User Tag List

Sayfa 69/87 İlkİlk ... 1959676869707179 ... SonSon
1646 sonuçtan 1.293 ile 1.311 arası

Konu: Bisiklet kullananlar ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dün çıktım. Yaklaşık 30 km yaptım yarı prof bir bisikletle. Rüzgar inanılmaz fazlaydı ve çok zorlandım. Sonra eğilip gitmeyi denedim baya farkediyormuş aerodinamik ciddi bir konuymuş

johnie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı +soner Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dün çıktım. Yaklaşık 30 km yaptım yarı prof bir bisikletle. Rüzgar inanılmaz fazlaydı ve çok zorlandım. Sonra eğilip gitmeyi denedim baya farkediyormuş aerodinamik ciddi bir konuymuş
    firmalar bu aero olayına ciddi paralar yatırıyor hatta bir çoğunun da özel tasarlanan rüzgar türbin lerinde çalışıyorlar.
    Profil de gördüğüm kadarı ile, Tekirdağ'da yaşıyorsunuz sanırım.
    Biraz daha kondisyon kazandıktan sonra, Kumbağ parklı Uçmakdere öneririm. Yokuşlu rota ama o bitirme hissi anlatılmaz, yaşanır
    Rüzgarda olabildiğince aero pozisyona geçmelisin, ne kadar çok yüksekte durursan o kadar çok yorulursun.
    Alıntı Birkan61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cümleten hayırlı cumalarınız olsun

Vergi kaçırıp cumayı kaçırmayan cemaati müslimlerede selam olsun

sekizsilindir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Bisikletçi değiliz ama izlemesi çok keyifli
    group b ___

Dou - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hep soylerim, MTB yi hakkiyla kullanmak motosiklet kullanmaktan daha tehlikeli, bide ekipmanda kisitli.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Burak Mehmet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selam bisiklet sevenler,
    bende uzun zamandır yaptığım araştırmaları tamamlayıp keyfime ve isteklerime göre bir bisiklet buldum ve aldım.
    ***** Ankara bol rampalı bir memleket olduğu için hep tırmanışa uygun bir kadro arıyordum.tam isteklerimi karşılayan makine bu sanırım...
    GİANT TCR Advanced 1 disc kom ...
    M kadroda sanki üzerime dikilmiş bir takım elbise gibi cuk diye oturdu tabiri caizse...
    Umarım herkes istediği bisikletine kavuşur.

Hayirli olsun guzel bisiklet. Bende 2017 Defy Advanced 1 kullanicisiyim, asiri memnunum. 1.85 cm boy ML size kullaniyorum.

Sanki asiri yokuslar icin Defy'deki 34-11 daha uygun gibi geldi bana, ama ileride istediginiz zaman degisebilir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yekta Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende danışayım bilenlere, başlangıç seviye için bunlardan hangisini tercih etmeli, birbirlerine üstünlükleri nelerdir? Btwin lere de bakıyorum ama hiç bilgim yok kararsız kaldım.
    Bir de beden seçimi nasıl olmalı? Her ikisi için de en büyük 56cm kadro boyu gözüküyor ama benim boy biraz uzun 1.98 uygun mudur benim için ne beden veya kadro boyu ne olmalı? Doğru beden nasıl anlaşılır?
    1.98 boy ile 58 den asagi bakma Yekta. 61 bile olur fakat arada kalirsan mutlaka kucuk olanini sec, hem hafiflik acisindan, hem de kullanimi daha rahat gelecektir (reach daha kisa, daha az yatmak zorunda kalirsin vs.).

Markadan markaya degisir tabi bu. Mesela Giant marka bakiyorsan bence L size sana uyar. Tabi imkan varsa denemen iyi olur.

mertxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mertxx Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arakadaşlar merhaba, 2015 model Scott sub 20 ile Giant Escape Air arasında kararsız kaldım. Scott fren ve vites donanımı olarak daha iyi fakat Giant ın da kadrosu beni cezbediyor.

Scott Sub Speed 20 2015 – Smith Street Cycles

https://www.giant-bicycles.com/tr/escape-air-2015

Yorumlarınızı bekliyorum.
    Yok mu fikri olan bir arkadaşımız ?
    MagicPerformance

CloudGrey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mertxx Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yok mu fikri olan bir arkadaşımız ?
    scoot.

yanlız bunlar kıstas edebilir modeller değiller.
    komponentleri arasında farklar ciddi farklar mevcut o yüzden biri 1000$ diğeri 650..
    médiocrité partout

Burak Mehmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Dou Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayirli olsun guzel bisiklet. Bende 2017 Defy Advanced 1 kullanicisiyim, asiri memnunum. 1.85 cm boy ML size kullaniyorum.

Sanki asiri yokuslar icin Defy'deki 34-11 daha uygun gibi geldi bana, ama ileride istediginiz zaman degisebilir.
    teşekkür ederim. Benimki de KOM (king of mountain) model olduğu için 11-34 ruble. 50-34 aynakol.. sanırım bu kombinasyonla devam ederim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Burak Mehmet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    teşekkür ederim. Benimki de KOM (king of mountain) model olduğu için 11-34 ruble. 50-34 aynakol.. sanırım bu kombinasyonla devam ederim.
    KOM'un aciliminin o anlama geldigini bilmiyordum, aydinlanmis oldum

Yokuş icin en iyi setup, kazasız belasız kullanın.

TechTurkey Yekta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı johnie Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selam Yekta,
    Her bisikletin ayrı bir ölçüsü var, yol harici pek anlamam ama bisikletler de ölçüler şöyle gider

S/M/L/XL

44 den başlar /61 e kadar gider.

Fakat her markanın kendine göre ölçüsü vs var.

1,98 ise boyun 58 Kadro L veya XL kadro olur sana.

Hatta 61 bile olabilir belki. Btwin de o kadar büyük kadro var mı vallahi hiç bilmiyorum.
    senin aklına yatan vs olursa paylaş yardımcı olmaya çalışırız seve seve.
    Alıntı Dou Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1.98 boy ile 58 den asagi bakma Yekta. 61 bile olur fakat arada kalirsan mutlaka kucuk olanini sec, hem hafiflik acisindan, hem de kullanimi daha rahat gelecektir (reach daha kisa, daha az yatmak zorunda kalirsin vs.).

Markadan markaya degisir tabi bu. Mesela Giant marka bakiyorsan bence L size sana uyar. Tabi imkan varsa denemen iyi olur.
    Teşekkür ederim cevaplar için.
    Başlangıç için şehir bisikleti daha uygun olur diye düşündüm. Biraz ertelemek zorunda kaldım ama bu ara karar verip alacağım birşey.
    Evet sanıyorum en düşük 58 almam gerekecek, zaten üstünde pek alternatif de bulunmuyor herhalde en azından başlangıç modellerinde Gidon ayarı da olan bir seçenek ile rahat ederim sanırım.
    YouTube
    DR.ECU

Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Başlangıç için şehir bisikleti daha uygun olur diye düşündüm. Biraz ertelemek zorunda kaldım ama bu ara karar verip alacağım birşey.
    Evet sanıyorum en düşük 58 almam gerekecek, zaten üstünde pek alternatif de bulunmuyor herhalde en azından başlangıç modellerinde Gidon ayarı da olan bir seçenek ile rahat ederim sanırım.
    Fiyat harici bir endisen varsa hic sehir bisikleti isine girme. 40 km ve uzeri yolculuklarda tek surus pozisyonu oldugu icin belini rahatsiz eder. Yol bisikleti gidonunun ise 3 farkli tutus acisi ve 3 farkli oturma pozisyonu var bu sebepten cok daha rahat, ve ayni zamanda hizli.

Sehir bisikletinin tek avantaji, dar alanlarda manevra kabiliyetin daha yuksek, o da gidonu daha genis oldugu icin.

Bu bisiklet sizing olayi acayip onemli. Soyle anlatayim.

Ilk olarak 2015 Giant Defy 1 almistim (aluminyum), M/L ile L ebat arasinda kalip buyuk olan L yi tercih ettim. Kisa test surusunde anlasilmiyor sonucta fark, nedense o an L daha mantikli olur diye dusunmustum. Bu arada Giant'in web sitesi de 1.85cm boy icin iki ebatta olur diyor.

Fakat bir turlu istedigim konforu yakalayamadim. Gidonun bogazini kisa taktim, farkli sele taktim, seleyi one aldim, hatta offsetsiz boru bile taktim, ama bir turlu olmadi. Surekli bir bel agrisi. Yine de o sekilde 2800 km kullandim.

En sonunda 2017 yilinda Giant Defy 1 Advanced aldim, hem karbon fiber - hem full Ultegra set - hem disk frene ayni anda gecis yapmak, bir de uzerine dogru ebati almak icin bu sefer M/L tercih ettim, ve cuk oturdu.

2017 2019 arasinda aluminyum olani kisin evde trainerda antreman icin tuttum ama baktim olacak gibi degil, 2 ay once sattim. Tek bisikletle kafam rahat artik.

Bir bilgi daha vereyim, eger ayaktayken one egilip ayak parmak uclarina degebiliyorsan yaris tipi yol bisikletine uygun bir vucut tipin var. Fakat benim gibi esnek degilsen endurance tipi yol bisikleti alman daha uygun.

O yuzden sen sen ol arada kalirsan ufak olanini tercih et, olmasi gerekenden buyuk bisiklete binmek daha konforsuz cunku.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    zaten bisikleti aldıktan sonra en önemli olan ayar, gidon ve sele.
    Onlar ne kadar düzgün ve doğru olursa, ağrı, sızı, sakatlanma yaşamazsın.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu rota uzun süredir aklımda vardı, yapıp yapmamakta çok kararsız kalıyordum ve yola çıkınca her şey oluyor
    Rota ekstrem yormadı da araçlar yordu biraz. Bayram arifesinde yaptık çünkü, millet hep ara yolları kullanıyordu.
    Neyse ki bitti, şimdi bir tık uzunu var sırada, bakalım o da ne zaman olur Allah kerim.
    [IMG]url=https://hizliresim.com/QPyXYr][/url[/IMG]

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Helal olsun bizde pazar günü ballıkayalar yaptık çok keyifliydi. 7 8 eylül İstanbul Parktaki etkinliğe katılan var mı aramızda

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı dieselpower Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Helal olsun bizde pazar günü ballıkayalar yaptık çok keyifliydi. 7 8 eylül İstanbul Parktaki etkinliğe katılan var mı aramızda
    para vermek istemiyorum ona, f1 pistinde dönmek pek işime gelmiyor açıkçası. Ekim'de Fethiye Kasım ilk haftası Çeşme var, bunların 2sinden biri olacak, yüksek ihtimalle Çeşme olur gibi..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    haftasonu yalova çınarcık yaptık,

git gel 140 km..25rubleyle şilede yokuş çıkarken zorlanmamıştım ama yalovada yokuşlar kendini baya hissettirdi, sıcağında etkisi olduğunu düşünüyorum

dönüşte pendiğe geldiğimde bacaklar kendini bırakmak üzereydi kartala kadar dayanabildim, biraz dinlenerek maltepeye eve kadar kazasız belasız geldim çok şükür

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı dieselpower Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    haftasonu yalova çınarcık yaptık,

git gel 140 km..25rubleyle şilede yokuş çıkarken zorlanmamıştım ama yalovada yokuşlar kendini baya hissettirdi, sıcağında etkisi olduğunu düşünüyorum

dönüşte pendiğe geldiğimde bacaklar kendini bırakmak üzereydi kartala kadar dayanabildim, biraz dinlenerek maltepeye eve kadar kazasız belasız geldim çok şükür
    Evet, Yalova'nın yokuşları oldukça kötü, 25 ruble vallahi ciddi derecede yoruyor
    Ben 30 kullanıyorum, aşırı rahat
    Ön tarafta Osymetric var, 52/38
    1-2 ay önce ben de Körfez turu yapmıştım, güzeldi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı johnie Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet, Yalova'nın yokuşları oldukça kötü, 25 ruble vallahi ciddi derecede yoruyor
    Ben 30 kullanıyorum, aşırı rahat
    Ön tarafta Osymetric var, 52/38
    1-2 ay önce ben de Körfez turu yapmıştım, güzeldi
    28 bile şuan için bana baya rahat gelir, 25 rublenin bacaklara bi yerde katkısıda oldu

1 ay daha binmeyi düşünüyorum akabinde satıp 105 setli mosso tca almayı düşünüyorum bakalım zaman ne göstercek

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)