User Tag List

Sayfa 71/87 İlkİlk ... 2161697071727381 ... SonSon
1646 sonuçtan 1.331 ile 1.349 arası

Konu: Bisiklet kullananlar ?

Gimifayf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Slmcnsl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bisiklet konusu aktifken şunu sorayim sizlere..
    bi mtb arifesindeyim, yakın bir arkadaşimda şu var:
    https://www.sahibinden.com/ilan/ikin...18909312/detay

niçin mtb diyenlere orman dibinde oturuyorum=)
    (taşdelen)

şu anki dolar kurlari falan ile bu donanımda bir bisiklet zor gibi.. ne diyorsunuz?
    sirf sram gx grup set 2500 plus
    havalı rockshox keza 2000 plus
    Merhaba düşünürseniz eğer linkteki ilan bana ait yardımcı olabilirim. Yol bisikletine geçiş amacıyla satılık.
    Ya ölürüm ya da kaskodan para alırım kafası.

Gimifayf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Slmcnsl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bisiklet konusu aktifken şunu sorayim sizlere..
    bi mtb arifesindeyim, yakın bir arkadaşimda şu var:
    https://www.sahibinden.com/ilan/ikin...18909312/detay

niçin mtb diyenlere orman dibinde oturuyorum=)
    (taşdelen)

şu anki dolar kurlari falan ile bu donanımda bir bisiklet zor gibi.. ne diyorsunuz?
    sirf sram gx grup set 2500 plus
    havalı rockshox keza 2000 plus
    Edit. Link eklemeyi unutmuşum.
    Merhaba düşünürseniz eğer linkteki ilan bana ait yardımcı olabilirim. Yol bisikletine geçiş amacıyla satılık.
    https://www.sahibinden.com/ilan/ikin...01133043/detay
    Ya ölürüm ya da kaskodan para alırım kafası.

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı cabrioleter Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    seninki şehir bisikleti hocam hele bi de disk frenli model ise tadından yenmez.. mtb gerçekten amelelik düz yolda.. genelde bisikletçilerin yanlış yönlendirmesi ve halkımızın şekline aldanması sonucu çok satılıyor.. yurtdışı vidoları izleyin asfaltta kolay kolay mtb göremezsiniz..

Maxxis Detonator - Google Alışveriş

hocam aratınca çok çıkıyor ama ölçü mü bulamıyorsunuz?
    Eyvallah, mesajdan sonra benim de aklıma geldi bi bakayım dedim, aradığım zamanlarda yoktu, getirmeye başlamışlar galiba...

Yiğit G. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    arkadaşlar bu e-bike lar arasında hangi marka tercih edilmeli ? Alba var, Rks var, Yuki var tamam hepsi çin hepsi aynı bisiklet ama hangisi tercih edilmeli servis vs bakımından ? RKS markasını düşünüyorum şu modeli, katlanabilir olması da işime geliyor ama benim mini'nin bagajına sıgacak mı onu bilemiyorum

Rotary.. because we dont need many liters to kick u'r ass..

johnie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yiğit G. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bu e-bike lar arasında hangi marka tercih edilmeli ? Alba var, Rks var, Yuki var tamam hepsi çin hepsi aynı bisiklet ama hangisi tercih edilmeli servis vs bakımından ? RKS markasını düşünüyorum şu modeli, katlanabilir olması da işime geliyor ama benim mini'nin bagajına sıgacak mı onu bilemiyorum

abi vallahi elektrikli bisiklet ile hatta bu tarz ile ilgili pek bilgim yok ama bunları aldıktan sonra sıkıntı yaşayabilirsin.
    Benim bisikletçide (Etiler Girişinde) elektrikli bir kaç model olacak, ondan öğreneyim sana Çarşamba günü yazarım. İlla Elektrikli mi istiyorsun yoksa katlanır da olur mu? Hangi güzergah da kullanmak istiyorsun?
    Alıntı Birkan61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cümleten hayırlı cumalarınız olsun

Vergi kaçırıp cumayı kaçırmayan cemaati müslimlerede selam olsun

Yiğit G. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı johnie Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    abi vallahi elektrikli bisiklet ile hatta bu tarz ile ilgili pek bilgim yok ama bunları aldıktan sonra sıkıntı yaşayabilirsin.
    Benim bisikletçide (Etiler Girişinde) elektrikli bir kaç model olacak, ondan öğreneyim sana Çarşamba günü yazarım. İlla Elektrikli mi istiyorsun yoksa katlanır da olur mu? Hangi güzergah da kullanmak istiyorsun?
    elektrikli olursa iyi olur zaten yanlış anlaşılmasın bunlar öyle basayım gaz koluna gideyim değil, pedal asistanlı yani benim gibi göbekli adamlar hafif yokuş yollarda kalp krizinden ölmesin diye sana destek oluyor pedal atarken 2 pedal 5 pedal atmış gibi oluyor.E katlanır olmasıda güzel tabi hem ufak oluyor cafeye girdin mi katla yanına koy... Apartmanda katla asansöre koy.. arabaya koy.. Valla güzergahım göztepedeyim caddeye inerim arkadaşların yanına geçerim suadiye vs veya kadıköye giderim gibi. Hep 5 km içinde git gel.
    Rotary.. because we dont need many liters to kick u'r ass..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yiğit G. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    elektrikli olursa iyi olur zaten yanlış anlaşılmasın bunlar öyle basayım gaz koluna gideyim değil, pedal asistanlı yani benim gibi göbekli adamlar hafif yokuş yollarda kalp krizinden ölmesin diye sana destek oluyor pedal atarken 2 pedal 5 pedal atmış gibi oluyor.E katlanır olmasıda güzel tabi hem ufak oluyor cafeye girdin mi katla yanına koy... Apartmanda katla asansöre koy.. arabaya koy.. Valla güzergahım göztepedeyim caddeye inerim arkadaşların yanına geçerim suadiye vs veya kadıköye giderim gibi. Hep 5 km içinde git gel.
    Tamamdır abi, sana yazacağım Çarşamba günü.. Pedala bastığında bütün gücü verecek sistem çok farklı bir sistem, onların fiyatları üzer

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir kere uzun yol gittim git gel 35km civarı dinlene dinlene, bel değil de mabad ağrısı çektim bir süre.

Katlanır şehir içinde keyifli ama uzun km için yorucu oluyor kesinlikle.
    Nereye nasıl ve hangi ölçülerde gittiğiniz önemli.
    Sele boyu kısa, dizler yarım kırıldığı ve açı yanlış olduğundan dolayı oluşmuştur bunlar.

Alıntı CloudGrey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    geometrisi uzun turlar uygun değil .
    ben o sebebten 2 yıl boyun ağrısı ve tutulmalar yaşadım , tavsiye etmem
    Doğru oranda ve sele boyunda kullanılıp ayarlarsan inan çok keyif alırsın
    Bu işin de terzisi var, size göre fitliyor bisikleti

Wromm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Oğlana bisiklet alınca taşıma aparatı filan hazır almışken araca bende başlayayım diyorum. Max bütçe 1500 civarı. İlla hidrolik disk fren filan olsun olmazsa olmazlarım yok. Yorumlara baktım asfaltta kullanılacak ise şehir bisikleti önerilmiş hep. Benden oradan yola çıkarak aşağıda birkaç model belirledim. Kullanan arkadaşalardan tavsiyelerini bekliyorum.

Bisan markasının gençlikten kalan ayrı bir yeri var sade olması filan da çok hoşuma gitti listede yukarıya koydum onun için.

Bisan TRX-8100

https://bisan.com.tr/trx-8100-2020

Kron TX100 V veya MD/HD frenli

You have been blocked

Kron RF100

You have been blocked

You have been blocked

Salcano City Fun S70 V Fren

You have been blocked
    'barmene fal baktırdım / üç votka kadar / her şey güzel olacak dedi!'

turbo&quattro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    57 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende bisiklete basladim. Uzun mesafe kullanmak istiyorm ama sele cok rahatsiz edio. Bu 3. selem denedigim ama cok cok rahatsiz. Nasil birsey almaliyim? Heryerde degisik seyler yazilmis siz ne kullaniyorsunuz? Turk isi havlu vs sarmak? Sunger takmak? Yada ne?

murat182 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Havlu sünger ile uğraşana kadar bu tip ürünler var :

Sele Kılıfı - Siyah - L Boy -...

Bende sora tekstilin taytı var 100 km’ye kadar kullandım adete kanepe konforu.

edemirbas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı murat182 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Havlu sünger ile uğraşana kadar bu tip ürünler var :

Sele Kılıfı - Siyah - L Boy -...

Bende sora tekstilin taytı var 100 km’ye kadar kullandım adete kanepe konforu.
    Bu tarz sele kılıfları eğer seleniz taştan değilse ve de çok kısa mesafe kullanmıyorsanız pek bir işe yaramıyor, hatta tecrübem daha fazla sıkıntı çıkarttığı yönünde. Sıcak yapıyor, ipini ne kadar sıkarsanız sıkın sürekli oynuyor. Ayrıca uzun süre sele üstündeyseniz fazla yumuşak oluyor, o da ağrı yapıyor bu sefer Hem kullandım hem de satışını yaptım, şehir bisikleti kullananlar dışındakilere önermiyorum açıkçası, özellikle yol bisikleti kullananlara.

En rahatı pedli tayt. Sağa sola oynama minimum, bunlar kadar terletmiyor da, vallahi mükemmel icat

Alıntı turbo&quattro Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende bisiklete basladim. Uzun mesafe kullanmak istiyorm ama sele cok rahatsiz edio. Bu 3. selem denedigim ama cok cok rahatsiz. Nasil birsey almaliyim? Heryerde degisik seyler yazilmis siz ne kullaniyorsunuz? Turk isi havlu vs sarmak? Sunger takmak? Yada ne?
    Abi merhaba. Uzun yolda sanılanın aksine biraz sert sele daha rahat oluyor, fazla yumuşak olunca daha büyük bir alanda kan akışını engelliyor bir süre sonra daha kötü ağrı yapmaya başlıyor. Yukarda yazdığım gibi en rahatı biraz sert sele üstüne akliteli bir pedli tayt. Yol bisikleti kullanırken tek seferde 180 km yaptığım zaman dışında toto ağrısı çekmedim, zaten alışıyor bir yerden sonra da Sele seçerken bakmak gereken bir kısım da kalça kemiklerinin genişliği. Sele kalça kemiklerinden dar olursa sele totoya kaçıyor, çok geniş olursa da kan akışını engelleyebiliyor. Ağrı hissettiğin yere göre işinin ehli bir mağaza sele seçimine yardımcı olabilir. Selle Italia'nın sitesinde Fort Lauderdale'de saddle fitting yapan bir mekan gözüküyor. Orayı bir deneyebilirsin. Bir de çoğu büyük sele üreticisinin loaner seleleri var, bir süre deneyip sele seçebiliyorsun.

Saddle test | Selle Italia - From 120 years your perferct bike saddle for every needs

Bu da fi'zi:k markasının sele seçimine yardımcu uygulaması, seçerken referans olabilir diye koyuyorum

Fizik Saddle Finder for Road Bike and MTB | fi'zi:k

turbo&quattro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    57 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı edemirbas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu tarz sele kılıfları eğer seleniz taştan değilse ve de çok kısa mesafe kullanmıyorsanız pek bir işe yaramıyor, hatta tecrübem daha fazla sıkıntı çıkarttığı yönünde. Sıcak yapıyor, ipini ne kadar sıkarsanız sıkın sürekli oynuyor. Ayrıca uzun süre sele üstündeyseniz fazla yumuşak oluyor, o da ağrı yapıyor bu sefer Hem kullandım hem de satışını yaptım, şehir bisikleti kullananlar dışındakilere önermiyorum açıkçası, özellikle yol bisikleti kullananlara.

En rahatı pedli tayt. Sağa sola oynama minimum, bunlar kadar terletmiyor da, vallahi mükemmel icat

Abi merhaba. Uzun yolda sanılanın aksine biraz sert sele daha rahat oluyor, fazla yumuşak olunca daha büyük bir alanda kan akışını engelliyor bir süre sonra daha kötü ağrı yapmaya başlıyor. Yukarda yazdığım gibi en rahatı biraz sert sele üstüne akliteli bir pedli tayt. Yol bisikleti kullanırken tek seferde 180 km yaptığım zaman dışında toto ağrısı çekmedim, zaten alışıyor bir yerden sonra da Sele seçerken bakmak gereken bir kısım da kalça kemiklerinin genişliği. Sele kalça kemiklerinden dar olursa sele totoya kaçıyor, çok geniş olursa da kan akışını engelleyebiliyor. Ağrı hissettiğin yere göre işinin ehli bir mağaza sele seçimine yardımcı olabilir. Selle Italia'nın sitesinde Fort Lauderdale'de saddle fitting yapan bir mekan gözüküyor. Orayı bir deneyebilirsin. Bir de çoğu büyük sele üreticisinin loaner seleleri var, bir süre deneyip sele seçebiliyorsun.

Saddle test | Selle Italia - From 120 years your perferct bike saddle for every needs

Bu da fi'zi:k markasının sele seçimine yardımcu uygulaması, seçerken referans olabilir diye koyuyorum

Fizik Saddle Finder for Road Bike and MTB | fi'zi:k
    Kardesim cok tesekkur ederim. Linklere bakiyorum hemen .

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sele boyu kısa, dizler yarım kırıldığı ve açı yanlış olduğundan dolayı oluşmuştur bunlar.

Bunlarda yanlış olamaz zira hanım eski milli bisikletçi onun tavsiyesiyle ayarladım bütün ölçüleri.

%99 kırık ve yamuk kaynamış kuyruk sokuğu kemiğimle alakalı bir durum. Koltukta bile uzun süre oturunca benzer ağrılar yaşıyorum.

CloudGrey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

abi 800 km giant extresway2 kullandım anam ağladı
    médiocrité partout

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir kere uzun yol gittim git gel 35km civarı dinlene dinlene, bel değil de mabad ağrısı çektim bir süre.

Katlanır şehir içinde keyifli ama uzun km için yorucu oluyor kesinlikle.
    Alıntı CloudGrey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    geometrisi uzun turlar uygun değil .
    ben o sebebten 2 yıl boyun ağrısı ve tutulmalar yaşadım , tavsiye etmem
    Türk işi havlu ve o takılan sele kılıfının hiç bir etkisi yok.
    Aslında en önemli nokta ped li tayt.. Onu giyip üstüne şort giyebilirsiniz isterseniz
    Sele bisikletin en önemli olaylarından birisidir.
    Öncelikle kalça kemiklerinin bir birine olan uzaklığını ölçmelisiniz.
    Bir kartonu hafıf ıslatıp, üstüne oturun ve arasındaki mesafeyi ölçün sonrasında ona göre sele önerilerini söyleyeceğim.
    Sele İtalia ve Fizik seleleri bu işte oldukça iyi. Kalçada tam olarak neresi ağrı yapıyor?
    Ya da Miami'de bir Specialized bayisi bulursanız, onların power seleleri var çok çok rahat 1-2 hafta deneyip sonra satın alabiliyorsunuz.

zOnstyLe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhaba, motor alma arifesindeydim ama bir sure ara vermek zorunda kaldım bu yuzden bisiklete yonelmek gibi bi dusuncem var. Bu yaz bolca izmir didim arası gidip geleceğim gitmişkende bisiklet alırsam goturmeyi dusunuyorum. Arabam tiguan,ortalama 350 km gidis donus, arac arkası tasıyıcılar bagaj kapagına zarar veriyormu öncelikle bunu ogrenmek istiyorum. Aslında katlanır bisilet almayı dusunuyordum tasıma kolaylıgından ama eşimdi bisiklet surmeyi sevdiği için belki kullanımda 20 30 km yol yaparız diyede dusunuyorum ve bu sebeple sehir bisikleti almak gibide bir dusunce olustu kafamda. Tasıyıcılar için dusunceniz neler ? Katlanır bisiklet almak bu surus km'si için uygunmu yoksa sehir bisikletinemi yonelmeliyim ?

cabrioleter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı zOnstyLe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba, motor alma arifesindeydim ama bir sure ara vermek zorunda kaldım bu yuzden bisiklete yonelmek gibi bi dusuncem var. Bu yaz bolca izmir didim arası gidip geleceğim gitmişkende bisiklet alırsam goturmeyi dusunuyorum. Arabam tiguan,ortalama 350 km gidis donus, arac arkası tasıyıcılar bagaj kapagına zarar veriyormu öncelikle bunu ogrenmek istiyorum. Aslında katlanır bisilet almayı dusunuyordum tasıma kolaylıgından ama eşimdi bisiklet surmeyi sevdiği için belki kullanımda 20 30 km yol yaparız diyede dusunuyorum ve bu sebeple sehir bisikleti almak gibide bir dusunce olustu kafamda. Tasıyıcılar için dusunceniz neler ? Katlanır bisiklet almak bu surus km'si için uygunmu yoksa sehir bisikletinemi yonelmeliyim ?
    katlanır bisikletin amacı şehiriçinde toplu ulaşıma entegre şekilde işe gidip gelmek.. uzun sürüşler gerek vites yapısı, gerek lastik çapından dolayı işkenceye dönüşür..
    yazlık yolu çakıllı, arada bağ bahçe arasına girerim dersen amortisörlü şehir bisikleti, yok temiz yollarda sahil şeridinde takılacağım diyorsan sabit maşalı bi şehir bisikleti fazlasıyla işini görecektir hocam..

taşıyıcılar arabaya zarar vermiyor hocam.. bizim arkadaşlar çift amortisörlü downhill bisikletlerden iki tane yüklüyorlar senelerdir ki bisikletlerin tanesi 15-16 kg bugüne kadar sorun yaşamadılar.. tabi taşıyıcı kalitesi ne yönde etki eder bilemem iyi bi şey almaya gayret gösterin..
    Yüksek Türk! Senin için yüksekliğin hududu yoktur. İşte parola budur.

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Ey Türkoğlu bu ihanetlerin tarihini sakın unutma!
    16.11.2013
    08.06.2014

cabrioleter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    alıyorsun bi tane brooks b17 sele bütün dertlerin bitiyor hocam.. belli bi km kalçanın şeklini alıyor ağrı sızı kalmıyor.. üstüne dikilmiş takım elbise gibi düşün..
    yarış bisikleti kullanıyorsan specialized'da ve fizik'de çok iyi seçenekler var üzmez..
    Yüksek Türk! Senin için yüksekliğin hududu yoktur. İşte parola budur.

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Ey Türkoğlu bu ihanetlerin tarihini sakın unutma!
    16.11.2013
    08.06.2014

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)