User Tag List

Sayfa 74/87 İlkİlk ... 2464727374757684 ... SonSon
1646 sonuçtan 1.388 ile 1.406 arası

Konu: Bisiklet kullananlar ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @ghibli06

Ben ios için road bike diye program kullanıyorum memnunum.
    Bugünden bir foto. Küçük haritaya tıklayınca nerelerde yükseklik azalmış artmış görebiliyorsun.

PiscocuK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @ghibli06 çok sorun yaşayan gördüm.Suçlu köpekmi sahibimi yayalarmı bilmiyorum.
    2 kere tasma ipi yayaya takılan bisikletinden düşen insan gördüm sahilde.Ortam çok kalabalık olmamasına rağmen yaşandı bu bahsettiğim.Siz nerede geziyorsunuz bilmiyorum öncelikli olarak boş saatlerde deneyin derim ama resimdeki afacan hop der durursa yere düşmemeniz imkansız olur
    Ülkede yükselmeyen tek şey araç KM leri

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    128 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı PiscocuK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @ghibli06 çok sorun yaşayan gördüm.Suçlu köpekmi sahibimi yayalarmı bilmiyorum.
    2 kere tasma ipi yayaya takılan bisikletinden düşen insan gördüm sahilde.Ortam çok kalabalık olmamasına rağmen yaşandı bu bahsettiğim.Siz nerede geziyorsunuz bilmiyorum öncelikli olarak boş saatlerde deneyin derim ama resimdeki afacan hop der durursa yere düşmemeniz imkansız olur
    sabah ve akşam günde 2 kez geziyor ve de genelde bomboş vakitlerde... bizim burda yollar geniş ve de tenha, açıkçası insan-kalabalıkla alakalı bir sorun olacağını hiç düşünmedim ama sonuçta köpekler özellikle alışana kadar sizinle aynı yöne gitmek istemeyebiliyor ya da aynı hizada kalmakta zorlanabiliyor, bizimkisi hevesli ve de çabuk alışıyor yani 1 hafta gezsin ne yapacağını ezberler ama bu demek değil ki bir kedi gördüğünde oraya yönlenmeyecek ya da bir dişi köpek gördü mü sinirlenip tepki göstermeyecek (benimki de dişi)... bu tarz yaylı aparatların ani hareketleri tolere ettiği söyleniyor, zaten 1-2 saniye tolere etse binici bir şekilde kendi tedbirini alır sonrasında... ben şahsen bzimkinin hop diye durmasından değil de, dört nala depara kalkmasından korkarım
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ghibli06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sabah ve akşam günde 2 kez geziyor ve de genelde bomboş vakitlerde... bizim burda yollar geniş ve de tenha, açıkçası insan-kalabalıkla alakalı bir sorun olacağını hiç düşünmedim ama sonuçta köpekler özellikle alışana kadar sizinle aynı yöne gitmek istemeyebiliyor ya da aynı hizada kalmakta zorlanabiliyor, bizimkisi hevesli ve de çabuk alışıyor yani 1 hafta gezsin ne yapacağını ezberler ama bu demek değil ki bir kedi gördüğünde oraya yönlenmeyecek ya da bir dişi köpek gördü mü sinirlenip tepki göstermeyecek (benimki de dişi)... bu tarz yaylı aparatların ani hareketleri tolere ettiği söyleniyor, zaten 1-2 saniye tolere etse binici bir şekilde kendi tedbirini alır sonrasında... ben şahsen bzimkinin hop diye durmasından değil de, dört nala depara kalkmasından korkarım
    o kesinlikle daha yüksek ihtimal umarım sorun yaşamadan keyifle dolaşırsınız

Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende büyük tekerlekli bisiklet almayı düşünüyorum. 125 kiloyum g.tüme göre bisiklet bulma konusunda fikirlerinizi ve marka model önerilerinizi paylaşırsanız sevinirim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıp kullanmadığım mosso lagerda 2021 mdm h bisikletimi satmayı düşünüyorum.
    İlgilenen detaylar için pm atabilir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    128 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    arkadaşlar malumunuz bir süredir yeni hobim bisiklet toplamak... hanıma topladığım bisikleti en fazla ben kullanmaya başlayınca depoda duran diğer hurdaya giriştim, bu seferki ciddi hurda...

söktüm heryerini, yine güzel bir boya yaparak yeni parçalarla toplayacağım:

şimdi sizleri sıkmazsam bilgili arkadaşlara sorularım var:

1- bu bisikleti araştırınca kalitesiz ucuz bir bisiklet olmadığını gördüm, ancak üzerindeki vitesler dandik, shimano değil, sonradan değişmiş olabilir mi? eşimin bisikletinde bütün dişliler ve vitesler shimanoydu, komple shimanoya mı çevirmek gerekli yoksa uygun ama kaliteli alternatif marka var mı?

2- orta dişli 48T, değiştirmişken bunu 42T yapmak avantaj sağlar mı? daha rahat kullanıldığı söyleniyor...

3- orta attırıcıyı 3lü orta dişliye göre seçiyoruz 42T ya da 48T onu anladım, üstten çektirme o da tamam, peki arka attırıcıyı neye göre seçiyoruz? 7 vitesliye uyması yeterli mi yoksa başka parametre var mı?

4- kaliteli yedek parça ciddi pahalıyken 1.000 tl ye nasıl bisiklet satılıyor?

cabrioleter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    arkadaşlar malumunuz bir süredir yeni hobim bisiklet toplamak... hanıma topladığım bisikleti en fazla ben kullanmaya başlayınca depoda duran diğer hurdaya giriştim, bu seferki ciddi hurda...

söktüm heryerini, yine güzel bir boya yaparak yeni parçalarla toplayacağım:

şimdi sizleri sıkmazsam bilgili arkadaşlara sorularım var:

1- bu bisikleti araştırınca kalitesiz ucuz bir bisiklet olmadığını gördüm, ancak üzerindeki vitesler dandik, shimano değil, sonradan değişmiş olabilir mi? eşimin bisikletinde bütün dişliler ve vitesler shimanoydu, komple shimanoya mı çevirmek gerekli yoksa uygun ama kaliteli alternatif marka var mı?

2- orta dişli 48T, değiştirmişken bunu 42T yapmak avantaj sağlar mı? daha rahat kullanıldığı söyleniyor...

3- orta attırıcıyı 3lü orta dişliye göre seçiyoruz 42T ya da 48T onu anladım, üstten çektirme o da tamam, peki arka attırıcıyı neye göre seçiyoruz? 7 vitesliye uyması yeterli mi yoksa başka parametre var mı?

4- kaliteli yedek parça ciddi pahalıyken 1.000 tl ye nasıl bisiklet satılıyor?

1- gerek servis, gerek yedek parça fazlalığı, gerekse f/p açısından alternatifsiz olması sebebiyle shimanodan şaşma hocam.

2- orta dişli ne kadar küçük olursa tırmanış o kadar kolay olur düz yolda da pedallamak kolaylaşır. ön dişli büyüdükçe son hız artar ama tabi onu çevirecek bacak lazım =)

3- komple shimano set alırsan aldığın yerdeki arkadaşlar yönlendirme yapar.

4- şu kur ve güncel piyasa ile 1.000 tl'ye alınan bisiklet çok ağır ve acayip kalitesiz bileşenlerle üretiliyor.. 1500 den aşağı sıfır bisiklet bulmak çok zor.. hele 400-500 liraya satılan bisikletler düşmana hediye etmek için çünkü aşırı sağlıksız bir sürüş sağlıyor..
    Yüksek Türk! Senin için yüksekliğin hududu yoktur. İşte parola budur.

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Ey Türkoğlu bu ihanetlerin tarihini sakın unutma!
    16.11.2013
    08.06.2014

Post Thanks / Like
    Mentioned
    128 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı cabrioleter Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1- gerek servis, gerek yedek parça fazlalığı, gerekse f/p açısından alternatifsiz olması sebebiyle shimanodan şaşma hocam.

2- orta dişli ne kadar küçük olursa tırmanış o kadar kolay olur düz yolda da pedallamak kolaylaşır. ön dişli büyüdükçe son hız artar ama tabi onu çevirecek bacak lazım =)

3- komple shimano set alırsan aldığın yerdeki arkadaşlar yönlendirme yapar.

4- şu kur ve güncel piyasa ile 1.000 tl'ye alınan bisiklet çok ağır ve acayip kalitesiz bileşenlerle üretiliyor.. 1500 den aşağı sıfır bisiklet bulmak çok zor.. hele 400-500 liraya satılan bisikletler düşmana hediye etmek için çünkü aşırı sağlıksız bir sürüş sağlıyor..
    ön arka attırıcı, dişliler, vites kolları zincir vs dersek neredeyse 500 tl sadece bunlara gidecek, mantıktan çıkıyor çünkü sıfır jant lastik de aldığımda 1.000 ler buluyoruz daha selesi var freni var... o nedenle parça parça uygun bulduklarımı alacağım, arka vitesi neye göre almalıyız deme sebebim bu...

CloudGrey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

abi paragrafımın özetini ilk cümlede vereyim ;

dağıtmışsın , topla sat gitsin , uğraşmaya değmez.

-merida güzel bir taiwan malıdır , kadro olarak puanlarsak 100 üzerinde 75-80 arası alabilece bir üreticidir.

-shimanonunda bir sürü serisi var , vites komponentLeri 200 lirayada olabiliyorken 3bin tyede olabiliyor.
    alternatif markalarda var lakin karşılığından onla f/p olarak illa denk olan bir shimano çıkıyor.

-orta krankın 48T olduğununda bahsetmissin ama bu en büyük çark diğeleri kaç T , bilgi eksik ?
    42T krank daha dağ bayır tırmanma için uygun olabilir ama düz yolda pek gerek yok gibi..

-vites uyumunda biir parametre yokta bağlantı yerinde bir parametre uyumu var hatırlıyorum.
    gördüğüm kadarıyla kadron eski ve kulaksız kadro çünkü..
    médiocrité partout

johnie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ön arka attırıcı, dişliler, vites kolları zincir vs dersek neredeyse 500 tl sadece bunlara gidecek, mantıktan çıkıyor çünkü sıfır jant lastik de aldığımda 1.000 ler buluyoruz daha selesi var freni var... o nedenle parça parça uygun bulduklarımı alacağım, arka vitesi neye göre almalıyız deme sebebim bu...
    abi selamlar, Ankara'da Erdoğanlar bisiklet ya da birde Ilgaz bisiklet var, oralara gidip sıfır bisiklet bakmanı tavsiye ederim.
    Carraro bu sene baya iyi atılım yaptı, İtalyan malı fakat burada ki distribütör Türkiye'de fabrikada birleştiriliyor parçaları.
    2500 gibi fiyatlara işine yarayan sıfır bisiklet alırsın.
    48T dediği, 48 dişli var, düz yolda işini görür ama yokuşa gelince biraz seni yorar ( kondisyon olmadığı için) 42T olsa hem düz de hem de yokuşta çok rahat işini görür. Dediğim bisikletçilere gidersen eğer çözümü rahat rahat sağlayıp, hem sıfır bisiklet hem de sıfır setli bir bisiklete sahip olmuş olursun.
    Alıntı Birkan61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cümleten hayırlı cumalarınız olsun

Vergi kaçırıp cumayı kaçırmayan cemaati müslimlerede selam olsun

Post Thanks / Like
    Mentioned
    128 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CloudGrey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    abi paragrafımın özetini ilk cümlede vereyim ;

dağıtmışsın , topla sat gitsin , uğraşmaya değmez.

-merida güzel bir taiwan malıdır , kadro olarak puanlarsak 100 üzerinde 75-80 arası alabilece bir üreticidir.

-shimanonunda bir sürü serisi var , vites komponentLeri 200 lirayada olabiliyorken 3bin tyede olabiliyor.
    alternatif markalarda var lakin karşılığından onla f/p olarak illa denk olan bir shimano çıkıyor.

-orta krankın 48T olduğununda bahsetmissin ama bu en büyük çark diğeleri kaç T , bilgi eksik ?
    42T krank daha dağ bayır tırmanma için uygun olabilir ama düz yolda pek gerek yok gibi..

-vites uyumunda biir parametre yokta bağlantı yerinde bir parametre uyumu var hatırlıyorum.
    gördüğüm kadarıyla kadron eski ve kulaksız kadro çünkü..
    yok canım satıp ne yapacağım 100-200 e, maksat kendim toplamış olmak... güzel uygun bir shimano set ve 2 yeni jant lastikle diğeri gibi sıfır olacak inşallah

Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yok canım satıp ne yapacağım 100-200 e, maksat kendim toplamış olmak... güzel uygun bir shimano set ve 2 yeni jant lastikle diğeri gibi sıfır olacak inşallah
    abi topla , ver coluk cocuga onlar eğlensın.kırıldığı yerdede bıraksınlar...
    bu bahsettiklerin 1500liranın üstü,

2 bine sıfırı var ;

NG750 26 HD[15]&sort=p.price&order=ASC
    médiocrité partout

Post Thanks / Like
    Mentioned
    128 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CloudGrey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    abi topla , ver coluk cocuga onlar eğlensın.kırıldığı yerdede bıraksınlar...
    bu bahsettiklerin 1500liranın üstü,

2 bine sıfırı var ;

NG750 26 HD[15]&sort=p.price&order=ASC
    komple shimano set aldım, ön arka aktarıcılar, zincir, orta 3lü arka 7li dişliler, jant göbekleri... jant lastik, frenler ve sele aldım mı yine sıfır makine olacak

Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    komple shimano set aldım, ön arka aktarıcılar, zincir, orta 3lü arka 7li dişliler, jant göbekleri... jant lastik, frenler ve sele aldım mı yine sıfır makine olacak
    abi " diy " senin göbek adın
    inş parça uyumunda sorun yaşamassın , benim en son bisiklet restore maceram hüsranla bitti

sana kolay gelsin
    médiocrité partout

Yiğit G. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

arkadaşlar köpeği ile gezen var mı? tecrübelerini aktarabilir mi? benimkisi çok hevesliydi, bugün beraber çıktık bir hayli uyumlu davrandı ama benim hem gidonu hem tasmayı tutmam zor, bisiklet aparatları var, kullanan var mı?
    benim de rott var ama böyle hayatta gitmez. Ben çıksam böyle bisikletin önünde yolda giderken kedi görse ve kaçsa kedi, geleceğe ışınlanırız.

Rotary.. because we dont need many liters to kick u'r ass..

blumenberg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bi abim kron xc1000 almış, 30 jant, diore arka aktarıcı ile beraber 3600'e. nasıl bir bisiklet tavsiye edersiniz, sanırım bisikletin hafif olması önemli perfomans açısından
    ( 🔴🔴 VETTE 🔴🔴 )

cabrioleter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı blumenberg Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bi abim kron xc1000 almış, 30 jant, diore arka aktarıcı ile beraber 3600'e. nasıl bir bisiklet tavsiye edersiniz, sanırım bisikletin hafif olması önemli perfomans açısından
    öncelikle herkese söylediğim gibi size de söyleyeyim dağa taşa kendinizi vurmayacaksanız mtb boşa hamallık.. ikincisi grup sette bi kaç parça deore gözüküyor geri kalan komponentler kötü.. illa 0 olacaksa bu fiyatlara fazla alternatif de kalmadı açıkçası.. 30 vites bisiklet 26, 27.5 ya da 29 jant olur mtblerde artık 26 pek tercih edilmiyor benim tavsiyem ise 29 jant almanız tırmanış yapmayacaksanız..
    Yüksek Türk! Senin için yüksekliğin hududu yoktur. İşte parola budur.

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Ey Türkoğlu bu ihanetlerin tarihini sakın unutma!
    16.11.2013
    08.06.2014

Yiğit G. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Beyler selam bu hafta alıcam bisikletimi, ek olarak neler almak lazım beraberinde ? Suluk, bisiklet kilidi, led stop ne bilm eldiven vs vs en önemliler listesi yapabilirmisiniz? Mesela markete gittiniz, bisiklet pahalı bir bisiklet ne yapıyorsunuz elektrik direğine falan mı kilitliyorsunuz? Nasıl bir kilit almak lazım? Aksesuar önerisi alabilirsek seviniriz.
    Rotary.. because we dont need many liters to kick u'r ass..

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)