User Tag List

Sayfa 4/4 İlkİlk ... 234
74 sonuçtan 58 ile 74 arası

Konu: Kıbrıs'ta askerlik

estremo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı darkmoon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bilirim Allah Kolaylık Versin ..
    sağolasın abi. kısmetse bitti diye başlıkta açıcaz Allah' ın iziniyle. Ş:86 Türkiye' ye sevgiler saygılar, Allah' a emanet olun..

Ome_RS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Varmı Kıbrıs'a giden veya gidecek olan.
    39 uncu mekanize piyade tümeni 49 ncu piyade alayı 2.piyade taburu 2. bölük. Eylül başı 4 aylığına güzelyurt yolu göründü
    Eğitim Ankara Mamak

SerkanKurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ome_RS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    39 uncu mekanize piyade tümeni 49 ncu piyade alayı 2.piyade taburu 2. bölük. Eylül başı 4 aylığına güzelyurt yolu göründü
    Eğitim Ankara Mamak
    2 ay önce muğlada askerdim jandarma asayiş olarak. Şahane zamanlardı kesinlikle. Ama piyade kısmı biraz zor ve sıkıcı olabilir.

turkishpower - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kıbrıstan yeni geldim bende 39.tümen 14.alay 2.taburda yaptım 362 kd.

Anıl E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eğitim Ankara Mamak
    Ben de kıbrıs 39.mekanize 39.topçu tugay komutanlığında yaptım gönyeli ye yakın bir yerdi yani lefkoşaya. Ama tümen girne'ye bağlıydı.

Ortamını kurarsan kıbrısta askerlik çok güzel geçer kısa dönemsin sanıyorum,şartları biraz zor alışınca iyi olur.
    imzasız..

srdralc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eğitim Ankara Mamak
    Ben aynı Alaya bağlı 1'nci Tabur'da askerlik yaptım.

Tabura gidene kadar bir çok yerde bilgini alırlar tertip emri veya görevlendirme ile yanına almak isteyen olacaktır.
    Duruma göre bilgi verirsen gidip rahatta edebilirsin, benim gibi Karargah'a dönmek için 10 parmak klavye kullanırken A'yı C'yi aramak zorunda kalıp geri göndersin diye RDM'ye kadar çıkabilirsin

Tümen kısmında ciddi sıracılık mevcuttu ve orada tümgeneral ve yıldızlı çok olduğundan temizlik konusu çok titiz ama alay/tabur/bölüklere göre imkanlar haddiyle fazla ama oranın da yeri Çamlıbel Girne'ye de uzak bir yerde çarşısında yarım saat 40 dakika yol çekersin.

Alay zaten küçüçük bir yer orada da adam sayısı az yazıcı olursun ama her şartta nöbete de gidersin. Tam Güzelyurt Merkez'de.
    İhtiyaçlarını gidebilirsin ama Girne'ye göre cansız.

Güzelyurt Kıbrıs'ın en yeşil yeri diyebiliriz, hatta portakal limon vs. festivalleri oluyor.

Ama 2'nci Bölük emrinde bir çok karakol mevcut kısa dönemsen eğer yazıcı olarak bölükte kalmaya bak, hatta tabur kısmına görevlendirme gidersen rahat edersin.

Bölüklerde adam sayısı az ve karakol sayısı da fazlaydı.
    Stratejik noktalardan biri nöbet olayı fazlasıyla mevcuttu bizim zamanımızda.

Tümen/Alay'a göre istediğini burada yapabilirsin, telefon vs. olayları diğer taraflarda rütbeli çok ve iç içe olduğundan sıkıntı teşkil ediyordu bizim zamanımızda.

Ome_RS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Baktığım kadarıyla hep nöbetten bahsetmişler. günlük 8 saat nöbet varmış. Bölük dediğiniz gibi küçük olduğu için biraz daha rahat oluyormuş.
    hem öğretmenim hemde teknik mesleğim var. Bakalım nasıl bir görevle karşılaşacağız.
    2 isteğim vardı sıcak olmasın ve nöbet çok olmasın diye.(sağlık sorunundan dolayı)
    Tam tersi çıktı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Baktığım kadarıyla hep nöbetten bahsetmişler. günlük 8 saat nöbet varmış. Bölük dediğiniz gibi küçük olduğu için biraz daha rahat oluyormuş.
    hem öğretmenim hemde teknik mesleğim var. Bakalım nasıl bir görevle karşılaşacağız.
    2 isteğim vardı sıcak olmasın ve nöbet çok olmasın diye.(sağlık sorunundan dolayı)
    Tam tersi çıktı
    Valla bölük komutanına ve denetimlere bağlı,biz de 35 yaşında öğretmen vardı mehmet abi kafada çelik kask dolanıyordu ortalıkta sürekli adam günde 2.5 paket sigara içiyordu
    imzasız..

srdralc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tam tersi çıktı
    Eylül ayında çok sıcak olmaz, ama tam hatırlamıyorum muhtemelen 2016 Kolordu denetlemesi denk geliyor sana, Kıbrıs'ta 1 yıl Kuvvet 1 yıl Kolordu denetlemesi var.

İnşallah senin askerliğinin son dönemine de denk gelebilir, başlangıcına da.

Bir de Hudut Yıldızı denetlemesi var 49'uncu alay Temas Hattı birliği eğer ki bir de o çıkarsa ki bana denk gelmişti Eylül'den Mart'a kadar yardırışla geçti, Bölük Komutanı doğudan geldi kompozit başlığı orada bu kadar takmadım diyordu adam

Bence yine Tümen Komutanı değişim dönemine şansından bu sene Yaş Ataması erken eğer görev yeri değişim zamanı 30 Ağustos'tan sonra olursa denk geleceksin tahminim doğru çıkarsa o adamlar kesinlikle 1'nci Tabur Kolej ve 2'nci Tabur bir meşhur karakol var buraları ziyaret ediyor.
    Kıbrıs'a Teğmen gelse bu taburlara uğruyor bir şey var gibi.
    Anlayacağın şansa bağlı rahatta geçebilir ( ki ben yazıcıydım ayrıca bölük çavuşu rahat geçti diğer yapanlara nazaran) denetlemelerden tüm işim evraktı. ***** durumlar sıkı, muhakkak ki tüm birliklerde denetleme vari yıldızlılar gidip gelecektir.

Kısa dönem değil mi altı üstü
    Sizin yaptığınız askerliği biz sadece hafta sonlarında yaptık

mstfcn28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Devrem acemi Ankara Mamak usta birlik Kıbrıs Lefkoşa hava savunma
    Allah yardımcımız olsun hayırlısıyla yapıp gelmeyi nasıp etsin inş

TOLGACANSAHIN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    geçen sene lefkoşada şirinevlerde yaptım askerliğimi. kıbrıs değişken biryerdir her birlik aynı değil kaldı ki bulunduğunuz yerdeki takımlar bile aynı olmayacak. sigara pahalıdır ve çok kötüdür alkol çok ucuz . En büyük derdiniz denetleme olacak çünkü barış durumda olan biryere gidiyorsunuz sürekli denetleme var diyip duracaklar.

telefon edinin hat alın ercan havalimanından kesin alın,kartonla sigara götürün, !! gidince 1 2 hafta dışarıya çıkamayabilirsiniz. tankçı topçu olarak gidersiniz. bol bol tank temizlersiniz atışlara gidersiniz. merak ettiğiniz şeyler varsa yazın cevaplarım.

Uur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kıbrıs 14. zırhlı tugaydaydım bende. Tümen de duş çok sıkıntı oluyor ve nöbetler çok oluyor diyorlardı.
    Gideceklere tavsiyem bolca sigara içiyorsanız götürün ama kimseye sigara getirdim Türkiyeden demeyin anında patlatırlar. Kıbrısın sigarası berbat. Yazıcı olmaya bakın yazıcı olursanız işiniz kolaylaşır baya.

Gider gitmez hat alayım derdine düşmeyin hava limanında geçirirler. Hattı içeri sokmak kolay ama telefonu zor. Telefonu ilk başta bavulda soktunuz soktunuz. Bizde baya sıkıntıydı xrayden geçtiğimiz için. Bavulun astarına sokmuştum ben problem olmamıştı powerbank kesin şart.

Biz 3 hafta çıkamamıştık dışarı. Normalde atış yapmadan çıkarmayız diyorlardı isyan ettik çünkü atışlar 2 ay sonra oldu

Allah yardımcınız olsun. Unutmayın kötü askerlik yoktur kötü komutan vardır. İyi bir komutana düşmeniz dileğiyle.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Allah bir insanı o denetimlerle sınamasın,hele yazhane bölgesinde görevli bir askerseniz . Yazhane de sabaha kadar işleri yetiştirmek bir yana içtimadan sonra eğitim denetlemesi vs bir de o işe katılırsanız illallah edersiniz . Komple tabur binasını sil baştan yaptık tertemiz jilet boyası falan ,kim gelse hayran kalır ama yok 1 hafta sonra başka bir komutanımız denetleme için gelecek ve haydi sil baştan tekrardan yap . Bir yerden sonra koymuyor psikolojiniz bozuluyor çünkü
    imzasız..

Satış Bölümü Sorumlusu Yogi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    39 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    @Anıl E. torun sen yazıcımı yaptın?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aynen dede karargah ve hizmet bölüğü yazıcısıydım @Yogi
    imzasız..

Sezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hazir konusu varken sorayim. Ankara yenimahalle kara havacilik hakkinda
    Bilgisi olan var mi ?

burcinkarabacak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    28.tümen 28.alay 1.tabur 3.batarya 2.adestim subayı emret komutanım..... asteğmen olarak 8 ay kaldım 2013 Kasım'da döndüm. sormak istediklerinize cevap verebilirim

Saygılar
    Punto Evo Mjet - ANKARA (Sold)
    Bravo 1.6 120Hp Sport Style Dua.(Sold)
    Passat Variant 16 1.6 TDI DSG Highline...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)