatasi biri duzeltirse cok sevinirim.

EOZDAG - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    28
    Þehir
    Prag
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bence yatýrýmcý vizesi ile deðil de baþka bir vize türüyle ilk kendiniz gidin avrupaya ve yakýn/yatkýn olduðunuz sektörlerden çantacýlýk deneyin. Çünkü Tr'de kaliteli mal ucuz ve Tr yakýn olduðu için çinden amerikadan daha kýsa sürede mal temin edebilirsiniz ve siz hala Tr'de olduðunuz için avrupadaki ithalatçýdan daha ucuza mal edersiniz. Trden alýp avrupada 3-4 ülke tur yapýp malý bozdurup tekrar turlamak gibi, hem trdeki düzeninizi bozmadan denemiþ olursunuz, iþi tutturursanýz da sermayenize ekleme yapmýþ olursunuz. Öteki türlü 1.5m tl en verimli Tr'de deðerlendirilir, öteki türlü geldim yerleþtim ettim derken paranýz hiç olur. Tabi bu iþin bencesi. Tr ile baðlantýsý taze olan insanlar için buralarýn potansiyeli çok yüksek.
    123d

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Þu an 1 kullanýcý var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler