User Tag List

Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon
67 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: Ehliyetsiz araç kullanma!

free-hifi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    18 i geceli 3 gün olmuş sıkıntı dahada büyük sanırım hukuk sitelerinde cinayetten yargılanacak diyor

jr1905 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı redbaron Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hı hı polislerde inanır emin ol birde kimlik taşımamaktan ceza yersin ... aman diyim bu tavsiyeyi dinleme ,polis in yoğun olduğu yerde ikamet ediyorsan ehliyetsiz kullanma yüksek bir cezası var.
    Bi arkadasim (hatta forumada üye) senelerce abisinin ehliyetini kullandı hic bi sıkıntıda yaşamadı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bırakın teşvik etmeyi, taktik vermeyi. Sizin başınıza bir şey gelmemiş olabilir , bu demek değildir ki başkasının başına gelmeyecek . Bak gencecik çocuk cinayette teşebbüsten yargılanacak diyor. Tamam bende kullandım ehliyetsiz ama işte cahillik etmişiz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bizim bu milletin şark kurnazlığı aah ah.. Ben şeytana pabucumu ters giydiririm havaları.. Bir nane yapamazsınız da neyse..
    Amerika polisi +1

AyrtonSenna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ne olursa olsun ehliyetsiz araç kullanımına karşıyım allah korusun ölüm kalım olmadığı sürece kesinlikle dışarı çıkartılmamsı tarafındayım allah şükür 3.seneme gircem mayıs ayında ehliyeti alış tarihim olarak trafiğe öyle rahat bir şeklide çıkıyorumki o rahatlığı hiçbirşeye değişemem
    Audi A4 1.8Tquattro B5-Audi A4 2.0Tquattro Manuel B7-Audi A4 1.8Tquattro B5-Audi A4 1.8Tquattro Manuel B6
    Garanti Otomotiv Bosch Car Service
    Kaporta&Mekanik&2.EL

Sezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hazir yeri gelmisken sorayim. Ehliyetimi kaybettim. Yeniden cikarmak icin prosedurler nedir ve ne kadar suruyor acaba ?

brs852 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ehliyete el konulup konulmadığını görebiliyorlar polisler yalan söylemeyin yanlışta yönlendirmeyin ehliyetsiz araç kullanmanın 250 lira cezası var alkollü olunca tarife değişiyor

Emre Ekrem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Gerçekten acil bir durum olmadıkça göze alınabilecek bir risk değil bence.
    /// PEUGEOT SPORT
    Undertaker

PSA Brothers

Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kONU farklı yerlere kaymış

bu ceza plakaya mı yazılacak arac sahibini şahsına mı nasıl oluyor arabayı bugün devir yapacağız ona göre

meLaNchoLic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    çok fazla trafiğe çıkmayan bi arkadaşın ehliyeti alınır tarayıcıdan taranır fotoğraf ps ile değiştirilir siyah beyaz çıktı alınır.. çevirmeye girilince ehliyeti kaybettim ama evde fotokopisi vardı onu aldım yanıma yenisini çıkartıcam denir.. sorgulama yapılır yola devam edilir.. Bi arkadaşımda ehliyetini kaptırdığında denendi çalışıyor
    Alıntı atituti Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    şu kızın memeleri anadoluda 9 çocuk doğurupta emzirememiş kadınlarınkine benziyor ama biri ünlü oluyor digerleri tarlada ugrasıyor

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı meLaNchoLic Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    çok fazla trafiğe çıkmayan bi arkadaşın ehliyeti alınır tarayıcıdan taranır fotoğraf ps ile değiştirilir siyah beyaz çıktı alınır.. çevirmeye girilince ehliyeti kaybettim ama evde fotokopisi vardı onu aldım yanıma yenisini çıkartıcam denir.. sorgulama yapılır yola devam edilir.. Bi arkadaşımda ehliyetini kaptırdığında denendi çalışıyor
    Sonra yolda giderken bir çocuk annesinden kaçarken ya da koşarken gelir o arabanın altına girer ve can verir. (farklı senaryolar türetilebilir)

Siz hem taksirle adam öldürmekten hem de evrakta sahtecilikten kendinizi ve o ehliyet fotokopisini veren arkadaşınızı içeri attırırsınız.

Gerek yok böyle şeylere, insanları yanlış yönlendirmeyin, yazık.

TigeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı free-hifi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kONU farklı yerlere kaymış

bu ceza plakaya mı yazılacak arac sahibini şahsına mı nasıl oluyor arabayı bugün devir yapacağız ona göre
    Plakaya kesin yazılıyor ama belki şahısa da ayrı yazıyorlardır
    Alıntı Ludacris Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bmw yaris arabasi al hem en cok silindir onda var

caann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ehliyeti alkolden dolayı kaptırdıysan yakalandıgın için 2 sene daha uzayacak. 3 ay kaldı demiştin= o da eklenecek 27 ay sonra geri alabileceksin, mahkemeye cıkacaksın mahkeme para cezası verecek, ehliyetsiz araba kullandığın için ceza kesilecek vs vs. bencede zor durumda kalmadığın sürece sabret derim.

TechTurkey Evrenoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    119 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı BarKing Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yok oldu ordan biliyorum, Ehliyetim oldugunu sistemde gorebiliyo, Kanun da boyle degil ayrica, Ehliyetine el konmussa yada cidden yoksa, zaten salladigin belli oluyo tc kimlik nonu girdiginde ancak o zaman bagliyabiliyor, Avukat cocuguyum ben bana hukuk ogretmenize gerek yok, Babamdan biliyorum, Vede ben haksiz oldugum yerde polise dayilanmam asla, ama polis haksizsa da hakkimi savunmayi bilirim, Ayrica cam filiminden dolayi yeni yonetmelige gorede araci baglama hakki yok, Hatta denesin sikiyosa baglamayi.. cezasi neyse yazsin banane.
    Meraktan soruyorum;
    Yanında kimlik olmayan bir senaryoda; ehliyetin de yoksa..
    TC kimlik numaranı söylediğinde polis o TC kimlik numarasının gerçekten sen olduğunu nasıl bilebilir?
    Belki sen osmansın, alinin TC kimliğini söylüyorsun? TC kimlik numarasını söylediğin kişiye de fiziksel olarak benzediğini varsayalım yine aynı senaryoda

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Evrenoz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Meraktan soruyorum;
    TC kimlik numaranı söylediğinde polis o TC kimlik numarasının gerçekten sen olduğunu nasıl bilebilir?
    Belki sen osmansın, alinin TC kimliğini söylüyorsun? TC kimlik numarasını söylediğin kişiye de fiziksel olarak benzediğini varsayalım yine aynı senaryoda
    Polis arabalarında ekran varsa kimlik bilgilerini görür, isim dışında başka bilgilerde sorabilir diye düşünüyorum.....
    Okumadan imzalamam.....

yiğit205 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı turbo&quattro Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Basliktaki gibi Ehliyetsiz araç kullanma!
    DİMMA 205 GTİ 16 V

1.
    2.
    3.

RSX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Başkasının sürücü belgesiyle fotoğraf değiştirip sahte belge yapanlar, sürücü belgesini evde unuttuğunu söyleyenler hakkında yapılabilecek ilk işlemler aşağıdaki maddede yazıyor, sonrasında evrakta sahtecilik, ehliyetsiz araç kullanmadan gerekli cezaları alırsınız. Bu normal senaryo birde ehliyetsizken Allah göstermesin birine (bir yere) çarpma, yaralama, ölümüne sebebiyet verme olayları var aman diyim onların sonuçlarını düşünmeyin bile.

Herşeyiniz tamken trafiğe çıktığınızda bile maça 0-1 yenik başlarsınız.

Kanun No. 5681

MADDE 1 – 4/7/1934 tarihli ve 2559 sayılı Polis Vazife ve Salâhiyet Kanunu.
    "Durdurma ve kimlik sorma''
    MADDE 4/A
    Polis, durdurduğu kişiye durdurma sebebini bildirir ve durdurma sebebine ilişkin sorular sorabilir; kimliğini veya bulundurulması gerekli diğer belgelerin ibraz edilmesini isteyebilir.
    Kanun ve diğer kanunların verdiği görevlerin yerine getirilmesi sırasında, polis tarafından gerekli işlemler için durdurulan kişiler ve araçlarla ilgili hükümler saklıdır.
    Polis, görevini yerine getirirken, kendisinin polis olduğunu belirleyen belgeyi gösterdikten sonra, kişilere kimliğini sorabilir. Bu kişilere kimliğini ispatlamaları hususunda gerekli kolaylık gösterilir. (Evde unuttuysa biri aranır kimliğin getirilmesi istenir)
    Belgesinin bulunmaması, açıklamada bulunmaktan kaçınması veya gerçeğe aykırı beyanda bulunması dolayısıyla ya da sair surette kimliği belirlenemeyen kişi tutularak durumdan derhal Cumhuriyet savcısı haberdar edilir. Bu kişi, kimliği açık bir şekilde anlaşılıncaya kadar gözaltına alınır ve gerekirse tutuklanır. Gözaltına ve tutuklamaya karar verme yetkisi ve usûlü bakımından 5271 sayılı Ceza Muhakemesi Kanunu hükümleri uygulanır. (Göz altına alınacak veya tutuklanacaksanız daha bunun hastaneye gidilip rapor alınması var aracı kullanırken alkollüyseniz üflemeseniz bile burda ortaya çıkar)
    Kimliğinin tespiti amacıyla tutulan kişiye, kimliği tespit edildikten sonra ve talepte bulunması halinde, bu amaçla tutulduğuna ve tutulma süresine dair bir belge verilir. Kişinin kimliğinin belirlenmesi durumunda, bu nedenle gözaltına alınma veya tutuklanma haline derhal son verilir.

TigeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Evrenoz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Meraktan soruyorum;
    Tamamiyle polisin insifiyatine kalmış
    Alıntı Ludacris Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bmw yaris arabasi al hem en cok silindir onda var

Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konuyu hortlatmak istedim.

Bir tanıdığım ceza yedi 2000 küsür ama internet üzerinden bunu nereden öderiz bulamadık

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)