User Tag List

Sayfa 7/8 İlkİlk ... 5678 SonSon
141 sonuçtan 115 ile 133 arası

Konu: hangi marka ve modelin hangi kronik sıkıntısı var

Ertuu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Seven7 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    EK Civiclerde benzin ışığının yanmaması, kemer mekanizmasının %90'ının geri toplamaması.
    +otomatik camın çok yavaş inip kalkması

Uzaklaştırılmış Kullanıcı
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    34 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tylan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yok temızdı arac boya bıle yoktu aracta ama 4 yasına gelınce bana gecınce yanı bu sorunlar meydana gelmıs ilk sahıbı hıc öyle sorunla karsılasmamıs öyle demıstı bana ne kadar dogruysa 2010 senesın de 30 a alıp 28 e vermıstım sattıgım cocuk ben duzeltırım demıstı 3 senedir arac onda hala duzeltıcek
    2005 yılında aldık bi tane 2004'ün en dolusunu. Ankara-Amasra arası gidip geldik. Döndüğümüzde babam arabayı satmıştı arabanın yaptığı seslere dayanamayıp Ciddi anlamda gürültülüdür kendisi
    Bir tane de 2008 aldım ben sonradan, makyajdan sonrakiler bayağı toplamıştı.

Yalnız şunu da eklemek isterim, bu ses sıkıntısı sedanlara özel bi durum. Yerli üretim olmalarından kaynaklı. Vagon ve hatchback olanlarda fazladan yalıtım malzemeleri vs olduğundan bu tarz sesler olmuyor.

Jön Türk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ali_utku Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim aracim 2008 model.arkadasimin 2005 model aracında iç kapi kollarında soyulmalar mevcut fakat benimkinde yok malzemede ufak bir degisiklige gidilmiş 2005 modelde tırnak sürüldüğünde bile çizilen yumuşak bir kaplama var fakat benim aracimdaki direk sert plastik mesela kapi kolları.

Havalandırma ızgaraları ses yapıyor bozuk yollarda.cozumu de bez bantla minik bir izolasyon calışması yapmak forumda daha önce yapıp paylaşan olmuştu bende denedim işe yaradı.
    Evet 2008 de çözümü bulmuşlar benim aracımda 2005, arkadaşımda 2004 sportline var yine soyulmalar mevcut.Esin nedeni ızgaralar değil göğsün içerisinden geliyor
    #eksikpazar

Sheyhzade - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    corsa b dohc gsi'larda vuruntu sensörü arızası
    m40 3.16 1990 modelde lifterlerin çabuk arızalanması
    chrysler stratusta şanzuman robotu problemi
    d16a9 si & crx yağ pompası, cam krikosu, sunroof fitillerinden su alma, arka bagaj camının lastiklerinin gıcırtısı, emniyet kemerlerinin toparlamaması, kalorifer soğuk sıcak plastiğinin kırılması
    e46 3.20ci'lerde yağ sensörü arızası ( sarı yağ ışığı olayı )
    v.s.
    Atlas Motorlu Araçlar

Denizli

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    vtec2 lerde benim gözümde,

Camların zamanla yavas acılıp kapanması
    Arka pandizot tıkırtısı
    Debriyaj'a basıldıgında gelen gıcırtı.

3.vtec2'im diyebilirim hep bunları yasadım yasıyorumda.
    #KGdetanirlar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2002-2005 arası range rover'larda şanzıman ve körük problemi oluyor zamanla.Uzun süre dayanıyor 120000-140000 km kadar ama eninde sonunda çıkartıyor bu problemleri genelde.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Audi'lerin kronik dijital ekranda piksel ölmesi sorunu var. B5 kasa A4 lerde tavan sarkması ve yolcu airbaginin çerçevesi güneşten dolayı kalkabiliyor. 1995-2000 Klimatronik ekranı sıkıntı çıkarabiliyor.

mert_can 41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    peugeot 307 lerde de klima derece ayarının hasas olması birden 4 falan getirerek sürekli kullanıldığında bozuluyo bizim arabada bozulmuştu servisin dediği çok hasaslarmış bide kronik arka far ampulü sorunu dahima frenlerden biri yanmaz tüm 307 lerde
    Alıntı MBALP Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sanırım araç nazım hikmet ile Cemal sureyya' nin vakti zamanında ortak olarak aldıkları ve Ataşehir gecelerine adlarını altın harfler ile yazdırdiklari araç..

Onur Fatih - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alfa romeo 156 - varyatör sorunu. Dizel gibi çalışma.
    Corolla 00-02 vvt-i motorların yağ yakma problemi.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Linealarda far, stop ve plaka ampullerinin sık sık bozulması.
    Plaka ampulünde bile ekranda uyarı ışığı yandığı icin sinir bozucu bir hal alabiliyor.
    Birde sorun mu degil mi bilmem de vtec2deki kadar uyduruk bi samandira görmedim. Bu kadar hassas bu kadar değişken olur mu bir benzin ibresi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kronik sorun değil ama bendede üretim hatası var. 2011 model megane coupe de boya dökülmesi. Bu sorunu benden başka yaşayan kişilerde oldu, belli bir dönemde üretilen megane larda var sanırım. Mahkemelik olduk kazandık, yargıtaya gitti yine kazandık. Önümüzde ki salı gününe kadar aracın değerini ödemeleri gerekiyor yoksa icraya vereceğiz. Renault kadar pislik çirkef bir marka daha görmedim arkadaş işleri yalan dolan

Akın Sarıkaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    206-306nın merkezi kilit sorunu (tamir ettirirsiniz çok sürmeden yine tekrarlar, genelde çözüm merkezi kilit motorunu yenilemek olur.)
    bir de 206da sinyal kolu laçkalaşması var.

(sadece kendi aracımda olan sorunlar değil, peugeot forumlarında ve çevremdeki peugeotlarda gördüklerim)

Calderon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Honda gurubunda özellikle Vtec II, Ep2 ve Fn2'de debriyaj gıcırtısı mutlaka olur yağlarsın falan ama çaresi yoktur 2 gun gıcırdamaz sonra geri gelir o it oğlu it gicirtı.. Cam fitilinin siyah kısmı istisnasız mutlaka soyulur, Arka pandizot mutlaka ses yapar, araç dururken direksiyonu çevirirsen mutlaka gıcırtı yapar servise gidersin amortisör üst bilyasını yağlarsın 2 gun kesilir 3.gun tekrar başlar.. Son çare sıfırına 150 lira verirsin iki tane plastık bilya için oda 2 ay gider sorunsuz, 3.ay oda başlar gıcırdamaya.. Yüksek hızda panik frende abs mutlaka erken devreye girer.. Direksiyon kutusu vuruntu yapmaya meyillidir hata affetmez..
    Civic 1.6 ve 1.4 ies modellerinde benzin lambası yolda kalana değin asla ve asla yanmaz..
    Alman gurubunda özellikle Bmw'nin deri döşemesi biraz güneş görsün çatlaklar halinde deforme olur..
    Ww grubunda 7 ileri dsg şanzuman mutlaka sıkıntı yaşatır tecrübe ile sabittir..
    Megane II'lerin bagaj kapağındaki megane yazısındaki M'nin bacağı mutlaka kırılır takıntı oldu bende ne zaman meganeII görsem dikkat ederim hepsindemi kırık olur.. Sunroof ayakları mutlaka problem çıkartır, İç plastik aksamın mutlaka rengi atar, vites topuzundaki numaralar mutlaka silinir..
    Peugeot gurubunda elektrik ve benzin pompası arızası olmazsa olmazlardandır..
    2000'li opel gurubunda direksiyondaki korna yerinin delinmesi, yol bılgısayarı piksel ölmesi ve vites körüğünün aşırı yıpranması olmazsa olmaz özelliklerdendir..
    28 AF 870 Facebook Twitter

ErayCerit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    90.000de aldık volvoyu ( S40 1.6 benzin ) şuan 195binde. Kronikleşmiş sorunu geçtim,normal bir sorunda çıkartmadı Allah'a şükür. Tek yapılan masraf periyodik bakım,lastik,akü vs.

turkerrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ahmetbaha-drs Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Astra H Classic 1.3-1.6 easytronik'lerin kronik sorunları varmıdır,varsa nelerdir?

32000 km dir kullanıyorum 2012 model 1.3 easy ... henüz bi sıkıntı olmadı ...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kronik ön takım sorunu var tipo ve tempralarda.

GuneyOnur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Opel Corsa C - Direksiyon Kutusu - Ön Takım - Volant
    Opel Astra H - Cim Modülü Korna Arızası (Tutukluk Yapması Veya Çalmaması)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Corsa c'01 bobin sıkıntısı, kapı döşemelerinin sarkması gördügüm tüm araçlarda mevcut

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Civic EK-Kemerin kendini toplamaması,benzin ışığının yanmaması,arka ana takozların çabuk bozulması,Kapıları açıp kapatırken bağlantılarından tık tık ses gelmesi,genelde sürücü koltuğunun yanlarından yırtılması,cam fitillerinin soyulması

D16a9 rolanti motoru(bence kesinlikle kronik),boğaz kelebeği,yağ pompası

Civic EF-Kadranın bozulması(2-3 cm aşağı yukarı gidip geliyo crxlerdede olabiliyo ) EK civicteki gibi arka ana takozlar,frenlerin hiç olmaması arka kampana ayar tutmuyor,kalorifer çıkışındaki kapakların bozulması,pandizotun titremesi,lpg ve benzin ayarı birbirini tutmuyor.. ama yine candır ef

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)