User Tag List

Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon
74 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: Kıbrıs'ta askerlik

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    bu şuna inanma buna inanma olayı ayıp kıbrıs tek bir yerden ibaret değil benim gezdiğim onlarca birlik tabur v.b vardı hepsinin olayı farklıydı koğuşları gayet modern klimalı olan yerlerde vardı dediğim gibi eski rum köy evlerinde üçlü ranzalarda kalanlarda.. herkes kaldığı yere göre yorum yapıyor ama ona buna bakma demek ayıp..
    girnede paşanın yazlığında askerlik yapanla beşparmaklar sınırda dağın hemen altında askerlik yapan adamın durumu bir olmaz..
    bizim birlikdede su sıkıntısı çok vardı ama içme değil banyoluk su çünkü su taşıma suyu geliyordu şimdi belki değişmişdir tabi ben yapalı 10 yıla yakın oluyor..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    arkadaşlar adada artık o eski ucuzluk günleri bitti.Türkiye nin izinden geliyoruz tam gaz

abdullah songür - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bende kıbrısta yaptım gazımagosa ulaştırlma birligi

skyline supra güzel yer kıbrıs

sıcak harıcı güzel kıbrıs
    SONGÜR PERFORMANCE GAREGE

MAPPED BY US GARAGE

Owner89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim oraya gittiğimde şöfor mü olsam yoksa bilgisayar üzerinemi yoğunlaşsam 2 yıllık bilgisayar programlama okudm o konuda kararsızım meslek seçimlerini arkdaşımda söylemişti hangisinde rahat ederim yani mebs takımı dedikleri telsizcimi
    Han Performance

CRUEL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Owner89 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim oraya gittiğimde şöfor mü olsam yoksa bilgisayar üzerinemi yoğunlaşsam 2 yıllık bilgisayar programlama okudm o konuda kararsızım meslek seçimlerini arkdaşımda söylemişti hangisinde rahat ederim yani mebs takımı dedikleri telsizcimi
    mebs gidiyosan muhabereci olursun herhalde kebap iş paso yatıyosun sizin orda fazla olayda yokdur mesaj falanda gelmez..bizim burda devamlı hudut ihlali olmasına rağmen muhabereciler rahattır. yazıcı olmanın iyi yönleri fazla devrecilik sıracılık vs görmezsin komutanlar sıkıntı olmazsa oyunun filmin bilmemnen zaman geçirirsin. şafak güzel atar.komutanlarla aran iyi olur..kötü yanıda üst devre olduğunda devrelerin yatarken sen çalışırsın yazanede şöför tavsiye etmem. görevsiz adamdan farkın yok.

Murat Özcan
    Misafir
    Benim arkadaşım vardı orda asker yapan bol bol lamborgini gördüğünü söyluyordu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Owner89 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    o senin elinde olan bir şey değil açıkcası akıllı adam az gittinmi görüceksin doğu güneydoğudan gelmiş türkçe bile bilmeyen insanlar var askerde öğreniyorlar çat pat türkçeyi.. yani bırak bilgisayarı eli kalem tutan adam bile az.. seni gerekli neresi varsa orda kullanılar ben yazahanede görev yapdım mühimmattada hurdaya ayrılan araçlardada uçak savar kısmında açık vardı bir ara oraya aldılar ama özümde şöfördüm üstüme zimmetli reo ve tuzla bir tanede unimog vardı 2 kere şöför intibaka girdim yani akıllı adamı her yere sürerler ben yazahanede misal aşırı sıkılmışdım alt devredende bilg anlayan adam çıkmadı veremedim kimseye çömezlerden bilg anlayan biri geldi biraz excel i öğrettim hemen yazahaneyi ona verdim.. yazıcı kebab falan derler oda öyle göründüğü gibi değil ben defalarca gece 2 lere kadar iş yapdığımı bilirim yetişmiyordu bilhassa denetleme zamanı.. rahatmıydı rahattı..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

estremo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    39.topçu tümeni 39. topçu alayı 2. tabur 1. batarya... Kıbrısta askerlik terör açısından Türkiye' ye göre daha rahat ama çoğu yerde askercilik oynanıyor. Şartlar biraz ağır o yüzden. Su ve yiyecekler sıkıntılı. Eski rum evleri restorasyonla koğuşlara çevrilmiş. Lefkoşa çarşışı sıkıcı, girne güzel. Ama en güzel yanı Türkiye' de görüp sesini canlı duyamadığım araçları burada doyasıya izlemek. Supra, integra, lamborghini her çarşıda denk gelebilen araçlar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı estremo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    39.topçu tümeni 39. topçu alayı 2. tabur 1. batarya... Kıbrısta askerlik terör açısından Türkiye' ye göre daha rahat ama çoğu yerde askercilik oynanıyor. Şartlar biraz ağır o yüzden. Su ve yiyecekler sıkıntılı. Eski rum evleri restorasyonla koğuşlara çevrilmiş. Lefkoşa çarşışı sıkıcı, girne güzel. Ama en güzel yanı Türkiye' de görüp sesini canlı duyamadığım araçları burada doyasıya izlemek. Supra, integra, lamborghini her çarşıda denk gelebilen araçlar
    sizinki motorlu obüslerdi dimi yanınızdada bir köy daha var oradada 1.tabur vardı galiba onlarınkide normal 105 lik obüslerdi galiba.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı darkmoon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sizinki motorlu obüslerdi dimi yanınızdada bir köy daha var oradada 1.tabur vardı galiba onlarınkide normal 105 lik obüslerdi galiba.
    aynen abi bizimkiler kundağa motorlu 155lik. yılmazköy var hemen yanımızda. night clubların bitişiğiyiz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    aynen abi bizimkiler kundağa motorlu 155lik. yılmazköy var hemen yanımızda. night clubların bitişiğiyiz
    playboy falan vardı dimi karşınızda lipstick falan

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    playboy falan vardı dimi karşınızda lipstick falan
    tam karşı çaprazımızda sexy lady var abi. ama favorim biyax

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    hala evler kerpiçden falanmı sizin taburda en son evler bildiğimiz kerpiçden tuğladan köy evleri idi.. 1.tabur size nazaran daha iyiydi o zamanlar yeni bina yapılıyordu gerçi bitmişdir kesin o bina.. ben çok geldim sizin tabura ve yanınızdaki birinci tabura zaten aranızda bir yol var bitişiksiniz ilk şöför intibakada sizin taburda girmişdim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hala evler kerpiçden falanmı sizin taburda en son evler bildiğimiz kerpiçden tuğladan köy evleri idi.. 1.tabur size nazaran daha iyiydi o zamanlar yeni bina yapılıyordu gerçi bitmişdir kesin o bina.. ben çok geldim sizin tabura ve yanınızdaki birinci tabura zaten aranızda bir yol var bitişiksiniz ilk şöför intibakada sizin taburda girmişdim.
    Rumların bazıları halen gelip eski evlerine bakıyorlar sanki halen onlarınmışcasına

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    yalnız bu askeri birlik olmuş köylere sanırsam sokmazlar yasakdır.. çok tatsız anılar olmuş tabi.. halada savaşdan kalma roket şarepnel parçaları mermi çekirdekleri yada kovanları duruyor oralarda tarlalarda falan.. ne hikayeler ne hikayeler.. tabi işin birde gece hikayeleri kısmıda var her birlikde başka başka öyküler anlatılıyor ama neyse korkutmayalım şimdi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    aynen kerpiçten evler devam abi. alarm çanımız bile kiliseden sökülme)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    biliyorum o kliseyi yolun başında dimi klisenin alt kısmındada reviriniz var hala meşhur 3 km koşuları varmı 3 km teçhizatsız 5 km teçhizatlı takribi süre neydi unuttum şimdi sizin taburda ibrde spor flaması varsa yandınızki ne yandınız

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    biliyorum o kliseyi yolun başında dimi klisenin alt kısmındada reviriniz var hala meşhur 3 km koşuları varmı 3 km teçhizatsız 5 km teçhizatlı takribi süre neydi unuttum şimdi sizin taburda ibrde spor flaması varsa yandınızki ne yandınız
    bıraktığın gibi abi hala. herşey aynı. revir aynı. teçhizatlı deme abi bana o kompozit başlık buranın sıcağında koşarken 50 kg gibi oluyor. denetlemelere az kaldı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    bıraktığın gibi abi hala. herşey aynı. revir aynı. teçhizatlı deme abi bana o kompozit başlık buranın sıcağında koşarken 50 kg gibi oluyor. denetlemelere az kaldı
    Bilirim Allah Kolaylık Versin ..

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)