User Tag List

Sayfa 7/87 İlkİlk ... 567891757 ... SonSon
1646 sonuçtan 115 ile 133 arası

Konu: Bisiklet kullananlar ?

Runo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Max 1.500 tl diyelim ilk olarak. Amaç normal şehir içi ve yazlık tarzı yerlerde kullanım
    .

FunnyCorpse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2.el gazelle alabilirsin ter temiz...

alttan çatı her zaman daha kullanışlı ve keyiflidir...

ama tur vs katılmıyacaksan 600 650 lıra ya sıfır salcano istanbul L DE ÖNERİRİM BEN MEMNUNUM..

boyunuza uygun alın sehır bısıkletlerı ıcın ornek ben 1.78 cm 56 57 58 kadro bana uygun sehır bisikletleri için 28 jant alıcaksınız.. sehır bısıkletlerınde s m l xl olur bazen o zaman M L UYGUN

NETTE BİR SÜRÜ BİLGİ VAR ZATEN

AYrıca katlanır alabılırsın dahon d7 tern d8 ve tilt 5 7 9 daha zevkli otobus metro tranvay vapur arabanın bagajı heryere hemen katlar takılırsın

Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1.85 boy 85 kiloyum. Tur falan düşünmüyorum pek, öyle kendi halimde gidip gelebileceğim birşey olması yeterli. Özellikle oturduğumda arka lastiğin çökmemesi beni mutlu eder 2. Elden yana değilim o yüzden salcanoya bakıcam, teşekkür ederim
    .

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    58 den asagı kadro almayın şehir için.....60 61 e kadar allabilirsin bisikletcıler yok abı vs derler aaman diyim..

çok kullanılmıyacagı için başlangıç için salcano cidden iyidir liste diyataı 735 indirimli 640 ama sen 550 filan teklif et

umarım seversiniz iyi aksamlar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Değerli bilgileriniz için teşekkür ederim, değerlendiricem . Sizede iyi akşamlar
    .

ygtrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben dahaçok, kron xc4000 kadroya toplanmış bi bisiklet öneririm o bütçeye....

şöyleki bisikltte en mühim şey öncelikle hafifliktir, hafiflikten sonra yürüyen aksamın verimliliği, yani ön ve arka göbeklerin mümkünse rulmanlı olanlarından tercih edin, aksi taktirde katır kutur bozuk bilya gibi çalışan bi takım jant göbeğiniz olacaktır, bundan sonrası ise ön maşaya geliyor, bisikletin kadrodan sonraki 2. en önemli hafifliği belirleyen parçası... bunuda makul ağırlıkta bişey tercih ederseniz, geri kalan aksamın çok çok dandik şeylerden oluşmadığı sürece pek önemi kalmıyor, çok çok profesyonel ürünler olmadığı sürece disk frenlerden kesinlikle uzak durun, disk fren alıyorsanız kesinlikle hidrolik olsun telliler çöpten başka bişey değiller...

güzel 2. el malzemelerle sıfırına oranla çok daha iyi ve ucuza bisiklet mal etmek mümkün...

kadro sele boğazı gidon vs vs gibi malzemeler çalışır tip aksamlar olmadığı için 2. el olmasında hiçbir sakınca yok, durumu iyi olduğu sürece süspansiyonda 2.el tercih edilebilinir, ön arka göbek ve vites gribunun sıfır olarak temin edilmesinden yanayım...

kesinlikle toprak zemine dahi çıkılmıyacaksa, sürelki asfalt zeminde binlicekse, sıfır diş lastik öneririm, asfalt kullanımında bisikletin akıcılığını dişli lastiğe oranla 2 ye 3 e katlıyor diyebişliriz...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    tamir görmedikleri sürece jantlarında 2. el temin edilmesinde bi sakınca yok...

melihyilmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    arkadaslar kız arkadasıma bisiklet alıcam arada bende kullanıcam. kadrosu hafif sadece sehirde kullanılabilecek bi bisiklet arıyorum 700 800 lira civarı üstü veya altı olur. sürerken yormasın yeter

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    dişli lastik ayrıca ses yapıor ben nefret ederim....

akıcılık gobekler jant ve hareketlı aksam dedıgınız gıbı ıyı olması iyi olur ama başlangıc keyif düzeyündeki kullanımlarda çok kalıtelı urunlere hıc gerek yok bence...baslangıc ve orta sevıye yeterlı olucaktır..

kaset göbek vs dogru ama yılda bır defa dahı bakım yapılsa yeterli oluyor..ben 26 jant ve dag bısıkletıne tamamen karsıyım nefret edıyorum hatta düz gidon da sevmem

toplama işi ile ugrasmak hıc hosuma gıtmıyor benım.. tabıkı tercıh meselesi ben takıntılıyım 2.el kullanamıyorum alsam da komple restore ıslemıne maruz kalıyor....

ayrıca ekonomık guc ıle de alakalı gelir sevıyesı ıyı olup da keyıf amaclı bısıklet alan hıc kımse toplama ıle ugrasmaz.. bu iş ile ilgilenen yaşamı ıle butunlestıren kısıler genelde toplar arastırır 2.el vs bakar..hatta forumlara vs de uye olur

tamamen sahsi gorusum

saygılar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı melihyilmaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaslar kız arkadasıma bisiklet alıcam arada bende kullanıcam. kadrosu hafif sadece sehirde kullanılabilecek bi bisiklet arıyorum 700 800 lira civarı üstü veya altı olur. sürerken yormasın yeter
    sedona salcano kron raleigh geotech vs markaların alttan catılı L MODELLERINE bakınız..

tip olarak bence en guzeli istanbul L SALCANO...
    çok ıyı degıl ama güzel her turlu iş görüyor 650 ortalama ben 700 e almıstım fuar da ...

ben heybe koydum arkasına mat bagladım nevalemi alıyorum cıkıyoruz takılıyoruz hor kullanımada dayanıklı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ygtrn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben dahaçok, kron xc4000 kadroya toplanmış bi bisiklet öneririm o bütçeye....

şöyleki bisikltte en mühim şey öncelikle hafifliktir, hafiflikten sonra yürüyen aksamın verimliliği, yani ön ve arka göbeklerin mümkünse rulmanlı olanlarından tercih edin, aksi taktirde katır kutur bozuk bilya gibi çalışan bi takım jant göbeğiniz olacaktır, bundan sonrası ise ön maşaya geliyor, bisikletin kadrodan sonraki 2. en önemli hafifliği belirleyen parçası... bunuda makul ağırlıkta bişey tercih ederseniz, geri kalan aksamın çok çok dandik şeylerden oluşmadığı sürece pek önemi kalmıyor, çok çok profesyonel ürünler olmadığı sürece disk frenlerden kesinlikle uzak durun, disk fren alıyorsanız kesinlikle hidrolik olsun telliler çöpten başka bişey değiller...

güzel 2. el malzemelerle sıfırına oranla çok daha iyi ve ucuza bisiklet mal etmek mümkün...

kadro sele boğazı gidon vs vs gibi malzemeler çalışır tip aksamlar olmadığı için 2. el olmasında hiçbir sakınca yok, durumu iyi olduğu sürece süspansiyonda 2.el tercih edilebilinir, ön arka göbek ve vites gribunun sıfır olarak temin edilmesinden yanayım...

kesinlikle toprak zemine dahi çıkılmıyacaksa, sürelki asfalt zeminde binlicekse, sıfır diş lastik öneririm, asfalt kullanımında bisikletin akıcılığını dişli lastiğe oranla 2 ye 3 e katlıyor diyebişliriz...

Hafiflik önemli tabiki, katılıyorum bu yorumunuza. 2. Ele sıcak bakmama da araba mevzularındab geliyor bisikletle uzun süredir uzaktan yakından alakam yok çünkü, en son 12-13 yaşımda bisikletim vardı galiba..

İşte dediğim gibi bende diskli fren düşünüyorum, dediğiniz gibi telliler çok telmaşa geliyor banada. Kısa fren mesafesi ve süspansiyon önemli benim için. Sebebi ise en basit bi çukurdan veya tümsekten geçtiğimde dalgalanmiyim de ufak bi oyniyim süspansiyon sayesinde, düşüncem o yani.

Toplama işine gelince nasıl olur nasıl yaparım hiç bi fikrim yok. Ancak ve ancak sizin gibi bu konusa bilgisi olanlar sayesinde böyle bi işe girebilirim. Hazırını almaktansa el emeği daha güzel gelecektir nitekim

Bu değerli bilgileriniz aklımda, size ve diğer arkadaşa pm yoluyla da ulaşırım kendi aklımdaki soru işaretlerine net bir hâl kazandırdıktan sonra, tekrar teşekkür ederim
    .

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    e tabikide, ekonomik durumu iyi olan adam gider hazır alır uğraşmaz, ama ben sırf jeyif için dahi bisikletimi kendim topladım mesela... kaça mal olduğunu yazmiyim okuyup harakiri yapanlar olur bu forumda

yani aslında demek istediğim şu, 1500 lira bütçemiz var, bu paraya sıfır bi bisiklet alınacağına, bitakım mazlemeleri 2. el ucuza mal edip kalan paraylada esas önemli olan malzemerin çok daha kalitelileri temin edilerek, aynı paraya sıfır ayarında çok daha kaliteli bisiklet mal etmek mümkün

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ha şimdi bazı arkadaşların kafasında şu tarz bi düşünce oluşmuş olabilir, bisiklet sonuçta her türlü kendi gücümüzle ilerliyoruz, 11 kilo bisikletle 12 kilo bisiklet arasında ne gibi bi fark olabilirki, veyahut göbek rulmanlarının nekadar verimli olduğu ne değiştirir rampaya çıkınca her türlü yorulunuor.... vs vs gibisinden

5 yaşımdan ehliyetimi aldığım 18 yaşıma kadar bisiklet tepesinden 1 gün dahi inmemiş, yaz kış binmiş birisi olarak söylüyorum, bunun gibi ufakmış gibi görünen şeyler aslında dağlar kadar fark yaratıyor, sizin bisikletten keyif almanızı sağlıyor, yada soğumanıza sebep oluyor....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bende de 5 tane var saglam bütçeli....

şuan da almak istedigim bisiklet için arabamı satmam gerekıyor ama ailem kızıyor

size kesınlıkle saygı duyuyorum toplama konusunda da çok haklısınız ...

ama benım gıbı dusunende coktur özellıkle yenı baslıyaca olanlar cocukluk hayalı olanlar
    kız arkadsım esım ıle oyle takılalım dıyenler gelır ve kultur sevıyesı ıyı olanlar
    ve daha bır suru kişi ugraşmaz zaman ayırmak bile istemez..

zaten hafta da ayda bır bınecek cogu ınsan ekstra toplamaya zaman ayırmaz sızın benım gıbı kısılerı tanımıyorsa eger ..yada nazı gecıcek bırılerını dıyelım....

vitrindeki ekran dakı satıcını önerdigi bütçesine uygun olanı ennn kötü sahıbınden.com a bakıcak sıfırından daha ucuz temız yenı alıcak

ayrıca şehir bisikletlerinde dünya devi markaların bile bisikletleri 15 kılodan asagı yokk 18 19 ortalama gazelle batavus sparta union raleigh bakabılırsınız kı hepsınden en az 1 ddefa aldım....

yenı nesıl sehır bısıkletlerı ortalama 14 16 kılo dur ona gore dıslı oranları vardır her yerı rahatca cıkarsınız..

ben bır ara 96 kılo oldum 1.78 boyum her yere gıttım geldım cok sukur sımdı gerı zayıfladım...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı FunnyCorpse Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende de 5 tane var saglam bütçeli....

şuan da almak istedigim bisiklet için arabamı satmam gerekıyor ama ailem kızıyor

size kesınlıkle saygı duyuyorum toplama konusunda da çok haklısınız ...

ama benım gıbı dusunende coktur özellıkle yenı baslıyaca olanlar cocukluk hayalı olanlar
    kız arkadsım esım ıle oyle takılalım dıyenler gelır ve kultur sevıyesı ıyı olanlar
    ve daha bır suru kişi ugraşmaz zaman ayırmak bile istemez..

zaten hafta da ayda bır bınecek cogu ınsan ekstra toplamaya zaman ayırmaz sızın benım gıbı kısılerı tanımıyorsa eger ..yada nazı gecıcek bırılerını dıyelım....

vitrindeki ekran dakı satıcını önerdigi bütçesine uygun olanı ennn kötü sahıbınden.com a bakıcak sıfırından daha ucuz temız yenı alıcak
    e tabi bu konudada kesinlikle sen haklısın, bu durumda bitçelerine uygun olan birtane alıp binicekler okadar bizim gibi pro arkadaşlarda bisikletine araba parası harcamaya devam edicek

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yanlız merak ettiğim bi konu var... neden 5 tane ayrı bisikletin var? çeşitleri nelerdir merak ettim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Salcano İstanbul L 2013

Raleigh classic deluxe (1939)

Raleigh Klasik yol (proje başlamadı öyle yatıyor paslı paslı) 70 ler tam kesin tarih yok (fixed gear -singel speed olucak parça toplaması uzun suruyor karbon dısk ve 3 bacak karbon jant olucak ınsallah)

Raleigh stow awey 7 (katlanır) 2013

Peugeot KLASİK yol-yarış (komple shimano 105/ jant mavic) 80 ler...

bir önceki sayfada var ama yınede yapıstırım.. suan HAKKARİ deyım Adana ya evıme gıttıgım zaman sizlere resim atarım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ooo klasik işlerinede girmişsin nedense bisiklette klasiğe hiç ilgim ve alakam yok

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben seviyorum daha dogrusu kültürü olan geçmişi olan herşeyi seviyorummm.. ilgim var...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)