User Tag List

Sayfa 38/87 İlkİlk ... 28363738394048 ... SonSon
1646 sonuçtan 704 ile 722 arası

Konu: Bisiklet kullananlar ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Sinan58 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Havalar biraz açılsın ülkeler arası turlara çıkacağım mtb ile, öyle büyük bir tecrübem falanda yok ama sonunu düşünen kahraman olamaz.

decathlon"un ucuz çadırlarıyla kamp atarım, 3 günlük tur olsa yanıma yedek parça ve biraz yiyecek alsam yeter. Güvenlik önlemi olarakda yanıma biber gazı alsam yeter herhalde.
    Pırlantadan bile değerli bi tavsiye vereyim.
    Ne olursa olsun sakın ama sakın yeni alınmış bir bisikletle yola çıkmayın. En usta ellerde kurulumu ve ayarları yapılmış olsa da.

Ertekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kalipson Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ne olursa olsun sakın ama sakın yeni alınmış bir bisikletle yola çıkmayın. En usta ellerde kurulumu ve ayarları yapılmış olsa da.
    Nedendir bunun sebebi? Huyunu suyunu bilmiş olmak içinmi?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tecrübe ile sabittir. Özellikle bu tarz turlarda alet ister istemez, siz tıngır mıngır sakin de gitseniz, yol da kaymak asfalt da olsa, alet aşırı strese maruz kalıyor. Aynen öyle; AŞIRI. Belli bir müddet sıkıntı olmuyor ama 100 km.gibi mesafelerden sonra bi yerler ya dağılıyor ya da en iyi ihtimalle zincirleme reaksiyon gibi ciddi oranda gevşiyor. Ve siz bunu farkedemeyip kaçırırsanız elinize alıyorsunuz o parçayı amiyane tabirle.
    Bu tarz aktivitelerin yazın yapıldığını da düşünürsek 1-0 geriden başlanıyor zaten.
    Bi kere sıfır bisikletle zaten bu işe baslamayacaksın; bu bir. İkincisi yola çıkacak olan bisiklet ile geçmişte en az 200 km.lik bi sürüş geçmişin ve en az 1 kere detaylı bakımını usta ellerde yaptırmış olacaksın. Üçüncüsü de her 50-60 km.de üşenmeden her yerin somun, cıvata, vb. kontrollerini yapacaksın.
    Söylememe gerek var mı bilmiyorum ama yine de yazayım; Kipa'dan Carrefour'dan alınan bisikletle bakkal, gazeteci, vb. gibi kısa mesafelerden öteye gitmeye kalkmayın.
    Aksi halde öyle abidik gubidik yerlerde su koyuyor ki anlatılmaz yaşanır.

McKrop - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Köprüden bisikletle geçmek serbest mi? bi ara kafayı kırıp ümraniye-bebek bisiklet turu yapacaktım cardio olsun diye sonra kaldı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ertekin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Nedendir bunun sebebi? Huyunu suyunu bilmiş olmak içinmi?
    Bi nevi öyle ama esas prensip şu. Parçalar yeni bisiklette birbiri ile tam entegre olamıyor. İlk aldın tamam eyvallah, kurulumu da on numara ve alet yağ gibi akıyor ama bu maalesef kısa sürecek bir süreç.
    Parçalar tam oturmuyor. Hangi bisikleti hangi astronomik rakamlara satın almış olmak da çok önemli değil bu tarz aktivitelerde. Ha şu da var. İyisi 300 km.de su koyar, kötüsü 100 km.de. Ama ikisi de yeni olarak yola çıktıysa mutlaka sıkıntı çıkaracak. Sıkıntı çıkarmama ihtimali % 0.

FunnyCorpse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yeni bisikletlere pek güven olmuyor, sıfır urunler dırek satısa sunuluyor genelde hıcbır ayar ve duzeltme yapılmıyor bıraz yol yapıp gezıp gelıyorsunuz bakımı oyle yapılıyor onemlı bır sorun cıkarsa garantıden degıstırıyorlar.hangi AAmaçla nasıl bir bisiklet aldığınız önemli
    urun aldıgınız yer de cok onemlı yoksa cebınızden verıyorsunuz.bır kac defa sıfır aldım sorun yasadım... bence kesınlıkle dort dortluk kurup gobeklerın sıfır toplanması lazım. ayrıca decathlon da ki bulunan ürünlerin çok da uygun olduklarını düşünmüyorum fakat ;
    cok eski bir bisiklet ile karadeniz den adana ya gelen bir abi ile tanışmıştım firma sponsor olmus yenı bısıklet vermek ıstemıs katıyen karsı cıkmıs kızılay bayragı ıle gezıyordu...
    tur planı rota ,kamp yapılacak yerler,günlük enerji-yemek ihtiyacınız,yedek parça,kamp ürünleri,yedek kıyafet vsvs Üniversitede okurken arkadaslarım ege akdenız adana yapmıslardı 20 25 gun cıvarında,suanda Türkiye de ciddi ciddi tur yapan dünyayı gezen arkadaşlar var onlarda kendi bilgi paylaşım platformalrında degerli bilgiler ve anılar paylaşıyorlar...
    Umarım hayalleriniz dogrultusunda pedallarsınız

Sinan58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı yaşar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Düşünce güzel, lakin programlı olmazsanız sağlığınızı bile kaybedebilirsiniz, bu konuda tecrübe sahibi insanların yaşadıklarından örnek alarak ciddi bir program yaparak çıkmalısınız, aksi halde macera kabusa döner. oturduğunuz selenın bile size yarı yolda bırakabileceğini unutmayın

Bu konuda kesinlikle haklısınız abi, en basitinden düzenli duş alma-düzenli kıyafet değişme vs. yapılmayınca bile çok çok ciddi sağlık sorunları olabiliyor. Bu konu hakkında birçok yazı okumuştum
    Alıntı iztuzu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Trafik açısından konuşursak Artvin şehir merkezi Tokyo Drift misali kıvrıla kıvrıla giden caddeden kurulu.

Emre Akçay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yeni bisiklet için söylenenler doğru. Zaten demonte olarak geliyor eğer internetten sipariş verilirse. Kurulum yapıldıktan sonra da ilk 6 ay kısa süreli bakıma gidilmeli. Zincir gevşeyebiliyor, HD fren var ise sürtme yapabiliyor, pedallar gevşeyebiliyor vs vs. Tur için de tamir işlerine yatkın olmanız lazım. Zaten alyan anahtarı ile bisikletin çoğu parçası sökülüp takılabiliyor. En azından lastik tamiri nasıl yapılır bilmek lazım. Bu sene bende 200 kmlik kısa tura çıkacağım kısmetse.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kalipson Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu konuda biraz tecrübe sahibiyim abi, bisikletimi çok iyi tanıyorum. Yaklaşık 1000 kilometre kullandım şu ana kadar. Zaten 1 gün gidiş+1 gün şehir turu+1 gün dönüş şeklinde yaparım. Hakikaten yeni bisikletle yola çıkmak insana bol tecrübe öğretir
    Trafik açısından konuşursak Artvin şehir merkezi Tokyo Drift misali kıvrıla kıvrıla giden caddeden kurulu.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tecrübe varsa ve bisiklet de sahibiyle hatırı sayılır bir km yapmışsa(bakımları da aksatılmadan) geriye zaman bulup güzel bir destinasyon planlayarak turlamak kalıyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Uygun mekan ve uygun şartlar sağlanırsa tadından yenmez
    NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE .

Dou - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu kadar uzun bir yolculuğa çıkabilecek kişinin bisiklette ufak tefek tamirler yapabiliyor olması gerekiyor. Lastik değiştirme, vites ayarı, vs.

Yanınızda mutlaka yedek iç lastik ve bisiklet alyan takımı taşıyın. Gerekli kontroller yolculuktan önce yapıldıysa sorun çıksa bile yolda hallolur.

Montajı düzgün yapılmış bisiklette ilk 200 km içerisinde çıkacak tek sorun arka vitesin ayarıdır. Bunu da zaten yolda kullanırken ayarlamak mümkün.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sıfır olarak aldığı ve hatırı sayılır para verdiği bisikletin bildiğiniz arka teker göbeği dağıldı. Tam tamına 20 km bisiklet elimizde yürüdük. Bu, sadece bizim başımıza gelen şey. Lastik patlama hadisesi zaten olmazsa olmazı bu işin. Sadece vites ayarı olsa o kolay zaten. Daha neler var neler. Meraklı arkadaşların morali bozulmasın diye uzatmayayım; ama işin özü hatırı sayılır km yapmadığınız bi bisiklet ile yola çıkmayın.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Biraz önce sahibindende bisiklet fiyatlarına baktım, yaza göre çok ciddi fiyatlarda düşüş var gibi geldi bana.

Alacak olan varsa kışın alsın

Çok uygun fiyatlara çok güzel bisikletler var, yazın çok pahalı oluyorlar.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yahu benim bisikletimin arka göbeği dağıldı, 28" bisikletten çıkma göbeğin içi benim bisikletime olurmu acaba?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benim bisikletim 26" dağ bisikleti.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yol yarış bisikleti aldım sıfır km 3 ay içinde 2000 km ye yakın yol yaptım o dediğiniz hiç bir sıkıntıyı yaşamadım. Nasıl oluyorda sıfır bisiklette sorun yaşamama yüzdesi 0 oluyor anlayamadım.

Ferhat_V - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1.80 boylarında 90 100 kg arasıyım..daha önceden çok bisiklet bindim herhangi bir denge sorunum yok..sahilde gezmeye cardio amaçlı bişeler alayım diyorum ama karar veremiyorum..en önemlisi beni taşıyacak ve uygun fiyatlı olacak..ne alayım ?

Gimifayf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben de bu aralar evde roller ile yavastan bısıklete donus yapma planları ıcerısındeyım Sedona 741 MTB bısıkletım var onu satıp yol bısıkletı alır almaz baslayacagım ınsallah. Ankarada satılık ya da takaslamalık yol bısıkletı tavsıyesı olan varsa degerlendırebılırım.
    Ya ölürüm ya da kaskodan para alırım kafası.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)