User Tag List

Sayfa 77/87 İlkİlk ... 27677576777879 ... SonSon
1646 sonuçtan 1.445 ile 1.463 arası

Konu: Bisiklet kullananlar ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bugün ilk defa işe bisikletle geldim geliş güzeldi 8 km yarım saat sürdü pek yormadı yokuşlar lehimeydi genel olarak ama gidiş nasıl olacak akşam göreceğim
    "gafleti, zılleti ve cehaleti tattık. sıra sefalette."

serkanokan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dizlere yük bindirmeden düşük viteste tırmanmak, kondisyon kazanmak ve olası ağrı/sakatlanmaların önüne geçmekte büyük etken. Dikkatli olmakta fayda var

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geri dönüşüm 40 dk sürdü kısık sesle airdots açtım trafiği duydum çoğu zaman boş kaldırımlarda gittim yokuşlar düşük viteste sakince çıktım 2 defa mola verdim yürüdüm yokuş sırasında ilk gün diye kasmadım ve açıkçası çok keyif aldım
    Şimdi iyi bir bisiklet istiyorum az yoracak hafif bi bisiklet 2. El alıp ileride de satarsam değer kaybı yaşamiim istiyorum btwin 500 nasıldır mesela?
    Birde sırtım terliyor çanta olduğu için ve telefonun önümde olmasını isterim bunlar için mutlaka ekipman vardır ve tabi birde kask alıcam kesinlikle

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    128 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rebelh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geri dönüşüm 40 dk sürdü kısık sesle airdots açtım trafiği duydum çoğu zaman boş kaldırımlarda gittim yokuşlar düşük viteste sakince çıktım 2 defa mola verdim yürüdüm yokuş sırasında ilk gün diye kasmadım ve açıkçası çok keyif aldım
    Şimdi iyi bir bisiklet istiyorum az yoracak hafif bi bisiklet 2. El alıp ileride de satarsam değer kaybı yaşamiim istiyorum btwin 500 nasıldır mesela?
    Birde sırtım terliyor çanta olduğu için ve telefonun önümde olmasını isterim bunlar için mutlaka ekipman vardır ve tabi birde kask alıcam kesinlikle
    44 yaşına kadar bisiklete binmemiş bir adam olarak yaklaşık 1 aydır sürüyorum... ilk etapta yanlışlarımı söyleyeyim ki doğrular belli olsun:

sele ayarını kitpta yazana göre yapın, selede otururken ayaklar yerde olacak şekilde değil!!! 2 hafta resmen bisikletten soğudum, ördek yürüyüşü yapmak gibi gidiyormuşum meğer, seleyi yükseltince denge sorunu yaşamazsanız çok rahat pedallıyorsunuz...

fren çok önemli, kendime topladığım bisiklette frenler dandik çıkmıştı, sonra baradine markayla değiştirince bremboya geçmiş gibi oldum...

eşimin bisikletinde sıfır mtb lastik kullandım, kendime topladığımda eski mtb leri taktım, denge ve kötü yollarda iyi ama asfaltta ağır kalıyor, kendime yeni bir takım sipariş ettim, takınca bilgilendiririm farkı...

ilk 1-2 hafta düşük viteste kullanın, ne oluyoruz bu kadar yavaş gidilir mi demeyin özellikle rampalarda, dizler bir müddet sonra alışıyor...

gece biniyorsanız aydınlatma çok önemli, ihmal etmeyin...

bir yerde okumuştum deneyince farkı gördüm, kesinlikle yumuşak tabanlı bir ayakkabıyla çıkmayın, tabanı sert olsun, farkı hemen görürsünüz...

mutlaka su mataranız olsun yanınızda ve de mola vermekten çekinmeyin... 2 dakika dinlenip bir su içince 10-15 dakika daha kesintisiz binebiliyorsunuz...

benim gibi acemilere önerileri bu konuya yazarsanız çok makbule geçer
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

levent_s - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bisiklette bile daha almadan satmayı, satarkenki değer kaybını düşünmeniz çok enteresan geldi bana. Bence öncelikle size en uygun olan bisikleti seçmeyi düşünün keyif alacağınız bir model seçerseniz çok uzun süre binersiniz zaten.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı levent_s Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bisiklette bile daha almadan satmayı, satarkenki değer kaybını düşünmeniz çok enteresan geldi bana. Bence öncelikle size en uygun olan bisikleti seçmeyi düşünün keyif alacağınız bir model seçerseniz çok uzun süre binersiniz zaten.
    Hayatımda ilk kez bugün işe bisikletle gittim hocam
    İnsan ya bi hevesse sonra kilerde kalıp tozlanmasın keriz gibi verdiğimiz parayla kalmayalım diye düşünüyor ister istemez
    Orta halli bi bisiklet de bi memur maaşı bu ülkede az değil..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    128 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayatımda ilk kez bugün işe bisikletle gittim hocam
    İnsan ya bi hevesse sonra kilerde kalıp tozlanmasın keriz gibi verdiğimiz parayla kalmayalım diye düşünüyor ister istemez
    Orta halli bi bisiklet de bi memur maaşı bu ülkede az değil..
    orta hali açıklamak lazım, mesela ben bisiklet toplarken komple shimano yaptım yürüyeni, giriş modeli tourney aldım ön arka aktarıcılar, ruble, ayna kol ve vites kolları... hafif bir kadro, iyi bir fren sistemi rahat bir sele ilk etapta yeterli... yoksa ucu açık bir olay bu bisiklet 100bine kadar yolu var, pilli vites sistemleri, hidrolik frenler, karbon kadro vs vs... jant lastik için 5-6bin diyenler bile var... ben bizim eskileri kafama göre kaliteli topladığım için şanslıyım ama kafayı kırarsanız gerçekten ucu yok...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ghibli06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    orta hali açıklamak lazım, mesela ben bisiklet toplarken komple shimano yaptım yürüyeni, giriş modeli tourney aldım ön arka aktarıcılar, ruble, ayna kol ve vites kolları... hafif bir kadro, iyi bir fren sistemi rahat bir sele ilk etapta yeterli... yoksa ucu açık bir olay bu bisiklet 100bine kadar yolu var, pilli vites sistemleri, hidrolik frenler, karbon kadro vs vs... jant lastik için 5-6bin diyenler bile var... ben bizim eskileri kafama göre kaliteli topladığım için şanslıyım ama kafayı kırarsanız gerçekten ucu yok...
    Yok abi uzun yol falan givi bir niyetim yok benim
    İşe gider gelirim spor olur sağlığımı korurum yeter ama bisiklet yormasın benim derdim
    O yüzden 2. El bakıyorum ne denk gelirse mesela şimdi bitane bianchi slr 200 için konuşuyorum 1800 dedi, nedir ne değildir tam bilmediğim için forumlara bakıyorum bana yeterse alırım yetmezse 3e 4e çıkarım max 2. Elde
    Ama işte çok cahili olduğum bir konu
    Hani bana parayı napalm diye soruyor arkadaşlar bazen bende vadesini ihtiyacını falan anlamaya çalışıp ben olsam ne yapardım yazıyorum şimdide birinin bisiklet hakkında bana bunu yazmasını isterim ama önce bi kaç model netleştireyim bilen arkadaşlara danışacağım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    128 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    forumda bisikletten anlayan çok arkadaşımız var ben çok yararlanıyorum şahsen... gidip de bir bisiklet forumuna üye olmadım, o seviye bambaşka, 12o tl ye aldığım V fren orada çöp, sh,mano tourney oyuncak vs vs... amaç spor ve keyif almaksa acele etme, okuya okuya hangi vites hangi fren hangi kadro sana uygun kafana yazar ona göre seçim yaparsın...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2 tane buldum abi link koyamıyorum telefondan girdiğim için ama ilan numarası paylaşıcam belki yarın gider alırım arkadaşlar hangisini öneriler acaba?
    Boy 1.76 bacak boyum uzun değil kısa bile sayılabilir
    804882665 kron rc 1000
    829397101 salcano xrs 060
    Şimdilik bu fiyatlarda bişi alıp ileride bi tık üste çıkarım belki
    Bide bianchi slr 200 var 1800 dedi belki 1700e alınır

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    düşünen varsa ben eski bisikletimi yeni bisiklet almak amacıyla satıyorum fiyat olarak 600-700 lira civarı bir şey düşünüyorum. şu an bisiklet bulunduğum yerde değil fotoları yok. lakin marka modeli salcano mtb ilgilenen varsa pm atabilir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    128 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2 tane buldum abi link koyamıyorum telefondan girdiğim için ama ilan numarası paylaşıcam belki yarın gider alırım arkadaşlar hangisini öneriler acaba?
    Boy 1.76 bacak boyum uzun değil kısa bile sayılabilir
    804882665 kron rc 1000
    829397101 salcano xrs 060
    Şimdilik bu fiyatlarda bişi alıp ileride bi tık üste çıkarım belki
    Bide bianchi slr 200 var 1800 dedi belki 1700e alınır
    yarış bisikleti mi bakıyoruz?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ghibli06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yarış bisikleti mi bakıyoruz?
    Biraz özentilikten(hoşuma gitmesi) birazda hafif olmasından dolayı bu tarz baktım hep işimi görmez mi?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    3 gündür bakıyorum kafamda netleştirdim az çok, işim gereği sürekli ekran başında olduğum için bu işi özellikle sağlık açısından kalıcı hale getirmek istiyorum faydalarını okuyunca belde lordoz olan birisi için çok daha mantıklı geldi hatta sadece iş için kullanmayı düşünmüyorum artık ufak turlara da dahil olabilirim biraz öğrendikçe
    önceliklle en az claris setli bir şey almaya çalışacağım, max 56 kadro ve full alüminyum ya da eğer bulabilirsem maşa carbon 2. el bi model alacağım
    tabi 3 gündür kimi arasam/mesaj atsam ya satmaktan vazgeçmiş ya satmış ya açmıyor ya kapalı ya mesaja geri dönmüyor numarası yok deli olacağım
    yukarıda yazdığım 3 modelden de vazgeçtim gibi
    full sora bitane xrs 040 var
    full claris mosso cavalier 700 var
    yine sora setli bianchi slr500 var(ama aylardır ilanda muhtelemen otomatik güncelleniyor sahibinin telefon kapalı)
    bide claris setli carraro cr 012 var(fiyatı daha uygun)
    artık hangisi denk gelirse alıcam sonrada eksik ekipmanları tamamlicam

CloudGrey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    3 gündür bakıyorum kafamda netleştirdim az çok, işim gereği sürekli ekran başında olduğum için bu işi özellikle sağlık açısından kalıcı hale getirmek istiyorum faydalarını okuyunca belde lordoz olan birisi için çok daha mantıklı geldi hatta sadece iş için kullanmayı düşünmüyorum artık ufak turlara da dahil olabilirim biraz öğrendikçe
    önceliklle en az claris setli bir şey almaya çalışacağım, max 56 kadro ve full alüminyum ya da eğer bulabilirsem maşa carbon 2. el bi model alacağım
    tabi 3 gündür kimi arasam/mesaj atsam ya satmaktan vazgeçmiş ya satmış ya açmıyor ya kapalı ya mesaja geri dönmüyor numarası yok deli olacağım
    yukarıda yazdığım 3 modelden de vazgeçtim gibi
    full sora bitane xrs 040 var
    full claris mosso cavalier 700 var
    yine sora setli bianchi slr500 var(ama aylardır ilanda muhtelemen otomatik güncelleniyor sahibinin telefon kapalı)
    bide claris setli carraro cr 012 var(fiyatı daha uygun)
    artık hangisi denk gelirse alıcam sonrada eksik ekipmanları tamamlicam
    56 kadro buyük gelir. boyun 176 ise iç bacakta max 88-92 arası birşeydir.
    küçük kadro daha kontrollu olur 50-52 bak sen.

ben focus alırken böyle büyük kadro alma gafletinde bulundum bir ufağı olmadığı için.
    2 yıl boyun ağrısı çektim.
    kısaca ufak kadronun gene bir şekilde ayarlanırı var , sele ile gidon boğazı ile. ama büyüğün tek çaresi ameliyatla boy uzatmak

min claris setli birşey bul no name olmasın.

şöyle bir tablo verim ;

médiocrité partout

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu yazdıklarım max 54 kadro birisi denk gelse alıcam artık sonra sıkıntı çıkarsa değiştiririm ileride daha uygun bişeyle

Post Thanks / Like
    Mentioned
    128 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    mtb lastiklerden yarım yol 26x1.75 e geçtim...

Rubena marka, orta şeker bir F/P lastiği deniyor... MTB ile farkı açıkça görünüyor...

akşam taktım henüz sürmedim bakalım performans nasıl..

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    19 geniş tabanları söküp oem 17 ye geçiş gibi olacak fark.

Mtb işi bizde gereksiz şişirilmiş bir hadise.

Nedense bisiklet denince akla ilk gelen alet oluyor.

Aynı efor ile çok daha uzun km ler yaptırır bu lastik ile.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    128 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    19 geniş tabanları söküp oem 17 ye geçiş gibi olacak fark.

Mtb işi bizde gereksiz şişirilmiş bir hadise.

Nedense bisiklet denince akla ilk gelen alet oluyor.

Aynı efor ile çok daha uzun km ler yaptırır bu lastik ile.
    Ben o işi anlamadım zaten, 90li yıllardan itibaren dünya bütün MTB stoğunu TR ye satmış sanırım , asfaltta bu kadar sıkıntılı lastikler, amortisörler le vallahi bravo...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)