User Tag List

Sayfa 43/87 İlkİlk ... 33414243444553 ... SonSon
1646 sonuçtan 799 ile 817 arası

Konu: Bisiklet kullananlar ?

rain man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben de bu mantığa katılmıyorum 2-3 sene öncesine kadar yoğun bir bisiklet kullanımı içindeydim. Hatta otomobilde yaptığım modifikasyonların selefi sayılacak işlemleri bisiklete yapmışımdır. 21 vitesten o zaman alivio komple set ile 24'lü sisteme geçmiş bayağı keyifli hale getirmiştim sedona'mı. Ama kullandıkça diğer arkadaşlardan da test ettikçe farkettim ki specialized-giant-trek vs gibi markaların kadrosunun sürüş hissiyatı kesinlikle bir salcano vs ile karşılaştırılacak gibi değil. Evet yerli üreticiler de aynı donanımları kendi kadroları üzerinde hatta fabrikası falan da yok bildiğin dükkanda birleştiriyorlar ama 2010'da edindiğim tecrübe sonrası kesinlikle iyi bir markanın giriş seviyesi bisikletini alırım demiştim.

Tekrar edeyim şu an nasıl yerli markalar bilmiyorum. Belki amatör kullanıcı için kesinlikle sorun yaratmaz ama ömürlük bisiklet sever için kadro her şeydir. Bu bir nevi aracın şasesinin ne kadar iyi olduğuyla benzetilebilir. Siz özünde iyi dirence ve tepkilere sahip olmayan bir şasesi olan araca ne yaparsanız yapın bir yerden sonra o tatminsizliğini belli eder. O hesap benim için.

johnie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Specialized Tarmac '16 / Rocket Red
    Yeni yol arkadaşı
    [IMG][/IMG]
    Alıntı Birkan61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cümleten hayırlı cumalarınız olsun

Vergi kaçırıp cumayı kaçırmayan cemaati müslimlerede selam olsun

Sinan58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @Erdem K.
    Aynı zamanda X5 ile X7 arasında vites sayısıda fark ediyor, vites sayısı arttıkça vites kolları kaliteside artıyor haliyle ağırlıkta azalıyor.

Mesela 5X 7 vites diyelim ve 7X"de 9 vites diyelim.

9 viteste;
    -Kaset araları daha kısa
    -Vites aralıkları daha kısa
    -Arka göbek kaset sistemli
    -Zincir daha ince

7"li sistemde ise;
    -Kaset araları daha uzun
    -Vites aralıkları daha uzun
    -Arka göbek duruma göre vidalı veya kasetli
    -Zincir daha kalın

Yani:
    9"lu sistemde vites geçişleri daha rahat ve donanım ağırlıkları daha az.

7"li sistemler ise daha ucuz.

8"li sistemi 9"luya geçirmenin maddiyatı şu şekilde:

-9"lu Shimano Alivio arka aktarıcı 100 TL
    -9"lu Shimano Alivio ön aktarıcı 60 TL
    -9"lu Shimano Alivio zincir 60 TL
    -9"lu Shimano Alivio kaset dişlisi 70 TL
    Aynakolunda 9"lu sisteme uyması tavsiye edilir ki Shimano Alivio aynakol ve aynakol göbeği 200 TL"den başlıyor.

Sadece sistemi sağlıklı bir şekilde 9"lu sisteme çevirmenin maaliyeti 490 TL.

Birde üst set aldığınız bir bisikletin yanında gelen frenlerinin jantlarının vb. bir tık üst olmasıda var
    Alıntı iztuzu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Trafik açısından konuşursak Artvin şehir merkezi Tokyo Drift misali kıvrıla kıvrıla giden caddeden kurulu.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rain man Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben de bu mantığa katılmıyorum 2-3 sene öncesine kadar yoğun bir bisiklet kullanımı içindeydim. Hatta otomobilde yaptığım modifikasyonların selefi sayılacak işlemleri bisiklete yapmışımdır. 21 vitesten o zaman alivio komple set ile 24'lü sisteme geçmiş bayağı keyifli hale getirmiştim sedona'mı. Ama kullandıkça diğer arkadaşlardan da test ettikçe farkettim ki specialized-giant-trek vs gibi markaların kadrosunun sürüş hissiyatı kesinlikle bir salcano vs ile karşılaştırılacak gibi değil. Evet yerli üreticiler de aynı donanımları kendi kadroları üzerinde hatta fabrikası falan da yok bildiğin dükkanda birleştiriyorlar ama 2010'da edindiğim tecrübe sonrası kesinlikle iyi bir markanın giriş seviyesi bisikletini alırım demiştim.

Tekrar edeyim şu an nasıl yerli markalar bilmiyorum. Belki amatör kullanıcı için kesinlikle sorun yaratmaz ama ömürlük bisiklet sever için kadro her şeydir. Bu bir nevi aracın şasesinin ne kadar iyi olduğuyla benzetilebilir. Siz özünde iyi dirence ve tepkilere sahip olmayan bir şasesi olan araca ne yaparsanız yapın bir yerden sonra o tatminsizliğini belli eder. O hesap benim için.
    Abi alt seviyede specialized, giant falan fark etmiyor bence, ki Yerli markaların son yıllarda ciddi atılımları var.

Mesela Korel Elektronik Corelli bisikletlerinin kadrolarını Eskişehir"de kendi fabrikasında üretiyor.
    Hatta aynakolunu bile kendisi üretiyor.

@Abi üzerinde set olarak Shimano 105 5800"mü var?
    Trafik açısından konuşursak Artvin şehir merkezi Tokyo Drift misali kıvrıla kıvrıla giden caddeden kurulu.

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    City bike tarzında veya hybrid tarzda bir bisiklet alınıyorsa, yerli markalar ile ağırlık farkı büyük boyutta değilse yabancı markaya dolar + euro olarak öpülmek saçmalık bence.

Özellikle Sedona gibi bir marka varken.
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

Erdem K. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    52 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Sinan58 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @Erdem K.
    Aynı zamanda X5 ile X7 arasında vites sayısıda fark ediyor, vites sayısı arttıkça vites kolları kaliteside artıyor haliyle ağırlıkta azalıyor.

Mesela 5X 7 vites diyelim ve 7X"de 9 vites diyelim.

9 viteste;
    -Kaset araları daha kısa
    -Vites aralıkları daha kısa
    -Arka göbek kaset sistemli
    -Zincir daha ince

7"li sistemde ise;
    -Kaset araları daha uzun
    -Vites aralıkları daha uzun
    -Arka göbek duruma göre vidalı veya kasetli
    -Zincir daha kalın

Yani:
    9"lu sistemde vites geçişleri daha rahat ve donanım ağırlıkları daha az.

7"li sistemler ise daha ucuz.

8"li sistemi 9"luya geçirmenin maddiyatı şu şekilde:

-9"lu Shimano Alivio arka aktarıcı 100 TL
    -9"lu Shimano Alivio ön aktarıcı 60 TL
    -9"lu Shimano Alivio zincir 60 TL
    -9"lu Shimano Alivio kaset dişlisi 70 TL
    Aynakolunda 9"lu sisteme uyması tavsiye edilir ki Shimano Alivio aynakol ve aynakol göbeği 200 TL"den başlıyor.

Sadece sistemi sağlıklı bir şekilde 9"lu sisteme çevirmenin maaliyeti 490 TL.

Birde üst set aldığınız bir bisikletin yanında gelen frenlerinin jantlarının vb. bir tık üst olmasıda var
    haklı olabilirsin, senin kadar bisiklet donanım bilgim olmadığı kesin ancak tüm bisikletçiler donanımdan ziyade kadro önemli diyor, donanımı değiştirmek bahsettiğin maliyetlerdeyken kadro değişimi çok daha yüksekmiş ...

marka biraz da işin artistliğinden olabilir bilemiyorum

Alıntı Bar35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    City bike tarzında veya hybrid tarzda bir bisiklet alınıyorsa, yerli markalar ile ağırlık farkı büyük boyutta değilse yabancı markaya dolar + euro olarak öpülmek saçmalık bence.

Özellikle Sedona gibi bir marka varken.
    siz çok biliyorsunuz sayın A1 lover zımbacı Baran Bey ...
    Sedona'dan komisyon mu alıyorsunuz, bütün herkese Sedona öneriyorsunuz

Sasalıda al 2'ye geliyorum ...
    Subaru
    Technica
    InternationaL

PSN: ekduncan

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Öpül öpül de akıllan. Psikolojik dersin sonra kadrom çoğ eyi diye.
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @Erdem K.

Bende acemi kullanıcıyım sayılır abi, yani acemi demeyelimde orta seviye diyelim.

Haliyle donanım piyasasını bayaa takip ediyorum.
    En azından 1-2 günde bir set fiyatlarına bakıp donanım bilgilerini araştırırım, çünkü donanım piyasasında herşey çok çabuk değişiyor.

Önceleri Shimano Deore XT 9 vites iken şuanda Shimano Altus 9 vites.
    Konuyla alakalı birşey söyleyeyim, daha 1 hafta önce bir mağazada bisikletlere bakıyorum yabancı bir mağaza.

800 euro"dan 700 euro"ya düşmüş bir tane bisiklet.

Shimano Deore setli, yani 3200 TL"den 2800 TL"ye düşmüş.

Türkiye"de ise Shimano Deore donanım Yerli bisikletlerimiz ortalama 1700-1800 TL arasında değişiyor.

Fiyat farkı 1000 TL"den fazla bak

Bence aksiyona hiç gerek yok.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Bar35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öpül öpül de akıllan. Psikolojik dersin sonra kadrom çoğ eyi diye.
    Sedona son yıllarda çok feci uçtu abi, çok çok iyi bisikletleri var Sedona"nın. Tasarım dehşet VALLAHA

ozan gülle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geçenlerde yazmıştım katlanır bisiklet alacağım diye geçtiğimiz perşembe günü decathlona uğradım btwin marka katlanır bisiklet aldım gayet güzel kullanışlı katlanınca çok yer kaplamıyor ve hafif şimdilik tek sorunum selesi çok sert aldığım ilk gün yokuş aşağı inerken arka frenin çok iyi tutmadığını farkedip ön freni sıktım allahtan düşmedim bu esnada nasıl olduğunu hatırlamıyorum sanırım seleye sert oturdum kuyruk sokumumda feci bi ağrı var sanırım bu bisikletin selesi fazlasıyla sert daha konforlu sele önerisi olan varmı yada sele kılıflar var işe yararmı
    Örnek sele
    900 CITY JEL SELE - XL B'TWIN...
    Sele kılıfı
    500 SELE KILIFI - M, SİYAH B'TWIN...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @ozan gülle

decathlon bisikletlerinin stok selesi zaten sert oluyor abi, seleden bariz kısıyorlar.

İlk bisikleti aldığın zamanlar olur böyle şeyler ama btwin"lerin seleleri gerçekten çok sert.

Birde gösterdiğin ürünlerin bir tanesi büyük boy bir tanesi orta boy.
    Yani o sele kılıfı bahsettiğin seleye küçük gelir.

2. bir tavsiyem ise afedersiniz kalça kemiklerinizin (Kemiğin ismini tam olarak hatırlayamadım) iz genişlik ölçüsü almanız lazım.

Eğer bu ölçüleri dikkate almazsan sele isterse sadece pamuktan yapılsın rahat edemezsin abi.

ozan gülle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Sinan58 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @ozan gülle

decathlon bisikletlerinin stok selesi zaten sert oluyor abi, seleden bariz kısıyorlar.

İlk bisikleti aldığın zamanlar olur böyle şeyler ama btwin"lerin seleleri gerçekten çok sert.

Birde gösterdiğin ürünlerin bir tanesi büyük boy bir tanesi orta boy.
    Yani o sele kılıfı bahsettiğin seleye küçük gelir.

2. bir tavsiyem ise afedersiniz kalça kemiklerinizin (Kemiğin ismini tam olarak hatırlayamadım) iz genişlik ölçüsü almanız lazım.

Eğer bu ölçüleri dikkate almazsan sele isterse sadece pamuktan yapılsın rahat edemezsin abi.
    Ölçüleri dikkate almadan örnek olması açısından attım sinan peki jel sele kılfları işe yarıyormu yoksa seleyimi değiştireceğiz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ozan gülle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ölçüleri dikkate almadan örnek olması açısından attım sinan peki jel sele kılfları işe yarıyormu yoksa seleyimi değiştireceğiz
    Abi jelli sele kılıfı konusunda pek bir fikrim yok, daha önce kullanmadım.
    Düz mantıktan gidersek yüzey alanını yumuşatacağı için cazip olabilir.

Sele almaya kalksan en az 80-100 TL masraf yapacaksın, ki alacağın selede rahat olacakmı orası var. 10 TL"ye sele kılıfı almak bence daha mantıklı geliyor abi, hem maddiyat açısından daha iyi hemde yeni bir sele alsan bile onun üzerindede kullanabilirsin.

Bence gereksiz masraf yapmaya gerek yok.
    Benimde aynakol göbeği bozuldu 3-4 gün önce, anahtarı bile yok bende. Yeni bir bisiklet alana kadar veya vites sistemini güncelleyene kadar böyle kalacak mecburen.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Birde arkadaşlar 15 kilometre/saat üzeri hızlarda rüzgardan dolayı gözleriniz kalıcı hasar alabilir.
    Bu çok ciddi bir durum.

Bu yüzden bisiklet sürerken bisiklet gözlüğü kesinlikle ve kesinlikle kullanın.
    Normal gözlükler camdan üretilirken bisiklet gözlükleri plastikten üretilir.

Eee haliyle normal gözlüklerle bisikletten düşmek çok risklidir.
    Cam direk dağılır ama plastik dağılmaz.

Kask, eldiven, gözlük bu 3"ü hayati öneme sahiptir.

Emre Akçay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende jelli sele kılıfı var, kısa mesafede çok farkettirmese de 15 km üzeri sürüşlerde orjinal seleye göre daha rahat hissediyorsun. Durum imkan olunca Brooks B17 tek çözüm tabiki.

johnie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geçenlerde yazmıştım katlanır bisiklet alacağım diye geçtiğimiz perşembe günü decathlona uğradım btwin marka katlanır bisiklet aldım gayet güzel kullanışlı katlanınca çok yer kaplamıyor ve hafif şimdilik tek sorunum selesi çok sert aldığım ilk gün yokuş aşağı inerken arka frenin çok iyi tutmadığını farkedip ön freni sıktım allahtan düşmedim bu esnada nasıl olduğunu hatırlamıyorum sanırım seleye sert oturdum kuyruk sokumumda feci bi ağrı var sanırım bu bisikletin selesi fazlasıyla sert daha konforlu sele önerisi olan varmı yada sele kılıflar var işe yararmı
    Örnek sele
    900 CITY JEL SELE - XL B'TWIN...
    Sele kılıfı
    500 SELE KILIFI - M, SİYAH B'TWIN...
    Brooks kesinlikle net çözüm olacaktır. Fakat onlar genelde tur veya şehir bisikletlerine keyfi olarak takılıyor veya fixilere. Fiyatından dolayı da pek fazla tercih edilmiyor ama konsofur seviyorsanız alabilrsiniz

Sele seçimi içinde, aşağıda ki linke bakabilirsiniz. Bu arkadaş Türkiye' de ki en yetkili kişi diyebilirim. Bisiklet ile ilgili.. Sele, bisiklet ölçüsü vs vs.. Sayfasında aradığınız bir çok sorunun cevabı mevcut olabilir.

Alıntı Emre Akçay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende jelli sele kılıfı var, kısa mesafede çok farkettirmese de 15 km üzeri sürüşlerde orjinal seleye göre daha rahat hissediyorsun. Durum imkan olunca Brooks B17 tek çözüm tabiki.
    15 Km dediğiniz km hız yapıyorsanız eğer, güzel bir tayt çok rahat iş görür. Sert sele de apiş aranızın zarar görmesi çok yüksek.. Tayt bende giymem diyordum da taytsız olmuyor Tayt en kalıcı çözüm, sele 2 sele kılıfı 3. çözüm
    Alıntı Birkan61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cümleten hayırlı cumalarınız olsun

Vergi kaçırıp cumayı kaçırmayan cemaati müslimlerede selam olsun

Ragness - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İyi günler, yazın bir hevesle satın aldığım 26' Bianchi Adrenaline bisikletimi satıyorum. Maksimum 7-8 kez üstüne çıktım. Toplamda 30km bile yol yapmamış. Detaylı özellikleriyle alakalı hiç bir bilgim yok. fiyat için pm. yorumu yanlış yere attıysam eğer silinsin.
    Alıntı streetracer_nos Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1.6 400 hp bide lpg uyumlu olursa tadından yenmez
    Alıntı Yigit-Y Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Valla pist sevmiyim caddede sevmiyim
    Ama otopannnnn o varya çok acayip birşey
    Fren bitmiyor araç şişmiyor

Emre Akçay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı johnie Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Brooks kesinlikle net çözüm olacaktır. Fakat onlar genelde tur veya şehir bisikletlerine keyfi olarak takılıyor veya fixilere. Fiyatından dolayı da pek fazla tercih edilmiyor ama konsofur seviyorsanız alabilrsiniz

Sele seçimi içinde, aşağıda ki linke bakabilirsiniz. Bu arkadaş Türkiye' de ki en yetkili kişi diyebilirim. Bisiklet ile ilgili.. Sele, bisiklet ölçüsü vs vs.. Sayfasında aradığınız bir çok sorunun cevabı mevcut olabilir.

15 Km dediğiniz km hız yapıyorsanız eğer, güzel bir tayt çok rahat iş görür. Sert sele de apiş aranızın zarar görmesi çok yüksek.. Tayt bende giymem diyordum da taytsız olmuyor Tayt en kalıcı çözüm, sele 2 sele kılıfı 3. çözüm
    Min. 30 km ve üzeri sürüşlerde bende tayt giyiyorum vallahi, yoksa bir süre sonra bisiklet eziyete dönebiliyor. Benim sele Carraro'nun orjinal Selle Royal marka selesi. Biraz sert ama üstünde jelli kılıf olup tayt giyilince sıkıntı kalmıyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @johnie

Abi yol bisikletlerinde neden grup setten önce jantlara yatırım yapılıyor?

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)