User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
24 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Yuksek Lisans ve ALES

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Yuksek Lisans ve ALES

Arkadaslar kariyer hedeflerim dogrultusunda yuksek lisans yapma hedefim var. Dusundugum alanlar pazarlama - satis veya isletme uzerine.

Yurtdisinda iyi bir okuldan lisans diplomam var, derece ile mezun oldum. Su an kalburustu yabanci bir firmada calisiyorum.

Acikcasi ALES sinavina hazirlanmak icin cok fazla zamanim yok. Hem is, hem aile, hem sosyal hayat ve spor bir de ustune ALES gercekten cok zor olacak ama dedigim gibi ileri icin faydali olucagi icin bir sekilde hazirlanicam.

Yuksek lisans ve ALES icin merak ettigim bazi konular var , tecrubeli arkadaslar yazarlarsa cok memnun olurum.

1) Oncelikle , ALES'e girmeden yuksek lisans yapma sansim var midir ? Babamin 50 yasinda bir arkadasi Koc Universitesinde ornegin MBA yapti ama bu adamin bu yastan sonra acikcasi hic ALES'e hazirlanip girdigini zannetmiyorum

2) Iyi bir devlet universitesinde Marmara, GS veya Bogazicinde yapmak istiyorum imkanlar dogrultusunda. Sadece bu okullar icin yeterli ALES puanini almak zannedersem yetmiyor, kendi mulakatlarida mevcut. Bu mulakatlari gecmek cok zorlayici midir ?

3) Yurtdisindaki universiteler gibi calisanlar icin devlet universitelerinde esnek programlar mevcut mudur ? Ornegin donemde 1 2 ders almak gibi.

4) Tezsiz zannedersem ucretli devlet universitelerinde de yuksek lisans imkani mevcut. Tezsiz yapilirsa mulakat sureci daha kolay olur mu ?

5) Pazarlama - Satis veya MBA dusunuyorum, ALES icin bildigim kadariyla 160 soru var , butun sorulari yetistirmek 2 saatte kolay gozukmuyor. Nasil bir strateji izlenebilir ?

6) Sozel kismina eski sorulari cozerek ve soru bankalarindan soru cozerek hazirlanicam. Ama sayisal kismi icin Lise Universite dosyasini kapatali 10 sene oldugu icin gercekten kendimi cok kor hissediyorum. Nasil sayisal kisma hazirlanabilirim ?

Son olarakta lutfen kendi tecrubelerinizi bana anlatin, yardimci olursaniz fikir vererek cok sevinirim, tesekkurler..

Jerky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tezsiz yüksek lisansta ALES kaldırıldı. Yaklaşık 1 ay kadar oldu.
    alıntıya HAYIR...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Devlet universiteleri icinde gecerli mi tezsiz yuksek lisansda alese muaf tutulmak ?

63owen63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    32 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Evet geçerli.

2- Mülakatlar zorludur. Referance rules..

3- Genelde yardmıcı olurlar,tek güne yada akşam saatlerine falan olabiliyor,

5- Ales ciddi kondüsyon, hız istiyor. Soru tiplerini bilmeden antremanlı olmadan zeka küpü olmak bile boşa. Ales hız sınavı.. Bol soru çözmek lazım. Soru tiplerine iyice alışmak,hız kazanmak için.

6- Ales için hazırlık kitapları var, çıkmış sorular, çözümler, soru tipleri,çözüm yolları vs. Edinebilirsin. Başka soru varsa burdan veya p.m den alabilirim.
    Polo TDI WRC İsot Edition / Powered by İsot

Instagram : mehmetguliaytar

Jerky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    O konuda ve nasıl girileceği konusunda bir haber yok henüz bildiğim kadarıyla. (yada ben bulamadım)

Tessiz ales kalktı ama gerisi muallak anlayacağın
    alıntıya HAYIR...

Osman Bahadır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Madem yurtdışında okudun, ALES'le uğraşma, GRE ile keyfine bak. Çok rahat top çeker çıkarsın. Ben ALES'e bir kere girdim, sonra ösym'nin önünden bile geçmedim. Yaşasın GRE, yaşasın TOEFL, yaşasın ETS, yaşasın denklik, yaşasın kötülük
    Your car is your story. So don't let someone else write the book...

pureal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı o.b.k Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Madem yurtdışında okudun, ALES'le uğraşma, GRE ile keyfine bak. Çok rahat top çeker çıkarsın. Ben ALES'e bir kere girdim, sonra ösym'nin önünden bile geçmedim. Yaşasın GRE, yaşasın TOEFL, yaşasın ETS, yaşasın denklik, yaşasın kötülük
    aynı fikirdeyim hepsi birer törpü

Dayı2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    git özel bi üniversitede tezsiz yap hiç uğrraşma bukadar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı o.b.k Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    GRE ile alacagim puanla ornegin Marmara Universitesinde tezsiz yuksek lisans yapabilir miyim ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ozel Universite Koc , Sabanci bildigim kadariyla ALES istiyor, 7TEPE ve benzerlerini dusunmuyorum...

Osman Bahadır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ayku82 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    GRE ile alacagim puanla ornegin Marmara Universitesinde tezsiz yuksek lisans yapabilir miyim ?
    İstersen gel Odtü'de doktora yap.

ÖSYM, YÖK kabul etmiş denkliğini. Okul mu kabul etmeyecek...
    Your car is your story. So don't let someone else write the book...

wrcsinan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhaba guzel bi devlet universitesinde yuk lisn yapmak icin alesten iyi puan almanin avantaji var. Tabi iyi puan almayip girenlerde var. Hersey mulakatta bitiyor kendini pazarlicaksin. Senin yetenegin. Bir hocamin Marmarada acikogretim mezunu sinif arakadasi var. Tamamiyle sende bitiyor is. Y.ö.k. mevzuatinda yuksek lisans yapmak icin min 55 alinmasi zorunlugu var. Tabi dvlt unide cok daha iyilerine bakiyorlar. Ben ozelde yaptim tavsiye ederim. Hem giris zor degil hemde egitim. Bana sorarsan yuklisansta universitenin onemi lisanstaki gibi degil. Ancak marmarada yapmanin tabiki farki olur.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Zeki biri hiç hazırlanmadan rahatlıkla 85 üzeri ALES puanı alabilir. Ortalama biri de 70 üzeri alabilir. Çoğu programda en az 60 hadi bilemedin 70 istendiği için ALES'ten korkmaya gerek yok. Kayda değer üniversiteler GRE de kabul ediyor, ALES'ten daha kolay bir sınav ama tabi İngilizce. En azından ben girdiğim zaman öyleydi.

Mülakat olacak ama o daha çok adayları tanıma amaçlı. Askerden kaçmak için yüksek lisans yapmak isteyenle gerçekten isteyenleri ayırmak için bir bakıma

Hangi alanda neler yapmak istediğinle ilgili fikirlerin varsa, bu fikirleri bir hocaya aşılayıp birlikte çalışmak üzere prensipte anlaşabilirsen sınav ve mülakat tiyatro olur sadece.
    If you don't go when you want to go, when you do go, you'll find you're gone.

tiMachine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar sıfırdan bir konu açmak istemedim.

Bu sene 2.sınıfı bitireceğim. 4.sınıfın sonunda ALES'e girmeyi planlıyorum, şimdiden bu senenin ALES kitapları ile hazırlanmamda bir sorun var mı? Üniversite sınavları sene başı isim değiştirdiği için sınav soru tipleri de değişiyor. ALES'te böyle bir durum var mıdır?
    mal da yalan mülk de yalan gel biraz da sen oyalan.

otomotiv mühendisi

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı tiMachine Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar sıfırdan bir konu açmak istemedim.

Bu sene 2.sınıfı bitireceğim. 4.sınıfın sonunda ALES'e girmeyi planlıyorum, şimdiden bu senenin ALES kitapları ile hazırlanmamda bir sorun var mı? Üniversite sınavları sene başı isim değiştirdiği için sınav soru tipleri de değişiyor. ALES'te böyle bir durum var mıdır?
    Ne yaptın ya, ales o kadar ürkütecek bir sınav değil(di). Yani, çalışmanın tabiki zararı olmaz ama 2 sene önceden de başlamak sıkmasın ve yormasın. Bitirme tezin olmayacak mı?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı imprezaWRC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ne yaptın ya, ales o kadar ürkütecek bir sınav değil(di). Yani, çalışmanın tabiki zararı olmaz ama 2 sene önceden de başlamak sıkmasın ve yormasın. Bitirme tezin olmayacak mı?
    Olacak, ben okul sonrası için planladığım çalışmaları uzun süreye ve eşit paydaya bölüyorum.
    Dil, program öğrenimi ve ALES için bu tarzda yürüyerek hem bilgiyi taze tutmak hem de çalışma disiplinine sahip olmak istiyorum.

otomotiv mühendisi

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı tiMachine Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Olacak, ben okul sonrası için planladığım çalışmaları uzun süreye ve eşit paydaya bölüyorum.
    Dil, program öğrenimi ve ALES için bu tarzda yürüyerek hem bilgiyi taze tutmak hem de çalışma disiplinine sahip olmak istiyorum.
    Planladıysan sorun yok Yolun açık ve herşey gönlüne, planladığına göre olsun

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı imprezaWRC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Planladıysan sorun yok Yolun açık ve herşey gönlüne, planladığına göre olsun
    Teşekkürler abim.

otomotiv mühendisi

Eworen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yüksek lisans,doktora vb çalışmaların ilerleyen yıllarda hiç bir işe yaramayabileceğini,o kadar okumanın hiç bir karşılığını alamayabilecek olma ihtimalinizin yüksek olduğunu, bunların neticesinde ciddi hayal kırıklığı yaşama ihtimali olduğunuzu hiç bir zaman unutmayın
    Eğitimden vazgeçmeden bunları aklınızda bulundurun
    Şimdiden Kolay Gelsin bahtınız açık olsun..

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)