User Tag List

Sayfa 3/5 İlkİlk 12345 SonSon
87 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: Mühürlü APP plaka cezasi

kickbuttowski - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    O değilde polis bu aralar tuttuğunu öpüyor farkettiniz mi?

mstfcn28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bildiğim kadarıyla mühür Ankarada değil Giresunda basıldı.Plaka Ankaradan sipariş edildi sadece.Ama Giresun emniyeti artık 50 lira karşılığında kendi APP sini mühürlü olarak veriyor.Arkadaşta Ankaradan sipariş ettiği için yani Giresun emniyetinin APP si olmadığı için ceza yemiş.
    İnan kimdi bu arkadaş bende hatırlıyorum muhabbeti.

inan_hndn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mstfcn28 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bildiğim kadarıyla mühür Ankarada değil Giresunda basıldı.Plaka Ankaradan sipariş edildi sadece.Ama Giresun emniyeti artık 50 lira karşılığında kendi APP sini mühürlü olarak veriyor.Arkadaşta Ankaradan sipariş ettiği için yani Giresun emniyetinin APP si olmadığı için ceza yemiş.
    İnan kimdi bu arkadaş bende hatırlıyorum muhabbeti.
    Aynen olay mustafacanın anlattıgı gibi oldu.Plaka Ankaradan siparişle geldi Giresunda cemiyette mühür vuruldu.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kickbuttowski Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O değilde polis bu aralar tuttuğunu öpüyor farkettiniz mi?
    Aynen öyle yılbası geliyor kesin açık var o yüzden cezalardan çıkarıyorlar yine..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı aslan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Nasıl bir kaplama bu aslan, hiç dikkat etmemiştim plakana
    Bildiğin beyaz karbon kaplıyorsun önce komple sonra sadece rakamları siyah karbon kaplıyorsun[/QUOTE]

siz iyi niyetlisine denk gelmişsiniz, yoksa normalde bu da suç. plakanın teknik özelliklerini değiştiriyorsun en basitinden reflektif özelliği kayboluyor.

MeRtCaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bence sizin plakaların bir fotografını alsakda ona göre yorum yapsak ?

Ortada yanlıs olan bir sey var emınım
    cunku plakan arabanın uzerınde ve muhurlerı varsa kımse ceza kesemez ..
    Daily Drive : VW Polo 1.6 TDI
    Race : Honda Civic TypeR FK2

life is life - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Nereden nasil ceza keseceklerini sasirdilar artik , gecmis olsun..
    Unutan iyileşir...

dj_batukaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Fark etmiyor son 20 gündür durdukları tüm arabalara 72 TL trafik cezası kesiyorlar bu ay toplam 5 cezam oldu sanırım Puanın bitmesinede az kaldı
    Emniyet şeridinde durdurdu 72 TL
    Emniyet kemeri dedi 72 TL
    Trafikte riskli sürüş dedi 72 TL
    Hız limiti dedi 72 TL
    kırmızı ısşık ihlali dedi 72 TL bu ay devlete çalıştık anasını satayım

exca- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bana da geçen bahçeli de olmadık bi yerde park cezası yazmış gece bilmem kaçta..

Seven7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı dj_batukaan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Fark etmiyor son 20 gündür durdukları tüm arabalara 72 TL trafik cezası kesiyorlar bu ay toplam 5 cezam oldu sanırım Puanın bitmesinede az kaldı
    Hız limiti dedi 72 TL
    Hepsi doğruysa eğer yerinde olmuş.

Skyhawk34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bide o bidaha görmiyim seni lafına hastayım elin adamına beylik veröişler gitmiş babasını vurmuş

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Seven7 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hepsi yalan... eğer ödeyeceksen Makbuzları hemen getireyim sana ama bu hepsi yerinde olmuş kısmı kendine göre konuşuyorsun... Yani öğrenci gezisi olsa bende normal normal takılırdım...
    Bazen yetişmek zorunda olduğumuz ve hepimizin yaptığı gibi kuralları hiçe saydığımız zamanlar olur ya bu benim işimde hemen hemen her ay sonu olur ama hiç bu kadar üst üste gelmemişti ekip durduruyor du ve gerekli izahatı yaptıktan sonra bırakıyorlardı..

NOT cezalar içindeki hız ve tehlikeli araç cezalarıda hiç yere yalandan kesildi hız cezasını 100 km de yedim tehlikeli araç şürüşü de sinyalsiz şerit değiştirmekten ( Polisen kendisinin önüne geçtim diye )

ama sen yinede bizlere bakma Akıllı sür iyi şeyler değil bunlar.

!KO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    banada skunk2 plakalıkdan yazmaya kalktı eksoz ses yapıyo dedi dedim orjınal cuk kadar ucu var gormuyomusun skunk2 plakalıgıda cıkardım attım arabanın ıcıne varmıdır problem dedım o sesi duzelt dedi he dedim gectım gittim

İlker G.

Tuncer M. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hız limiti dedi 72 TL

Hepsi de kural ihlali. Ne yapsınlar, göz mü yumsunlar? Keyfi cezalandırmalarmış gibi yazmışsınız da.
    Alıntı c20let Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu olay hep filmlerde olur sanıyordum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Seven7 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Alıntı Tuncer M. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hepsi de kural ihlali. Ne yapsınlar, göz mü yumsunlar? Keyfi cezalandırmalarmış gibi yazmışsınız da.
    iki tanesinin nasıl kural ihlali olduğunu yukarda yazdım bir de sana yazayım
    Saçma sapan yerlerde bir allahın kulunun olmadığı köşelere ışık koyuyorlar..
    Sefaköyde Sultan murat mahallesi var orda bildiğin ara sokakta trafik ışıgı var ve yıllardır kimsenin orda durduğunu görmedim Güzel abi sokağın içine yatmış gelene gidene ceza yazıyor bu hak mı ? o cezayı oraya ışık koyana kessin bence

Avcılar şirinevler arasında kaç aracın şöförü Emniyet kemeri takıyor? sen takıyormusun ? her yerde zaten İst trafigi bitmiş

az önceki arkadaşın dediği gibi plakalık için cezamı olur ? yani benim anlatmak istediğim şuan ellerinde yetki var Allah ne verdiyse bokunu çıkartıp ceza kesiyorlar..
    benim suçlu olduğum tek bir ceza varsa oda emniyet şeridir. onada bilerek girdim zaten.. hatta polisi görüncede hiç kaçmadım acelem var dedim cezayı kesti yine aynı şekilde emniyet şeridinden devam ettim

ama benim anlamadığım hemen hemen şu TECh teki kocaman bir coğunluk bu yaptıklarımın aynısını yapar Polis durduruncada aman abim canım abim yapar ama biri bişey yazdımı buda yapılırmı hak etmişsin olur....

ismailozkan_01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    arkadaşlar öncelikle geçmiş olsun app plaka konusu şundan ibarettir : farklı şekil ve şemallerde plaka basmak serbesttir fakat takmak yasaktır ,app plaka yönetmelikle belirtilen standartlara aykırırdır , mühür konusuda mühürlenen app plakalar yönetmelikle belirtilen standartlara aykırı olduğu için istediğiniz kadar mühürletin geçersizdir , eğer ki app plakaya mühür basıyorsa cemiyetteki memur o da sorumluluk almış demektir çünkü standart dışı plakaya mühür basmıştır buda resmi olmayan evrağa imza atmak gibi sorumluluk doğurur saygılar...

yönetmeliğin 4. bölüm , 53-54-55-56-57-58-59. maddelerini inceleyebilirsiniz..

http://www.mevzuat.gov.tr/Metin.Aspx...evzuatIliski=0

Seven7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hepsi yalan... eğer ödeyeceksen Makbuzları hemen getireyim sana ama bu hepsi yerinde olmuş kısmı kendine göre konuşuyorsun... Yani öğrenci gezisi olsa bende normal normal takılırdım...
    Bazen yetişmek zorunda olduğumuz ve hepimizin yaptığı gibi kuralları hiçe saydığımız zamanlar olur ya bu benim işimde hemen hemen her ay sonu olur ama hiç bu kadar üst üste gelmemişti ekip durduruyor du ve gerekli izahatı yaptıktan sonra bırakıyorlardı..

NOT cezalar içindeki hız ve tehlikeli araç cezalarıda hiç yere yalandan kesildi hız cezasını 100 km de yedim tehlikeli araç şürüşü de sinyalsiz şerit değiştirmekten ( Polisen kendisinin önüne geçtim diye )

ama sen yinede bizlere bakma Akıllı sür iyi şeyler değil bunlar.
    Bu suçlamayı yapmayın diye cümleye 'Doğruysa eğer' diye başladım. Bu atar gider yersiz oldu.
    Neyse, geçmiş olsun. Herkes kendine göre haklı tabi.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    iki tanesinin nasıl kural ihlali olduğunu yukarda yazdım bir de sana yazayım
    Saçma sapan yerlerde bir allahın kulunun olmadığı köşelere ışık koyuyorlar..
    Sefaköyde Sultan murat mahallesi var orda bildiğin ara sokakta trafik ışıgı var ve yıllardır kimsenin orda durduğunu görmedim Güzel abi sokağın içine yatmış gelene gidene ceza yazıyor bu hak mı ? o cezayı oraya ışık koyana kessin bence

Avcılar şirinevler arasında kaç aracın şöförü Emniyet kemeri takıyor? sen takıyormusun ? her yerde zaten İst trafigi bitmiş

az önceki arkadaşın dediği gibi plakalık için cezamı olur ? yani benim anlatmak istediğim şuan ellerinde yetki var Allah ne verdiyse bokunu çıkartıp ceza kesiyorlar..
    benim suçlu olduğum tek bir ceza varsa oda emniyet şeridir. onada bilerek girdim zaten.. hatta polisi görüncede hiç kaçmadım acelem var dedim cezayı kesti yine aynı şekilde emniyet şeridinden devam ettim

ama benim anlamadığım hemen hemen şu TECh teki kocaman bir coğunluk bu yaptıklarımın aynısını yapar Polis durduruncada aman abim canım abim yapar ama biri bişey yazdımı buda yapılırmı hak etmişsin olur....
    Biz ne kadar kızarsak kızalım yarın trafiğe çıkalım çoğumuz yine ceza ile döneceğiz çünkü bütçe de açık çıkmıs ..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Question

Alıntı ismailozkan_01 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar öncelikle geçmiş olsun app plaka konusu şundan ibarettir : farklı şekil ve şemallerde plaka basmak serbesttir fakat takmak yasaktır ,app plaka yönetmelikle belirtilen standartlara aykırırdır , mühür konusuda mühürlenen app plakalar yönetmelikle belirtilen standartlara aykırı olduğu için istediğiniz kadar mühürletin geçersizdir , eğer ki app plakaya mühür basıyorsa cemiyetteki memur o da sorumluluk almış demektir çünkü standart dışı plakaya mühür basmıştır buda resmi olmayan evrağa imza atmak gibi sorumluluk doğurur saygılar...

yönetmeliğin 4. bölüm , 53-54-55-56-57-58-59. maddelerini inceleyebilirsiniz..

http://www.mevzuat.gov.tr/Metin.Aspx...evzuatIliski=0
    Abi çok teşekkurler bilgi için..Madem yasak bunlar sırf para için mi bizim plakalara mühür vuruyorlar ?

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)