User Tag List

Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon
74 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Kıbrıs'ta askerlik

Owner89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    28.mekanize piyade tümeni 28. topcu alay karargah bölüğü mebs(muhabere elektronik bilgi sistemleri ) tk olarak geçiyo gitceğim yer tam olarak ama ben şofor olmakdan yanayım şehir içinde 2 3 yıl çalıştm bide limanda çalştm sağdan direksiyon ve otormatik araçlar çok kullandm sanmıyorm sıkıntı yaşıyım gerçi askeriyede araçlar soldan direksiyonmuş ama bunları dersem artısı olurmu
    Han Performance

oKsEAt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Valla bence şoförlük düşünme.. Neden dersen, bizim taburda şoförlük yapanlar resmen eziyet çekiyordu. Eğitimden kaytarırım diye düşünme hiç çünkü eğitim biter biz dinlenirdik, şoförler araç bakımı yapardı. İşkence gibi geliyordu çocuklara..

Gideceğin yeri tam olarak bilmiyorum ama bende muhabereciydim. Eğitimlerde telsiz çıkartır, santrali kurar yatardım
    '01 VK 106 GTI
    '17 B Fiorino Premio
    '98 AY 106 GTI
    '97 LC Civic 1.4 IS
    GNL Garage

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    02-04 de yaptım. değirmenlik 14 zırhlı 2 tnk tb.
    öncelikle kıbrıs a giderken tavsiyem, toplanma noktasına gitme. duyduğuma göre rezil olursun. ben taşucun dan feribotla geçtim. feribottan inince zaten oradaki otobüs, taksi, kombos seni istediğin yere götürür.
    benim tabur tatil yeriydi. 12 kişilik klimalı koğuşlar, yatakhane, yemekhane, banyo aynı yerde. banyo problemi yok. tertipcilik çok. çarşı izni hafta içiydi, benim zamanımda. hafta sonu tugayda bile kimse olmayınca kimse çarşıya çıkmaz. er-erbaşa özel sigara istikakı gelir. yabancı sigara 2 karton, yerli sigara 4 karton. marlboronun kartonu türkiye deki 1 paket fiyatı. ayrıca subay-astsubayı kafalarsan izine götürecem diyerek, içki bile alırsın. " bundan ötürü hafta sonları hep kafam iyi olurdu. İçkide ucuz, istikaktan alırsan.
    tabi bütün bunlar şans işi. sıralı komutanlar iyi ise rahatsın demektir.
    mesela; benim teslim olduğumda tb.komutanı bizim dedeleri night kulube götürmüş. intihar olayları çok olduğundan askeri sıkmazdı. tabur içi dağıtımda herif, derdi sıkıntısı olan, karı kız isteyen, kafayı çekecek yanıma gelsin hallederiz, ama habersiz yapanı s...m diyordu ve yapmışta. bl komutanımız spor hastasıydı.
    ha bide bol bol denetleme olur. nerdeyse 6 ayda bir desem yeridir. ben 1 sefer tatbikat, 2 seferde arazide intikal gördüm.
    su efsanesi tabura göre değişir. biz rahattık. hatta sebze bahçemiz bile vardı.
    koğuş olarak bizim koğuşlar tek katlı ve yeni binalardı ama tugay tabur koğuşu 300 kişilik trapez sac amerikan barakası ve herkes üst üste yatar, bot kaybolur, wc sıra çok vs
    çarşıda içeceksen eğer, ismini hatırlayamadığım bir cafe vardı. orada üst kata çıkıp büyük çay istediğinde çay fincanında bira gelirdi.
    aman inzibatlara dikkat. bu yerleri onlarda bilir.
    lefkoşe deki sinama harika. içeri giriyorsun büyük bir salon 5-10 kişi-bilmeyenler mal mal normal film izliyor- ana salona açılan ve oda içinde odalar var. buralarda filmler her türlüsü -konulu,konusuz, zenci, japon, western, çizgi vs- var.
    yıllık kültür gezileri var. tavsiye ederim. ha bide deniz kampı var. ben gitmedim ama gidiliyor.
    bayramlarda çarşı iznine 1. gün sakın çıkma. bayramlaşma olur sabahları. çarşıya çıkman 11-12 yi bulur genelde adaya yeni gelenler çıkar. nispeten 2 ve şiddetle 3 gün ve sonrası harika olur.
    taksiler müthiş çalışır. bayan istedin mi seni direk götürürler ve kesinlikle problem yok. gidersen eğer meşhur yerlere gitme. :P
    çok yazdım beeee.
    detay istersen aklıma gelenleri yazarım
    ben 4 çarşı kağıdı bitirmiş ve bir okadarda görevli çarşıya çıkmış biri olarak nacizane fikirlerim bunlar.
    İyi tatiller desem yeridir

nostra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    [QUOTE=aron76;6307352]02-04 de yaptım. değirmenlik 14 zırhlı 2 tnk tb.
    öncelikle kıbrıs a giderken tavsiyem, toplanma noktasına gitme.

aynen bencede kesinlikle mersin toplanma bölgesine gitme..banada gitme dediler.dinlemedim ve gittim..7 gün kaldık orda gemi kalkmadığı için..hayatımın en rezil günleriydi.. tuvaletin geldiğinde gidemiyosun.. herkezin tuvaleti gelince (ortalama bin kişi) hep beraber sol sağ sol sağ uygun adım şeklinde gidiyosun..aynı şekil geri dönüyosun falan..orda geçici olduğunu bildikleri için resmen eziyet ediyolar..bikaç günden ne olur deme..ciddi anlamda rezillik.. koğuşta yer kalmadı , mıcırların üstünde yattık dışarda..yemekte yok. konserve veriyolar bide gofret.. ben barbunya pilakiden zehirlendim..kusmaya tuvalete göndermediler..olduğun yere kus dediler.. yemekhaneye girmek istemediğimi , barbunyaların kokusunu duyunca kustuğumu söyledim..beni ilgilendirmez , girceksin , kusarsan temizlersin dediler..kustum temizlettiler..

sonrada askeri gemi ile kıbrısa götürdüler..ortalama 12 saat gemideydik.oturmaya yer yok gemide..mülteciler gibi geminin zemin katında yerde oturuyosun yatıyosun...alahım ne rezil günlerdi hastalandım verem oldum 45 kilo kaldım. askerden geldim 1 yıl tedavi gördüm anca kendime geldim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    susuz yada tuzlu sulu günlere hazırla kendini

Owner89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    uçak biletini aldım ktm ile gidilmiceğini biliyorum direk kıbrısa gidicem inş güzel biyere giderim
    Han Performance

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    bende 39.topçu alayında yapdım askerliği bazıları kebap demişde kıbrısda çok birlik vardır ve inan doğuyu aratmaz bazı birlikler bizim zamanımızda ben bu hurdaya ayrılıcak araçları birliklerden alan ekipde görev aldım bir arada hastane aracında görev yapdım haliyle kıbrısdaki bir çok taburu birliği ufak karakolları bile gezdim.. sınırda minnacık eski rum köylerinden bozma birlikler var eski köy evlerini koğuş falan yapmışlar Eski Harabe kliseyi koğuş falan yapmışlar benki halimden şikayet ederdim orayı gördüm halime dua ettim şanslıymışım dedim..

Kıbrıs herkes için kebab yeri değil rütbelilerin bazıları bile söyler gittinmi duyarsın doğudan beter burası derler.. terör yokdur ama adanın psikolojik ortamı yıpratıcıdır.. ufacık ada zaten adanın yerel nüfusunu saymassak geriye kalanı asker yada öğrenci. askerler türkiyedeki gibi haftasonu değil hafta içi çarşıya çıkar sanırım haftasonları öğrenciler çıkıyor haftaiçi çoğu kampüslerde falan diye öyle bir ayar yapmışlar tahminim tabiki..

suda sıkıntı vardır pepsi bulursun kantinde yeri gelir su olmaz.. asker çoğu yere giremez yasakdır yani bazıları kıbrısı asker için eğlence diyarı falan sanıyor ama yok öyle bir şey çarşıya gittinmi en fazla yemek yersin bir gezersin belki night clube falan gidersin o kadar..

tertipçiliğide şöyle söyliyim bulunduğun birliğe çok bağlı bir şey benim zamanımda kıbrısda tertipçilik bitmişdi sıracılık denen bir sisteme geçiliyordu bazıları tertipçilikle sıracığı karıştırır alakası yokdur tertipçilikde üst devren yeri gelir botlarını bile sana boyatır silahlarını sana taşıtır sıracılıkda sadece birlik içinde üstüne düşen görevler vardır sıra sizin devreye geldimi aranızda iş bölümü yaparsınız misal yemekhaneyi birileriniz alır tv odasını birisi alır tuvaletleri koğuşlar bölgesini dış monta kontrolünü birisi alır sırası bittimi alt devresine aynı görevleri teslim eder kimse kimseye emir vermez kimse kimseye bir şey yaptırmaz ben Allah var şimdi hiç görmedim tertipçilik ama olan yerler duydum bilhassa ufak birliklerde oluyormuş..

merak ettiğin şeyler olursa sorarsan elimden geldiğince cevaplarım..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

CRUEL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Guney dogunun gozunu seveyim

başalp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben 301 kısa dönem olarak askerlik yaptım, kıbrısın heryeri askeriyrdir her yerde parça parçadır. çok güzel manzaralı bir yerede düşebilirsin çok sıkıcı bir yerede düşebilirsin. tertipçilik çoktur kep altı olana kadar baya sıkıntı çekersin. askerlik yapabileceğin en iyi yerlerden birisidir. şimdiden hayırlı teskereler...

YAVUZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben de 309 k.d. poşet derler lefkoşa çölün ortasındaydık bize yapamadılar da tertipçilik fenaydı genel olarak sıkıntı yok askercilik oynarsın ben de topçuydum 28 e bağlı 39 da idim

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı YAVUZ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben de 309 k.d. poşet derler lefkoşa çölün ortasındaydık bize yapamadılar da tertipçilik fenaydı genel olarak sıkıntı yok askercilik oynarsın ben de topçuydum 28 e bağlı 39 da idim
    türkeli mi
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

YAVUZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı darkmoon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    türkeli mi
    inan hatırlamıyorum sanırım öyle bişiydi

Sinan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    oncelıkle su, sıvı sıkıntısı var dıyenlere kulak asma oyle bısey yok. ben 2006 yılınde lefkosa/degırmenlık'te yaptım askerlıgımı. depo cavusu oldugum ıcındırkı rahattım. gercı genel olarakta rahat. her ay 2 karton sıgara ıstıkhakkın var. sıgara ve alkol cok ucuz. en kotu yanı ıse denetlemelerdır. denetleme 1 gun ıcersınde komutan gelır 1 saatte denetler gıder fakat bunun hazırlıgı 3 4 ay onceden baslar. bızde devrecılık falan yoktu. sıracılık vardı karavana falan ıste. ama guzeldı yanı sonucta herkes yaptı sende yapıyosun. sıcagı cok sıcak, soguguda cok soguktur. arkadasların dedıgı gıbı askerlerı sevmezler. butun taksılerı mercedestır ercan havalımanına ındıgınde senı taksıcıler ''askercık'' dıye karsılayacak haa bırde kıbrısın night clubleri var bunlarıda unutmamak gerek katalogdan secıyosun falan. yaa bır suru sey var anlatacagım ama kısacası ıyı guzel hos rahattım sahsen. ınsallah senınde ıyı gecer.

Sinan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu arada aron76 arkadasla aynı yerde yaptık askerlıgımızı. koguslar klımalı, 10 kısılık super otesı. yazın ac klımayı pufur pufur, kışın ise sıcagı ac. sıkıntı yok yanı 14 zhrlı tugay.

dincer07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    8/2 devre gittim KolOrduda askerlik yaptim şimdiki kara kuvvetleri komutanı Hayri kivrikoglunun yazlığında yaptım o zaman korgeneraldi simdi aynı yere gidermisin deseler bir dk durmam yazılanlara bakma Kıbrıs rahat yerdir hemde cogu yerden su yok olaylarına inanmayın eskidenmis o olaylar aklını kullandınmi kolayca gecer askerliğin simdiden hayirli teskereler dipnot uçakla git inince meslekci seciyorlar seçilebilme ihtimalin var...

reckor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben 28.tumenin 61. Alayinda yaptim tumende meslekci olmaya
    Calis ne yaparsan yap 61 e gitme fena tertipcilik var

Tumendeki komtanlar kizdirmayin beni 61 e yollarim diyodu
    Gerisini den dusun tabi bu 2003 de idi orda su sorunuda yok
    Tumen candir meslekci isen hayirli teskereler

nostra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    su yok olayı gerçek. ama heryerde değil tabi.. bizde su yoktu..inanma diyosunuzda , yalan atçak halimiz yok.. düştüğün yere göre değişiyodur..bizde sabah 10 da kamyonla bidonlarda içme suyu geliyodu.. bütün gün onları kullanıyoduk..suyun gelmediği zamanlar bile vardı ..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    He bide sakin sakin toplama merkezine gitme fena rezillik

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı nostra Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    su yok olayı gerçek. ama heryerde değil tabi.. bizde su yoktu..inanma diyosunuzda , yalan atçak halimiz yok.. düştüğün yere göre değişiyodur..bizde sabah 10 da kamyonla bidonlarda içme suyu geliyodu.. bütün gün onları kullanıyoduk..suyun gelmediği zamanlar bile vardı ..
    Bizdede yoktu 61. Alay 28.tumene bagli 3. Tabur 8.boluk ama
    Tumende var arkadas tumene gidiyor sansli yani

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)