User Tag List

Sayfa 9/9 İlkİlk ... 789
169 sonuçtan 153 ile 169 arası

Konu: Süper lüks Lamborghini'ye LPG taktık!

Low-Rider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Valla ben de lovato var,enjektör sesi falan varmı farketmiyorum bile varsada rahatsız etmiyor demek kiAma bir sonra ki arabama takarsam prins-mtm falan denerim muhtemelen

senna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    arabanın başka bi yerini sökmek için geçen regülatörü falan söktük kitin bi kısmını elledik adam güzel montaj yapmış saklamış herşeyi,

ama benim kullandığıma tecrübe ettiğime göre prins güzel marka ben seviyorum diğer arabaya takarsam onada prins takacam
    körler sağırlar

erayakar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    nekadar kendini aşşalamaya merak bir millet olduk.italyanlar bindiği araclara bir bakın.almanlar nerdeyse inekgibi geviş getirecekler okadar cimriler..ingilterede gaz çok normal.ama bize geldimi.anormal..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    3 gün oldu civic ex e lpg dönüşümü yaptırdım, mis öyle o arabaya takılırmı kıyılırmı felan muhabbetleride ayrıca çok komik, benzin ucuzda bizmi almıyoruz
    40 Alimi 1 Delille yendim, 1 Cahili 40 Delille Yenemedim. (İmam Şafii)

nemonomani - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    pampa şimdi ıslak yerde yanlıyosa lambo lpg falan sıkıntı değil
    AS GARAGE

Herkes, insanlığı değiştirmeye çalışıyor, kimse, kendini değiştirmeyi aklından geçirmiyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Chatin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    artık manifoldun delinmediğini bilmiyorsun sanırım hoca... bir de senin cebine mi yazık yoksa bir metalin canı var da ben mi bilmiyourm

bir arkadaşım da ben arabayı deldirmem diyordu. e araç yapılırken delinmedik yeri kalmıyor bu arabanın ona ne diyeceksin dediğinde ise derin bir sessizlik oluyor tabii ki
    yanlış anlaşıldım herhalde, ben lamborghini nin emme manifoldları delinmemeli dedim, yoksa lpg taktırmayı cidden düşündüğüm bendeki 1.4 peugeot 106 nın plastik emme manifoldunu del gitsin,gıkım çıkmaz

bu arada emme manifoldu delinmeden nasıl oluyor? bilgi verebilirmisin? nozzle ları nasıl monte ediyorlar?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı XSi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yanlış anlaşıldım herhalde, ben lamborghini nin emme manifoldları delinmemeli dedim, yoksa lpg taktırmayı cidden düşündüğüm bendeki 1.4 peugeot 106 nın plastik emme manifoldunu del gitsin,gıkım çıkmaz

bu arada emme manifoldu delinmeden nasıl oluyor? bilgi verebilirmisin? nozzle ları nasıl monte ediyorlar?
    lambo da olsa metal metaldir bence acımam delerim yani. ki dediğim gibi delme kalmadı.

artık pipo yöntemi dedikleri ama aslında benzin enjektörlerinin girdiği delikten hem benzin hem de lpg enjekte etme yöntemi ile bütün bunlar yandı bitti kül oldu.

bskone - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    BORKED

metinmb407 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    BORKED

BORKED

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Chatin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    lambo da olsa metal metaldir bence acımam delerim yani. ki dediğim gibi delme kalmadı.

artık pipo yöntemi dedikleri ama aslında benzin enjektörlerinin girdiği delikten hem benzin hem de lpg enjekte etme yöntemi ile bütün bunlar yandı bitti kül oldu.

Bu pipolar çok güzelmiş zaten kafamda canlandırıyordum böyle birşey olsa iyi olur diye, ama benim araçta sıkıntı olma olabilir, benzin rayı manifolda çok yakındı.

Ama LPG uygulatırsam mutlaka bu pipolardan kullanılacak. Teşekkürler bilgi için.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    rica ederim hocam. bilgi paylaşıldıkça güzel. yalnız demeden edemeyeceğim ki ben olsam öyle bir pipo yapardım ki o eğimden sonra yanma odasına tam tepeden insin. yani _/ gibi bir uzantısı olsa daha iyi olur bence.

CasabLanca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    herkes gibi bende atikere önyargı ile bakıyordum ama geçen gün quattro garage gürsel abi ile muhabbet ederken gt28li 1.8t için lpg taksak ne takarız diye sorduk kendisi kısa ve net cevap verdi atiker diye daha sonra gayet güzel açıklamasını yaptı ben tatmin oldum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CasabLanca Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    herkes gibi bende atikere önyargı ile bakıyordum ama geçen gün quattro garage gürsel abi ile muhabbet ederken gt28li 1.8t için lpg taksak ne takarız diye sorduk kendisi kısa ve net cevap verdi atiker diye daha sonra gayet güzel açıklamasını yaptı ben tatmin oldum
    nedenlerini yazsana kasabım erayım

CGR328 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    aslında lpg de 3 önemli konu vardır
    1.si temiz ve güzel montaj
    2.si doğru arabaya göre (vanoslu,turbolu,benzinli n/a , avrupa,japon,amaerıkan vs . vs ) lpg de mark seçimi çünkü her farklı otomobilin işletim sistemi , motor yapısı ve çalışma prensipleri birbirini tutmuyo onu ustanın çözümlemesi
    3.sü düzgün ayar

şu ana kadar lpg de yaşanan sıkıntıların hepsi bu 3 konudan biri yada birden fazlasının yanlış seçiminden olmuşdur insanlar arasında da kötü bi yapıya büründü

konunun dışında güvenlikle ilgili ama bunuda yazıyım eski haberlerden bilirsiniz lpg li araba dehşet saçtı ,yada lpgli araba patladı gibi birçok haber okuduk eski sistem lpg liler ağırlıklı olarak normalde lpg durduk yere patlamaz , benzin tankının önüne konumlandırılan lpg tankları yanmaya patlamaya daha meğillidir patlamanın nedeni yine benzindir bazı sistemlerde araba lpg de iken benzin pompası yinede benzin basar ama geri dönüşden tekrar devirdaim yapar sürekli olarak , hal böyleyken arabasını hep lpg de kullanan kişi sabahları benzınde çalışarak ...benzınleri biter vs vs benzin pompası benzın bitince çalışmaya devam eder vekendini soğutamaz ve dahada ısındıkca yanar ve dibinde benzin tutuşarak arabanın yanmasına ve patlamasına sebep olur demek istediği şudur lpg sistemi korkulacak bi sistem değildir bütün güvenlik patlama yanma kaçak testleri yapılarak üretiliyolar yukarda shell in tank testinde oldugu gibi , lpg yi sevin çevreyi ekonominizi koruyun

metinmb407 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CGR328 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aslında lpg de 3 önemli konu vardır
    1.si temiz ve güzel montaj
    2.si doğru arabaya göre (vanoslu,turbolu,benzinli n/a , avrupa,japon,amaerıkan vs . vs ) lpg de mark seçimi çünkü her farklı otomobilin işletim sistemi , motor yapısı ve çalışma prensipleri birbirini tutmuyo onu ustanın çözümlemesi
    3.sü düzgün ayar

şu ana kadar lpg de yaşanan sıkıntıların hepsi bu 3 konudan biri yada birden fazlasının yanlış seçiminden olmuşdur insanlar arasında da kötü bi yapıya büründü

konunun dışında güvenlikle ilgili ama bunuda yazıyım eski haberlerden bilirsiniz lpg li araba dehşet saçtı ,yada lpgli araba patladı gibi birçok haber okuduk eski sistem lpg liler ağırlıklı olarak normalde lpg durduk yere patlamaz , benzin tankının önüne konumlandırılan lpg tankları yanmaya patlamaya daha meğillidir patlamanın nedeni yine benzindir bazı sistemlerde araba lpg de iken benzin pompası yinede benzin basar ama geri dönüşden tekrar devirdaim yapar sürekli olarak , hal böyleyken arabasını hep lpg de kullanan kişi sabahları benzınde çalışarak ...benzınleri biter vs vs benzin pompası benzın bitince çalışmaya devam eder vekendini soğutamaz ve dahada ısındıkca yanar ve dibinde benzin tutuşarak arabanın yanmasına ve patlamasına sebep olur demek istediği şudur lpg sistemi korkulacak bi sistem değildir bütün güvenlik patlama yanma kaçak testleri yapılarak üretiliyolar yukarda shell in tank testinde oldugu gibi , lpg yi sevin çevreyi ekonominizi koruyun
    Bende videoları ön yargılı olan arkadaşlar için eklemiştim

Ali K. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Artık çok az yakar zaten

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Takmasına taktın tamamda, ne kadar verimli ve sorunsuz çalışıyor acaba?

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)