User Tag List

Sayfa 80/87 İlkİlk ... 30707879808182 ... SonSon
1646 sonuçtan 1.502 ile 1.520 arası

Konu: Bisiklet kullananlar ?

Aranel Ciryatan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı johnie Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2si de lastiklerin eşit olsun, akışında baya sorun yaşarsın.

Ankara'nın yolları için bence 23 çok az, min 25 öneririm
    Oradan kullanan arkadaşlardan görüyorum çoğu soğuk asfalt sanırım.
    Jantın modeline ve genişliğine göre 28 bile olabilir ama 25 bu işin mottosudur en ideali o dur.
    Hafif patika, daha fazla soğuk asfaltta gidiyorsanız jantında uygunsa kesinlikle 28mm öneririm.
    Bir de lastik ne kullanıyorsun?

Olur kardeşim, yolla buradan, sorun değil.

Kesinlikle katılıyorum ama Ümit bisiklet almazdım
    En azından Carraro falan almanızı öneririm.
    İtalyan marka ama burada montajı yapılıp satılıyor.
    Ayrıca ne kadar ucuz bisiklet o kadar çok teknik arıza demektir.
    Ben de ilk başta bu kadar paralar verilir mi diyordum şu an baktığım fiyatlar araba parası
    Ya da katlanır Carraronun flex modelleri var, çok daha fazla işinin görür Ümit bisikletten.
    Uzun süre Carraro Flexi 121 kullandım. Aynı dönemlerde birde Ümit'in büyük kadrolu bisikleti vardı. İnanın hiç bir fark yoktu. 2'sinde de aynı Shimano vites vardı. Şuanda da her modele bakıyorum aslında uygun fiyatlı ne bulursam alıcam hepsi aynı çünkü neredeyse. Bisiklette önemli olan zaten viteslerin frenlerin sorunsuz olması. Onda da hepsi artık Shimano kullanıyor.
    SimRacersTR.Net
    Türk Simülasyon Pilotlarının Buluşma Noktası

Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Herkese merhaba.

Bir hevesle aldığım fakat yoğunluktan dolayı uzun süredir kullanamadığım bir bisikletim var.

Geotech prime 29" serisi. 27 vitesli olması lazım. MTB diye geçiyor. Pedallarda, lastiklerde, pedlerde en ufak deforme yok toplasanız 50 km kullanılmadı.

Bunu satmak istiyorum fakat fiyat olarak ne yazmalıyım en ufak fikrim yok. Yardımcı olabilecek var mıdır?

EOZDAG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Giant Trinity SL

https://www.sahibinden.com/ilan/ikin...40025206/detay

Abiler selam konuyla ilgili arkadaşlar olduğu için yazıyorum; yakın arkadaşımın bisikleti, forumdan ilgilenen olursa makul yerlerde anlaşılabilmesi için yardımcı olurum.
    123d

Post Thanks / Like
    Mentioned
    90 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benimde taşıyıcıya ihtiyacım var ama karar veremedim. Var mı önerileriniz ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    90 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Deniz. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Ozan Özer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Beyler selam;
    özellikle telefon tutucu olmak üzere, farklı aksesuarlar bulabileceğim bir mekan / site öneriniz var mı?

levent_s - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar bisiklet almak istiyorum fakat 1 haftadır hiçbiryerde aradığım modelleri bulamıyorum yaz sonu olduğu içinmi yoksa pandemiden dolayı anlamadım bisiklet stokları tükenmiş gibi. Online veya direk mağazadan sipariş vermek suretiyle bisiklet alabileceğim yer varmı önerilerinizi bekliyorum. Max 3000 liraya kadar şehir-tur bisikleti arıyorum. Kron tx 300 veya 450. Mosso legarda 2027 arıyorum.

muratburunce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende işe bisikletle gidip geliyorum ama sürekli arka tekerim patlıyor dış lastik değiştim iç lastik kaç kere değişti ama yok illaki haftada 1kere patlıyor en az varmı çözüm önerisi olan?
    •06 E 6577 - MAT BRAVO • / •06 ZOF 96 - CORSA GSİ • / •06 ZUZ 87 - 1.6 İES • / •06 JR 124 - F7R • / • 35 CSE 57 - İNTEGRA • / • 42 CNE 94 - VW Polo • / •34 ZR 3191 - Seat Cordoba •

edemirbas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı muratburunce Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende işe bisikletle gidip geliyorum ama sürekli arka tekerim patlıyor dış lastik değiştim iç lastik kaç kere değişti ama yok illaki haftada 1kere patlıyor en az varmı çözüm önerisi olan?
    Jant tellerinin janta bağlandığı yerde sivri bir yer olabilir. Normalde çemberin içinde jant şeridi oluyor ama bisiklet eskiyse onlar da eskimiş olabilir. Geçici olarak birkaç tur elektrik bandı çekebilirsiniz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı edemirbas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Jant tellerinin janta bağlandığı yerde sivri bir yer olabilir. Normalde çemberin içinde jant şeridi oluyor ama bisiklet eskiyse onlar da eskimiş olabilir. Geçici olarak birkaç tur elektrik bandı çekebilirsiniz.
    o aklıma geldi ama jant'ın içine gömülğ halde tellerin olduğu kısım ekte gösterdiğim gibi genede bi kontrol edeyim

https://www.aslibisiklet.com/Uploads...-Seti-bd3a.jpg
    •06 E 6577 - MAT BRAVO • / •06 ZOF 96 - CORSA GSİ • / •06 ZUZ 87 - 1.6 İES • / •06 JR 124 - F7R • / • 35 CSE 57 - İNTEGRA • / • 42 CNE 94 - VW Polo • / •34 ZR 3191 - Seat Cordoba •

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    aynen, genelde tellerin ucu kesiyor, ama jant yamuksa ona da bakmak lazım...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    o aklıma geldi ama jant'ın içine gömülğ halde tellerin olduğu kısım ekte gösterdiğim gibi genede bi kontrol edeyim

https://www.aslibisiklet.com/Uploads...-Seti-bd3a.jpg
    o delik kısımlara iç lastik direk temas ediyor, zamanla sürtünmeyle berabe fire veriyor iç lastik. Elektrik bandını bir deneyin derim.

Bir de, lastiği söktüğünüzde dış lastiğin içinde parmağınızı bir gezdirin, belki ufak bir parça saplı kalmış olabilir. Çok bastırmayın ama parmakları, bişey varsa sizi de delmesin

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    o delik kısımlara iç lastik direk temas ediyor, zamanla sürtünmeyle berabe fire veriyor iç lastik. Elektrik bandını bir deneyin derim.

Bir de, lastiği söktüğünüzde dış lastiğin içinde parmağınızı bir gezdirin, belki ufak bir parça saplı kalmış olabilir. Çok bastırmayın ama parmakları, bişey varsa sizi de delmesin
    teşekkür ederim o kısma eski iç lastikten parça kesip onu koyacağım direk daha sağlam olur bide böyle deniyeyim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    teşekkür ederim o kısma eski iç lastikten parça kesip onu koyacağım direk daha sağlam olur bide böyle deniyeyim
    komple bütün delikleri kapattığınız sürece sorun olmaz

Bir de bir şey daha, iç lastikler nerden patlak veriyordu genelde hiç dikkat ettiniz mi? İç kısım, dış kısım, ya da sibobun etrafından? İç lastik yerinde çok oynamışsa siboptan da kesebilir şimdi aklıma geldi o da

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    komple bütün delikleri kapattığınız sürece sorun olmaz

Bir de bir şey daha, iç lastikler nerden patlak veriyordu genelde hiç dikkat ettiniz mi? İç kısım, dış kısım, ya da sibobun etrafından? İç lastik yerinde çok oynamışsa siboptan da kesebilir şimdi aklıma geldi o da
    sabit bi yer yok sürekli yer değişiyor anlam veremedim bende iç lastik yama doluyor en son değiştiriyorum. eski iç lastiklerden bir bütün çember çıkarıp geçireceğim iç kısma sonra iç lastiği takacağım birde böyle deniyeyim bakim fayda edecekmi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sabit bi yer yok sürekli yer değişiyor anlam veremedim bende iç lastik yama doluyor en son değiştiriyorum. eski iç lastiklerden bir bütün çember çıkarıp geçireceğim iç kısma sonra iç lastiği takacağım birde böyle deniyeyim bakim fayda edecekmi
    bol kalabilir iç lastik orası için, bisiklet kaç jant bilmiyorum ama eğer 28-29 jant ise 26'ların iç lastiğinden kesip gerdirip koyabilirsiniz belki oraya. Yine de bi deneyin, hiç denemedim o yüzden kesin bir şey diyemiyorum

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    en mantıklısı 3-4 tur elektrik bandı, başka bir şeyle boşa enerji harcamayın...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bol kalabilir iç lastik orası için, bisiklet kaç jant bilmiyorum ama eğer 28-29 jant ise 26'ların iç lastiğinden kesip gerdirip koyabilirsiniz belki oraya. Yine de bi deneyin, hiç denemedim o yüzden kesin bir şey diyemiyorum
    Alıntı ghibli06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    en mantıklısı 3-4 tur elektrik bandı, başka bir şeyle boşa enerji harcamayın...
    Janta 1 adet elektrik bandını komple sardım 2-3 gündür kullanıyorum sıkıntı çıkmadı daha sanırım sorunu çözüdüm teşekkür ederim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rebelh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bianchi slr 400 aldım sonunda claris setli
    mtbden sonra çok acayip geldi alışmam zaman alacak
    biraz duruş pozisyonlarına, en sık yapılan hatalara falan bakmam lazım internetten
    Konuyu görmüşken güncel çekeyim
    1 ayı geçmiş bisikleti alalı
    Artık alıştım işe gidiş sürem 25-27 dk arası
    Gayet keyifli bir hal almaya başladı pratikleştikçe daha basitleşti güzergahı iyice ezberledim
    Tek sıkıntım araçların egzozundan zehirlenmem inşallah (dizel yasaklanmalı hybrid forever)
    Artık işin olmadığı ya da sürmediğim günlerde bile bir bahane bulup süresim geliyor
    Hatta arabayı sanayiye bıraktığımda bisikleti de götürüyorum dönüşte ve arabayı almaya giderken bisikletle gidiyorum
    "gafleti, zılleti ve cehaleti tattık. sıra sefalette."

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)