User Tag List

Sayfa 1/8 123 ... SonSon
150 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Çiftkurtlar Rezilliği...

MUY37 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Thumbs down Çiftkurtlar Rezilliği...

Aslında bu konuyu 4 ay önce açmam gerekiyordu fakat vergi dönemindede karşılaştığım şeyden sonra açmayı uygun buldum.

Herşey 4-5 ay önce Chevrolet nin Camaro ları getirmesiyle başladı, yaklaşık 1,5 yıldır bu zamandı bekliyordum garanti altında bir Camaro alabilecektim artık. Araştırmalara başladık bayiilerden fiyatlar gelmeye başladı. En uygun fiyat İzmir deki bayiiden gelmişti fakat Çiftkurtlara bir tanıdık vasıtası ile ulaşmıştım ve bana olan tutumları çok hoşuma gitmişti , tutumdan kastım - garantiden ençok parça değiştiren servisin çiftkurtlar olduğu - Bu araçları zaten 1,5 senedir grey market olarak ithal ettikleri ve servislerinin bu konuda çok tecrubeli olduğu - yedek parça konusunda hiç bir sorun yaşamayacak olamam - vb. gibi şeyler vaad edildi. Ben aradı 1.000 euro luk farkı görmezden gelip Camaro mu Çiftkurtlardan alamaya karar verdim.

Tabi bu tarif edilmez bir duyguydu , hayallerini kurduğum arabaya kavuşuyordum. İşlemleri salı günü hemen başlattık çarşamba akşamı bize düşen bütün evrak işleri tamamlanmıştı. Perşembe günü çiftkurtların aracın ÖTV sini yatırıp işlemleri yapması gerekiyordu. Perşembe günü öğlen aradım vergi yatırıldımı diye bankadan kredinin gelmesini bekliyoruz dediler bende tamam diyerek kapadım telefonu. 2 saat arayla tekrar aradım gene aynı cevap , sonra bankayı aradım niye gönderilmiyor para diye. Oda ne çiftkurtların benim çalıştığım bankayla anlaşması yok o yüzdende ruhsat gelmeden para gitmiyor. Çiftkurların buna verdiği cevap ise biz ordan temsili arkadaşla konuştuk o göndericekti parayı bize. Yanı anlaşma yokken bir banka çalışanının insiyatifinde bilmem kaç yüzbin TL yi riske girerek göndermek. Neyse o gün sinir harbi içerisinde bu şekilde bitti. Ertesi gün sabah çiftkurtlardan bir telefon geldi resmen şok olduk. Biz Çiftkurlar holding olarak aracınızın ~130.000tl tutan ÖTV ödemesini paramız olmadığı için yapamıyoruz, siz bize açıktan bu parayı yollayın biz ruhsatı çıkarıp krediyi bankadan aldıktan sonra size geri ödeyelim. Tabi verdiğim cevabı buraya yazmak istemiyorum. Neyse öğlen 12-1 arası parayı bir şekilde buldular fakat saat 4 e kadar yatırmamışlardı. 5 gibi tekrar bir telefon geldi tamam verginizi yatırdık pazartesi teslim ediyoruz aracı. Bunca aksiliğe rağmen bu mükemmel bir haberdi herşeyi unutturdu.

Pazartesi günü tuzla dan ruhsat çıkartılacaktı emniyet vs. plakalar ve diğer herşey ayarlanmış gelicek arkadaşları bekliyorlardı işlemler yapılıp plakalar ve ruhsat verilecekti. Öğlen 2 gibi bir telefon geldi, Murat bey sakin olun birşey söyleme lazım size diye... Çiftkrutların mükemmel vasıflara sahip olan çalışanları 2012 model olan aracın ÖTV sini 2010 model olarak yatırdığından bütün evraklar trafik şubeden geri dönmüş. Gene sakin kalarak dedim çözümü nedir bunun 1 gün daha bekleriz ne olucak , devletten vergi iadesi alacaz dediler ! Ne kadar sürer 30-45 gün arası sürer dediler... Neyse ikna edici bir konuşma ardından saat 5 te vergiyi geri almışlardı. Sonradan ortaya çıktıki Vergileri yatırmakla yükümlü olan vatandaş ona aksilğin üstüne gidip işini yerinde halletmek yerine internetten alelacele yatırırken tarihi yanlış girmiş ki bunu 2 kişide kontrol ediyormuş. Neyse bunuda hallettiler ertesi gün sabahtan bütün işlemler halloldu akşamda arabayı teslim aldım sonunda ama aracın içine binip çalıştırdıktan sonra araba sağ sürüş farı ağrızası uyarısı verdi, bunu hemen teslim eden arkadaşlara gösterdim siz daha sonra gelin düzeltiriz serviste arzıa kodu sadece ışıklarda bir sıkıntı yok dendi ( bu kısmı ilerde hatırlayın ). Fakat aksilikler bitmiyor...

Aracı teslim aldıktan 1 haftasonra trafik çevirmesine girdim. Gayet rahat bir şekilde verdim ehliyeti ruhsatı memur bey polis otosuna gidip gelidkten sonra araçtan inin aracınız bağlıyoruz dediler. Tabi benim başımdan aşağı kaynar sular indi. Sebepte aracın ruhsatta siyah gözüküyor olması ama aslında aracın üzerinde gri ve kırmızı şeritler olması. 2 kazan çorba parası bırakarak o işin içinden sıyrıldık. Ardından çiftkurtlara gidip durumu anlattım ancak 3 haftada düzelte bildiler ruhsatı. Dedim herhalde artık başka bir aksilik çıkmaz bitti artık herşey. Fakat daha bitmedi...

Aracı aldık 1,5 ay sonra artık rodaj yağı değişmi yaklaşıyordu. İlk başta bahsettiğim ışık arızası için servise gittim. Zaten çalışanlar uzaylı görmüş gibi bakıyordu bana , kayıpı biri açtı hemen koşup hayırlı olsun 6.7 mi araç dedi ordan biraz tedirgin oldum. Sonra sıkınıtım anlattım içerki odadan esmer bir bey çıktı problemi sordu gayet ukala bir tavırla arabanın içine bindi 2 kere çalıştırdı kapattı bir yandanda camı açıp bana bak bakalım ışıklar yanıyormu dedi içimden sabır çekmeye başlamıştım. Ondan sonra arabadan inip siz buna müdehalede bulunmuşsunuz dedi. Zaten orda tansyonum fırladı bana ilk başta garantiden ençok parça değiştiren servisiz diyenler ufak bir ampul için çamura yattılar. Sene terbiyemi bozmadan durumu anlattım ozaman bir ampulu değiştirelim dediler ki usta başını çağırdılar servisin , adam 5 dk döndü durdu tamponun etrafında dedim bilmiyorsan elleme. Ampulun ne olduğunu anlayamamış beyimiz neyse şase numarasından bakalım dediler. Baktılar ellerinde o ampulden yokmuş, bende kıllandım ampul olmmasından , dedim bu arabanın 500-600km sonra yağını değiştircem yağ filtresi varmı elinizde cevap "yok" ne zaman gelir cevap "bilmiyoruz". Bende dedimki ozaman ben filtreyi getirim size değiştirin yağını, adamların cevabı ozaman aracınız garanti dışı kalır dedi hiç bir cevap vermeden atladım arabaya çıktım gittim... Birdaha da uğramadım servise... Sonra bunu ban satışı yapan arkadaşa anlattım birşekilde servisle konuşup yanlış anlaşılma olmuş siz getirin biz değiştirirz dendi fakat filtre benden yağ değişim ücreti 400tl :S 7lt yağ koyacaklar sadece... Neyse araba Camaro ondandır dedim çok düşmedim üstüne...

Arabayı alalı 3 ay oldu artık , ne çiftkurtlara uğruyorum nede arabamı götürürüm diyorum artık içimden. Biliyorsunuz MTV için bugun son gün , arabanın vergisini yatırmamız gerekiyor. Zaten bu konuyuda bu son olay yüzünden açtım. Arabayı aldığımızdan beri adamlardan vergi dekontunu istiyoruz ama bir türlü bize ulaşmıyor. Yok bu işlere bakan arkadaş değişti yok arşıve ulaşamıyoruz vs. türlü bahaneler uyduruldu. Bizde bir alt dilime düşümü yapıp 17.000 küsür tl ödemek yerine 11.000 küsür ödicez diyoruz. Çiftkurtları arıyoruz vergi dekontu diye birde bu düşüm için gerekli evrakları sorucam bana verilen cevap biz onun düşünüü yapıp öyle ödedik vergiyi seneye birdaha düşüm siz rahat rahat yapın vergi ödemenizi alt dilimden ödeyeceksiniz. Tamam güzel hoş vergi dairesinin internet sitesine girdik oda ne 17.000 küsür yıllık vergi düşüm yapılmamış ve ilk taksitte ödenmemiş 300 tl de faiz gelmiş. Bize 3 aydır söylenen yalanda ortaya çıkmış oldu. Tabi bunlar vergiyi ödemeden nasıl ruhsatı almış vs. hiç bilmiyoruz. Bugun birşey daha dikkatimi çekti ruhsatta araba 2900cc olarak gözüküyor ama vergi dairesinde olması geren 6.200cc... Bu saatten sonra ne yapsam bilemiyorum dava açsam manevi tazminatla beraber arabayı geri iade edebilimiyim gibi sapkın düşüncelerde geliyor aklıma.

Siz siz olun çiftkurtların kapısından bile geçmeyin çalışanları bırakın evrak işleri yapmayı orda yıkamacı olarak bile çalışacak vasıfa sahip değiller....
    - The Ultimate Sleeper -

8.572@276kmh Türkiye 402m Drag Rekoru LS10X - MAXFLOW

stlegal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kabus gibi geçmiş olsun..
    Kurt kışı geçirir yediği ayazı unutmaz..

serqan23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    baya bi sinir harbi yaşamışsınız anlaşılan. Chevrolet e direk şikayet maili atın bence.
    34 DF 2123 MEGGY COUPE
    34 BK 690 VTİ
    34 UHC 22 FİESTA S
    34 YM 0023 E46 3.18İ
    34 ECN 72 E36 3.16İ

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu nasil bi firma bole sizdeki sabira hayran kaldim bole ileri zekalilari iyi tahamul etmissi iz

ToNy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu ülkede 2012 Camaro ya binmek sağlam sinir ister...
    Geçmiş olsun...

Savrulurken raconun kırmızı pelerini o zarif öfkeye, zaman ki sana hasta oldu. İncelikli haytasın.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hacı olaylar sıkıntılı senvbir avukat bul kendine onla hallet işleri vergi olayı çok sakat...

ozgurluk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Soluksuz okudum desem yeridir, Allah sabır versin. Şayet elinizde usulsüzlüklerin belgeleri var ise bu konuda üstüne gidin olayın.
    Zaten arabayı alana kadar yaşamış olduğunuz tersliklerden sonra ben yerinizde olsam o dakika arabayı iade ederdim.
    Kuralları çoğunluğun koyması, çoğunluğun haklı olduğu anlamına gelmez. Bu sadece çoğunluğun kolay aldandığı anlamına gelir.

burkaykalyon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bence dava açın ve Chevrolet'e mail atın.ciddi ciddi sinir harbi yaşanmış...

SULTANOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    oha hacimidemi ufak göstermişler ? onu anlamadım. bu ne biçim saçmalıktır okadar garantili olsun diye böyle biyerden araba alıyorsun, yaklaşıma bak.

şaşkınlıktan adamgibi bir yazı bile yazamamışım. resmen midem bulandı.
    74 model sehpa...

AEAlmas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geçmiş olsun resmi yollardan hakkınızı arayın gercekten cok sabırlı insanmışsınız

yiit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    çok büyük geçmiş olsun sabrınızada hayran kaldım. bu yazıyı bide amerikaya gönderin bence.

huseyinturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geçmiş olsun.. Bayilikleri verirken insanlara verseler keşke..

c.sar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İnsan okurken bile sinir oluyor bence dava açın.Geçmiş olsun.

MUY37 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı SULTANOGLU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    oha hacimidemi ufak göstermişler ? onu anlamadım. bu ne biçim saçmalıktır okadar garantili olsun diye böyle biyerden araba alıyorsun, yaklaşıma bak.
    Onuda söyledim , belki bazıları tarafından züppelik olarak algılanabilir ama ben onlardan Aveo yada Corsa almıyorum , üst sınıf belki yılda 5 tane bile anca satabilecekleri bir araç satın alıyorum. Diğer araçlar için 2 kere kontrol oluyorsa bunun için 12 kere olacak. Ama sonuç ortada 22 kerede yapsalar eşşek gene eşşek...
    - The Ultimate Sleeper -

8.572@276kmh Türkiye 402m Drag Rekoru LS10X - MAXFLOW

BU®AK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Büyük sıkıntı olmuş geçmiş olsun,marka sayılan büyük şirketlerde bu tarz olayların yaşanması bu işte de kimseye güvenilmeyeceği anlamına geliyor. Allah kolaylık versin...

burkaykalyon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MUY37 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Onuda söyledim , belki bazıları tarafından züppelik olarak algılanabilir ama ben onlardan Aveo yada Corsa almıyorum , üst sınıf belki yılda 5 tane bile anca satabilecekleri bir araç satın alıyorum. Diğer araçlar için 2 kere kontrol oluyorsa bunun için 12 kere olacak. Ama sonuç ortada 22 kerede yapsalar eşşek gene eşşek...
    bence hiç züppelik değil aksine çok doğru bir düşünce...

ama birde şöyle düşünün.bilgi eksikliğinden veya tecrübesizlikten kaynaklanmış olabilir mi bütün sorunlar?yanlış anlamayın kesinlikle çifkurtları savunmak için söylemiyorum...Yılda 5 tane ya satarlar ya satamazlar.işlemleri vs. gibi şeyleri tecrübesizliğe,bilgisizliğe bağlayabiliriz bence.ama tabiki satıcı sattığı üründen mükelleftir orası ayrı...

drn106 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Neler dönmüş be. Bence de peşini bırakmayın şikayet edebileceğiniz her yere başvurun.
    HORSEPOWER is how fast you hit the wall
    TORQUE is how far you take the wall

SULTANOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MUY37 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    böyle üst sınıf bir arabaya satmaya karşı aşırıdece amatörce bir yaklaşım. bir kere ruhsat çıkarken çok açık ve net bir şekilde arabanın üstünde kaç renk varsa onu yazması lazım mantığını kullansa !! birde demekki harbiden körmüşki 2010 yazıyor.

o hacimin düşük yazılma olayı çok sıkıntı onu düzeltmek lazım dövlet affetmez.
    74 model sehpa...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bende soluksuz okudum resmen kabus gibi oha :O

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)