User Tag List

Sayfa 402/498 İlkİlk ... 302352392400401402403404412452 ... SonSon
9446 sonuçtan 7.620 ile 7.638 arası

Konu: 2015 Typer

PiscocuK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    genelleme yapmak yanlış olur
    Ülkede yükselmeyen tek şey araç KM leri

CRX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    her arabanın kendine göre yapısı gereği iyi kötü yanları var, performans aracı diye ısınma problemi yüzünden Type-r gibi bir aracı tek kalemde çizip atmak saçmalık olur. Diğer markalar da virajı iyi alamıyordur, frenajı iyi değildir , oturuş pozisyonu kötüdür, tipi boktandır vs vs diye bunlar uzar gider. Isınmadan fabrika çıkışı olarak stabil sürekli uzun pistlerde turlayabilen, Type-R dan da hızlı bir araç olursa o zaman da gerisini Honda mühendisleri düşünsün. 402 sayfa oldu, bir forumda hiçbir araç bu kadar gündem yaratmamıştır. Yeni Type-r sahiplerinin hepsinin keyfi sosyal mecralarda gördüğüm kadarıyla tıkırında. Allah bana da nasip eder de binerim umarım kısa zamanda.

Not: Hondacıyım.
    CAN CEYLAN

Dentech - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    diğer araçlar ısınmıyor değil mi?enteresan....

Zero - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Dentech Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    diğer araçlar ısınmıyor değil mi?enteresan....
    Hepsi ısınıyor. Ama kendini 50 hp kısmıyor veya arıza yakmıyor..... Amma kabul etmez japonsever milletmişiz ya.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arabada ne varsa yazıyorum körü körünede savunmuyorum ama bazıları anlamak istemiyor ya da gerçekten anlayamıyor:

Araba ısınmıyor dedim bugünde aynısını diyorum yarında söyleyeceğim. Durum çok sıcaklıkla alakalı değil araba 100 derecede de kısabiliyor bu bir gerçek sebebi kesinlikle ISINMAK değil artık bunu unutun. Araç 100 derece üstünde bazen belki benzin belki başka birşey nedeniyle yazılımsal olarak yavaşlıyor. Üretici böyle uygun görmüş ilk turbo tayyar sorun çıksın istememiştir belkide ne bileyim adamlar böyle yapmış

Çözümü çok basit gidip yazılım attırın herşey bitiyor neden uzatıyorsunuz. Araçta çoğu araçtaki gibi yağ sıcaklığı hatta yağ basıncıda var yani o sıcaklıkta eğer yağda kötüleşse basınçtan fark edersiniz ama hiçbir sorun yok.

Arıza yakmayla ilgili önceden de yazdım gelin yarım depo veya çeyrek depo, neyi kast ediyorsanız, arıza yaktırın araba hediyemdir Işık yandıktan sonra eğer gazlarsanız büyük ihtimal yakar depo 45 litre ışık yandıktan sonra sanırım 5 litre civarı kalıyor ki gazlarsanız 10-15 kilometre sonra arızayı yakar. Bunda ne var yani alıştığınız vag grubunda 0 km range yazarken hala gitmesi bu araçta yoksa bu mu problem.

Çok fazla ilk çıkan arabayı ilk çıktığında aldım ap2 s2k'da da elektronik gaz kelebeği var kaka denmişti, rx8 motoru patlıyor denmişti vs.vs. Seneye fk2'yı görürüm Bu arabanın üretimi bitti eğer piyasalar böyle devam ederse seneye 200TL altında fk2 göremezsiniz. Hem ısınıp sorun çıkardığı için bence mehzent ile 3-5 defa üst üste roll yapın belki yavaşlar

mrbars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    her araba ısınıyor. fazla ısındığında da kimi araba avans kısıp dengeliyor, kimi boostu kıçım kıçım azaltıyor.
    kimi limp moda geçiyor, ben artık yürümem diyor.
    aynısı benzin için geçerli. x benzinle 6 avansta yürüyen y benzin alınca araba bir bakıyorum 2'ye almış.
    honda 1.4-1.5 bardan 1-1.1 bara direk düşürdüğünden zorlayıcı pistlerde bu kadar bariz farkediliyor.

bu arada sorunların çok basit çözümleri var. benzini yarım depodan az kullanmıyorsun; bir sorun çözülüyor. cold air intake takıyorsun, motoru serinletecek 1 vent açıyorsun ısınma da çözülüyor. problemleri yaşamak için dibine kadar zorlamak lazım, sokakta da 10 dakika tapagaz 80-200 km/h gidilemediğinden kullanıcıların yüzde 95'i bahsedilen ısınma problemlerini yaşamıyor zaten. çeyrek depo benzinle 1 g sağ virajı sokakta dönemezsin. bir çok kullanıcı için bu problemler hiçbir zaman görülmeyecek, önemsiz konular.

benim takıldığım nokta, problemler sanki burada uydurulmuş gibi bir hava yaratılması. yada bende yok, demekki böyle bir konunun bahsedilmesi yanlış denmesi. işin doğrusu: problemler uç noktalarda gözlemleniyor, çözümleri de var.

stock frenleriyle 2 turda 235 C kaliper sıcaklığına vurdu cupra. kaliperin boyası kırmızıdan bordoya döndü. motul 660 kaynadı, gül gibi tarox corsa balatam rafadan yumurta gibin kaynadı çatladı. sokakta süper ama. ne diyim, sorun yok mu diyim şimdi?

rebeloghy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi benim yazdıklarım kabul etmemek değil , çok şükür video takip ediyoruz avrupa pistlerinden, forum takip ediyoruz. Körü körüne ısınmıyor kısmıyor sorunu yok bu arabanın demiyoruz ki.

Demek istediğim nokta konunun çok sık şekilde buraya gelmesi idi.

Başka araç konularında güzellikleri de sorunları da çözümleri de vs de konuşuluyor. Bir önceki mesajımdaki 207 rc thp vs konusu örneği çok yerindeydi, durumu gayet güzel açıkladı.

Caddede kullanan, ist park a çıkmayan, yolda gazlayan sahiplerinin e hani ısınıyordu benim aracımda sorun yok demesi kişisel tecrübelerine dayanıyor. Sizin kadar zorlamadan kullandığı koşullar dahilinde memnuniyetini yazmasın mı adam buraya ?

Benim sorunum yok gayet güzel işte diyene sürekli gel istanbul park a bak arıza yakacak bak ısınacak deniyor. SS leri alıp lüks semtlerde piyasa yapanlarla dolu ülke, onların da kullanım amacı başka ama orada kullanmayı seçiyor. kime ne..

Yükleyen kişilerin yorumları önemli genelde memnun gibiler ? Şunları şunları yapınca pistte de sorunsuz gazlanabilecek bir araç vs denip geçilse şu arabalarla ilgili farklı içeriklerden oluşan nice 400 sayfaları olsa şu konunun ne mutlu olur fahri Japon vatandaşları da diğer herkes de (Başta ben boydan japonum zaten çuvaldız bana alınmasın kimse)
    -Fırat

Canselmo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Cok komedi forumuz gercekten . typer konusunda durup durup ayni muhabbetler donuyor. Ortalik duruluyor ardindan birisi yok arabayi bokladiniz isiniyo diyolar cok biliyolar gibisinden yazinca tabi ki karsi tarafa da cevap vermek dusuyor . Bu bir kısır dongu gibi devam ediyor istinasiz.

Ben anlamiyorum abi bu arac kul yapisi isinabilir pistte sisebilir bunu soyleyen adamlar tecrubeli insanlar niye kimse inanmak istemiyor %100 basarili bir otomobil var mi dunya uzerinde. Typer 2017 de yenilenecek belki bu sorun orda giderilir duzeltilir.

Valla bu yasta adamlar hic yakismiyor bize . Artikcamac birilerini yalanci cikarmaya donuyor.
    Elleme Sekelesin...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Megane ı da test ettim mesela. Piste çıkmadım ama cadde de bile çok çok belli etti ne olduğunu. İlk defa hızlı araba olarak Type R kullanan adam Megane kullanırsa bu ne lan gitmiyor diyebilir ama İstanbul Parka çıktığı zamanda kaza yapar. Araba çünkü oversteer i seven bir araba. Kafasını o şekilde döndürüyor. Viraja girip kafasını içeri atsın diye tapagaz gidersen ve arkasını hissetmezsen spin kaçınılmaz olur. Type R gibi statik yol tutuşa sahip değil. Daha çok dinamik bir araba. Dar yerlerde çok daha kıvrak ve çok daha atik. O da sert o da bana gelmez gene gündelik favorim Golf R. Piste kullanmaya gitsem bütün ihtimalle kullanamam çünkü oturma pozisyonu yüksek ve o halde kafamda kaskla o arabaya sığamam. Haaa koltuğu yatırır sığarım o zamanda direksiyon açımı kaybederim ne kullandığımı anlamam.
    IN BOOST WE TRUST

Mert G - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı blumenberg Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu araç pist aracı olarak çıkmadı mı arkadaş, o zaman ısınmayacak, ısınıyorsa da ağlamayacaksınız kabul edeceksiniz ve ona göre önlem alacaksınız, çözülmeye yönelik uğraşsanız sizin daha faydanıza olur 'hayır cadde ısınma problemi yok' demek yerine.

Ben performans aracı alacağım ama sürekli kendini kısacak, olacak iş mi. O kadar parayı bunun için mi verdiniz?

Senden alıntı yapıyorum ama cevabım genele, bu araç pist aracı olarak çıkmadı, Honda'nın hot hatch aracı olarak üretilmiş bir araba. Yani firmanın aman tamamen pist odaklı bişeyler yapalım diye ürettiği bir araç değil. O yüzden tutup da bu arabayı Megane Trophy R veya Golf Clubsport S gibi düşünüp pistten dolayı herkesin saldırmasının amacı ne anlamıyorum. Sanki herkes sabah sporu için erken kalkmak gibi hergün işe gitmeden önce 1 saat İstanbul Park'a gidip süre kasıyor, sonra da işine gidiyor. Çok basit, ben bu arabayı kızlarım ve eşimle haftasonları bineceğim, gaza basınca kızlarımın uçağa binmiş gibi hissedeceği, 150.000TL civarı sıfır bir araç olsun diye aldım, bu sebeple de şişmeden dolayı saldırma kastınız nedir anlamıyorum, İzmir'e kadar benzin almak için durmalar dışında tapa gaz gittim yine şişmedi. Araba bu kadar kötü ama ne hikmetse VW'nin yapamadığı 5 yıl garantiyi direk distribütör veriyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Mert G Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Senden alıntı yapıyorum ama cevabım genele, bu araç pist aracı olarak çıkmadı, Honda'nın hot hatch aracı olarak üretilmiş bir araba. Yani firmanın aman tamamen pist odaklı bişeyler yapalım diye ürettiği bir araç değil. O yüzden tutup da bu arabayı Megane Trophy R veya Golf Clubsport S gibi düşünüp pistten dolayı herkesin saldırmasının amacı ne anlamıyorum. Sanki herkes sabah sporu için erken kalkmak gibi hergün işe gitmeden önce 1 saat İstanbul Park'a gidip süre kasıyor, sonra da işine gidiyor. Çok basit, ben bu arabayı kızlarım ve eşimle haftasonları bineceğim, gaza basınca kızlarımın uçağa binmiş gibi hissedeceği, 150.000TL civarı sıfır bir araç olsun diye aldım, bu sebeple de şişmeden dolayı saldırma kastınız nedir anlamıyorum, İzmir'e kadar benzin almak için durmalar dışında tapa gaz gittim yine şişmedi. Araba bu kadar kötü ama ne hikmetse VW'nin yapamadığı 5 yıl garantiyi direk distribütör veriyor.
    Pist odaklı ürettiği araç değil demişsin ama daha araç çıkmadan çok uzun zaman önce Ring'te rekor kıracağız diye boy boy reklam yaptılar .

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @kelalper, yok yere sinir yapma.
    Ben burada kimseyi suçlamıyorum. Suçlayamam da tabii ki. Forum eğer buysa ve birileri karşı taraf rahatsız olur mu olmaz mı diye düşünmeyip her aklına geleni yazarsa birileri de cevap verir. Kimse kusura bakmasın. Diğer yandan, neyi kastettiğimı, "okuduğunu anlayabilen" herkes anladı. Kimse kimseyi suçlamıyor ya da yermiyor.
    Sorun sürekli bu arabanın her mekanik cisimde olabilecek sorunlarının her fırsatta gündeme getirilmesi.
    Yoksa araba ısınmış ısınmamış önemli değil. Ya da şöyle diyeyim; önemli ama kimilerinin strese girip de her fırsatta doktora teziymiş gibi sürekli gündeme getirilecek kadar önemli değil.
    Bu konudaki yazıları ve iddiaları ben çıkarmadım.
    Baydı artık yani sürekli gündeme gelmesi bu aracın ısınma sı, soğuması.

!KO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    tamam araba ısınıyorda niye ısınıyor bi kişide söylemiyor niye ısıyor bu araba ?
    dh forumtr değilki burası açıklamasını yapında alanda alacak olanda bilgilensin

adam cıkıp diyorki ısınmıyor yazılımdan dolayı kısıyor kendini gelen cevap ama ısınıyor
    adam bişey demiş tersini düşünüyosan açıklamasını yap çözüm üret

sahiplerinin artık savunmaya gecmesi bu yüzden
    179 bin tl fiyat aldım cevap ısınıyor çok o para 150bin olunca ısınmıcak
    kırmızımı alıyım beyazmı diyene bile ısınıyor diye cevap veriliyor

İlker G.

ACYV - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kat iptali ve yüksek oktanlı benzin ile sorun kalmıyor. daha önce de yazdım bunu.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kalipson Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben de şaşırdım açıkçası. O değil de adamların bu testi, bizim çok bilmiş kimi arkadaşların -ki hatırlarsınız typer ile ilk gazlayan ve ısınıyor ama megane'a göre çok daha hızlı diye b.k atıyorlardı- tezleri de çürümüş oldu yani...
    Yok öyle şişiyor yok böyle de şişiyor... Ama kesinlikle sınıfının en iyisi. Kimse eline su dökemez falan... Sanırsın Jeremy Clakson falan adamın zamanında yanında stajyeriydi.
    O araba iyi bu araba kötü; umurumda değil de. Bazı çok bilmişlerin caddede iki tur atıp da sayfalarca araba b.klamasına ayar oluyorum....
    Olayı 400. Sayfada ısıtıp ısıtıp sunan kim acaba? Kimse burda sürekli problemini gündeme getirmek için fırsat kollamıyor. Bildiğini saklamak yokmuş gibi davranmak riyakarlıktır bunu yazan kimsenin birşey ssklamaya ihtiyacı yok burda. Çözümünü 50 kere söyledik hala çözüm üret sorunlu diyeceğine deniyor. Herkes anlamak istediği gibi anlasın hiç önemli değil.

vtec41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    üç sayfa önce sormuştum karasızım alsammı almasammı diye 2. araç olarak kullanacam diye yakın arkadaşım aldı ama kısa sürede sattı anlamadık aracın ne olduğunu diye sormuştum.
    yeni type r sahibi arkadaşlar ne diyosunuz araç hakkında
    ısınmayı geçtim ben sorun değil

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Zero Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Olayı 400. Sayfada ısıtıp ısıtıp sunan kim acaba? Kimse burda sürekli problemini gündeme getirmek için fırsat kollamıyor. Bildiğini saklamak yokmuş gibi davranmak riyakarlıktır bunu yazan kimsenin birşey ssklamaya ihtiyacı yok burda. Çözümünü 50 kere söyledik hala çözüm üret sorunlu diyeceğine deniyor. Herkes anlamak istediği gibi anlasın hiç önemli değil.
    Yani, ben bi konudaki rahatsızlığımı, o konu gündeme geldiği anda mı belirtmem mi lazım? TRT'de genel yayın koordinatörü sandınız beni sanırım? ? Olayları, gelişmeleri anlık olarak mı takip edecez?
    Biri birşey yazdıysa ben de ona binaen, onu gördükten sonra yani ne zaman görürsem ve müsait olursam yazacam herhalde... Dur ben 1-2 ay bekleyeyim de sonra bi geceyarısı bi iki çift laf yapayım da ortalık şenlensin demiyoruz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Anlıyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Anlayışınız için teşekkür ederim.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)