User Tag List

Sayfa 70/87 İlkİlk ... 2060686970717280 ... SonSon
1646 sonuçtan 1.312 ile 1.330 arası

Konu: Bisiklet kullananlar ?

S-works - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı dieselpower Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    haftasonu yalova çınarcık yaptık,

git gel 140 km..25rubleyle şilede yokuş çıkarken zorlanmamıştım ama yalovada yokuşlar kendini baya hissettirdi, sıcağında etkisi olduğunu düşünüyorum

dönüşte pendiğe geldiğimde bacaklar kendini bırakmak üzereydi kartala kadar dayanabildim, biraz dinlenerek maltepeye eve kadar kazasız belasız geldim çok şükür
    Sağlamdır rampaları Ancak çok keyifli oluyor.
    Special Works Detaylı Araç Bakım Merkezi

https://www.instagram.com/specialworkstr/

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    geçen haftaki umuda pedal etkinliğinden sonra anadolu yolcularından bir arkadaşta 500 km lik bi hedef koymuş kendine,

bu geceden sabaha kadar sürcek muhtemelen, hem destek hem antreman amaçlı bende katılcam bakalım kaç kmde bırakcaz yada tamamlayabilcek miyim

serkanokan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Dağ bisikleti

Katlanır bisiklet

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu aralar pasif kalmış buralar
    Kendime bi bisiklet almayı düşünüyorum. Bisikletle çocukluğumda tanıştım ve orada kaldı. Prof be yetişkin şekilde hiç binmedim. Almak istediğim bisiklet hidrolik disk frenli olsun istiyorum. Kafamda bir kaç model var

Btwin RR540
    Salcano NG650
    Salcano NG750

Bunlar birde fiyat olarak uygunlar. Biraz profa kaçarsam, işte kaliteli ve hafif malzemeye maliyet baya artıyor Bu marka modelleri kullananlar varsa bilgilerini paylaşabilirse sevinirim. Ya da bu modellerle eşdeğer bisiklet kullananlarda tavsiyede bulunabilirler

cabrioleter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı burak_2885 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu aralar pasif kalmış buralar
    Kendime bi bisiklet almayı düşünüyorum. Bisikletle çocukluğumda tanıştım ve orada kaldı. Prof be yetişkin şekilde hiç binmedim. Almak istediğim bisiklet hidrolik disk frenli olsun istiyorum. Kafamda bir kaç model var

Btwin RR540
    Salcano NG650
    Salcano NG750

Bunlar birde fiyat olarak uygunlar. Biraz profa kaçarsam, işte kaliteli ve hafif malzemeye maliyet baya artıyor Bu marka modelleri kullananlar varsa bilgilerini paylaşabilirse sevinirim. Ya da bu modellerle eşdeğer bisiklet kullananlarda tavsiyede bulunabilirler
    dağa taşa vurmayacaksan bisikleti dağ bisikletinden vazgeç hocam.. şehir veya yol bisikleti bak.. hem daha hafif bir bisiklet almış olursun hem de daha az yorulursun.. mtb tekerim asfalta değmesin dağa taşa vurayım bisikleti diyenler için..
    Yüksek Türk! Senin için yüksekliğin hududu yoktur. İşte parola budur.

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Ey Türkoğlu bu ihanetlerin tarihini sakın unutma!
    16.11.2013
    08.06.2014

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı cabrioleter Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dağa taşa vurmayacaksan bisikleti dağ bisikletinden vazgeç hocam.. şehir veya yol bisikleti bak.. hem daha hafif bir bisiklet almış olursun hem de daha az yorulursun.. mtb tekerim asfalta değmesin dağa taşa vurayım bisikleti diyenler için..
    Kesinlikle... Uzun süre sonra ilk düzgün bisikletim Trek 3500 müydü ne, bir MTB idi. Amortisörlü falan.
    Kadro boyu da aslında tam sınırda kalmış, bi üstünü alabilirmişim, mal bisikletçinin itelemesine düşmüştüm...

Daha sonra yol bisikleti kullanan bir arkadaş, madem paso sahilde şurada burada biniyorum, gereksiz ağırlığa ihtiyaç olmadığını, yol bisikletini denememi tavsiye etmişti. Yol denilince hep şu "yarış" bisikleti modelleri aklıma geliyor ve öyle kesinlikle istemiyordum. Arkadaş sağolsun Merida Speeder T2 bulmuştu bana.

Kırmızı-Siyah rengine vuruldum direkt, o sırada arkadaşım anlatıyodu "yol donanımlı ama gidon MTB gibi" diye... Tamam tamam alıyoruz dedim ve aldım, 2012 falandı sanıyorum, şu son 2 sene neredeyse hiç binmedim. Geçen gün bi güzel yıkadım. Ancak sağı solu yağlamak lazım, ufak tefek sorunlar var, bi bakım istiyor, bu aralar götüreceğim sanırım... Özledim resmen bisiklete binmeyi.

Temsili videosu;

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Haa yukarıda yazmayı unuttum;

MTB kullanıp buna binince 1.4 75hp'den 1.4 Turbo 170hp'ye fırlamış gibi oldum

MTB ile o lastikler kamyon gibi ses çıkarıyordu. Hani böyle şehirlerarası yolda giderken kamyonların hınnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn diye bi diferansiyel sesi gelir yüksek süratlerde, aynı ona benzetiyordum Bir de pedal çevirip bıraktığınız zaman resmen "akmıyor"du bisiklet, sürtünme fazla çünkü Buna geçip basınca yuh demiştim... Resmen kendimi buldum

Bu arada üzerinde gelen Maxxis Detonator lastikleri bi daha bulamadım, genelde dişli başka lastikler oluyor, Schwalbe Racer mı ne öyle bişey almıştım, ancak bu lastikleri hala arıyorum... Ya ölçüsü yok, ya komple yok

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ormanci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Haa yukarıda yazmayı unuttum;

MTB kullanıp buna binince 1.4 75hp'den 1.4 Turbo 170hp'ye fırlamış gibi oldum

MTB ile o lastikler kamyon gibi ses çıkarıyordu. Hani böyle şehirlerarası yolda giderken kamyonların hınnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn diye bi diferansiyel sesi gelir yüksek süratlerde, aynı ona benzetiyordum Bir de pedal çevirip bıraktığınız zaman resmen "akmıyor"du bisiklet, sürtünme fazla çünkü Buna geçip basınca yuh demiştim... Resmen kendimi buldum

Bu arada üzerinde gelen Maxxis Detonator lastikleri bi daha bulamadım, genelde dişli başka lastikler oluyor, Schwalbe Racer mı ne öyle bişey almıştım, ancak bu lastikleri hala arıyorum... Ya ölçüsü yok, ya komple yok
    seninki şehir bisikleti hocam hele bi de disk frenli model ise tadından yenmez.. mtb gerçekten amelelik düz yolda.. genelde bisikletçilerin yanlış yönlendirmesi ve halkımızın şekline aldanması sonucu çok satılıyor.. yurtdışı vidoları izleyin asfaltta kolay kolay mtb göremezsiniz..

Maxxis Detonator - Google Alışveriş

hocam aratınca çok çıkıyor ama ölçü mü bulamıyorsunuz?

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

16.11.2013
    08.06.2014

Yiğit G. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    seninki şehir bisikleti hocam hele bi de disk frenli model ise tadından yenmez.. mtb gerçekten amelelik düz yolda.. genelde bisikletçilerin yanlış yönlendirmesi ve halkımızın şekline aldanması sonucu çok satılıyor.. yurtdışı vidoları izleyin asfaltta kolay kolay mtb göremezsiniz..

Maxxis Detonator - Google Alışveriş

hocam aratınca çok çıkıyor ama ölçü mü bulamıyorsunuz?
    kaldırımdan inerken, derin çukurlara girip çıkınca (90 kg ağırlığım) bizim bozuk yollarda falan bu lastiklerin dayanıklılığı nasıl olur acaba ?
    Rotary.. because we dont need many liters to kick u'r ass..

Alpii - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konu up'lanmışken bende sorayım. Akşamları bisiklet sürmek istiyorum sahil hattında. Başlangıç seviye bi bisiklet bana yeticektir. Ne tavsiye edersiniz ? Aşırı kaçmadan Mesela 600 tl yede şehir bisikleti var 1400'e de var kron gibi. Farkları nedir yani ? Bir ayağımdaki kaslar doğuştan daha kuvvetsiz. Bu bisikletlerde pedal çevirme farkı vs bişey var mı ? Yani kuvvet açısından

Şimdiden teşekkürler
    https://www.instagram.com/gnn.308/

34 GNN 111 #308 21'
    34FDC785#308 16’ - RIP - 34BAG097 #308 18'

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yiğit G. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kaldırımdan inerken, derin çukurlara girip çıkınca (90 kg ağırlığım) bizim bozuk yollarda falan bu lastiklerin dayanıklılığı nasıl olur acaba ?
    yol bisikleti bir miktar zorlayabilir ama şehir bisikleti lastikleri bana mısın demez hocam..
    biraz pahalı ama continental topcontactlar var geçen bir video izledim yurtdışı turlara katılan birisi henüz patlatamadım çok dayanıklı lastik diyordu..

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

16.11.2013
    08.06.2014

CloudGrey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maxxis Detonator ıslakta pek iyi değiller haberiniz olsun

bu işin kralı budur ; You have been blocked

2 bisikletimdede kullandım süperler.

mtbyi amelelik hala getiren 2 unsur var biri ; amortisörlü maşa , lastik
    bu 2 durumu modlarsanız mtb kadrosundan çok iyi şehir bisikleti elde edersiniz.

sabit maşa alınabilir , lastiklar yukardaki linkini attığım lastiğin 26 janta uyanı ile değiştirebilir .
    bunlar yetmez ise vites grubuna el atabilirsiniz ama astar yüzünden pahalıya gelir.

şehir içinde kullanıcak kişier kesinlikle sabit maşalı hibrit bisiklet baksın.
    katlanır bisiklette günde 10 km fazlası bel ağrıtır.

bende birdahi sezona carraro bandit dirt jump almayı düşünüyorum bakalım ne olacak
    médiocrité partout

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Alpii Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konu up'lanmışken bende sorayım. Akşamları bisiklet sürmek istiyorum sahil hattında. Başlangıç seviye bi bisiklet bana yeticektir. Ne tavsiye edersiniz ? Aşırı kaçmadan Mesela 600 tl yede şehir bisikleti var 1400'e de var kron gibi. Farkları nedir yani ? Bir ayağımdaki kaslar doğuştan daha kuvvetsiz. Bu bisikletlerde pedal çevirme farkı vs bişey var mı ? Yani kuvvet açısından

Şimdiden teşekkürler
    premium marka bir kadro almadığınız sürece o tip fiyat farkları daha iyi bir grup set ve hafiflik olarak gelecektir karşına.. bu döviz kurunda 600 liralık bisiklet yüz güldürmez adamı bisikletten soğutur açıkçası hocam..
    pedal çevirme farkından ziyade aynı arabadaki gibi tork - güç mantığı var.. hızlanmak için ayrı az güç ile hareket etmek için farklı aynı kol uzunluğu, dişli oranları oluyor.. bütçenizi belirleyip benzer markalardaki şehir bisikletlerine bakın 3 aşağı 5 yukarı aynı komponentler olur ve teknik detaylar sitesinde yazılıdır çok fark olmaz ama en ufak aynakol dişlisine sahip olanı alın..

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

16.11.2013
    08.06.2014

Slmcnsl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bisiklet konusu aktifken şunu sorayim sizlere..
    bi mtb arifesindeyim, yakın bir arkadaşimda şu var:
    https://www.sahibinden.com/ilan/ikin...18909312/detay

niçin mtb diyenlere orman dibinde oturuyorum=)
    (taşdelen)

şu anki dolar kurlari falan ile bu donanımda bir bisiklet zor gibi.. ne diyorsunuz?
    sirf sram gx grup set 2500 plus
    havalı rockshox keza 2000 plus

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CloudGrey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maxxis Detonator ıslakta pek iyi değiller haberiniz olsun

bu işin kralı budur ; You have been blocked

2 bisikletimdede kullandım süperler.

mtbyi amelelik hala getiren 2 unsur var biri ; amortisörlü maşa , lastik
    bu 2 durumu modlarsanız mtb kadrosundan çok iyi şehir bisikleti elde edersiniz.

sabit maşa alınabilir , lastiklar yukardaki linkini attığım lastiğin 26 janta uyanı ile değiştirebilir .
    bunlar yetmez ise vites grubuna el atabilirsiniz ama astar yüzünden pahalıya gelir.

şehir içinde kullanıcak kişier kesinlikle sabit maşalı hibrit bisiklet baksın.
    katlanır bisiklette günde 10 km fazlası bel ağrıtır.

bende birdahi sezona carraro bandit dirt jump almayı düşünüyorum bakalım ne olacak
    Bir kere uzun yol gittim git gel 35km civarı dinlene dinlene, bel değil de mabad ağrısı çektim bir süre.

Katlanır şehir içinde keyifli ama uzun km için yorucu oluyor kesinlikle.

CloudGrey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir kere uzun yol gittim git gel 35km civarı dinlene dinlene, bel değil de mabad ağrısı çektim bir süre.

Katlanır şehir içinde keyifli ama uzun km için yorucu oluyor kesinlikle.
    geometrisi uzun turlar uygun değil .
    ben o sebebten 2 yıl boyun ağrısı ve tutulmalar yaşadım , tavsiye etmem
    médiocrité partout

Alpii - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    premium marka bir kadro almadığınız sürece o tip fiyat farkları daha iyi bir grup set ve hafiflik olarak gelecektir karşına.. bu döviz kurunda 600 liralık bisiklet yüz güldürmez adamı bisikletten soğutur açıkçası hocam..
    pedal çevirme farkından ziyade aynı arabadaki gibi tork - güç mantığı var.. hızlanmak için ayrı az güç ile hareket etmek için farklı aynı kol uzunluğu, dişli oranları oluyor.. bütçenizi belirleyip benzer markalardaki şehir bisikletlerine bakın 3 aşağı 5 yukarı aynı komponentler olur ve teknik detaylar sitesinde yazılıdır çok fark olmaz ama en ufak aynakol dişlisine sahip olanı alın..
    Anladım hocam. Dediklerinize dikkat ederek araştırayım. 1200 civarına mekanik frenli felan kron buldum 1-2 tane. Başka marka alternatifiniz var mı o fiyat skalasına +150 daha cıkabilirim bi ihtimal
    https://www.instagram.com/gnn.308/

34 GNN 111 #308 21'
    34FDC785#308 16’ - RIP - 34BAG097 #308 18'

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Slmcnsl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bisiklet konusu aktifken şunu sorayim sizlere..
    bi mtb arifesindeyim, yakın bir arkadaşimda şu var:
    https://www.sahibinden.com/ilan/ikin...18909312/detay

niçin mtb diyenlere orman dibinde oturuyorum=)
    (taşdelen)

şu anki dolar kurlari falan ile bu donanımda bir bisiklet zor gibi.. ne diyorsunuz?
    sirf sram gx grup set 2500 plus
    havalı rockshox keza 2000 plus
    Jantları da oldukça iyi bir marka.. Biraz daha pazarlıkla alınabilir.. Güzel bisiklet f/p oranı gayet iyi şu piyasada..

Alıntı Alpii Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Anladım hocam. Dediklerinize dikkat ederek araştırayım. 1200 civarına mekanik frenli felan kron buldum 1-2 tane. Başka marka alternatifiniz var mı o fiyat skalasına +150 daha cıkabilirim bi ihtimal
    Kron, sedona, carraro, mosso.. Bütçeniz dahilinde bu markaların bisikletlerini inceleyebilirsiniz.. Bisan yeni bisikletler üretmeye başladı İzmir'de çok fazla kullanıcı yorumu yok ama fiyatları gayet iyi ona da göz atabilirsiniz..

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

16.11.2013
    08.06.2014

Emre-Dylan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kuzene bisiklet baktık 4 5 gün önce. Bu arada 2010da bisiklet motosiklet bayimiz vardı fiyatlar uçmuş gitmiş. Şuan altus setli bisikletler bile 2 2.5k bakarken 2 2.5kya deore yada alivio setli bisiklet alırız diye bakıyordum ama nerdeee

Biz mosso raceline'da karar kıldık bir tek ön maşa düşündürdü, onuda 3 5 aya upgrade yaparız muhtemelen. Tourney altus zaten aynı kalite sayılır ikiside tırt.
    AC/DC Back In Black
    1968 Mercury Cougar GT-E 427 390Hp

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)