User Tag List

Sayfa 22/87 İlkİlk ... 1220212223243272 ... SonSon
1646 sonuçtan 400 ile 418 arası

Konu: Bisiklet kullananlar ?

johnie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Bar35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    13 Yaşından beri profesyonel olarak (süre ve km hedefli) bisiklet kullanıyorum.

Bundan 7 sene önce ilk pahalı bisikletimi topladım bugünün parasıyla 8-9000tl para harcadım. Herşeyin en iyisini en hafifini kullanmaya çalıştım yıllarca kullandım 6000km ye yakın yol yaptım, memnun olmadığım noktaları oldu ama beni hiç üzmedi şuanda babam kullanıyor günlük olarak.

Üniversite yıllarında bisiklet kullanmadım ara verdim, geçen sene tekrar dönüş yaptım ancak fazla para vermemek için kaliteli F/P bir bisiklet almak istedim, baya bir süre araştırdım hatta test ettim, kararımı Sedona 345'ten yana verdim ve 1 seneden beri kullanıyorum 1500km üstünde yol yaptım.

En ufak bir memnuniyetsizliğim olmadı genel anlamda ve iyiki almışım dedim. Günlük spor amaçlı kullanıyorum haftasonları da güzel havalarda 50+km yol yapıyorum. İlk hafta pedal göbeğinden ses geliyordu montajla ilgili sıkıntı vardı sök tak ile düzeldi bir daha da yapmadı.

Şimdi Sedona alıyorsun demişsin, alıyorsun da markası sedona. Componentleri Shimano, Rock Shox, Raceface, Schwalbe, Selle royal vs. Sadece kadro Sedona ki o da yurtdışında yapılıyor diğerlerinin yapıldığı gibi. Btwin gibi fason bir markayı Sedona ile karşılaştırmak zaten komik olmuş.

Servis bakmıyor vs gibi bir sölem okudum yukarıda komik geldi İzmir gibi İstanbula köy kalacak yerde bile 2 adet servisi var en merkezi noktada. Hadi onuda geçtim LPG'li mi bu servis bakmasın servisi yok vs? Üstündeki kompenent belli istediğin bisikletçide bak hallettir bakımı vs zaten arızalık bir durumu yok.

Ben alırken Merida ile arasında kaldım ki bisikletçim ikisininde bayisi ve kendiyle yaklaşık 15 senelik ticaretimiz var ikisine de baktım kullandım inceledim, Merida da daha düşük kompenant ve özellikler vardı 0.5kg daha hafifti sadece marka uğruna daha düşük özellik almak istemedim, ha onu alsam ondan da memnun olurdum çünkü oda kaliteli.

Şimdi ben bu kadar km yapıyorum spor amaçlı biniyorum yıllardır kullanıyorum, haftasonu adam 20km maksimum yol yapıyor, gezinti yapıyor ona şu kaliteli bu kalitesiz gibi yüzeysel ve yanlış yönlendirme yaparsanız olmaz.

Ayrıca dediğim gibi gerçek anlamda her gün veya haftasonları sıkı şekilde bisiklet kullanılmayacaksa, Cannondale, Trek, Merida, sedona fark etmez bisiklete 1500 üstü rakamları vermeyin yazık günah.
    Çok güzel yazmışsın eyv tek tek de okudum. Sonunda eklemişim " Tercih Meselesi " diye. Doğru Merida Trek gibi markalara fiyatlar fazla ama hiç yoktan ömrünü uzatıyor, belki adamın alacağı kullanma şevkini kıracak söylediklerimi tam yansıtamadım ben olay farklı anlaşıldı.. Şahsen bana orta amortisörlü alma dediler ben aşırı memnunum , dediğim gibi tercih meselesi.. Btwin dediğin fason marka şu an deli gibi satan bir ürün.. Fason demen evet komik olmuş. Profesyonel olmak işi biliyorum manasına gelmez açıkçası.. Bu iş araştırmayla , bilgi edinmeyle olur benim kanaatim.. Herkesin kendine göre fikri vardır benimki de böyle. 2-3 K ya çıktıktan sonra öyle markalara çıktıktan sonra alırım. Köşe mahallede bisikletçiye yaptıra cağıma gider servisinde yaptırırım. Söylediklerine fikirlerine saygı duyarım, Sedona 300s ile Btwin RockRicder 500s i karşılaştır sen söyle hangisi daya iyi diye..
    Saygılar.

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Neyin ömrünü uzatıyor marka?

Orta amortisör neden kullanılır? Yokuş aşağı inişlerde senin işine yarar özellikle hızlı downhill indiğin yerlerde onun dışında işlevi yoktur söleyen doğru sölemiş. Ona bakarsak şehir içi, bisiklet yolları gibi yerlerde dağ bisikleti kullanmakta bana garip geliyor bunlar tercih meselesi evet.

Evet Btwin çok satabilir, çünkü ucuz Sybol, Albea vs de çok satıyor onları iyi ve kaliteli yapmıyor, istediğin bisiklet gurusu ile gel kimse Btwin kaliteli iyibir bisiklet markasıdır demez, F/P ürünler üreten ihtiyacı karşılayan bir firmadır. ürünlerinin fiyatları gayet mantıklı ve günlük ve hobi amaçlı bisiklet kullananlar için iyi bir alternatiftir.

Kusura bakma da malesef belirler çünkü ben iki kadro arasında neden fark olur, iki kompenent serisi arasında ne fark olur kullanarak çok deneyimledim ve farklarını söleyebiliyorum. O yüzden internetten teknik verilere ve aa bunda Altus var diğerinde Alivio var bu daha iyi demekle olmuyor. Zira Altusla Alivio arasındaki farkı sen anlayabilecek misin ki vites serisine göre bisiklet seçiyorsun a gidiyor iş. Önemli olan ihtiyacın ve ihtiyacı karşılayacak ürünlerin sıralaması.

2-3K çıtasından sonra marka tercih etmek tabiki mantıklı zira otomobildeki gibi 120.000'e Passat alacağıma 320ied alırım diyor insan psikolojik olarak.

Servisten kastım mahalle arası servis değil kendi servisleri ve bilinçli bisikletçiler. Koca istanbulda İzmirdekinden çok daha fazla sayıda olacağı kesin, yoksa zaten bisiklet açısından çok kısırmış İstanbul yazık.. Kaldıki İstanbulda bisiklet sürülecek güzergahlar ve bisikletçiler belli ve bu güzergahlarda Sedonanı götürebileceğin servisler/bisikletçiler mevcut. Btwin'in ne servis ağı yada dışarıda satışı var ki avantajı olsun bu konuda...

Model bazında karşılaştırma yapmışsın, sonra marka genellemesine bağlamışsın. Tabiki Btwein f/p olarak aynı fiyata daha fazla özellik sunabilir ama diğer modellerine rakip olmaz. Bu sefer senin mantığınla hiç markaya yanaşamayız zira ben bnm bisikletimle aynı kompenentlere sahip bir merida seçmeye çalıştığımda cebimden +1000 civarı çıkıyordu.. Bu mantık doğru değil.
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

b.ustaoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    iyi bisiklet mi istiyosunuz ? açıcaksınız kesinin ağzını alıcaksınız specialized

bu iş bar35 arkadaşın dediği gibi. h.sonu kır gezileri veya akşamları güzel hava bisiklete binmek istiyen kişi carraro, sedona, bianchi, btwin, merida gibi markaları tercih etmeli ve de altus, acera ile slx, xt donanımlar arasındaki farkı anlamak için işi ehli kişi olmak gerekli

bu bisikleti 1200tl'ye aldım. carraro crp 690. başlıca kayda değer özellikleri hd frenler dahil komple shimano altus, gidondan kilitlenebilir ön amortisör. bence ! renkleri çok çok iyi ve çok beğendiğim specialized markasının modellerini andırıyor. çok prof olmadığımdan işimi fazla fazla görüyor. sadece yapacağım göbekleri xt yapıp daha kaliteli iç ve dış lastik almak olucak.
    Bahadır Ustaoğlu

omco - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Carraro Sportive 224 kullanıyorum, bugün 24 km yaptım memnunum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı b.ustaoglu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    iyi bisiklet mi istiyosunuz ? açıcaksınız kesinin ağzını alıcaksınız specialized

bu iş bar35 arkadaşın dediği gibi. h.sonu kır gezileri veya akşamları güzel hava bisiklete binmek istiyen kişi carraro, sedona, bianchi, btwin, merida gibi markaları tercih etmeli ve de altus, acera ile slx, xt donanımlar arasındaki farkı anlamak için işi ehli kişi olmak gerekli

bu bisikleti 1200tl'ye aldım. carraro crp 690. başlıca kayda değer özellikleri hd frenler dahil komple shimano altus, gidondan kilitlenebilir ön amortisör. bence ! renkleri çok çok iyi ve çok beğendiğim specialized markasının modellerini andırıyor. çok prof olmadığımdan işimi fazla fazla görüyor. sadece yapacağım göbekleri xt yapıp daha kaliteli iç ve dış lastik almak olucak.
    Dış lastikte CST iyi dediler, aldım da takmak daha nasip olmadı.. İnşAllah bu akşam takıcam, lastiğe göre değerlendirme verebilirim. Tavsiye edebileceğin başka lastik var ise sevinirim

b.ustaoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Lastik olarak continental, michelin ve schwalbe. En bulunabileni michelin ve schwalbe sanirim. Ben ilerleen zamanda schwalbe almayi dusunuyorum. Cst ise cok basit bi lastik. Hemen hemen her baslangis seviyesi bisikletin ustunde mevcut. Keza benimki de oyle
    Bahadır Ustaoğlu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Schwalbe Road Plus yol bisikletinde kesinlikle tavsiye ederim, ıslak kuru tutuşu ve direncinin az olması çok iyi. Ayrıca çift katlı olduğu için patlamaya karşı dayanıklı. 90-100TL arası fiyatı var.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Schwalbeyi duydum bende, almak gerek 100 falan ama hiç yoktan pedala bastım mı fark ı hissedersin

Dodoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı johnie Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Schwalbeyi duydum bende, almak gerek 100 falan ama hiç yoktan pedala bastım mı fark ı hissedersin
    Bisiklet profesörüydün bikaç gün önce schwalbe yi duymuş olmana sevindim.
    Not Stock I20N
    Pedal Box
    Başaran Coil
    Mud flaps

kickbuttowski - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bugün woo hoo bikes src blue için sipariş veriyorum. Hadi hayırlısı..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı dodoo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bisiklet profesörüydün bikaç gün önce schwalbe yi duymuş olmana sevindim.
    lol - cst ile başlayıp sonra geçerim , şu an o kadar çıkacak durumum yok. Ayrıca profesörlük değil biraz okuma biraz bilgi biraz dinleme diyelim. Laf sokmaya gelince hepiniz king lafı yiyince ateşlenen genç tayfa..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    istanbulbisiklet
    Katılacak olan arkadaşlar var mıdır ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Küçükçekmece bölgesinde kron marka bisikleti bakıma götürebileceğimiz bildiğiniz bir yer varmı?
    NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE .

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı yaşar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Küçükçekmece bölgesinde kron marka bisikleti bakıma götürebileceğimiz bildiğiniz bir yer varmı?
    Abicim oralarda bilmiyorumda Fatih tarafında DADAŞ BİSİKLET var - Elaman işinin ehli DADAS BÄ°SÄ°KLET ararsan yolda yapmak istersen en doğru adres derim

tunerviper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    189 boy 110 kg ağırlığım var. Bütçe 1000 - 1500 arası.
    İdeal kadro boyu ve benim ağırlığıma dayanabilecek modeller ne olabilir.
    7 sene önce bıraktım daha önce uzun yol ve yarış deneyimlerim var fakat piyasadan ve yeniliklerden uzak olduğum için görüşleriniz önemli.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı johnie Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abicim oralarda bilmiyorumda Fatih tarafında DADAŞ BİSİKLET var - Elaman işinin ehli DADAS BÄ°SÄ°KLET ararsan yolda yapmak istersen en doğru adres derim
    Dadaş bisiklet her marka bisikletmi ugraşır yoksa sadece kron mu ?
    NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE .

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı yaşar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dadaş bisiklet her marka bisikletmi ugraşır yoksa sadece kron mu ?
    Kron - Sedona ağırlıklı / Yanlış bilgilendirmiyim ama Kron daha çok ilgi alanına giriyor sanırım, sitesinde telefonu var isterseniz açıp sorarsanız bence daha tatmin edici cevabı kendisi vericektir

Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Alıntı tunerviper Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    189 boy 110 kg ağırlığım var. Bütçe 1000 - 1500 arası.
    İdeal kadro boyu ve benim ağırlığıma dayanabilecek modeller ne olabilir.
    7 sene önce bıraktım daha önce uzun yol ve yarış deneyimlerim var fakat piyasadan ve yeniliklerden uzak olduğum için görüşleriniz önemli.
    Seda Bisiklet'e gidelim istersen müsait bir zamanında Karşıyaka'da

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Facebook adresinde yetkili servis olarak bakım yaptıkları markalar arasında kron yok
    NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE .

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)