User Tag List

Sayfa 393/498 İlkİlk ... 293343383391392393394395403443493 ... SonSon
9446 sonuçtan 7.449 ile 7.467 arası

Konu: 2015 Typer

fthdrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @levent hacı bize bi çevirsene translate yapınca cümlede anlam kayması yaşanıyor

levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Alıntı fthdrn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @levent hacı bize bi çevirsene translate yapınca cümlede anlam kayması yaşanıyor

şair diyor ki;

2017 deki modelde eksikler giderileceğine dair fısıltılar duydum. resmi olmamakla beraber, 320 hp 415 tork % 30 büyük cooler, yazılımda kurcalamalar ve ufak tefek bişeyler..
    AR Giulietta 1.6 jtdm2
    ~ 210hp 420nm (ex setup with gtb1549vk) 22.8 sn -1.8 eğim
    ~ 250hp 500nm (ex setup with gtd1752mvkr - giulia 2.2) 14 sn kadran
    1460 kg scaled
    now back to stock.

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Pistte isinma problemi varmis,basinc dustugu icin guc de dusuyormus,bunlardan dolayi sorun yazamis...
    260hp gibi yuruyormus. Eger bu problemeler giderilir-pist bos ve sari bayrak olmazsa 8'dak alti anca mumkunmus...

snrk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı levent Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    + şehir içinde bi sükunet geliyor, uçan kuşa sıkma isteği azalıyor
    Bana da tam tersi etki yaptı Her virajda dış-iç-dış apeks yapıyorum, istemsizce hızlı gidiyorum. Anormallik bende olabilir tabi
    "life is too short to drive boring cars"

fthdrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı levent Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    şair diyor ki;

2017 deki modelde eksikler giderileceğine dair fısıltılar duydum. resmi olmamakla beraber, 320 hp 415 tork % 30 büyük cooler, yazılımda kurcalamalar ve ufak tefek bişeyler..
    Tişikkirlir sipirmin

Zero - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı snrk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bana da tam tersi etki yaptı Her virajda dış-iç-dış apeks yapıyorum, istemsizce hızlı gidiyorum. Anormallik bende olabilir tabi
    Yola bağlı olarak özellikle geceleri karşıdan far gelmiyorsa bende de oluyor o tek değilsin

levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Alıntı snrk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi normal trafikte sakinleştim ben, Alanya için konuşayım bazı virajlı yerler var mesela hiç affetmiyorum piste çıktıktan sonra

Tabi o affetmemelerin sonucu olarak yeni takılan balatalar 2. gününde kokutulur
    AR Giulietta 1.6 jtdm2
    ~ 210hp 420nm (ex setup with gtb1549vk) 22.8 sn -1.8 eğim
    ~ 250hp 500nm (ex setup with gtd1752mvkr - giulia 2.2) 14 sn kadran
    1460 kg scaled
    now back to stock.

snrk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aynen, arabanın limitlerini öğrenmenin verdiği özgüven yaptırıyor bunu.
    "life is too short to drive boring cars"

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Simdi iyi benzinle bunu yasiyorlarsa Honda birsey yapar artik?

Dentech - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Oncelikle herkese keyifli forumlar..typer ailesine yeni katilan birisi olarak ben de aracla ilgili bazi deneyim ve goruslerimi paylasmak istiyorum.Konuyu uzun zamandir zaten takip ediyordum,aracla ilgili herkesin yorumlari gorusleri elestirileri almayi dusunen ya da merak edenler icin guzel paylasimlar oluyor.
    Typer ile ilgili goruslerimi yazarken onceki arac deneyimlerimi ozellikle de bir onceki aracim olan mini cooper jcw 2012 manuel aracimla kiyaslayacagim,ondan once de pre lci jcw vardi ,mini ailesinden hondaya gectik bakalim neler olcak...
    1-arac yakit olarak miniden kucuk bir tik daha fazla yakiyor ki bence gayet normal 211hp-310hp ve 1.6-2.0 farki arti agirlik vs normal...2000km oldu rodaj bitti aldigindam beri ort yakiti sifirlamadim su anda 8.0(rodaj sebebiyle cok eko bir kullanim oldugu soylenemez,bugun antalyadan ankaraya geldim 150 km civari hizli ama geri kalan yolda sakin limitlerde geldim,daha da duser belki ama dedigim gibi rodajda hizlanip yavaslamalar,sikisik trafik vs derken ort yuksekti biraz ancak 8e dustu)

2-aracin koltukari cok rahatsiz degil,mini de full deri cok rahat koltuklar vardi ama spor hissi yuzunden begendim hondanin koltuklarini,sarisi vs gayet guzel ve uzun yolda beni yormadi acikcasi.

3-ses sistemi malesef zayif(tabi bu aracta muzik vs ses sistemi icin almamis olabilirsiniz ama gordugum tum seyleri yazmak adina soyluyorum)mini de harman vardi e tabii ki cok daha iyiydi.

4-mini iyi yol tutan bir arac yani cok da kotu bir arabadan gecmedim typer a ama typer in viraj performansi harika..g ekraninin bagimlisi olduk,stabilitesi cok beni cok memnun etti.

5-ekran kullanimi mini de cok daha kolay ve kullanisli sahsen menu gecisleri vs begenmedim..usb deki parcalari ileri saramiyorsun mesela))ort yakit gorurken range goremiyorusun surekli bir kurcalama gerektiriyor..

6-bagaj olarak o kadar mutluyum ki anlatamam ))

7-torpido isigi olmamasi cok kotu

8-karartmali dikiz aynasi yok malesef

9-otomatik far yok(mini den aliskanlik unuttum bikac kere ayrica ledler cok iyi insan farkedemeyebiliyor.)

10-uzunlar halojen farlar led bu yuzden yol isterken zorlaniyorum soyle iyi cakmiyor ki cekilsinler bu sebeple cok fazla korna kullanmak zorunda kaldim..korna cok kotu...motorumun kornasi gibi

11-klima cok verimli..mini ve bmw lerde gercekten cok zayif ama ilk denedigim seylerden biri oldu klima..

12-egzos sesi mini dp ile cok iyiydi tyoer stock da guzel bir ses veriyor ama yeterli mi tartisilir ama su an icin mutluyum

13-arac sert ama jcw den sonra cok degil yani spor tarzda arac kullanan kisilere cok garip gelmeyebilir,ben yadirgamadim ama r modu ciddi degisiyor..gaz tepkisi mini deki sport tusu-normal surus farki kadar fark etmiyor ama suspansiyon ciddi sertlesiyor

14-geri gorus kamerasi basarili,park sensoru ihtiyaci bence yok

15-arac ici aydinlatmalari niye led yapmadilar merak ediyorum,yapilacaklar listemde

16 -yolcu tarafi koltugun yukseklik ayari yok,mini ye laf edioduk cok minimalist 100 liralik araba hala manuel kaldirac vs diye bunda o da yok )

Ben cok memnunum tum bu detaylara ragmen bunlarin bazisi onemsiz seyler ama fikir vermek acisindan burda dursun istedim.

Simdilik aklima gelenler bunlar,aracin gundelik kullanimina da ait yorumlar olsun istedim,gundelikte kullanilan bazi detaylar ile,cunku o sekilde kullanicam..aklima geldikce yazarim eklerim,benden simdilik bu kadar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    lan yorumları okudumda herkeste bir aman süre yapamazsam gerginliği çekingenliği var. Arkadaşlar kimse doğuştan pilot değil. Ben de ilk körfezde palio sporta bindiğimde herşeyi biliorum sanıodum ama eğitmenlerden öğrenince esasında harbiden bişey bilmiyor muşum? Oturma şeklimden direksiyon tutuşuma gaz fren kullanışıma kadar herşey yanlışmış. Utku vs bi sürü eğitimli adam pistte oluyor. rica ederseniz kimse yardım ihtiyacınızı geri çevirmez emin olun. Süre yapamazsanız da yapamayın sonuçta profesyonel vs değilsiniz. Birinciyi milli takıma falanda seçmediklerine göre.
    IN BOOST WE TRUST

Ewren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Orijinal egsoza geri dönüyorum. 5-6 ay hevesimi aldım yetti. arabayı hafta sonları çıkarmama rağmen bu süre içinde 2 defa men + ceza yedim. neyse muayeneye girmeden bir şekilde trafikten men işini hallettim. bizim Bursa'da bu iş sıkıntı. bu iş için belli yerlerde sivil polisler geziniyor ve sesi duyunca direk önünü kesip men yazıyorlar. yediğim men cezalarından birisi bu şekilde oldu. daha doğrusu kardeşim yedi bunu.
    Diğer bir neden ise artık bazen kafa kaldırmıyor. O yaşları geçmişiz. Zamanında yani 20li yaşlarda skunk2'li s2000 ile gümbür gümbür gezerken hiç rahatsız etmiyordu. zaten araçta dp olduğu için yine tatlı bir ses olacak.
    konu bayağıdır hareketsiz kalmış. biraz canlandırayım dedim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kanat orjinal mi diye soruyolar mı?
    " Kontrolsuz güç gerçek güçtür. "

https://www.instagram.com/alpataktv/

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu arada yazmayı unuttum, çıkan egsoz satılıktır. Warex sistemli. İlgilenen olursa daha detaylı bilgi için özelden ulaşabilir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı alp1903 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kanat orjinal mi diye soruyolar mı?
    Değişik şeyler olabiliyor. Bir keresinde yıkamacı "abi ne yapmışın arabaya ya böyle. çok para harcamışsın." demişti.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    STI varken ben çok çekmiştim '07-'10 yılları arası. Polislere anlatamıyoduk
    " Kontrolsuz güç gerçek güçtür. "

https://www.instagram.com/alpataktv/

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    aynen benzinliklerde falanda soruyorlar bu hale nasıl getirdin kaç para tuttu diye. kimse ihtimal vermiyor heralde orjinalinde böyle olduğuna.

geçen marketin önünde çocuklar gelip air var mı diye sordular. Yok deyincede neden yok dediler bu da böyle bi anımdır.

Sti_Ozan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı scorpion Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aynen benzinliklerde falanda soruyorlar bu hale nasıl getirdin kaç para tuttu diye. kimse ihtimal vermiyor heralde orjinalinde böyle olduğuna.

geçen marketin önünde çocuklar gelip air var mı diye sordular. Yok deyincede neden yok dediler bu da böyle bi anımdır.
    Tedavi edememissin abi cocuklari
    Hız,sonsuz bir tutkudur.

canimrecepcim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Sti_Ozan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tedavi edememissin abi cocuklari
    Tedavi dedin şimdi ÜT gelicek
    - Doğruları konuştuğundan dolayı hüküm giymiş user.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)