User Tag List

Sayfa 81/87 İlkİlk ... 31717980818283 ... SonSon
1646 sonuçtan 1.521 ile 1.539 arası

Konu: Bisiklet kullananlar ?

cabrioleter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı muratburunce Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    teşekkür ederim o kısma eski iç lastikten parça kesip onu koyacağım direk daha sağlam olur bide böyle deniyeyim
    ZEFAL HYBRID 28-29 JANT PVC JANT BANDI

jant şeridi alıp çekersiniz bu problemi çözersiniz..
    Yüksek Türk! Senin için yüksekliğin hududu yoktur. İşte parola budur.

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Ey Türkoğlu bu ihanetlerin tarihini sakın unutma!
    16.11.2013
    08.06.2014

muratburunce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı cabrioleter Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ZEFAL HYBRID 28-29 JANT PVC JANT BANDI

jant şeridi alıp çekersiniz bu problemi çözersiniz..
    Jantın içine deneme amaçlı 1 adet elektrik bandını komple çektim idareten şuan sıkıntı yok bundan alıp 2 lastiğede takacağım aklımda
    •06 E 6577 - MAT BRAVO • / •06 ZOF 96 - CORSA GSİ • / •06 ZUZ 87 - 1.6 İES • / •06 JR 124 - F7R • / • 35 CSE 57 - İNTEGRA • / • 42 CNE 94 - VW Polo • / •34 ZR 3191 - Seat Cordoba •

CloudGrey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bugün 10 km ufak bi sürüşe çıktım , özlemişim bea

médiocrité partout

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben de özleyip dün çıktım, uzuuuuuuuuuuuuuundur binmemiştim. Bugün "oh be dün ne güzel oldu" deyip tekrar çıktım, ölüyodum...

Kıçımdaki "sele alışmama ağrısı" aslında bi sinyal olmalıydı, dinlemedim...

Bostancı'dan sahile indim, Suadiye Beltur önündeyken sağdaki yayalara zil çaldım, allahtan çok hızlı değildim. Tam yayaları geçtim, çöpün arkasından kedi çıktı, yarım metreden daha azdı herhalde mesafe, kediyi sadece "görebildim". Zaten gördüğüm sahne de ön tekerleğin hayvanın üzerine tam ortadan çıkışı oldu. Sonrasında motosikletlerin üzerinden atması gibi, bisiklet önce ZINK diye durdu sağa yattı, tabi ben hala gittiğimden uçuşa geçtim, bisiklet de bu sefer sola yatıp benimle birlikte uçtu. Bisiklet yere yapışınca ben de üzerine. Kaburgamı yandan kadro veya gidona soktum sanıyorum, oradan da omzumun üzerine düştüm.

Bi süre yerde kaldım, herhalde kırıldı gitti bi yerler diye, millet geliyor iyi misiniz iyi misiniz diye, bilmiyorum ki dedim, ters duran bi yerim var mı, kan man yaralanma bişey görüyo musunuz, bisiklet bi yerime girmiş mi? Yok... Kediyi soruyorum, kedi nerede öldü mü? Tam diplerinde uçtuğum vatandaşlardan biri "yok kaçtı gerizekalı, biliyosun ölmez onlar kolay kolay, 8 oldu kalktı gitti" dedi... Sevindim, iyi dedim yoksa ben gebertecektim salağı, sokak hayvanına karşıyız arkadaş

Kalkıp biraz soluklanayım dedim ama bi garibim, banka oturttular, başım dönmeye başladı, yattım, biraz gözleri kapattım, baktım beni tokatlıyolar, titriyorum bi yandan... Gözleri açtım, titreme geçti, tamam dedim iyiyim. Beni öyle görenler ambulans çağırmışlar hemen. Herhalde ilk şok, acı ve aç karnına olmam tetikledi. Soğuk ter döktüm kendime geldim sonrasında. Baş dönmesi bi süre daha devam etti, düşünüyorum, başımı vurmadım..

Neyse sağlık görevlileri geldi, ilk sordukları zaten kafayı vurdunuz mu ve hatırlıyor musunuz... Hatırlıyorum.. Tamam sıkıntı yok, sağıma soluma baktılar, kaburga kırık çatlak değil, muhtemelen ezilme, hastaneye gidelim mi, yok dedim ben buradan eve giderim

Eve geldim bi ağrı bi ağrı, tekrar hastaneye. Röntgen bilmemne, tabi bişey yok, full ezilme ile yırttık. 2 gün de rapor çaktım... Ama gıcık oldu, çilesi fena.

Bu da böyle bir anımdır

Yalnız bi de böyle bi teyzeye çakmamak için ön freni de birlikte dip sıkınca uçmuştum rodeo gibi, ağzım yüzüm dağılıyodu az kaldı. İkisinde de bisiklete bir şey olmadı gariptir. Ucuz atlatıyorum. Ulan sahilde bakıyorum eve dönerken, kimse bi tehlike ile karşılaşmıyor, herkes mutlu mesut, niye bunlar beni buluyo anlamadım Allahtan yavaştım bi de yani gazlamıyordum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Benimki de aha bu, 2012 az kullanılmış

Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ormanci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benimki de aha bu, 2012 az kullanılmış
    Abi çok geçmiş olsun baya baya olay atlatmışsın

benimde 2014te bi meridam vardı , keşke hiç satmasaydım ondan aldığı hazzı bir daha birşeyden alamadım

bisiklet forumda ilanımı buldum acıklamaya bakarmısın , neler almışım üstüne ve ne kadarmış wtf :S

Satori TT gidon : 50$
    XLC foam handlegrip : 20 $
    KNCN Bar plug : 20$
    Token chain drop : 25$ TL
    X-pedo pedal (yedek pimleri mevcut): 55$
    XT icetech rotor + 2014 m615 deore fren seti : 250$
    Sigma sts 16.12 kablosuz sayaç : 90$
    Toplamda 510$ (1000TL) gibi bir rakam üstünde extra olarak mevcuttur.

2014de 510 dolar 1000 tl imiş

médiocrité partout

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Valla ya şuraya bak...

2011 veya 12'de almıştım Merida'yı, 500 dolar falandı. Bi bisiklet daha harcamışsın üzerine sen de galiba

2011'de de Giulietta almıştım, o da 20 küsür bin Euro'ydu, 57bin TL falan gibi bir fiyata geliyordu. Paralara bak, kura bak...

HKND - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ağalar, beyler. Hem işe gidip gelmelik hem de hafta sonu gezintiler için bisiklet arayışına girdim. Boy 181 kilo 93, ne alacağım yönünde kararsız kaldım. Genelde şehiriçi kullanılacak kimisi dağ bisikleti al kimisi şehir bisikleti al diyor. Açıkçası biraz paraya kıyıp iyi bişey almak istiyorum. Bir arkadaşım mosso wildfire 29 önerdi. Sizin tavsiyeleriniz nedir lütfen paylaşır mısınız?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı HKND Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ağalar, beyler. Hem işe gidip gelmelik hem de hafta sonu gezintiler için bisiklet arayışına girdim. Boy 181 kilo 93, ne alacağım yönünde kararsız kaldım. Genelde şehiriçi kullanılacak kimisi dağ bisikleti al kimisi şehir bisikleti al diyor. Açıkçası biraz paraya kıyıp iyi bişey almak istiyorum. Bir arkadaşım mosso wildfire 29 önerdi. Sizin tavsiyeleriniz nedir lütfen paylaşır mısınız?
    Daha ziyade şehiriçinde yol-kaldırım vs gibi kullanılacaksa dağ bisikleti işine hiç girmeyin. Hele ki amortisörlü falan hiç olmasın. Boşa hamallık oluyor. Ha ama hafta sonu ben bunu alıp ormana gideceğim toz toprak kullanacağım derseniz mecbur MTB.

Yol bisikleti de bizim şartlara göre fazla "yol" oluyor. Yani eskiden "yarış pisihletiiiii" diye tabir ettiğimiz o eğik gidon, incecik lastik vesaire işlerine de girmeyeceksiniz.

Trek FX serisi, bizim üstteki Merida Speeder'lar falan gibi "fitness bike" olarak geçen bisikletlere bakın. Bunlar genelde yol donanımlı gibi, ama MTB gibi düz gidona sahip aletler oluyor.

Ha tüm bunların dışında "şehir bisikleti" de bakabilirsiniz ama bunların yapısını sevmiyorum, hepsi çamurluklu, yok lambalı bilmemneli gereksiz bir sürü ağırlığa sahip oluyor, o işi sevmiyorum. Öyle seviyorsanız o da olabilir.

said_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    uzun zamandır aklımda ara ara burayıda takip ediyorum.

Merida anladığım kadarı ile, daha uygun fiyatlı modelleride olan iyi bir marka, Speeder 40D ye baktım fakat stokta gözükmüyor. ağırlık olarak da 11-12 kilo gibi bir değeri var.

Mosso Legarda, Geotech Trip 5, carraro Sportive gibi modeller ise 13-14 kilo. Meridaya göre biraz daha uygun kalıyor.

Vites ve fren sistemi Shimano olmasına dikkat ediyorum. birde ağır olmamasına. sanırım bunlar arasından en hafifini seçersem doğru olur

süreceğim yer, maltepe sahil şeridi, ve bağdat caddesi tarafları. başka bir yere özel olarak ilk etapta götüreceğimide sanmıyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şehir içinde arabayı hiç kullanmıyorum artık. Keşke herkes bisiklete dönse.

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Valla ya şuraya bak...

2011 veya 12'de almıştım Merida'yı, 500 dolar falandı. Bi bisiklet daha harcamışsın üzerine sen de galiba

2011'de de Giulietta almıştım, o da 20 küsür bin Euro'ydu, 57bin TL falan gibi bir fiyata geliyordu. Paralara bak, kura bak...
    Boşver artık olan oldu, giren girdi. Buradayız, bir yere gidemiyoruz artık zevk almaya bakacağız

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı imprezaWRC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Boşver artık olan oldu, giren girdi. Buradayız, bir yere gidemiyoruz artık zevk almaya bakacağız
    Sorma ya.. Evet düşünce bi yerime girecekti zaten bisiklet, baya zevkli olacaktı, ucuz yırttım

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Sorma ya.. Evet düşünce bi yerime girecekti zaten bisiklet, baya zevkli olacaktı, ucuz yırttım
    Ha evet ben o kısmı unuttum. Fiziki olarak da bisikletin girmesi pek iyi olmazdı. Geçmiş olsun

Burak Mehmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı HKND Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    mtbnin şehir içine işi yok.. illa mosso olacaksa legarda serisi iyi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    médiocrité partout

Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende işe bisikletle gidip geliyorum ama sürekli arka tekerim patlıyor dış lastik değiştim iç lastik kaç kere değişti ama yok illaki haftada 1kere patlıyor en az varmı çözüm önerisi olan?
    patlakları incele.. hep benzer noktadan benzer hasarlar ise jant arızalı olabilir .

muratburunce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Burak Mehmet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    patlakları incele.. hep benzer noktadan benzer hasarlar ise jant arızalı olabilir .
    eyvallah dostum ilerleyen postlarda çözümü bulmuştum jant iç koruma bandı yokmuş jant lastiği kesiyormuş hep
    •06 E 6577 - MAT BRAVO • / •06 ZOF 96 - CORSA GSİ • / •06 ZUZ 87 - 1.6 İES • / •06 JR 124 - F7R • / • 35 CSE 57 - İNTEGRA • / • 42 CNE 94 - VW Polo • / •34 ZR 3191 - Seat Cordoba •

Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    eyvallah dostum ilerleyen postlarda çözümü bulmuştum jant iç koruma bandı yokmuş jant lastiği kesiyormuş hep
    yoğunluktan oraya gelmeden bırakmışım okumayı.. sevindim.. keyifli sürmeler

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)