User Tag List

Sayfa 5/7 İlkİlk ... 34567 SonSon
125 sonuçtan 77 ile 95 arası

Konu: Woksvagen 1.4 TSI 160 HP ,BRC LDI LPG ile 168 HP

Chn53 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı asvtec Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    BRC LDI ile araç gerek soğuk motorda ilk çalıştırmada gerekse sıcak motorda %100 lpg ile çalışmakta .İstenirse depoya 1 lt bile benzin koymanıza gerek yok ama yolda lpg biterse bıdonla benzin alır gibi gaz alamayacağımız için az da olsa depoda benzin bulundurmakta fayda var
    benim bildiğim kontak çevirildiğinden itibaren benzin pompası durmadan çalışıyor araç ister lpgde kullan ister benzinde kullan , benzin olmazsa pompanın soğuması nasıl sağlanıcak ? benzin olmazsa pompa ısınır ve bozulur , sizin sisteminizde farklı bi ayarmı var lpgde iken benzin pompası çalışmıyormu ?

asvtec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhaba Chn53 ;

BRC LDI sisteminde arac Lpg durumuna gectigi anda benzin pompasinin calismasi sona eriyor.Bu sebeble benzin pompasi zarar gormuyor.Selamlar...
    www.hitok.org.tr

ÖZENÇLER OTOGAZ
    BRC İç Anadolu ve Karadeniz Bölge Bayi ,Teknik Destek ve Lojistik Merkezi
    www.ozenclerotogaz.com.tr

fatiii - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu sistem fsi motorlarada oluyor değilmi illa tfsi olması gerekmez?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Malesef FSI motorlara BRC LDI takilamiyor , bu soruyu Italya'da Arge'de gorevli muhendise ben de sordum.
    Esasinda sistemin FSI aracllarda calismamasi icin hic bir neden yok fakat FSI teknolojisinin uretimi durdugu icin ve mevcutta BRC'nin FSI araclar icin cok basarili SDI sistemi oldugu icin suan FSI araclarda LDI sistemini suan dusunmuyoruz demisti.Selamlar...
    www.hitok.org.tr

ÖZENÇLER OTOGAZ

luca55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    abi arac kendını benzınde calısıyormus gıbı sanıyor yazmıssın diğer sayfada.bazı araclarda lpg de tuketım varken aracın lpg gostergesıyle bırlıkte orjınal benzın gostergesınden de düşüm oluyor.bu sistemde de aynı durum mevcut mudur?
    BaYTaR MURO

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhaba Murat ;

Arac Lpg'de calisirken benzin ibresinin dusmesi bazi araclarin yapisal ozelliklerine gore degisiyor.Ornegin Fransiz gurubu araclarda (peugeot,Citroen,Renault) Lpgde iken araclarin benzin ibresi de duser cunku bu araclarin benzin. seviyesinin dusmesi depodaki samandranin dusmesine bagli degildir.Bu tip araclarda benzin samandrasi sadece yukari yonlu hareket ettiginde samandradan seviye sinyali alir , on taraftaki gosterge depodaki seviye dustukce degil aracin krank devir , enj tetikleme sureleri vb verilere gore hesaplama yapar ve on taraftaki seviye duser.Yeni Honda civic , Crv'de de bu sekildedir.
    Wolksvagen araclarinin calisma stratejisi bu araclardan farklidir ; yani arac lpgde giderken benzin seviyesi dusmez , benzin deposundaki samandra dustukce yani benzin harcanirsa on tarafta duser...
    www.hitok.org.tr

ÖZENÇLER OTOGAZ

engin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    gti golffe uyarmı sistem ne kadar maliyet çıkar

Ahmet Saraçoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu sistemin mekanik enjeksiyonlu k-jetronic sisteme uygulanması ihtimali nedir?(Enjektör vss değişmeyeceği için söyliyorum.)..81 91 arası 2000-5600cc hacim arası mercedeslerdeki jetronic sistemine uyarlanabiliyorsa tr üzerinde mercedesin hacı olma yeri olur çorum emin olun , bi araştırın derim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    BRC LDI ; Tsi , Tfsi , THP , Disi ve GDI motorlar icin gelistirilmis bir sistem. Montaj fiyati ve tarihi net olarak aciklanmadi fakat 4.000 TL civarinda olacaktir.
    Malesef mekanik enjektorlu araclara takilamayacak Bu araclara klasik karburatorlu kit montajlari yapilmakta
    www.hitok.org.tr

ÖZENÇLER OTOGAZ

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu araçlar ne karbüratörlü , ne de elektronik enjeksiyonlu olmadığı için klasik mikserli kit patlatma denen bişey yapıyor bu araçlarda.Hava filtresini vss kaput içerisinde zıplatıp hortumları yeirnden çıkarıyormuş sanırım Ne oluyorsa içerde lpg sıkışıp patlıyor ve hiçbi lpg ci çözemedi nerdeyse..., ben hiç lpg de kullanmadığım için yaşamadım.
    Ama bahsettiğim yıl motor aralığındaki mb kullanıcıların en büyük sıkıntısı bu uyumsuz mikserli kitlerin çıkardığı sıkıntılar.Ona alternatif , kendi mekanik enjeksiyonundan verilecek sıvı lpg ile bi sistem uyarlansa gerçekten çok müşterisi olur.S class ı geçtim , biçok w124 e200 kullanıcısı bu sisteme geçer direkt.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Gayet guzel ozetlemissin ama malesef mevcut kitlerin disinda farkli bir sistem bu araclara takilamaz.Selamlar...
    www.hitok.org.tr

ÖZENÇLER OTOGAZ

Casio Murat
    Misafir
    süper diyebilirim..#

Conqueror - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Lpg nin gelişimi çok iç açıcı. Ancak hala yağlama ile ilgili kaygılarım var sonuçta kuru yakıt bu problemi benzin oranında aşabildinizmi?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı asvtec Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Malesef FSI motorlara BRC LDI takilamiyor , bu soruyu Italya'da Arge'de gorevli muhendise ben de sordum.
    Esasinda sistemin FSI aracllarda calismamasi icin hic bir neden yok fakat FSI teknolojisinin uretimi durdugu icin ve mevcutta BRC'nin FSI araclar icin cok basarili SDI sistemi oldugu icin suan FSI araclarda LDI sistemini suan dusunmuyoruz demisti.Selamlar...
    Şuan gelecek sistemde LPG yazılımları modele özel hazır geliyor değil mi? LPG yazılımları şimdi kullanılan sistemler gibi montajcı kontrolünde olursa FSI 'a takılamaması için sorun ortadan kalkıyor mu?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ahmet Saraçoğlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu araçlar ne karbüratörlü , ne de elektronik enjeksiyonlu olmadığı için klasik mikserli kit patlatma denen bişey yapıyor bu araçlarda.Hava filtresini vss kaput içerisinde zıplatıp hortumları yeirnden çıkarıyormuş sanırım Ne oluyorsa içerde lpg sıkışıp patlıyor ve hiçbi lpg ci çözemedi nerdeyse..., ben hiç lpg de kullanmadığım için yaşamadım.
    Ama bahsettiğim yıl motor aralığındaki mb kullanıcıların en büyük sıkıntısı bu uyumsuz mikserli kitlerin çıkardığı sıkıntılar.Ona alternatif , kendi mekanik enjeksiyonundan verilecek sıvı lpg ile bi sistem uyarlansa gerçekten çok müşterisi olur.S class ı geçtim , biçok w124 e200 kullanıcısı bu sisteme geçer direkt.
    BRC Blos mikserler var.Eskiden enjeksiyonlu arabalara takılıyormuş onu deneyebilirsin, yurt dışında kjetlerde kullanan bol.

MBozkurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    uygulama başlarsa tsi alırım.

devil_berk22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    tsi araçlara sağlıklı olarak uygun fiyata takılırsa gerçekten devrim olur tsi satışları sıfır ve 2.elde patlar bana göre.

xcel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    çıkış tarihi??

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ufak çaplı bir hort.
    Bu sistem enjeksiyonlu yeni tip olup ta ; lpg de sıkıntılı denilebilecek tüm araçlara olabiliyor mu?
    Sıkıntıdan kastım özel kitler geliştirilmiş ve aynı anda belli oranda benzin püskürten vss sistemlere ihtiyaç duyan araçlar...
    Misal fsi , tfsi , 1.6turbo opel motoru , 2.0 sıralı6 gm chevrolet epica motoru , tsi(söylenmiş zati , konu o) , 159 jts , ve ennn önrmlisi asıl sorum ; alfa gt 1.9 jts???
    Z

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)