User Tag List

Sayfa 1/3 123 SonSon
40 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Kaza yaptım yardımcı olur musunuz?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Kaza yaptım yardımcı olur musunuz?

Dün gece kaza yaptım kaldırıma vurdum arabayı. Tek teker dönüyor teki dönmüyor gördüğüm kadarıyla salıncak kırılmış. Polis geldi tutanak tuttuk vs. tutanağa mekanik aksamdaki problem tespit edilemediği için kusurlama yapılamamıştır yazmış. Bugün götürdüm raporu servis e ordaki hasar danışmanı bayan bir sıkıntı çıkacağını düşünmüyorum dedi. Benim aklımda acaba kasko ödemez mi diye kaldı? Bir de sadece salıncak kopmuş olsa tekerlek döner mi direksyonu çevirince?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu arada marşbiyel vs kaportada hiç birşey yok ön tampon azıcık sürttü yandan yani arabayı gören bu nasıl kaza yapmış hiç birşeyi yok der. Sadece alt takımda hasarım var.

huseyinturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kasko her türlü ödemek zorunda olması lazım, polis tutanağı olmasa bile dilekçe ile kazza beyanı vererek hasarınızı yaptırabiliyorsunuz, daha önce bu şekilde kullandım ben kaskoyu

Oznsrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    öder tabi ki ödememesi için bi sebep yok ortada

kesici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Polisi neden çağırdınki abicim ? Kendi tutanağını tutsaydın.

Otto_Skorzeny - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok geçmiş olsun öncelikle, sıkmayın canınızı cana geleceğine mala gelsin. Benim bildiğim kadarıyla alkol ve tutanakta yalan beyan olunca ödeme yapmıyor kasko. Onun dışında tekerlek konusunda yanıltmak istemem o yüzden o konu hakkında bir şey yazmadım.
    Hepiniz hızlısınız ama bayır aşağı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kesici Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Polisi neden çağırdınki abicim ? Kendi tutanağını tutsaydın.
    Tek taraflı kaza mecburen polisin tutanak tutması gerekiyor. Kasko şirketim söyledi. Güneş kasko

Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı HulusiToker Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tek taraflı kaza mecburen polisin tutanak tutması gerekiyor. Kasko şirketim söyledi. Güneş kasko
    Abi öyle birşey olmaz, ben geri geri gelirken aracımın stobunu kırmıştım tutanağımı tuttum yaptırdım. Polis mi çağırayım tek taraflı diye ne alakası var. Sigortalının resmi makamlara tutanak tutturmamış olması hasarın teminat dışında kalmasına yol açmaz. Sigortacı iddialarını somut delillerle ispatlayabilirse ispat yükü ancak o zaman yer değiştirebilecektir. Mesela senin o gece alkollü oldugunu ispatlar ise ödeme yapmaz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi öyle birşey olmaz, ben geri geri gelirken aracımın stobunu kırmıştım tutanağımı tuttum yaptırdım. Polis mi çağırayım tek taraflı diye ne alakası var. Sigortalının resmi makamlara tutanak tutturmamış olması hasarın teminat dışında kalmasına yol açmaz. Sigortacı iddialarını somut delillerle ispatlayabilirse ispat yükü ancak o zaman yer değiştirebilecektir. Mesela senin o gece alkollü oldugunu ispatlar ise ödeme yapmaz.
    Neyse ney kardeşim ben böyle yaptım kasko şirketim böyle olması gerektiğini söyledi eyvallah dedim bende, sence şuan konumuz bunu tartışmak mı? Sen benim sorularıma cevap verebilirsen beni daha çok mutlu edersin.

fthdrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aks kolu kopmuş herhalde. Bende yanlarken aks kolunu koparmistim kaldırıma vurup.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı fthdrn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aks kolu kopmuş herhalde. Bende yanlarken aks kolunu koparmistim kaldırıma vurup.
    Yani komple aks mı değişecek yoksa bu kol dediğin şey tek başına değişebiliyor mu?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yani komple aks mı değişecek yoksa bu kol dediğin şey tek başına değişebiliyor mu?
    E kaskolu ise komple değiştir, napıcaksın yani tamir edilebilir olsa tamir mi ettiriceksin ?

fthdrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Nereden koparttığına bağlı. Bu arada yanlış telaffuz etmişim ben rot kolunu kopartmistim. Rot başından kopmuştu bi teker dönmüyordu. Rot başından kopunca sadece rot başı alıp tedavi edebilirsin ama ben rot kolunu da degistirmistim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    E kaskolu ise komple değiştir, napıcaksın yani tamir edilebilir olsa tamir mi ettiriceksin ?
    Doğru diyosun tramerde daha az gözüksün diye sordum sadece. ***** satarken tramer e çok takılıyor birde BORUsan a çektik arabayı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı fthdrn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Nereden koparttığına bağlı. Bu arada yanlış telaffuz etmişim ben rot kolunu kopartmistim. Rot başından kopmuştu bi teker dönmüyordu. Rot başından kopunca sadece rot başı alıp tedavi edebilirsin ama ben rot kolunu da degistirmistim.
    İnternetten baktımda bende bu zımbırtıyı kırdım galiba fotoraflarına baktım çok benziyo . Ortadan ikiye bölünmüş haldeydi

MCN21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Daha once 4-5 defa basima geldim servise gittim kendi raporumu yazdim teslim ettim. Hic polis tutanak tutsun diye bir diyalog yasamadim.

Konuya gelince kasko hasarinizi oder. Alkol almamis ol yeterli.

Leader01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    HulusiToker doğru söylüyor, tek taraflı maddi hasarlı kazalarda mutlaka resmi tutanak düzenletilmesi gerekiyor, stop lambasının hasarını beyanla alabilirsin ancak yüksek maddi hasarlı kazalarda tutanak düzenletmeyip beyanla müracaat edersen çok sıkıntı yaşarsın, senin dediğin mantıkla gidilse gece yüksek hasarla kaza yapsan airbagler falan açılsa sen sadece olay yerinde fotoğraf çekip beyan yazıp müracaat ettiğinde ödeme alman çok zor,

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Rot kolu kırılmış muhtemelen, kaldırıma, beton mantarlara vs vurunca ilk giden parça olur genelde. Jantta eğiklik varsa o düzeltilir ciddiyet derecesine göre; lastikte balon varsa onun değişmesi gerekir. Servis tamponu da boyar, isterseniz boyamayabilir. Salıncağın kırıldığını pek sanmam baya şiddetli vurmadıysanız.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TarikS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Rot kolu kırılmış muhtemelen, kaldırıma, beton mantarlara vs vurunca ilk giden parça olur genelde. Jantta eğiklik varsa o düzeltilir ciddiyet derecesine göre; lastikte balon varsa onun değişmesi gerekir. Servis tamponu da boyar, isterseniz boyamayabilir. Salıncağın kırıldığını pek sanmam baya şiddetli vurmadıysanız.
    Jant tamir görücek en kötü boyanması gerek. Lastikte balon yok sanırım ama davlumbaza sürtmüş değişir belki bilemiyorum. Ne kadar çıkar hasar onu merak ediyorum şöyle 5bine falan kapasak herşey dahil güzel olur üstü sıkıntı yaratır herhalde satarken

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler