Kayıt ol

LinkBack Konu Seçenekleri
Eski 02-10-2012, 20:39   #39

redbaron - ait Avatar

Otomobil: a3 2.0 (8P)

51 bin ve yaris .cidden bu parayı yarise bağlamam için çok ciddi kafa yapıcı bir madde bağımlısı olmam lazım .çok çok mantıksız.parasını çok uzun zamanda amorti edeceği aşikar.satarkende yapacağı zarar belli

___
GS

Yeli Design : Web Tasarım
redbaron isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)   Alıntı ile Cevapla
Eski 02-10-2012, 21:08   #40

tylan - ait Avatar

Otomobil: 2010 corolla d4d comfort

Peki sizin onerebileceginiz ciddi anlamda az yakan kaliteli vw seat grubu haric cunku canakkalede servisi yok donanim olarak tatminkar bir arac ???

free-hifi´isimli üyeden Alıntı Mesajı Göster
bu konunun bir üst leveli kaç yaşında milli oldunuz olur ...
tylan isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)   Alıntı ile Cevapla
Eski 02-10-2012, 21:09   #41

Maxiboost - ait Avatar

Otomobil: Euro 5

Maxiboost - MSN üzerinden Mesaj gönder
tylan´isimli üyeden Alıntı Mesajı Göster
mantıklı diyorsunuzda dizelde cam tavan seçeneği yok bide cvt şanzıman değil multi mode denen nalet ve sorunlu bir şanzıman var arada 8.900 tl fark var haklısınız ama stopları farları panjuru o paraya gelir bana ayrıca cam tavanım olmaz dizel yarisle şehir içinde 5.5'ten fazla yakarım gibi geliyor vallahı aklım karıştı ben biraz dahamı düşüneyim
aynı parayada alacak olsan satış rakamları normal dizellerden düşük olacağı için parça fiyatları vs den dolayı insanlar soğuk bakacak bu araçlar ve piyasası düşük olacak. Satarken çok para kaybedeceksin. Farı vs si o kadar tutmaz bence. Önce servise sor ne diyorlar fiyatlarına olmazsa yurt dışından getirirsin. + dizel bir yarisede 48.000tl falan hayatta vermem
Maxiboost isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)   Alıntı ile Cevapla
Eski 02-10-2012, 23:55   #42

tylan - ait Avatar

Otomobil: 2010 corolla d4d comfort

peki yeni clio 4 için ne diyorsunuz

free-hifi´isimli üyeden Alıntı Mesajı Göster
bu konunun bir üst leveli kaç yaşında milli oldunuz olur ...
tylan isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)   Alıntı ile Cevapla
Eski 04-10-2012, 00:09   #43

darkmoon - ait Avatar

Otomobil: Var Bişicikler

herşeyi köşeye koyalım 4 sene sürüp satsanız kim 4 yaşında bir hybrid araç almak ister bunuda düşünmek lazım.. hybrid araçların ikinci elleri zaten memlekette yok millete yabani geliyor.. bir ara ikinci el civic hybrid düşünmüşdüm araştırınca pek çok yerli yabancı makalelerde batarya değişiminden bahsediliyordu zaten ikinci el alıcam ilk sahibi aracın ekmeğini yemiş arabayı öldürmüş satıyor onun sıkıntılarını ben alıcam temizliycem vazgeçdim o yüzden..

Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)
darkmoon isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)   Alıntı ile Cevapla
Eski 04-10-2012, 00:37   #44

yiğit - ait Avatar

Otomobil: Megane Rs Trophy,R35 GTR,535d GT,Golf R Stage4 Razor...

Bende bugun paris auto showda bindim cok begendim.donanimi tasarimi kalitesi ve bizdeki benzin fiyatlarina inat ekonomik olusu gayet guzel.herkes fiyatini cok bulmus sma o sinifta hybrid bi arac icin gayet normal bence 50000tl gonul rahatligiyla verilip sehir icinde yillarca binilir.

Team PAŞAOĞLU
yiğit isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)   Alıntı ile Cevapla
Eski 04-10-2012, 01:00   #45

cabrioleter - ait Avatar

Otomobil: im yok!

phamza89´isimli üyeden Alıntı Mesajı Göster
Tabiki toyota guzel bir marka ama ama yeni bir teknolji almadan once beklenmesi taraftariyim.Isinize karismak gibi olmasin tabi
o almazsa bu almazsa nasıl yeni teknoloji gelişecek. birileri alıp test edecek ki neymiş ne değilmiş bilelim.

bence son benzin zamlarından sonra mantıklı karar. yurtdışında çok satan araçlar bunlar iyice araştırdıktan sonra neden alınmasın?

Yüksek Türk! Senin için yüksekliğin hududu yoktur. İşte parola budur.

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Ey Türkoğlu bu ihanet tarihini sakın unutma! 16.11.2013
cabrioleter isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)   Alıntı ile Cevapla
Eski 04-10-2012, 01:23   #46
FcX

FcX - ait Avatar

Otomobil: Yok

Yeni Yaris Dizel'in en dolusu Cool, kampanyalı fiyatları manuel 45,900, otomatiğimsi Multimode 48,100.
Hybrid'in Cool donanımı 48,750, cam tavan vs.'li Spirit de 51,750.
Tüketimler, dizel M/M 4,9 litre (100 km'de 20,9 TL), Hybrid 3,4 litre (100 km'de 16,3 TL) şehir içi. Yani sadece şehir içi katalog verisi olarak bakarsak, yanlış hesaplamadıysam 80 bin km.de kendini amorti ediyor.

Batarya diyorsunuz da, Toyota bu işin öncüsü. 97'den bu yana hibrit araba yapıyor adamlar. Kaldı ki bu Yaris Hybrid'le birebir aynı motoru-hybrid sistemini kullanan Prius c'den 1 yıl içinde sadece Japonya'da 170 bin küsur tane satılmış. Prius c'yle ilgili bulabildiğim tek sorun, adamın Prius'u çok fazla kullanıp diğer arabasını kullanmamasından dolayı diğer arabasının aküsünün bitmesiymiş

Batarya ömrü durumu ise şöyle. Amerika'da bataryalar eyalete göre 8-10 yıl veya 100-150 bin mil (160-240 bin km) garantiliymiş. Ki ömürlerinin daha da uzun olduğu söyleniyor. Yeni bataryaların parça fiyatı da 2200-2600 dolar arası imiş. (Bilgiler internetten derlemedir.)

Şartlarınıza uyuyorsa alınır bence. Keşke bizde de hibritlere vergi indirimi olaydı...

http://www.facebook.com/thePhotoworks
FcX isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)   Alıntı ile Cevapla
Eski 04-10-2012, 09:11   #47

Otomobil: x

eğer hybrid 50km/h altı hızlarda benzinli motor devreye girmeyecekse sıkışık trafikte dizel arabayla mukayese edilmeyecek bir tüketim farkı olacaktır.

Arkadaş demiş ki benim evle işim arası 3km. zaten bu mesafede motor hep soğuk çalışacağından dizel bir araçta 5.5lt ortalama yakalayamayacak.

2.el konusunda bir yorum yapmak zor. Ancak 4 yıl sonra çok farklı olacağı kesin. Hele de bu zamlar bu şekilde devam ederse...
fangio isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)   Alıntı ile Cevapla
Eski 04-10-2012, 09:50   #48

mert_leon - ait Avatar

Otomobil: 4 motion

50 bin civarlarına dizel astra h kasa alabilirsiniz. Bir yıldır biniyoruz 50bin km de en ufak sıkıntı çıkarmadı henüz.
mert_leon isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)   Alıntı ile Cevapla
Eski 04-10-2012, 09:55   #49
TechTurkey

Osman Bahadır - ait Avatar

Otomobil: bravo t-jet / fiorino m-jet 95

Hybrid'de Toyota'ya güven konusunda sıkıntı yok. Bu işin öncüsü Toyota. Ne batarya konusunda, ne de tüketim konusunda şüpheye bence gerek yok. Bunun ispatı da dünya çapındaki prius'lardır.

Ama ileride gelebilecek hybrid motorlu araçlar lehine yasal düzenlemeler, vergi düzenlemeleri ve kolaylıkları, plug-in hybrid veya tamamen elektrik şarjlı araçların yakın zamanda yaygınlaşması durumunda kayıp epey fazla olabilir.

Ben olsam hybrid tercihimi biraz daha ertelerdim.

Your car is your story. So don't let someone else write the book...
Osman Bahadır isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)   Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 kişi okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Konu Seçenekleri

:::: Şu Anda Saat: 02:37 ::::