User Tag List

Sayfa 380/498 İlkİlk ... 280330370378379380381382390430480 ... SonSon
9446 sonuçtan 7.202 ile 7.220 arası

Konu: 2015 Typer

Zero - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu kadar pist kovalayan kişi pistte şiştiğini söylerken (bunu aracıyla çıkan type r sahipleride söylerken) şehir efsanesi demek insanların yalan söylediğini ima etmek gibi geliyor bana. Gps hızlarından bahsedildi inanmamak ilginç. Yolda olmadı top speed gittim kısmadı rolling yaptı aynı gitti demekle olmuyor maalesef şartların farkını bilmemekten kaynaklı söylemler.

cabriolet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ya ben zaten pistede çıksam bu arabayı şişiricek kadar zorlayamam pistte her alan yarış pilotu sanki sıçtımın arabasını ne pistmiş be

cabriolet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Herhalde 50 taneden daha fazla satılmıştır typer kaç tane piste çıkan var 3 belki 5 yani pistte pist demeye gerek var mı sizce bu durumda zaten çıkılıcak pistin abuk subuk fiyatlarınıda değiştirmiyolar bence geçelim o yüzden pist işini

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Başından beri alanlar bilmediği bir hususta yalancı muamelesi yapıyor bunun şişirememi fiyattan çıkamamı yok yola inen pist aracı sloganıyla satılıyor bu araç. Kimsenin yarış pilotu olmasına gerek yok bunu orda görebilmesi için biraz zorlaman yeterli. Kimsenin arabaya iftira attığı yok hala öyle birşey yok diyorlar onu anlayamıyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    He bak yanlış anlaşılmasın bu sıcaklarda hangi turbo arabayı zorlarsan zorla ısınır bir miktar performans kaybeder bunu hassas kalçalılar hisseder zaten. Burda insanların demeye çalıştığı 310 hp gibi giderken hızla yavaşlayarak 250 hp gibi gitmesi. Çok kolay olabilir çözümü bu sebepli çalışan daha olmadı heralde araçla alakalı. Belki yap kalınlığı belki katalitiği belki coolerı belki hepsi ile alakalı olabilir. Test yapanlar bundan bahsetmemiş sabaha kadar dönebilirsiniz demiş falan demesin kimse, o işlerde ben daha kötüleyene denk gelmedim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Zero Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Başından beri alanlar bilmediği bir hususta yalancı muamelesi yapıyor bunun şişirememi fiyattan çıkamamı yok yola inen pist aracı sloganıyla satılıyor bu araç. Kimsenin yarış pilotu olmasına gerek yok bunu orda görebilmesi için biraz zorlaman yeterli. Kimsenin arabaya iftira attığı yok hala öyle birşey yok diyorlar onu anlayamıyorum.
    Burda zaten pist tecrübesi çok olanları biliyoruz ama konu type r konusu ve sahip olmayan insanların sürekli type r ı kötülemesi antipatik oluyor. Sahip olamayacak demiyorum bak isteseler alırlar ama sürekli type r'ın kendi konusunda type r boklamak sahip olmadığım halde beni rahatsız ediyor.Sonuçta burda o arabayı almış zevkle kullanan çok kişi var. hani sürekli type rı övün millete masturbasyon yapın da demiyorum ama 1 yıldır neredeyse ısıma konusu temcit pilavı gibi sürekli söyleniyor. Mesela ben kelalperi tanımıyorum ama forumu takip ediyorum ve birçok farklı konu hakkında çok bilgili olduğunu farkediyorum keza 977tt üyede öyle zaten burada bilgi birikiminden yararlandığımız belli başlı kişiler var ama mesela ben type r konusunda kelalper nickinin yazdığını görünce yüzde yüz diyorum ki golf r karşılaştırması gelecek veya konforu kötülenecek veya 977 TT nicki bu konuda yazıyorsa ısınma konusuna kesin değinecek veya aracın satmaması ile ilgili( golf r kaç adet sattı bilmiyorum ama 60 type r satılması bence gayet başarılı) kesin yazacak. Ayrıca pist tecrübesi olan jason da ağustosta fark gördüğünü eylülde hissetmediğini söylemiş demekki sıcak hava etkisi var ayrıca pist tecrübesi olan dünyada sadece türkler değil dünyanın her yerinde piste girmiş araba kimse ısınıyor dememiş çoğu pisttede rekor elde etmiş bende eski bir sti sahibi olarak sıcakta benim aracın nasıl gidemediğini biliyorum o yüzden arabanın üzerine pistte gidemiyor diye bir damga vurmak bence yanlış hemde pist odaklı bir hothach olduğunu söylenen bir araba için.

CRX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    güzelin dedikodusu çok olur hesabı 380 sayfa konu olmuş, hayatında piste çıkmayı bırak piste gidip tribünde bile oturmamış insanlar dahi arabanın pist performansı ile ilgili yorum yapıyorlar. Pistte her araba ısınır , herkesin limitleri farklı. X abinin, Y kardeşin pistte çıkıp gazını atma esnasındaki tecrübeleriyle bir arabanın pist performansına yönelik yorum yapılamaz bence.
    CAN CEYLAN

mrbars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Performans rakamlardan oluşmasına rağmen göreceli kavram. Çoğu pistte şişmiyor anlaşılan. İstanbul Park hayvani zor bir pist olduğundan şişiyordur.

Konfor kısmı ise ezelden subjektif konu. Ben sağ koltukta gezerken arabayla mı çıktık yoksa masaya binip mi geziyoruz anlamamıştım. R modunda da böbreğim dalağım ağzımdan çıktıydı. Kimine göreyse araç sert ama normal geliyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mrbars Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Performans rakamlardan oluşmasına rağmen göreceli kavram. Çoğu pistte şişmiyor anlaşılan. İstanbul Park hayvani zor bir pist olduğundan şişiyordur.

Konfor kısmı ise ezelden subjektif konu. Ben sağ koltukta gezerken arabayla mı çıktık yoksa masaya binip mi geziyoruz anlamamıştım. R modunda da böbreğim dalağım ağzımdan çıktıydı. Kimine göreyse araç sert ama normal geliyor.
    siz etli lastikli rahat süspansiyonlu amerikan araclarına alıstıysanız, dediginiz gibi sert gelebilir.

sertlik mevzusu da memleket meselesi oldu yine. bu araca binecek adam muhtemelen daha önce, ep3, s2k, coilli diğer japon aracları vb tecrübe edinmiştir. zaten bu yola baş koyduysa sertliği dert edecek kişi degildir, keza, defalarca R modu kapalıyken ortalamanın cok üstünde bi konfora sahip oldugunu degerlendirdik. R modu açık iken çok sert oldugu dogrudur ama sadece otobanda acıldıgı takdirde problem kalmayacaktır -ki problem olsa bile BU HEDEF KULLANICI KİTLE SERT ARABALARA EZELDEN ALIŞIK ZATEN o yüzden sorun yok, herkes kendi konforunda mutlu
    Arabacı Ağır japon..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı GC8 GT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    siz etli lastikli rahat süspansiyonlu amerikan araclarına alıstıysanız, dediginiz gibi sert gelebilir.

sertlik mevzusu da memleket meselesi oldu yine. bu araca binecek adam muhtemelen daha önce, ep3, s2k, coilli diğer japon aracları vb tecrübe edinmiştir. zaten bu yola baş koyduysa sertliği dert edecek kişi degildir, keza, defalarca R modu kapalıyken ortalamanın cok üstünde bi konfora sahip oldugunu degerlendirdik. R modu açık iken çok sert oldugu dogrudur ama sadece otobanda acıldıgı takdirde problem kalmayacaktır -ki problem olsa bile BU HEDEF KULLANICI KİTLE SERT ARABALARA EZELDEN ALIŞIK ZATEN o yüzden sorun yok, herkes kendi konforunda mutlu
    memleket meselesi değil. Type R alma niyetiyle deneyip, DSG ve daha yumuşak şase özellikleri sebebiyle hiç inat etmeyip gidip Cupra aldım. 3 aşağı 5 yukarı aynı performans, babaanne arabası tipli hot hatchte karar kıldıydım. Type R alacam diye bu yola baş koymamıştım, bu karar ondan olabilir tabi.

amerikana alışkınlık demişken, camaro tuğla modeli yürüre sahip; type-r'ı mumla aratır. capon, alman, amerikan araç sahibiyim. daha önce B8 shocklu, 30 mm drop H&R yaylı Giulietta QV günlük biniyordum. dediğim gibi, göreceli kavramlar bunlar. araçta aslolan mutluluktur.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Subjektif denildiği gibi kıyaslayarak karar ermek lazım, cupradan golften sert, ama klasik yaylı hot hach kullananlara normal gelebilir, bana polo gtida,ıbıza çupra, leon çuprada sert gelmişti mesela, yaşım çok ilerledi belkide sadece yaylı golf 7 18 jantla mutluyum

ONUR1000RR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yeni kasa Golf R , 8V kasa S3 bu iki aracın hem kullanım olarak hemde bana verdiğini hissiyat olarak şirketin verdiği jettadan bir farkı olmadığını söyleyebilirim.Lütfen kimse aksini söylemesin.Type r ise bildiğin sadece h.sonu binilecek 2 saat gazlayıp dönebileceğin bir araç.Hem kullanım hemde hissiyat olarak VW grubundan kat kat daha güzel..Golf r ve s3 (uzun süreli kullandım) kullanmamış olsam typer ile cidden kıyaslarım fakat ne rakibi nede kıyas yapılabilecek araçlar değiller...Hayabusa ile zx10 karşılaştırmak gibi saçma birşey oluyor bu..Uzun zamandır birşey yazmıyorum ama cidden sanayide insanların sorularından bile sıkıldım.Neden s3 almadın bunun yerine ? sanane kardeşim almadım bunu sevdim bunu aldım..Yemek yiyorum yan masa dedikodu yapıyor typer çok ısınıyormuş diyo biri,arkadaşıda he he diyo benim arkadaşım aldı ondada aynı sorun vardı HKS yağ pompası taktı şimdi çok mutlu falan abidik gubidik dialoglar )Ulan dicektim araba usaya gitmedi ne hks bahsedıyorsun.Herkes aracının keyfine baksın tadını çıkartsın..İlk alanlardan olup yapılabilecek standart turbo ile tüm parçaları taktım..Ben hiçbir zaman rolling için pist için veya hava atmak için araba modifikasyonu yapmadım yapmayacağım da kendim keyif alıyorsam gerisi kim ne konuşuyorsa konuşsun hava gazı hikaye gelir bana..Typer modifikasyonu hakkında kafasına takılan soru sormak isteyen olursa özelden bilgi verebilirim...Herkese selamlar saygılar...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bizim şirket cuprayi şirket arabası olarak verdi. type r alayım dedim, git kendin al haftasonu binersin dediler. cupra dedim hah jetta bu tamam dediler. ulan var ya işi biliyor şirket.

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İphone'dan girdigim icin begen tusu cikiyor bende,bundan dolayi yazayim dedim mrbars Begen+1

Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben samsung s7 edge telefonumdan giriyorum. cupram var, kilo da verdim. burdan forumdaki tüm bağyanlara selam ederim.

APO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

o.z lagerra HLT 19" et den bayağı dışarı çıktı...yaylar takılacak...daha detaylı resim çekip atarım..typer sahipleri düşünür belki burada dursun..
    bu arada 2 typerımız 9k km oldu çok şükür en ufak bir sorun sıkıntı ısınma vs. yaşamadık...günlük kullanım gazlama roll vs. hertürlü zorluyoruz. PİSTE ÇIKMADIM BİLMEM çıkmayı düşünmüyorum o yüzden birkaç kişinin ısınıyor yazması benim umrumda değil...su sıcaklığı yağ sıcaklığı gayet stabil...yağ en sıcak havada en çok zorlamada 105 max...typer kullananlarlada konuşuyoruz durum aynı ama kullanmayanlardan çok duydum ısınma, motor kırma, sibop yakalama vs. onlar bayağı sıkıntılı yani typerdan... konfor olayı göreceli tabi...aracın kullanım keyfi, gücü, agresif dış görüntüsü bana çok keyif veriyor...kıyasladığınız golf cupra vs. gibi sıradan değil...
    tunceR´isimli üyeden Alıntı
    şu vtec alma olayınıda amma abarttılar. alcan bomboş vti yi 24-25 liraya, elin 106 sı saxosu koycak 5 boy görcen sonra amcayı,teyzeyi.

free-hifi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @APO sönen ateşi harladın

APO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı free-hifi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @APO sönen ateşi harladın
    ateş filan yok...tecrübe ettiklerimi ve düşüncelerimi paylaştım kullanıcı olarak...hepsi bu...
    tunceR´isimli üyeden Alıntı
    şu vtec alma olayınıda amma abarttılar. alcan bomboş vti yi 24-25 liraya, elin 106 sı saxosu koycak 5 boy görcen sonra amcayı,teyzeyi.

levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Alıntı APO Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kıyasladığınız golf cupra vs. gibi sıradan değil...
    Jantlar yakışmış, maşallah ikisine de ayrı ayrı. Kazasız belasız kullanın

Sıradan demeyelim de kuzu postundaki kurt diyelim biz onlara daha çok bence. Zevk meselesi olay, ben daha sadelikten yanayım mesela görüntü açısından bakınca olaya
    AR Giulietta 1.6 jtdm2
    ~ 210hp 420nm (ex setup with gtb1549vk) 22.8 sn -1.8 eğim
    ~ 250hp 500nm (ex setup with gtd1752mvkr - giulia 2.2) 14 sn kadran
    1460 kg scaled
    now back to stock.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)