User Tag List

15 sonuçtan 1 ile 15 arası

Konu: Çok Çok Acil Fikir Lazim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Çok Çok Acil Fikir Lazim

Uzun uzun yazmışım ne akla hizmetse :
    Araç benim için stoklara çekildi. Ancak bayinin iyi niyetinden tamamiyle şüpheliyim.
    5ooo lira eksik para verdim ve henüz benim için herhangi bir işlem yapılmadı.
    Aracı almaktan vazgeçersem yaptırımı ne olur ?

Teşekkürler

Herkese merhaba,
    Yeni bir araç aldım Hyundai Elantra.
    Aracın 5ooo lira hariç parası ödendi ve araç bayiye çekildi. Ancak henüz benim üzerime plaka vs hiç bie işlemi halledilmedi.
    Durum şu : Eski aracımda kullandığım, yurtdışından getirdiğim aparatı yeni araca takacağım. sonrasında araç muayeneye gidecek, plaka işlemleri vs halledilecek.
    bugün eski aracımdaki aparatı söküp yenisine takmaya gittiğimizde ( takma işlemini biz yapacaktık ) direksiyon simidinin sökülmesi gerektiğini farkettik. Haliyle en temizi servisteki kişilere parası neyse vererek söktürmek dedik. Lakin aldığımız bayi burda sökülemez, servisimizde 1 tane usta var gibi laflar etmiş.
    Yani ben dışarıdan adam götürüp, direksiyonu söktürücem ve araç daha üstüme geçmeden garantisi bitecek. evet süper

Soru şu : ben bu aracı almaktan vazgeçersem bana yaptırımı neler olabilir? sonuçta içeriye verilmiş para var.

Not : fazlaca sinirli oldugumda yanlış ya da eksik ifade için kusur abakmayın

Edit : Aparattan kasıt engelli aparatı
    Edit 2 : Bayi der ki : X kişiye taktırabilirsiniz. X kişi de derki ben bu aparatı takmam, benim kendi aparatlarımdan takabilirsiniz. Benim aparat yurtdışından geldi oldukca sağlam ve kullanışlı. X kişininki ise bildiginiz demir parçası ve 1ooo lira ama bayi onlar sökerse garantisi gitmez diyor

Gunes G. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Ya baska bir bayi bakin orada taktirmayi deneyin ya da 1000 Tl isteyen uyaniga 500-600 lira atesleyip sizdekini taktirin mevzu kapansin.
    You call it turbo lag , i call it foreplay ...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

yok yok karışık değil.
    özetle : araç için 20000 liradan fazla ödeme yaptım. araç stoga çekildi. plaka ya da benzeri bi işlem yapılmadı.
    araçtan vazgeçmem durumundaki yaptırımlar neler?

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    bu aldığınız yer hyundai ana servisi ise hyundia ana merkezle telefonla görüşürün bence ortak bir yol bulunup halolur.
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

Uzaklaştırılmış Kullanıcı
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    34 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Garantiden kaynaklı olarak parçayı takamamışlar çekindiklerinden dolayı. Hyundai genel merkez ile bağlantıya geçin, durumu anlatın. Garanti içerisinde parça montajını yaparlar.

Almaktan vazgeçerseniz de paranızı geri alırsınız tamamen.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Vermiş olduğum paradan ne kadar kesinti yapabilirler?
    Sonuçta adamlardan tek istedigim, servis ücretini ödeyerek direksiyonu söküp takmaları. aparatın takma işlemini biz yapabiliyoruz. Ancak X yere taktıracaksınız diye tutturdular. X yerde kendi aparatıcımı takacağım diyor.

onursumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    abi konuyu şimdi gordum yarın haber vericem sana

psn&Live id: onursumer
    135
    ├┼┼╕
    246R

Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Valla onur en başından beri bayinin bana yaptıklarını hep sen telafi ettin.
    Cidden çok teşekkürler

Uzaklaştırılmış Kullanıcı
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    34 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi senden ücret falan kesemezler. Bunu istedim, yapamıyorsanız verin paramı der tamamını alırsın olur biter.

Dediğim gibi garanti konusunda çekindiklerinden yardımcı olamamışlardır.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Direksiyonu söküp takmalarını istiyorum sadece. bunu kendi yönlendirdikleri ustanın da atölyesine gittim. sonuçta ben servis ücretini verip direksiyon sök tak yapılmasını istiyorum. herhangi birine yaptıracak olsam onların önerdiği ustadan daha güvendiğim kendi ustam var. ama kendi ustamla gidersem de aracı komple garanti dışında bırakacaklar.
    Özetle :
    Bayi: ya X kişiye yaptır diyorlar ya da araç garantiden çıkar
    X Kişi : Ben senin aparatını takmam. kendi üretimimi takar projesini de kendi mühendisime çizdiririm ( proje için makine mühendisleri odasına verilen para sabittir. ben kendi aracımın aparat projesini 2 gün önce 150 liraya çizdirdim. X kişinin istedigi rakam 350 lira. sadece proje çizimi bu rakam )

C!N - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Servis işi gerçekten yokuşa sürmüş, muhtemelen kendi anlaşmalı aparatçısına para kazandırmaya çalışıyordur ki, fiyatı sabit olan proje fiyatından da bu anlaşılıyor.

Vtec-SEDAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sonuç ne oldu ??
    "Hiçbir ülke yoktur ki, kendi içerisinde bizim kadar hain yetiştirebilsin.."

Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sonuç ;
    -arabamı teslim aldım.
    -alırken hiç konuşulmayan bi 300 lira daha masraf çıkardılar. Uzamaması için ödedim.
    -Servisteki çalışanlar, satıştakilerin aksine cidden iyi insanlardı yardımcı oldular.
    -Onursumer cidden çok kral adam. Tekrardan teşekkür ediyorum kendisine. Neredeyse ne arabayı alabiliyrodum ne aracı. o kadar diyim
    -O kadar kötü bir hizmet aldım ki; çalıştığım şirketin global iş ortaklarından biri olması sayesinde, Hyundai Globaldeki C level bi yöneticiye yaşadıklarımı aktardım. Bayiyi muhatap alamayacaklarını ancak Tr distribütörüne yaptırım uygulayabileceklerini belirttiler.
    -Elantra çok boktan bir araba

Vtec-SEDAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rodya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sonuç ;
    -arabamı teslim aldım.
    -alırken hiç konuşulmayan bi 300 lira daha masraf çıkardılar. Uzamaması için ödedim.
    -Servisteki çalışanlar, satıştakilerin aksine cidden iyi insanlardı yardımcı oldular.
    -Onursumer cidden çok kral adam. Tekrardan teşekkür ediyorum kendisine. Neredeyse ne arabayı alabiliyrodum ne aracı. o kadar diyim
    -O kadar kötü bir hizmet aldım ki; çalıştığım şirketin global iş ortaklarından biri olması sayesinde, Hyundai Globaldeki C level bi yöneticiye yaşadıklarımı aktardım. Bayiyi muhatap alamayacaklarını ancak Tr distribütörüne yaptırım uygulayabileceklerini belirttiler.
    -Elantra çok boktan bir araba
    kazasız belasız kullan
    "Hiçbir ülke yoktur ki, kendi içerisinde bizim kadar hain yetiştirebilsin.."

Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    teşekkürler

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)