User Tag List

Sayfa 4/5 İlkİlk ... 2345 SonSon
87 sonuçtan 58 ile 76 arası

Konu: Mühürlü APP plaka cezasi

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı dj_batukaan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    iki tanesinin nasıl kural ihlali olduğunu yukarda yazdım bir de sana yazayım
    Saçma sapan yerlerde bir allahın kulunun olmadığı köşelere ışık koyuyorlar..
    Sefaköyde Sultan murat mahallesi var orda bildiğin ara sokakta trafik ışıgı var ve yıllardır kimsenin orda durduğunu görmedim Güzel abi sokağın içine yatmış gelene gidene ceza yazıyor bu hak mı ? o cezayı oraya ışık koyana kessin bence

Avcılar şirinevler arasında kaç aracın şöförü Emniyet kemeri takıyor? sen takıyormusun ? her yerde zaten İst trafigi bitmiş

az önceki arkadaşın dediği gibi plakalık için cezamı olur ? yani benim anlatmak istediğim şuan ellerinde yetki var Allah ne verdiyse bokunu çıkartıp ceza kesiyorlar..
    benim suçlu olduğum tek bir ceza varsa oda emniyet şeridir. onada bilerek girdim zaten.. hatta polisi görüncede hiç kaçmadım acelem var dedim cezayı kesti yine aynı şekilde emniyet şeridinden devam ettim

ama benim anlamadığım hemen hemen şu TECh teki kocaman bir coğunluk bu yaptıklarımın aynısını yapar Polis durduruncada aman abim canım abim yapar ama biri bişey yazdımı buda yapılırmı hak etmişsin olur....
    gerçekten herkesin sizin gibi olduğunu mu düşünüyorsunuz? geçenlerde emniyet kemeri cezası bende yedim. o gün bu gündür emniyet kemerini takıyorum. yemesem o cezayı hiç aklıma gelmiyordur 1 senedir. belkide kaza yaparsam hayatımı o cezaya borçlu olucam.

ancak inanın herkes sizin gibi değil. bu sitede kul hakkı yemeyen çok insan var. herkes kul hakkı yicek diye bişey yok.
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

dj_batukaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı inan_hndn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Biz ne kadar kızarsak kızalım yarın trafiğe çıkalım çoğumuz yine ceza ile döneceğiz çünkü bütçe de açık çıkmıs ..
    benimde anlatmak istediğim buydu yani Devletin açığımı var onu bilemem ama durum çok acayip
    Çalıştığım şirkette yaklaşık 200 araç ve kullanıcısı var.. bende içinde bunun en az 100 Tanesi Pazarlama ve bütün gün şehir trafiğinde 5-6 sendir buradayım ancak hiç bu kadar ceza gelmemişti son bir aydır herkes elinde bir cezayla geri dönüyor. garip tarafı ise hepsi 72 TL ..

ismailozkan_01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı inan_hndn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi çok teşekkurler bilgi için..Madem yasak bunlar sırf para için mi bizim plakalara mühür vuruyorlar ?
    ne demek kardeşim her zaman yardımcı olurum her şey kazançtan ibaret , eğer ki plakanı cemiyet mühürledi ise o memurda dediğim gibi resmi olmayan işlem yapmıştır kendi sorumluluğundadır ve cezasını çeker

inan_hndn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ismailozkan_01 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ne demek kardeşim her zaman yardımcı olurum her şey kazançtan ibaret , eğer ki plakanı cemiyet mühürledi ise o memurda dediğim gibi resmi olmayan işlem yapmıştır kendi sorumluluğundadır ve cezasını çeker
    İnş çekerler o zaman ne diyelim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı GokhanRS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    gerçekten herkesin sizin gibi olduğunu mu düşünüyorsunuz? geçenlerde emniyet kemeri cezası bende yedim. o gün bu gündür emniyet kemerini takıyorum. yemesem o cezayı hiç aklıma gelmiyordur 1 senedir. belkide kaza yaparsam hayatımı o cezaya borçlu olucam.

ancak inanın herkes sizin gibi değil. bu sitede kul hakkı yemeyen çok insan var. herkes kul hakkı yicek diye bişey yok.
    Kul hakkı ile ne alası var bu işin Kardeş ? benim yaptığım hatanın cezasını buna kesmedik başkasına mı keselim diyorlar..
    ayrıca kendinizinde yazdığı gibi bir çoğumuz bunu yapıyor siz yediniz cezaya istinaden kemer takmaya başlamışsınız ki bu güzel birşey keske bende alışabilsem

ayrıca bende yazarken bir çok insan benim gibi dedim çünkü bunu çoğunluk olan kısım yapıyor. 100 aracın 60 tanesi 70 tanesinde kemer takılı bu yüzden yani kalan %30- 40 lık doğru insanıda düşünerek Tüm herkes benim gibi demedim... ama tekrar söylüyorum KUL Hakkı ile Trafik cezası ne alaka ?
    Dinen eksiklerim vardır mutlaka bu konuda bir bilginiz varsa paylaşırsanız sevinirim

nemonomani - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Eray Yümsel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Haci dunyada bitane cemiyet yok her cemiyetin muhuru farklidir zaten bilmuyomusun
    Eray abi btirdin beni gce gce
    AS GARAGE

Herkes, insanlığı değiştirmeye çalışıyor, kimse, kendini değiştirmeyi aklından geçirmiyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kul hakkı ile ne alası var bu işin Kardeş ? benim yaptığım hatanın cezasını buna kesmedik başkasına mı keselim diyorlar..
    ayrıca kendinizinde yazdığı gibi bir çoğumuz bunu yapıyor siz yediniz cezaya istinaden kemer takmaya başlamışsınız ki bu güzel birşey keske bende alışabilsem

ayrıca bende yazarken bir çok insan benim gibi dedim çünkü bunu çoğunluk olan kısım yapıyor. 100 aracın 60 tanesi 70 tanesinde kemer takılı bu yüzden yani kalan %30- 40 lık doğru insanıda düşünerek Tüm herkes benim gibi demedim... ama tekrar söylüyorum KUL Hakkı ile Trafik cezası ne alaka ?
    Dinen eksiklerim vardır mutlaka bu konuda bir bilginiz varsa paylaşırsanız sevinirim
    bakın o emniyet şeridine girenler özellikle otobanda. yaklaşık 4-5 kilometre ilerde tekrar sola geçmek zorunda kalıyorlar. onlar onu yaptıkca araya girdikleri arac yavaşlaytıyorlar. oda bir arkadakini yavaşlatıyor. yani o emniyet şeridinden sola geçenler yüzünden 4-5 km geride trafik tamamen duruyor adım adım dur kalk ilerliyor.

şimdi o emniyet şeridinden ilerliyenler benim hakkımı yemiş olmuyormu? bende ticaret yapıyorum. benim ticaretim yanlışta onların ki mi doğruda benim hakkım olan yolu gasp ediyorlar. kaç defa ambulans neden geç kalıyor videosu yayınlandı. 1 kereden bişi olmaz diye diye kitleniyor o yollar.

ayrıca ambulans itfaiye ve görevli ekipler ve arıza yada özel durumlar dışında kullanılması belliki gaspa giriyor diyer insanların hakkını yemeye giriyor. yani ordaki suç sadece trafik cezasımı yoksa başka insanların hakkını gaspetmenin cezası sadece trafik cezası ödeyerek ödenirmi sizce?

ben yemin ediyorum 4 lüleri yakıp ordan gidenler hakkında hep iyiye yoruyorum kesin hastası vardı önemli bir durumdur diyor beddua etmiyorum. ama şirket araçlarının nerdeyse yarısı bu haltı yiyor hep aynı bahane iş. yav bizimkide iş. demekki hak gaspı varsa ortada kul hakkı vardır yanlışmı düşünüyorum?

seni yargılamıyorum aslında geneli kınıyorum sadece bu emniyet şeridi ve başkasının hakkını gasp edilen trafik hatalarında.
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

bakın o emniyet şeridine girenler özellikle otobanda. yaklaşık 4-5 kilometre ilerde tekrar sola geçmek zorunda kalıyorlar. onlar onu yaptıkca araya girdikleri arac yavaşlaytıyorlar. oda bir arkadakini yavaşlatıyor. yani o emniyet şeridinden sola geçenler yüzünden 4-5 km geride trafik tamamen duruyor adım adım dur kalk ilerliyor.

şimdi o emniyet şeridinden ilerliyenler benim hakkımı yemiş olmuyormu? bende ticaret yapıyorum. benim ticaretim yanlışta onların ki mi doğruda benim hakkım olan yolu gasp ediyorlar. kaç defa ambulans neden geç kalıyor videosu yayınlandı. 1 kereden bişi olmaz diye diye kitleniyor o yollar.

ayrıca ambulans itfaiye ve görevli ekipler ve arıza yada özel durumlar dışında kullanılması belliki gaspa giriyor diyer insanların hakkını yemeye giriyor. yani ordaki suç sadece trafik cezasımı yoksa başka insanların hakkını gaspetmenin cezası sadece trafik cezası ödeyerek ödenirmi sizce?

ben yemin ediyorum 4 lüleri yakıp ordan gidenler hakkında hep iyiye yoruyorum kesin hastası vardı önemli bir durumdur diyor beddua etmiyorum. ama şirket araçlarının nerdeyse yarısı bu haltı yiyor hep aynı bahane iş. yav bizimkide iş. demekki hak gaspı varsa ortada kul hakkı vardır yanlışmı düşünüyorum?

seni yargılamıyorum aslında geneli kınıyorum sadece bu emniyet şeridi ve başkasının hakkını gasp edilen trafik hatalarında.
    Bu konuda Sonuna kadar haklısınız zaten bir kaç yorum önce kendimde söyledim evet hak ettim diye ama normal şartlarda emniyet şeridine asla girmem hatta her sabah bu şekilde sağdan soldan dalanların yüzünden tam yarım saat 40 dakikada AVC. / ambarlıdan çekmeceye anca varıyorum ve bu insanlardan nefret ediyorum.. sizinde dediğiniz gibi o sağdan soldan emniyet şeridinden fırlayanlar yüzünden gerideki trafik hiç oluyor..

dragstar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şanssızlik olmus sizinki bence

m. ali öz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sefaköyde Sultan murat mahallesi var orda bildiğin ara sokakta trafik ışıgı var ve yıllardır kimsenin orda durduğunu görmedim Güzel abi sokağın içine yatmış gelene gidene ceza yazıyor bu hak mı ? o cezayı oraya ışık koyana kessin bence

Avcılar şirinevler arasında kaç aracın şöförü Emniyet kemeri takıyor? sen takıyormusun ? her yerde zaten İst trafigi bitmiş

az önceki arkadaşın dediği gibi plakalık için cezamı olur ? yani benim anlatmak istediğim şuan ellerinde yetki var Allah ne verdiyse bokunu çıkartıp ceza kesiyorlar..
    benim suçlu olduğum tek bir ceza varsa oda emniyet şeridir. onada bilerek girdim zaten.. hatta polisi görüncede hiç kaçmadım acelem var dedim cezayı kesti yine aynı şekilde emniyet şeridinden devam ettim

ama benim anlamadığım hemen hemen şu TECh teki kocaman bir coğunluk bu yaptıklarımın aynısını yapar Polis durduruncada aman abim canım abim yapar ama biri bişey yazdımı buda yapılırmı hak etmişsin olur....
    Kırmızı ışıkta durmanız için size mantıklı bir sinyalizasyon bölgesi olması mı gerekiyor ? size göre orası mantıksız, kimine göre başka bir yer mantıksız. kuralları devlet belirler, siz uyarsınız.
    Eğer tepki olarak geçmeyi denerseniz bu şekilde cezalandırılır ödersiniz, yada bir gün birinin canına kast edersiniz.
    Ha kemer takmayı alışkanlık edenler gibi ders almaz devam ederseniz, bir gün trafikte bulunamaz duruma gelirsiniz.

.::EmrE::. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Eray Yümsel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Oyle bisey yok kardesim. Tutku giresundan araba aldin geldin istanbula burda plakan düştü napcaksin plaka cikarticaksin giresundan plakami gelcekmis polis size kil olmus kitlemis cezayi

Kime bastirdinizplakayi
    Eray Abi 3 gün önce Motorlu Trafik çevirdi Mecidiyeköy trafikte yine APP var dedi araçta ceza yazıyorum.. Dedim iyi bakarsanız mühürlü ve artık Cemiyet mühürü var sadece biliyorsunuz.. - APP Plaka var isterse 20 tane mühür olsun plaka fontu yasak kardeşim orjinal font bu değil seninki kalın fontlu dalga mı geçiyorsun benle dedi çıkardı cayır cayır yazdı yine.. Napıcaz bu durumlarda? Bende mi bir sıkıntı var anlamıyorum ki. 90 Ceza puanı oldu

Eray Yümsel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Haci sen artik tescillendin cekiyosun buluyosun en kıllarını yapcak bisey yok adamlar ne yazmis okusana plakaliga ceza yazan polismi olur la muhurlu plakalik satilir ahahah o yuzden yapcak bisey yok haci sen acilen git amir bul yegeni ol durdurduklarinda ara
    Viraja Gİrdiğinde Korkmuyorsan, Yavaşsın Demektir. ///M
    Dr. Ecu

Tuncer M. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Ben bi süredir Trde yaşamıyorum. Fakat burada gördüğüm insanlar aracını bir sokak ileriye park ederken bile kemer takıyor. Sokak arasında dahi ters yöne giren daha görmedim. Işık ihlali gece saat 3te bile bekler insanlar bomboş caddede. Alışılmadık yerde ışık olması, kemeri takmamanın bahanesi olamaz hiçbir şey. Bu kurallar havyanların nesli tükenmesin diye değil. İnsanların uyması ve her sene 10bin kişinin daha trafik kazalarında ölmemesi için.

Ben buraya gelmeden önce(3ay oldu) son güne kadar 4-4.5 yıldır İstanbul trafiğinde araba kullandım o 72tllik cezalar nedense bana hiç denk gelmedi.
    Alıntı c20let Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu olay hep filmlerde olur sanıyordum

semih1469 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Burak E. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aynen öyle üniforma giyin bozuluyor insanlıktan cıkıyorlar ama üniforma içinde saygılı olan polisleri unutmam işini iyi yapan memurlarda var

ben böyle cok takışıyorum zaten polislerle vatandaşa it muamelesi yapıyorlar kanundan bahsetmeye başlayınca al git yapıyorlar. bende inadına geçtim zaten 2 ci ye durdurdugunda gene mi sen evet ben sana gözüme görünme demedin mi dedi bende bilerek gözüne soka soka geçiyorum dedim sanane kullanıcagım yola sanamı sorucam diyince artislik yapıyor.
    5 sene önce ehliyetsiz yakalandığında ağlıyodun ama hahahahha

ceyhun737 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Trabzon parkında aracımın arka kelebek camını kırıp çantmaı çaldılar . Bende servise gittim aracımın camları mavi cam olduğu için yan sananyi bulunmadığı ve orjinalle değişmem gerektiği söylendi neyse işte sipariş verildi 10 gün sonra gelecek cam o süre içinde camın kırıldığı bölge temizledi hiçbir kırık kalmadı ve orası güzel bir şekilde kapatıldı geçenki yagmurda bile su almadı siz düşünün neyse işte çıktım bati otodan çekmeköy sapağına bağlanacağım klasik oradaki çevirmeler çevirdi beni ve hani bana resmen aynı ekip gıcık gidiyor heralde, camınız yok beyefendi dedi evet dedim hemen şurda kırdılar bende servisten geliyorum şimdi dedi işte ama ihlal ediyorsunuz trafik kurallarını dedi nasıl dedim ? Verdiği cevap; Camınız kırık . Şu anda aracımı zaten kapalı otoparkıma götürüyorum cam gelene kadar orada tutacağım dedim işte bir seferlik tamam ama birdahakine aracınız bağlarım dedi sizce bu doğru mudur?

Can_DCK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ismailozkan_01 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar öncelikle geçmiş olsun app plaka konusu şundan ibarettir : farklı şekil ve şemallerde plaka basmak serbesttir fakat takmak yasaktır ,app plaka yönetmelikle belirtilen standartlara aykırırdır , mühür konusuda mühürlenen app plakalar yönetmelikle belirtilen standartlara aykırı olduğu için istediğiniz kadar mühürletin geçersizdir , eğer ki app plakaya mühür basıyorsa cemiyetteki memur o da sorumluluk almış demektir çünkü standart dışı plakaya mühür basmıştır buda resmi olmayan evrağa imza atmak gibi sorumluluk doğurur saygılar...

yönetmeliğin 4. bölüm , 53-54-55-56-57-58-59. maddelerini inceleyebilirsiniz..

http://www.mevzuat.gov.tr/Metin.Aspx...evzuatIliski=0
    Yonetmeligi okudum plakanin fontuyla ilgili herhangi bir madde okuyamadim, bulabilirseniz o cumleyi bana yollayabilirmisiniz?
    ...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Can_DCK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yonetmeligi okudum plakanin fontuyla ilgili herhangi bir madde okuyamadim, bulabilirseniz o cumleyi bana yollayabilirmisiniz?
    bence okuyamamışsın göz gezdirip okudum diyorsun kesin.

3) (Değişik:RG-21/3/2012-28240) Harf ve rakam gruplarının plaka üzerindeki yerleri ile genişlik, yükseklik, çizgi kalınlığı ve aralıklarına ait ölçüler; 12, 12/A, 12/A-1, 12/B, 12/B-1, 12/C, 12/C-1, 12/G, 12/G-1, 12/H, 12/H-1, 12/J, 12/J-1, 12/N, 12/N-1, 12/N-2, 12/P, 12/P-1, 12/P-2, 12/R, 12/R-1, 12/R-2, 12/S, 12/S-1, 12/S-2, 12/T, 12/U, 12/V eklerdeki şekillerde gösterilmiştir.

Can_DCK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bence okuyamamışsın göz gezdirip okudum diyorsun kesin.

3) (Değişik:RG-21/3/2012-28240) Harf ve rakam gruplarının plaka üzerindeki yerleri ile genişlik, yükseklik, çizgi kalınlığı ve aralıklarına ait ölçüler; 12, 12/A, 12/A-1, 12/B, 12/B-1, 12/C, 12/C-1, 12/G, 12/G-1, 12/H, 12/H-1, 12/J, 12/J-1, 12/N, 12/N-1, 12/N-2, 12/P, 12/P-1, 12/P-2, 12/R, 12/R-1, 12/R-2, 12/S, 12/S-1, 12/S-2, 12/T, 12/U, 12/V eklerdeki şekillerde gösterilmiştir.
    Gayet dostane bir sekilde , okudum goremedim demisim ...
    ...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kolaylık olması için söylüyorum. bilmişlik değil. mevzuatın devamını merak edersen tıkladıktan sonra aramayı açıp Madde 53- (Değişik:RG-9/9/2011-28049) bunu yazarsan devamıda komple var. bende şimdi okuyunca gördümki ön plakayı takmayanlarında ceza yemesi normalmiş

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)