User Tag List

Sayfa 485/498 İlkİlk ... 385435475483484485486487495 ... SonSon
9446 sonuçtan 9.197 ile 9.215 arası

Konu: 2015 Typer

Zero - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    3 er 5 er iniyoruz hothatchlerle ha gayret genel rekor gelecek

majesty - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    o zaman damdan dusmeyen yazmasin bu konuya, ama haklisin bu is tecrube pistte gecen km meselesl.. lafim yok araba degistir sure guncelle dewam bu is bildigin para cokomel mewzusudur.. 5 kere cikabilen ile 50 kere cikan tabiki bir degil olamasda neyse uzatmayayim fazla kazasiz gazlamalar
    Erkekler büyümez oyuncakları büyür...

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Parası olan yuzler cıktı pıste,hatta kendılerıne gore ıyı pıkotlar.
    Foto koymayı beceremıyorum ama ac lısteye bak,2:17:000 ıle 2:18:500 arasına.
    Para cokomel olsaydı 140 tl lık cupranın etrafında o tarz araclar olurdu.
    Damdan dusmeyen damdan dusunce basıma sunlar geldı dıye yazmasın. Sen ısıne geldıgı gıbı cevapladıkca,keske damdan dusse dıyorum...
    50 kere cıkmayla olsaydı,o open pıt gunlerınde 40-60 tur arası atan kısıler bugun pıstın rekorunu 2:00'a getırırdı.
    Ne guzel soylemıssın,"uzatmayalım" yeter kı uzat ama bılmeden bol keseden atarak degıl. Bılerek yasayarak. Surda bılgı paylassak,hatta bılmedıgım seylerı ogrensem. Yok olmaz kardesım;bızde herkes teknık dırektor yada her ısı bılır. Ver parayı,hazırla arabayı al sana rekor,uzatma ıste kardesım,benden ıyı mı bılıceksın.(nokt)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    onu tak bunu çıkar fren koy don tak yazılım yap vs. bunlardan önce zaten official bi derece olmayacağına göre takarım slickleri yıkarım rekorları. Herşeyi yapıp hala tam slick ile çıkılmıyorsa hata ediliyor.

majesty - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sakin ol bence biraz, bol keseden atan tutanda yok saçmasapan bir konu için uslubumuzu bozmayalım.bu benim görüşüm we sen sayfalarca yazsanda değişmeyecek... bu işin içinde yetenek we sponsor olmadıkça para - çokomel nokta
    Erkekler büyümez oyuncakları büyür...

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ahk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    onu tak bunu çıkar fren koy don tak yazılım yap vs. bunlardan önce zaten official bi derece olmayacağına göre takarım slickleri yıkarım rekorları. Herşeyi yapıp hala tam slick ile çıkılmıyorsa hata ediliyor.
    Slıck takarsan malesef sure bambaska kategorıye gırer. Sure yapan aracların hangısınde ne var bılınmez. Oraya 1500hp olan da arac cıkıyor,75hp de. Bu yuzden tek ayırt edılebılen nokta lastık.
    Mesela persembe stok cıkıcagım,sadece kullanılmıs pırellı takıcagım. Bakalım araba ne kadar yetıcek.... Bugun on duzene baktım ve hayal kırıklıgı yasadım. Arka aks bagımsız ama ana kolu sabıt yapmıslar. Yenı nesıl tum bagımsız arka aksların hıcbırı sabıt degıl. Sadece toe ayarlanabılıyor
    Ama stok ayarları gayet agresıf,hele kaster ayarı sımdıye kadar gordugum en agresıf onden ceker. Kamberler 1,5, toe lar nedense on arka esıt. Sanırım arkası bagımsız olunca kafa cabuk donsun ıstedıler.
    Bu sefer kılıt muhtesem calısıyor,bekleme neredeyse yok. Fren sıstemı cok yakın ama merkez degısmıs,basınc daha cabuk gelıyor.
    Sanzıman sogutucu buyumus,yag da oyle.
    On takım da degısmıs ve salıncakda kı denge cubuklarını getırmısler.
    Fren havalandırmalarını baya buyutmusler ve aks ustune yonlendırmelı kalıp koymuslar.
    Daha cok ayrıntı var,aklıma geldıkce ve kullandık yazarım.

barisy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı barisy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mattias Ekstrom çıkıp piste gelse , rekor kıran leon cupra direksiyonuna otursa anca o zaman 2,15 ler görülür bence. O kadar farkta olsun artık.
    Buradaki 3 saniye farkı şundan dedim. Hani var ya Race of Champions yarışları. Dünya şampiyonları çıkıp çeşitli araçlarla yarışıyorlar. Onda dahi saniye oynuyor aralarında. Bugün dünya şampiyonu adamları ayrı bir kategoriye koymak lazım. Bizler için durum farklı. Muhtemelen hiç bir zaman öğrenemeyeceğiz sonucunu ama ben lafımın arkasında olayım. Buradaki en iyi dereceye , aynı araba ile 3 saniye farkı atması çok doğal değil mi bir dünya şampiyonunun ?

Piste çıkan sanırım Marco Seefreid ve Giacono Piccini var sadece profesyonel yarışçı olarak. Onların da dereceleri oldukça iyi.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arabaya göre profla amatör arası farklar oynuyor. İyi bir amatör belki bir clio ile profu geçebilir ama hothatchle prof daha hızlı oluyor supersportta ise fark açılıyor. Hızlar arttıkça alabileceğin risk seviyesi değişitor aynı zamanda hata payın artıyor vs vs. Sabit bir kıyas yapmak imkansız herkesin bi tarzı var.

barisy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Zero Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arabaya göre profla amatör arası farklar oynuyor. İyi bir amatör belki bir clio ile profu geçebilir ama hothatchle prof daha hızlı oluyor supersportta ise fark açılıyor. Hızlar arttıkça alabileceğin risk seviyesi değişitor aynı zamanda hata payın artıyor vs vs. Sabit bir kıyas yapmak imkansız herkesin bi tarzı var.
    Muhakkak. Hız yükseldikçe profesyonelliğin getirisi artıyor. Nihayetinde adamlar hayatını bu işe adıyorlar.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı barisy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Muhakkak. Hız yükseldikçe profesyonelliğin getirisi artıyor. Nihayetinde adamlar hayatını bu işe adıyorlar.
    Profesyonel adamlar. Bu işten geçimini sağlayan ileri düzey tipler. Eğitim almadan o seviyeye çıkılmaz diye düşünüyorum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kalipson Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Profesyonel adamlar. Bu işten geçimini sağlayan ileri düzey tipler. Eğitim almadan o seviyeye çıkılmaz diye düşünüyorum
    Sadece eğitimle olacak iş değil çok fazla pratik ve doğuştan yetenek lazım en önemlisi de Türkiye şartlarında çokomele ulaşım gücün olması lazım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 997TT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Slıck takarsan malesef sure bambaska kategorıye gırer. Sure yapan aracların hangısınde ne var bılınmez. Oraya 1500hp olan da arac cıkıyor,75hp de. Bu yuzden tek ayırt edılebılen nokta lastık.
    Mesela persembe stok cıkıcagım,sadece kullanılmıs pırellı takıcagım. Bakalım araba ne kadar yetıcek.... Bugun on duzene baktım ve hayal kırıklıgı yasadım. Arka aks bagımsız ama ana kolu sabıt yapmıslar. Yenı nesıl tum bagımsız arka aksların hıcbırı sabıt degıl. Sadece toe ayarlanabılıyor
    Ama stok ayarları gayet agresıf,hele kaster ayarı sımdıye kadar gordugum en agresıf onden ceker. Kamberler 1,5, toe lar nedense on arka esıt. Sanırım arkası bagımsız olunca kafa cabuk donsun ıstedıler.
    Bu sefer kılıt muhtesem calısıyor,bekleme neredeyse yok. Fren sıstemı cok yakın ama merkez degısmıs,basınc daha cabuk gelıyor.
    Sanzıman sogutucu buyumus,yag da oyle.
    On takım da degısmıs ve salıncakda kı denge cubuklarını getırmısler.
    Fren havalandırmalarını baya buyutmusler ve aks ustune yonlendırmelı kalıp koymuslar.
    Daha cok ayrıntı var,aklıma geldıkce ve kullandık yazarım.
    tabiki ilk fark edilen lastiktir ama nasıl olsa resmi bir süre kasılmıyor sürekli süre şöyle olur böyle olur yazdıkları için en önemli etken lastiği değiştirip yapılabilecek en iyi süre görülebilir. Sonuçta resmi bir süre için uğraşılmıyor.
    Yaşadığım olayı aktarayım arkadaşlarla izmir ülkü deki sienaları aldık kendi arabama önce yürüyenle ilgili bikaç ayar yaptım süre 0,5 civarı oynadı sonra 5000-6000€ değeri olan proflex amortisör taktım 0,5-1 saniye alabildik. Sonra gittim advan slick aldım jantları 14'den 15 yapmama rağmen süre bir anda 2 saniye iyileşti ki daha limitte değilim ama poloların sürelerine yaklaşıyorum. Bu kadar fark olur deselerdi inanmazdım ama lastiğin ne demek olduğunu anladım.

Viraj demiri, arka aks, iz açıklığı, piste göre kamber ve toe açıları, motor kaputunu biraz yükseltmek , arka tamponun paraşüt etkisini gidermek gibi ufak dokunuşlarda yapabilirsiniz. Pistteki araçta (siena) güç için çok bir şey yapılamadığı için yol tutuşa baya kafa yorduk.

Birde bu işte dünya şampiyonları çok farklı noktadalar jason gibi fabrika olanakları ile tur atsanız bence aynı süreleri yapabilirsiniz.

mkerim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı !KO Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben bu konuda jasonun cok iyi bi pilot olmadıgınıda okudum
    babasının F1 pisti vardı ancak bu kadar oldu
    1984 de turbo doğan ile uğraşırken MS ve AEM in kapısında beklerdik. Beyin yapsın da arabamıza takalım diye.
    İnternetin hızıda varla yok arası bir şeydi. Yoksa internet yok muydu???

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 997TT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Foto koymayı beceremıyorum ama ac lısteye bak,2:17:000 ıle 2:18:500 arasına.
    Ufak bir destek.

Tüm süreler için

Intercity İstanbul Park

PiscocuK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Gelecek nesil bir istanbulpark&FK2 ikilisine anlam veremeyecek
    birde eski kasetler ile kurşun kalem ikisine
    Ülkede yükselmeyen tek şey araç KM leri

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Edit geri gelsin eyy adminler Yok yere mesaj sayımız yükseliyor.

Önden çeker kategorisini de ekleyelim.

AşkınS. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Seat>typer mi diyoruz

mrbars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı AşkınS. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Seat>typer mi diyoruz
    Ah, bir de "rollcular niye pistte hızlı değiller" diye bir soru gelse konu garanti 1000 sayfa olur.

mrbars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ufak bir destek.

Tüm süreler için

Intercity İstanbul Park
    ulan bu foto çok acı ya. tabloda Cupralar temsili:

Barcelona
    Real Madrid
    Milan
    Bayern Münih
    Siirt Köy Hizmetleri
    Liverpool
    Manchester
    Yeni Malatya
    Juventus
    Lazio

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 konuk)