User Tag List

Sayfa 5/6 İlkİlk ... 3456 SonSon
101 sonuçtan 77 ile 95 arası

Konu: Cane corso beslenmesi-antremanı

Seyfettin777 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @Işık
    Bilgiler için teşekkür ederim abi.Dediklerini az çok öğrenmiştim, kullanıcıdan duymam daha iyi olu.Ben de internette videolarını izlediğimde, özellikle çocuklara karşı çok nazik olduğunu fark ettim, çocuğun elinden yemek yerken dişlerini geriye çeke çeke yiyor.

Yani beyefendi olduğu konusunda haklısın.Ben köpeği aileye, eve yeni bir birey olarak görüyorum.Tasmanın ucundaki çene ve dişlerden ibaret olmayacak bizim için.O yüzden saldırmak için cesaretlendirmeye veya negatif eğitimle eğitmeye karşıyım.Koruma konusunda da iyi bir ırk, arkamda güvenebileceğim biri gibi olacak.
    Albinoların genetik bozukluk oranı daha yüksekmiş abi safkan beyaz doğması ırkın kusuruymuş sanırım.Karnında falan siyah benekler olmalıymış mutlaka.Ben zaten şu korsan dediklerinden almak istiyorum, bakalım.İnternette öyle bakınıyorum bull terrier diye satılan yavrulara, çelimsiz, kafa yapısı tamamen farklı bu ırktan.Yani hangi hayvanla çaprazlamışlar bilmiyorum ama artık bull terrier olmadığı kesin.Bazı genetik sorunları da var, bu yüzden şecereli bir yavru edinmek istiyorum.
    Nereden bulabilirim, haliyle fiyat yüksek ama hangi aralıkta? Bu konularda bilgin varsa yorumlarını bekliyorum abi, teşekkür ederim ilgilenip yazdığn için.

Işık - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Fiyat vs. bilmiyorum ben alalı 11 sene oldu ozaman sahibinden.com üzerinden bile satılıyordu, oradan bulup almıştım.

BURSA BULL TERRİER YAVRULARIMIZ - Bursa İntoko Turkiye bu linkteki çiftlikle görüşebilirsin.

Yavrusunun burnu zaten yetişkin gibi olmuyor, patates gibi bir burnu oluyor bebekken, görüntü seni aldatmasın. O burundaki kamburlukta büyüdükçe oluşuyor.

Arkanda seni kollayacak diye köpeğe güveneceksen alma, sen her zaman köpeğini koruyacaksın hep aklında olsun.

"Alfa" lider olacak durumda değilsen alma. Unutma köpekler seni kendileri gibi köpek olarak algılarlar. Alfa pozisyonda olman lazım her zaman. Köpekler sürü psikolojisine sahip hayvanlardır, baskın olan yönetir. Alfa sürünün lideridir, bull terriere bunu kabul ettiremezsen bir de yüz göz oldun mu paçayı kaptırırsın, hiçbir şekilde itaat etmez. Çok pis bi inadı vardır insanı canından bezdirir.
    Hababam sınıfındaki Mahmut hoca gibi olacaksın, otoriter, dediği dedik, gerektiğinde cezalandıran ama gene de seni sevecek, saygı duyacak. Koşulsuz itaat şart.

Bahçeli evin yoksa alma, evde bakması çok zordur, özellikle 1 yaşına gelene kadar evde eşya namına hiçbir şey sağlam kalmaz, ilgi bulamayınca, sıkılınca eşyalara sarar. Ben 2 sene pimapenle kapatılmış balkonda baktım, sabah akşam gezdirip sporunu yaptırdım, gene de o süre zarfında 2 tane kulube yedi bir de pimapenlerin köşeleri artık yok

Yarın öbür gün askere, üniversiteye vs gideceksen alma. Herkes senin gibi bakamaz, çok sevgi ve özveri ister. Köpek zihinsel özürlü çocuk gibidir, her zaman senin bakımına muhtaçtır. Bırakıp bir yere gidemezsin, bıraksan gözün arkada kalır, yemi, suyu, gezdirmesi vs. başkasının köpeğine 3 gün bakmaya benzemez. 12-14 yıl arası bir süre ayakbağı olur sana çoğu yerde, çok büyük özveridir köpek bakmak.

Deri hastalıkları çok görülür sürekli markalı sensitive skin mamalar almak seni maddi olarak üzecekse alma (aylık 250 TL civarı), sadece mama da değil tedavileri de ciddi para tutuyor deri hastalıklarının.

Oyunları serttir, oynaşırken farkında olmadan sağını solunu morartır heyecandan

Yaşın çok genç, daha önce kavga eden köpek ayırmadıysan alma, sen köpeğini salmazsın salağın teki salar gelir seninkine bulaşır sen suçlu olursun. Ha bir de ayıramazsın uğraşırken elini melini kaptırırsın Daha önce hiçbir köpekte rastlamadığın bir saldırı ve ısırma şekli vardır, makas çeneli olduğu için timsah gibi ısırır ama seri ve üstüste şekilde yapar bunu gözünle görmeden anlayamazsın çene hareketlerini. Bir de kavga olayı olursa kimse karşı taraftaki salağa "sen köpeklerin tasmasız gezdirilmeyeceğini bilmiyor musun? Neden saldın köpeğini" demez, seninki pitbull türevi olduğu için elinden alınır uyutulur.

Bi laf vardır, köpekten korkma sahibinden kork diye, yağmur eken fırtına biçer unutma.

Bunları okudun hala almak istiyorsan al. Çok neşeli hayvandır, olduğu yerde zıp zıp zıplar. Eti taş gibidir, seven bi salaklaşır bu nasıl hayvan diye

Alıştın mı başka cins bakamazsın kolayla, bağımlılık yapar. Vücut dilinden anlarsan sana her derdini anlatır.

Neyse aklıma gelenler bunlar, merak ettiğin olursa sor söylerim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkamda olmasından kastım abi, kız arkadaşımı bir yerlere tek yollarken tedirgin olmaya başladım şu son zamanlarda.Hayvanları çok seviyor, yani ben de seviyorum ama onun farklı bir düşkünlüğü var.Ben köpeğe göz kulak olurum, o da yanında koruması gibi gezer benim olmadığım zamanlarda diye düşündüm.

Zaten korkutucu şekil itibariyle.Güdüsel olarak da sahip koruma yetisine, evde tek kaldıklarında, veya bazen bir arkadaşıyla görüşmeye gittiğinde yanına yoldaş olur, ben her zaman kendisiyle olamıyorum okul var, iş var gün içinde uyuşamıyoruz bazen ama köpeği çantası gibi gezdirebilir kendisiyle.Hem köpek de evde tıkılmamış olur, zaten yaşam alanı genelde ev olacak olsa almazdım.

Ev bahçeli olur mu bilmiyorum seneye okulumu Avrupa yakasına almayı düşünüyorum, ikinci dönem de notum el verirse geçerim büyük ihtimalle.Zemin kat 1+1 bahçeli bir şey bakarım o zaman geldiğinde öyleyse.Ama dairede de bakılabilir diye yorumlar okudum abi, uygun değil mi hiç?
    İnadını, makas dişlerini duydum, okudum ama çok obur olduğunu da söylüyorlar.Yani ufak tefek değil ama iri bir ırk da değil, gerçekten obur mu bunu merak ediyorum.

Oyuncakları kemirip bitirdiğini benim Adana'da gördüğüm bull terrier sahibi de söylemişti.Bir oyuncak en fazla 3 ay gidiyormuş, mecbur bazı eşyalarımızdan vazgeçeceğiz sanırım.Gerçi okuduğum kadarıyla, yalnız kalması, ilgisizlik, kıskançlık nedeniyle kemirirlermiş sağı solu.Bizim eve geldikten sonra böyle şeyler yaşayacağını sanmıyorum.
    Hem ben hem de kız arkadaşım ilgilenir kendisiyle.Yani sonuçta sadece koruma yapsın diye de almıyorum, ailenin içine bir canlı sokuyoruz, ailedeki diğer canlılar gibi onun da değeri, bir yeri olacak.Bence köpek bunu hissettiğinde bu tarz davranışları olmaz ama bakalım, olursa da sorun değil dediğim gibi...
    Köpek cinsleri içerisinde de kas oranı vücut endeksine göre en yüksek canlıymış bull terrier ırkı.Sanırım o yüzden eti sert. Kavga eden köpek ayırmadım ama kavgaya girmeden çekip çıkardığım çok oldu.Yıldız Parkı'nda elimdeki Husky ile sokak köpeklerinden kaçıp karakola sığınmıştım, Çırağan Caddesi üstünde.

Neyse abi sonuç olarak merak ettiğim şey, gerçekten obur mu?
    Aylık 250₺ mama gideri sorun değil öyle acil bir durum çıkarsa da bizimkilerden toplar karşılar, sonra aldığım yere öderim.Attığın yeri de eve geçince arayayım bakalım ne kadar diyorlar.

kesici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1 haftadır kuzenimin Huskysine bakıyorum. Sabah ve akşamları yürüyüşe çıkartıyorum ama hayvan gezerken resmen benim belimi pert ediyor. Sürekli çekiyor beni bunu yapmamasının bir yolu yordamı varmıdır beyler ? Şu an mesela bel ağrımdan duramıyorum halen ve 1 hafta daha ben bakıcam bu ufaklığa.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @kesici
    Abi seni çekmeye başladığında biraz sertçe hayır diyerek tasmadan hafifçe çek yanına çağır, tabi bu esnada yürümeye de son ver, dur.
    Yanına geldikten sonra ödül maması var veya sev, aferin falan de.Tasmayı germeden yanında yürüyene kadar tekrarla.Husky çabuk öğreniyor, suyuna gidip ödüllendirirsen çabucak alışır, 3-4 denemede pati vermeyi öğrenmişti.

DB18a2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2 ay önceye kadar bullterrier sahibiydim, daha öncede cane corso baktık. Bull terrier beklediğimden fazla fazla hareketli bir köpek heleki cane corsodan sonra çok hareketli.. Bahçeli evimizden her gün kaçmayı başarırdı ama bulunduğumuz bölgedeki bütün çocuklarla oynar peşlerinde koşturur yorunluncada geri gelirdi.. genel olarak bir yere takılı, bağlı kalmayı sevmeyen bir cins olduklarını okumuştum internette canlı şahit oldum. Korumaya yönelik şüphen olmasın iyi zaman geçirirsen sonuna kadar yanında durur. Ama evde bakılıcak bir köpek olduğunu sanmıyorum ben apatman, müstakil (bahçesiz) farketmez evin içinde yavruykende büyüdüğündede durucagını düşünmüyorum aşırı hareket istiyordu sürekli bir oyun peşinde sürekli koşuşturma bişeylerle oynama peşinde.. bahçemizdeki ağaca en kalın halat tarzı şeylerlede bağladığım zamanlar oldu yine koparmayı başarıp serbest bıraktı kendini.. zararlı mı değil.. sağa sola saldırganlığı yoktu. tabi bunlar benim yetiştirdiğim bir bull terrier belki sakin evde bakan kişilerde vardır ben rastlamadım daha.
    + olarak dışardaki insanların bakış açısı tamamen pitbull.. bunun çok acısını çektim. sürekli bir şikayet sürekli bir kötülemeyle karşılaştık.. 2 ay önce kayboldu, çalındı mı, şikayet mi edildi bilmiyorum aramadığımız yer kalmadı bulamadık, barınaklara gittiğimizde onlarda olsa bile vermiceklerini belirttiler.. yasaklı ırk olduklarınıda öğrendik.. yine bulabilsem yine beslerim yine bakarım. ama bu tarz köpeklerin zorlukları farklı oluyor..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi yorumun ve tespitlerin için teşekkür ederim.Ben tamamen sahibine göre bir karaktere büründüğüne inanıyorum.Türkçe değil ama vaktiniz varsa şu belgeseli izleyin, demek istediğimi anlayacaksınız.

Ev konusunda hepiniz bahçe lazım diyorsunuz, mecbur ya teras ya zemin tutacağız öyleyse, bakalım...
    Oyun konusunda da bol bol vaktimiz var, hem yürüyüşünü yaptırır hem de oyununu oynarız, bir şekilde eritiriz enerjisini.Gerçi 7-8km yürüyüşten sonra bile oyun oynamak istiyorlarmış ama, tamamen yormak da imkansız sanırım.
    Diğer dediklerini az çok tahmin ediyorum abi, artık bazı zorlukları bilerek hareket etmek gerek bu durumda...

arm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhaba,

2 senelik cane corso sahibiyim. Bursa dan aldım, çok fazla yer gezdim ve 20 günlük hayvanı aldım. Yanlış yaptım çünkü 20 günlük hayvan sütünü annesinden almasını bitirmemiş olurmuş 30 güne kadar devam edermiş.Bilmiyordum. Zar zor büyüttüm. Şuan 75 kg. Tecrübelerimi aktarayım.Dikkatle okuyun lütfen,

1-Hayvanı zorda kalmadıkça "asla" mama ile beslemeyin. Hazır mamalar kanser yapıyor, köpek 10 sene yaşayacaksa 5-6 sene yaşayıp ölüyor. İnsan gibi düşünün.Farkı YOK.
    2-Hayvanınızı tanıyın, alerji olduğu şeyler mutlaka olacaktır.Bizimki tavuk etine alerjiydi, çok kötü oluyordu, alternatif yiyecekler verdik, hiç mama vermedik.
    3-Cane corso cinsi evde OLMAZ. Eğer evde beslemek istiyorsanız bunun çok büyük bir hata olacağını büyüyünce anlayacaksınız.
    4-Hayvanınızı hiçbir şekilde kısırlaştırmayın, kendiniz gibi düşünün. Asla içindeki enerjiyi atamayacak ve hormonal durumları farklılaşacaktır, doğallığını bozmayın.
    5-Vitaminlerini alacağı gıdalar tercih edin. Köpekler de insanlar gibi havuç,elma vs gibi yiyecekler tüketmelidir. Ben mesela pilav yapılmışsa içine zeytinyağı ekliyorum, simsiyah olan köpeğimin rengini daha parlak yapıyor.
    6-Köpeğinizin insan gibi çocuk olma dönemi, ergen dönemi ve olgun dönemi olacaktır. Davranışlarında bozulma görünce hemen köpeğinizi suçlamayın.Bu gayet doğal birşeydir.
    7-Eğitimini kendiniz verin bu size olan saygısını ve sevgisini arttıracaktır.
    8-Boş vakit bulamıyorsanız köpek eğitmeni ile anlaşın ve dışarda gezdirin , bu olmazsa olmazdır cane corso cinsinde.

Daha fazla bilgi almak istiyorsan bana pm atabilirsin,köpeğimin resmini buraya koyacağım.

Yiğit G. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Işık Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2. Bir tek ülkede bile yasaklı olduğunu duymadım pitbull terrierlere de bull terrier diyorlar bull kanından geldiği için, oradan dolayı bir yanlışlık olduğunu düşünüyorum. .
    Aklımda kalmış yasaklı diye şimdi baktım, Almanyada yasak , İspanyada yasak , İrlanda da yasak , İsviçre de yasak , Ukranyada yasak , gördüğüm bunlar ilk bakışta

List of Banned Dogs by Countries

Ben yinede kimseye ilk köpek olarak önermiyorum bullterrier'i.Arkadaşın kişiliğini bilmiyorum tanımıyorum belki tanısam söylerim , lakabı bebek bakıcısıda olsa cocuklarla iyi geçinsede yanlış ellerde ölümcül bir silah olabileceği gerçeğini değiştirmiyor.O yüzden sahibi deneyimli , sorumluluğunu bilen dediğim dedik iyi bir sahip olmalı.
    Rotary.. because we dont need many liters to kick u'r ass..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı arm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba,

2 senelik cane corso sahibiyim. Bursa dan aldım, çok fazla yer gezdim ve 20 günlük hayvanı aldım. Yanlış yaptım çünkü 20 günlük hayvan sütünü annesinden almasını bitirmemiş olurmuş 30 güne kadar devam edermiş.Bilmiyordum. Zar zor büyüttüm. Şuan 75 kg. Tecrübelerimi aktarayım.Dikkatle okuyun lütfen,

1-Hayvanı zorda kalmadıkça "asla" mama ile beslemeyin. Hazır mamalar kanser yapıyor, köpek 10 sene yaşayacaksa 5-6 sene yaşayıp ölüyor. İnsan gibi düşünün.Farkı YOK.
    2-Hayvanınızı tanıyın, alerji olduğu şeyler mutlaka olacaktır.Bizimki tavuk etine alerjiydi, çok kötü oluyordu, alternatif yiyecekler verdik, hiç mama vermedik.
    3-Cane corso cinsi evde OLMAZ. Eğer evde beslemek istiyorsanız bunun çok büyük bir hata olacağını büyüyünce anlayacaksınız.
    4-Hayvanınızı hiçbir şekilde kısırlaştırmayın, kendiniz gibi düşünün. Asla içindeki enerjiyi atamayacak ve hormonal durumları farklılaşacaktır, doğallığını bozmayın.
    5-Vitaminlerini alacağı gıdalar tercih edin. Köpekler de insanlar gibi havuç,elma vs gibi yiyecekler tüketmelidir. Ben mesela pilav yapılmışsa içine zeytinyağı ekliyorum, simsiyah olan köpeğimin rengini daha parlak yapıyor.
    6-Köpeğinizin insan gibi çocuk olma dönemi, ergen dönemi ve olgun dönemi olacaktır. Davranışlarında bozulma görünce hemen köpeğinizi suçlamayın.Bu gayet doğal birşeydir.
    7-Eğitimini kendiniz verin bu size olan saygısını ve sevgisini arttıracaktır.
    8-Boş vakit bulamıyorsanız köpek eğitmeni ile anlaşın ve dışarda gezdirin , bu olmazsa olmazdır cane corso cinsinde.

Daha fazla bilgi almak istiyorsan bana pm atabilirsin,köpeğimin resmini buraya koyacağım.
    Selam 1-2 ekleme yapmak isterim.

Asla mama ile beslemeyin değil asla dandik mama ile beslemeyin olacak.Köpek sahiplerinin deyimiyle market maması ile.Bunlara royal canin , pro plan , hills , eukanuba gibi iyi bilinen ama dandik olan mamalar dahil... İyi mamalar Taste of wild , Wildfield , BritCare , Orijen , Acana gibi mamalar.Evet pahalı ama daha iyidir.Yinede köpeklerin bu mamalardan kanser oldugu bilimsel olarak kanıtlanmış birşey değil hatta son yıllarda artık kanserin genetik oldugu anadan babadan geçtiği canlılara zaten kanıtlandı gibi birşey.Yinede katılıyorum ucuz mamalar kötüdür ben yaklaştırmam köpeğime.Dediğim mamalarla besledim 7 yasında yaklaştı maşallahı var.

Diğer katılmadıgım nokta kısırlaştırma.Kısırlaştırmanın hiçbir zararı yoktur olmadıgı gibi yararı çoktur.Köpeği ilerde birçok hastalıktan kurtarır.Çevremde onlarca kedi köpek sahibi var kısırlaştıma yaptıran daha bir zarar duymadım.Hatta veterinerimin bir lafı vardır çok yaşlı bir kedi/köpek görürsen bilki kısırlaştırılmıştır Kendimiz gibi düşünemeyiz çünkü o bir köpek.Doğallıgını bozmayın diye de birşey yok çünkü tasma takıp evinde bahçende kapattıgımız hayvana ev yemeği ile havuç elma zeytinyağı beslediğin bir köpegin zaten doğallığı kalmamıştır Onun doğallıgı avını kovalayıp yakalayıp canlı canlı etini kemiklerini parçalayıp kanını içtiği zamanda kaldı 3-5 bin yıl önce Her canlı gibi onlarda insanla yaşamaya ayak uydurup evrildi.Havuç elma vs katılıyorum çok yararlı olur sadece doğallıgını bozmayın a örnek olarak söyledim yoksa yesin bu tarz meyve sebzelerin yararı çok.Yalnız benim köpek havuç yedimi turuncu işiyor

Geri kalan herşeye katılıyorum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    şunuda şuraya atım benim dana da bu

Dışarda tam bir korkunçluk abidesiyken

Evde babasının kuzusu

Bu arada ben 7 yıldır ağızlıksız 1 gün bile dışarı çıkarmadım.Güçlü köpeginiz varsa herzaman ağızlık takın birşey yapmıcak bile olsa sokaktakilere saygıdır.

Zero - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Proplan hills royal canin vs gibi mamalar kanser falan yapmaz. 9 yaşını doduruyoruz biz hala dağ keçisi gibiyiz 55 günlükten beri royal caninle besleniyor.

canozgur106 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yiğit G. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    şunuda şuraya atım benim dana da bu

Dışarda tam bir korkunçluk abidesiyken

Evde babasının kuzusu

Bu arada ben 7 yıldır ağızlıksız 1 gün bile dışarı çıkarmadım.Güçlü köpeginiz varsa herzaman ağızlık takın birşey yapmıcak bile olsa sokaktakilere saygıdır.
    Abi maşAllah tüyü kadar ömrü olsun
    ALLAH VAR GAM YOK..

canozgur106 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Elit yavruları görebileceğimiz forum portal vs var mıdır incelemek isterim..
    ALLAH VAR GAM YOK..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Zero Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Proplan hills royal canin vs gibi mamalar kanser falan yapmaz. 9 yaşını doduruyoruz biz hala dağ keçisi gibiyiz 55 günlükten beri royal caninle besleniyor.
    Kesin yapar yapmaz demek çok zor ama bilinen birşey varki royal canin kötü bir mamadır.Royal canin , hills , proplan vs zorda kalmadıkça evime sokmam bunları.Zaten testlere bakarsanız kötünün altındadır bu mamalar.Bu mamalar avrupada ve amerikada en dandik mamalardır sokak köpeklerini falan beslerler.

Attention Required! | CloudFlare

Top 367 Complaints and Reviews about Royal Canin Pet Foods

Dog Food Reviews - Royal Canin Medium Breed Adult 25 - Powered by ReviewPost

İyi mama arıyorsanuz bu mamalar dünyanın en iyi mamalarıdır (6 yıldız)

Dog Food Reviews - 6 Star Premium Dry Food - Powered by ReviewPost

Bunlarda o mamalardan sonra gelen en iyi mamalardır (5 yıldız)

Dog Food Reviews - 5 Star Premium Dry Food - Powered by ReviewPost

4 yıldız

http://www.dogfoodanalysis.com/dog_f...p/cat/4/page/1

Bizim bildiğimiz mamalar ise 1-2 yıldız katagorisindedir.

suk3b3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Köpek biyeri bekleyecek mi mesela müstakil evinizin güvenliğini sağlamak gibi. Yoksa atletik kaslı büyük bir köpeğin kulağını kesip neyi amaçladiniz.? Yanında gezdirmek içinse köpeğe eziyet etme 2 sene antrenman yap sen kaslı ol
    SWAT

Zero - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yiğit G. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kesin yapar yapmaz demek çok zor ama bilinen birşey varki royal canin kötü bir mamadır.Royal canin , hills , proplan vs zorda kalmadıkça evime sokmam bunları.Zaten testlere bakarsanız kötünün altındadır bu mamalar.Bu mamalar avrupada ve amerikada en dandik mamalardır sokak köpeklerini falan beslerler.

Attention Required! | CloudFlare

Top 367 Complaints and Reviews about Royal Canin Pet Foods

Dog Food Reviews - Royal Canin Medium Breed Adult 25 - Powered by ReviewPost

İyi mama arıyorsanuz bu mamalar dünyanın en iyi mamalarıdır (6 yıldız)

Dog Food Reviews - 6 Star Premium Dry Food - Powered by ReviewPost

Bunlarda o mamalardan sonra gelen en iyi mamalardır (5 yıldız)

Dog Food Reviews - 5 Star Premium Dry Food - Powered by ReviewPost

4 yıldız

http://www.dogfoodanalysis.com/dog_f...p/cat/4/page/1

Bizim bildiğimiz mamalar ise 1-2 yıldız katagorisindedir.

Demek istediğim o, kesin yapar denemez. Cinsin dayanıklılığına göre falan da değişebilir bu etkiler emin değilim ama proplan hills royalle çok sayıda 12+ yaşında köpek gördüm oldukça sağlıklılardı hala. Birde benimkisi albino ona rağmen bir cilt problemi falan da yaşamadık bu kadar yıldır genel olarak. Soya yağı kullanımından pek memnun değiller anladığım kadarıyla doğru bir yol değil deniyor köpeklerin protein alması yöntemi olarak. Birde genel şikayet kedi mamaları ile alakalı okuduklarımın içinde. Kısacası ömrü yarıya iner biter gider kuru mama vermeyin gibi bir durum doğru değil. Normal yemek verdiğiniz zaman bizimki gibi bağırsaklara sahip olmadıklarından farklı problemler yaşayacaklardır.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi soya kullanılıyorsa uzak durmakta fayda var.

Şöyle ki, bakliyat ürünleri genelde kadınlık hormonunu, yani östrojeni tetikler.Dişi ve erkek vücutta da belli oranlarda bulunur ama östrojen dışarıdan alındığında, çok daha kötü yan etkileri olan bir hormon.
    Normalde kırmızı et, ıspanak, brokoli gibi gıdalar testosteronu tetikler.Etten alınmak istenen protein bakliyat yoluyla karşılanırsa bu testosteron oranını aşağı çeker.Aşırı östrojen kalp sorunlarını, meme büyümesini, kas zayıflamasını, kanser hücrelerinin çoğalmasını, armut tipi kilo almayı(kalçaların kalınlaşması) tetikler.
    Erkek bedeninde bunlar ölümle eşdeğerdir bence.Şimdi bir video koyacağım.Videoda aşırı anabolik steroid yani testosteron kullanan bir vücutçu, hormonları dengelemek için östrojen de almış, yaptığı bu kür sonucunda da vücuduna ağır hasarlar vermiş.

Gördüğünüz gibi adamdan süt geliyor...
    Bu nedenle fazla soya kullanımına gitmemek, tek yönlü bakliyata ağırlık vermemek gerekir, hele de erkekseniz.Aşırı testosteron kas gücünü arttırır, yenilenme süresini kısaltır, agresyonu arttırır ve kellik yapar, kalbi de yorar.Tıpkı turbo gibi bir insanı testosteron aşırı besler.Sınırları zorlanmadıkça testosteron insana büyük hasarlar vermez ama östrojen, başta yaptığı psikolojik yıkım olmak üzere canlıyı birçok yönden bertaraf eder.O yüzden köpek de olsa kedi de olsa, hormon dengelerini koruyacak şekilde beslemek/beslenmek en doğrusudur.

arm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Köpek maması için düşüncelerimi söyliyim, köpek maması yiyen 1.nesil köpeği %100 kanser yapar yada etkiler diye birşey söylemek mümkün değildir.Herhangi bir insan da aynı yiyeceği yiyerek ömür boyunca yaşayabilir. Bunun acısını köpeğin olursa sonraki nesilleri çekebilir bunun garantisi yoktur. Onları düşünerek sadece köpek maması ile beslemeyin mümkünse köpeklerin midesini bozmayan alerjisi olmayan yiyecekler tüketmesini sağlayın. Dünyanın en iyi mamaları vs şeyler topluca yalan. Hiçbir şey normal doğada yetişen şeyin yerini tutmaz.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)