User Tag List

Sayfa 21/87 İlkİlk ... 1119202122233171 ... SonSon
1646 sonuçtan 381 ile 399 arası

Konu: Bisiklet kullananlar ?

M U R A T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bende yerli marka önermem cannondale badboy 9 kullanıyorum birlikte pedalladığım arkadaşımda carraro var uzun yollarda fark gerçekten anlaşılıyor

johnie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaş carraroya karar vermiş aklını karıştırmama tarafındayım, hayırlı olsun şimdi den.. Avrupa yakasında binen varsa paslaşabiliriz isterseniz. 1 Hafta sonra ufak Bursa turumuz olacak, katılmak isterseniz bekleriz. Şimdilik 5-6 kişiyiz. 25 Nisan 7:30 Hızlı Feribot ile Mudanya , oradan 15:30 Yalova Feribotuna sürücez.. Katılmak isterseniz PM atabilir ya da buradan yazabilirsiniz, sohbet muhabbet yol olur

cabrioleter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı johnie Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Seçim kardeşim bu olay. Sen onla mutlu olursun ben bununla. 50k verip boş vtec mi yoksa dolu vtec mi almak mantıklı ? Ömür boyu garanti ve ücret almadığını biliyor musun Trek in servislerinde ?
    ne alaka yahu ne alaka? bianchi alır ertesi gün pişman olursun diyorsun. sen bunu neye dayanarak söylüyorsun? pişman olmadım gayette memnunum. ben onunla sen bununla mutlu olacaksam niye bir marka ismi verip onunla pişman olursun diyorsun.. bianchide, sedonada aldığın donanımı üst düzey bir markada almak için ne kadar para döküyorsun sen bunun farkında mısın?
    Yüksek Türk! Senin için yüksekliğin hududu yoktur. İşte parola budur.

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Ey Türkoğlu bu ihanetlerin tarihini sakın unutma!
    16.11.2013
    08.06.2014

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı cabrioleter Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ne alaka yahu ne alaka? bianchi alır ertesi gün pişman olursun diyorsun. sen bunu neye dayanarak söylüyorsun? pişman olmadım gayette memnunum. ben onunla sen bununla mutlu olacaksam niye bir marka ismi verip onunla pişman olursun diyorsun.. bianchide, sedonada aldığın donanımı üst düzey bir markada almak için ne kadar para döküyorsun sen bunun farkında mısın?
    Bir akşam gel buyur misafirimiz ol İstanbul da Sedona kullanan arkadaşların tepkilerini gör. Üzerinde hiç bir parçası orjinal değil hepsini değiştirdim diyiyor adam. Servisi sıfır , kimse bakmıyor diyiyor.. ben farkındayım kardeşim merak etme, zaten 2-2.5k veriyor ise önerdiğim markaların Bir sedona ya da bir Bianchi her neyse bunların en üstünü x marka da en alt sınıfını alır ve daha avantajlı olur. Senin seçimin Bianchi. Bana Bianchi ver ben binmem, zevk kişi meselesi bu . Uzatmasak daha mantıklı olur Carraroya krar vermiş arkadaş. O paralara verilmez benim şahsi görüşüm, neden sinirleniyorsunuz ki onu çözemedim ?

merttepe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı M U R A T Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende yerli marka önermem cannondale badboy 9 kullanıyorum birlikte pedalladığım arkadaşımda carraro var uzun yollarda fark gerçekten anlaşılıyor
    Bende canondale bakiyorum. Yorumlarinizi alabilirmiyim.

ilbeyyagci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Otomobilde olduğu gibi bisiklette de biraz garanti taraftarıyım. O yüzden Decathlon'dan Btwin Triban 3 tercih ettim. Pişman mıyım ? Asla. Neden ? 1000 TL ile alınacak en iyi yol bisikleti de ondan. 899 TL'ye bisikletini alırsın, 39 liraya kaskını, 29 liraya pedli taytını, 11 liraya pompanı, 8 liraya iç yedek lastiğini, 9 liraya da ön farını alır çıkarsın. Tık der bakıma götürürsün, zırt der bisikletini değiştirirsin. Kafa ? Çok rahat.

Bisikletin de sınırı yok. Evet Trek, Merida, Cannondale harika aletler fakat bütçe yoksa ? Yukarıda da yazılmış, 2.500 TL'ye Trek alacağıma başka markalara göz atarım. Daha üst donanımlı olur vs vs. Bence iş ''çoğunlukla'' donanımda biter. Kadroların nerdeyse tamamı tayvan'da veya Çin'de üretiliyor zaten. E tabii ki onlar arasında da kalite farkı var ama sonuçta yarışa girmiyoruz. Kadro rijitlik, dayanım, ömür farkını hissedemeyiz ama vites değiştirdiğimizde iyi bir setin farkını hemen anlarız.

M U R A T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı merttepe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende canondale bakiyorum. Yorumlarinizi alabilirmiyim.
    bendeki urban sınıfında bir bisiklet benzer fiyatındaki rakiplerine göre düşük donanım sunuyor fakat kalitesiyle bisiklet keyfini tamamen almanı sağlıyor kesinlikle tavsiye ederim

cabrioleter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bir akşam gel buyur misafirimiz ol İstanbul da Sedona kullanan arkadaşların tepkilerini gör. Üzerinde hiç bir parçası orjinal değil hepsini değiştirdim diyiyor adam. Servisi sıfır , kimse bakmıyor diyiyor.. ben farkındayım kardeşim merak etme, zaten 2-2.5k veriyor ise önerdiğim markaların Bir sedona ya da bir Bianchi her neyse bunların en üstünü x marka da en alt sınıfını alır ve daha avantajlı olur. Senin seçimin Bianchi. Bana Bianchi ver ben binmem, zevk kişi meselesi bu . Uzatmasak daha mantıklı olur Carraroya krar vermiş arkadaş. O paralara verilmez benim şahsi görüşüm, neden sinirleniyorsunuz ki onu çözemedim ?
    üstündeki hangi parçalar değişti?
    sedonanın kadro dışında ürettiği ne var üstünde?
    taşıyıcılar mı sedona? frenler mi? vites mi kaset mi aynakol mu?
    bunların çoğu zaten belirli firmalardan çıkıyor sedonada bunu kullanıyor. ötesi berisi yok. 2500 liraya alacağın diğer markalarda alt donanım olacağına yerli markada üst donanıma binersin ki eğer uçuk bütçen yoksa en makulu mantıklısı budur.
    Yüksek Türk! Senin için yüksekliğin hududu yoktur. İşte parola budur.

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Ey Türkoğlu bu ihanetlerin tarihini sakın unutma!
    16.11.2013
    08.06.2014

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı cabrioleter Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    üstündeki hangi parçalar değişti?
    sedonanın kadro dışında ürettiği ne var üstünde?
    taşıyıcılar mı sedona? frenler mi? vites mi kaset mi aynakol mu?
    bunların çoğu zaten belirli firmalardan çıkıyor sedonada bunu kullanıyor. ötesi berisi yok. 2500 liraya alacağın diğer markalarda alt donanım olacağına yerli markada üst donanıma binersin ki eğer uçuk bütçen yoksa en makulu mantıklısı budur.
    Sonuç olarak " SEDONA " alıyorsun, üstünde ki parçalar kalitesiz olduktan sonra neden para vererek alim ki ? Bu kişi keyfine göre değişir dedikçe halen uzatıyorsun
    Bak ilbey arkdaşımız ne güzel anlatmış. Bende kardeşim 950 Liraya Btwin RockRider aldım mutlu muyum evet.. Gidip Sedona 300S alıcaktım o fiyata aldığım bisiklet ona göre 2 kat daha iyi. Hd fren , orta ve ön amartisör . Ön kitlenebiliyor , Shımano Alivo var üstünde . Sedona da bunlar yoktu + V frendi. Ben o fiyatı verdiysem bunu alırım dedim aldım da.. Tercih meselesi

Cimmeria - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

onursumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı b.ustaoglu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    boylarımız seninle aynı ve ben 16" aldım. bizim için en ideal 16" ama 16 ile 18 arasında da uçurum yok. yine de bi bak, imkan olursa az bi tur at ve içine sinerse al derim.

onun dışında carraronun çoğu modeli güzel. 16" başka model varsa onada bakabilirsin.
    aynen bugun gidemedimde metin abi ile konuştum gidip bi bakıcam

Eğer 2,5K gibi bir fiyata çıkıyorsan , GIANT - SCOTT - TREK bakabilirsin. 1K ya Bianchi alırsın 2. gün bisikletten soğursun. Ben de yeni sürücü olarak Decathlon dan 26 inc MTB RockRider 500S aldım. Memnunmuyum evet.. Sezon sonu satıp Trek - Scott şehir bisikleti almak istiyorum.. Seçimi iyi yapmazsan ve çok araştırma kafana yatanı al. Türk markalarına pek girme Sedona - Kron gibi gibi.. Çok araştırdım, gruptan arkadaştan birinde Sedona var 1 parçası orjinal değil, her şeyini değiştirdi.. Eğer alırım 2-3 sene gitsin dersen bu 3 markanın ürünlerine gözün kapalı bak derim. Merida da olur
    aslında turk markası diyoruzda ustunde türk üretimi birşey olmuyorki

decatlonada baktım orda da çok basit değil bisikletler fp açısından iyi

bugun uğrayamadım metin bisiklete yarın uğradığımda alternatiflerede bakıcam duruma gore limitimi yükseltebilirim ama değiceğine inanmam içime sinmesi gerek

yoksa zaten bu modeli aldım gitti

belki fiyat alabilirsem

CARRARO B

da olabilir herşey slx gelmiş olucak

elinde sedonalar da var ona da bakabilirim

psn&Live id: onursumer
    135
    ├┼┼╕
    246R

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı onursumer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aynen bugun gidemedimde metin abi ile konuştum gidip bi bakıcam

aslında turk markası diyoruzda ustunde türk üretimi birşey olmuyorki

decatlonada baktım orda da çok basit değil bisikletler fp açısından iyi

bugun uğrayamadım metin bisiklete yarın uğradığımda alternatiflerede bakıcam duruma gore limitimi yükseltebilirim ama değiceğine inanmam içime sinmesi gerek

yoksa zaten bu modeli aldım gitti

belki fiyat alabilirsem

CARRARO B

da olabilir herşey slx gelmiş olucak

elinde sedonalar da var ona da bakabilirim
    186 Boy var bende bende 26 kullanıyorum .. var ise 27,5 yada 29 almanı tavsiye ederim. Hem lastik ebat farkı hemde pedal farkı var.. 26 da 5 pedal atarsın 10 metre gidersin 29 da 2 pedal atarsın 10 metre gidersin.. 27,5 yada 29 a yönelmeni tavsiye ederim boy uzun ise. Hafta sonu Mecidiyeköy den eminönün oradan k çekmece git gel yaptık vallahi yorulmadım ortada amortisör olmasına rağmen.. Baktığın bisiklette gayet iyi .. Al da pedal atalım artık :=)

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Arkadaşlar eşine, kız arkadaşına bisiklet varsa kız arkadaşıma aldığım Carraro Lara bisikleti satıyorum. Hediye olarak aldım 1 kere bindi İstanbula gittiği için. Bisiklet evde kapalı oda da durmuştur, hiç kullanılmamıştır ne toz ne kir vs hiçbirşey yok. Sıfır binersiniz.

Carraro Lara 26'' Da

400TL'ye vericem.
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    186 Boy var bende bende 26 kullanıyorum .. var ise 27,5 yada 29 almanı tavsiye ederim. Hem lastik ebat farkı hemde pedal farkı var.. 26 da 5 pedal atarsın 10 metre gidersin 29 da 2 pedal atarsın 10 metre gidersin.. 27,5 yada 29 a yönelmeni tavsiye ederim boy uzun ise. Hafta sonu Mecidiyeköy den eminönün oradan k çekmece git gel yaptık vallahi yorulmadım ortada amortisör olmasına rağmen.. Baktığın bisiklette gayet iyi .. Al da pedal atalım artık :=)

ya bikaç aksilikden daha gidip alamadım da , şimdi 26 bende biraz alışkanlık 27.5 ve 29 da lastikler gozume çok buyuk duruyor neden bilmiyorum ve yaygınlık açısından da aynı şekilde gibi geliyor bana

bu arada sipariş vericez vermesinde ben hala kadro boyuna karar vermiş değilim tam anlamıyla

170 - 175 41 - 43 cm 16 - 17 "
    175 - 180 43 - 46 cm 17 - 18 "

ikiside tutuyor 175 boy

135
    ├┼┼╕
    246R

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı onursumer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ya bikaç aksilikden daha gidip alamadım da , şimdi 26 bende biraz alışkanlık 27.5 ve 29 da lastikler gozume çok buyuk duruyor neden bilmiyorum ve yaygınlık açısından da aynı şekilde gibi geliyor bana

bu arada sipariş vericez vermesinde ben hala kadro boyuna karar vermiş değilim tam anlamıyla

170 - 175 41 - 43 cm 16 - 17 "
    175 - 180 43 - 46 cm 17 - 18 "

ikiside tutuyor 175 boy
    27.5 daha ideal olur.. Daha orta bir şey olduğu için cidden pedalda bunun farkına varıcaksın Ben de MTB var bugün nasip olursa yol lastiği takıcam, eğer iyi uzuyor ise 26 al derim, ama yok gitmiyorsa kesinlikle 27,5-29 + ekipte birinde 29 carraro var / Instagram - vklcky gir bak son foto da Carraro var 29 luk oda boyu 170 falan onun da Yolda çok avantajını görürsün lastiğin büyük olmasının

Dodoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sonuç olarak " SEDONA " alıyorsun, üstünde ki parçalar kalitesiz olduktan sonra neden para vererek alim ki ? Bu kişi keyfine göre değişir dedikçe halen uzatıyorsun
    Bak ilbey arkdaşımız ne güzel anlatmış. Bende kardeşim 950 Liraya Btwin RockRider aldım mutlu muyum evet.. Gidip Sedona 300S alıcaktım o fiyata aldığım bisiklet ona göre 2 kat daha iyi. Hd fren , orta ve ön amartisör . Ön kitlenebiliyor , Shımano Alivo var üstünde . Sedona da bunlar yoktu + V frendi. Ben o fiyatı verdiysem bunu alırım dedim aldım da.. Tercih meselesi
    Üstündeki parçalar kalitesiz olduktan sonra derken ?

Sedonanın üzerinde cannondale scott giant veya x markadan farklı mı komponent kullanılıyor. Cabrioleter in söylemek istediğini de anlamışsındır ama fanboy'luktan öteye geçememişsin.
    Not Stock I20N
    Pedal Box
    Başaran Coil
    Mud flaps

Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    gitmeyle ilgili sorun olucağını duşunmuyorumda

27.5 da

belki BIG 1027 modeli olabilir onun dışında 29 da fiyat çok yükseliyor gerek yok diye düşünüyorum genede bir inceliyim ustune binip

135
    ├┼┼╕
    246R

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı dodoo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Üstündeki parçalar kalitesiz olduktan sonra derken ?

Sedonanın üzerinde cannondale scott giant veya x markadan farklı mı komponent kullanılıyor. Cabrioleter in söylemek istediğini de anlamışsındır ama fanboy'luktan öteye geçememişsin.
    Tamam siz haklısınız.

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    13 Yaşından beri profesyonel olarak (süre ve km hedefli) bisiklet kullanıyorum.

Bundan 7 sene önce ilk pahalı bisikletimi topladım bugünün parasıyla 8-9000tl para harcadım. Herşeyin en iyisini en hafifini kullanmaya çalıştım yıllarca kullandım 6000km ye yakın yol yaptım, memnun olmadığım noktaları oldu ama beni hiç üzmedi şuanda babam kullanıyor günlük olarak.

Üniversite yıllarında bisiklet kullanmadım ara verdim, geçen sene tekrar dönüş yaptım ancak fazla para vermemek için kaliteli F/P bir bisiklet almak istedim, baya bir süre araştırdım hatta test ettim, kararımı Sedona 345'ten yana verdim ve 1 seneden beri kullanıyorum 1500km üstünde yol yaptım.

En ufak bir memnuniyetsizliğim olmadı genel anlamda ve iyiki almışım dedim. Günlük spor amaçlı kullanıyorum haftasonları da güzel havalarda 50+km yol yapıyorum. İlk hafta pedal göbeğinden ses geliyordu montajla ilgili sıkıntı vardı sök tak ile düzeldi bir daha da yapmadı.

Şimdi Sedona alıyorsun demişsin, alıyorsun da markası sedona. Componentleri Shimano, Rock Shox, Raceface, Schwalbe, Selle royal vs. Sadece kadro Sedona ki o da yurtdışında yapılıyor diğerlerinin yapıldığı gibi. Btwin gibi fason bir markayı Sedona ile karşılaştırmak zaten komik olmuş.

Servis bakmıyor vs gibi bir sölem okudum yukarıda komik geldi İzmir gibi İstanbula köy kalacak yerde bile 2 adet servisi var en merkezi noktada. Hadi onuda geçtim LPG'li mi bu servis bakmasın servisi yok vs? Üstündeki kompenent belli istediğin bisikletçide bak hallettir bakımı vs zaten arızalık bir durumu yok.

Ben alırken Merida ile arasında kaldım ki bisikletçim ikisininde bayisi ve kendiyle yaklaşık 15 senelik ticaretimiz var ikisine de baktım kullandım inceledim, Merida da daha düşük kompenant ve özellikler vardı 0.5kg daha hafifti sadece marka uğruna daha düşük özellik almak istemedim, ha onu alsam ondan da memnun olurdum çünkü oda kaliteli.

Şimdi ben bu kadar km yapıyorum spor amaçlı biniyorum yıllardır kullanıyorum, haftasonu adam 20km maksimum yol yapıyor, gezinti yapıyor ona şu kaliteli bu kalitesiz gibi yüzeysel ve yanlış yönlendirme yaparsanız olmaz.

Ayrıca dediğim gibi gerçek anlamda her gün veya haftasonları sıkı şekilde bisiklet kullanılmayacaksa, Cannondale, Trek, Merida, sedona fark etmez bisiklete 1500 üstü rakamları vermeyin yazık günah.
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)