User Tag List

Sayfa 3/3 İlkİlk 123
51 sonuçtan 39 ile 51 arası

Konu: Fk yay ???

huseyinturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Fk 500 lira olsa ötekiler 300 lira olsa emin ol herkes FK iyidir yazıcaktı. Kimse kusura bakmasın ama inşaat demiri, bursada üretiliyor vs mantığı akıl işi değil. Ben 1 yıldır kullanıyorum, alırkende baya araştırdım bu gibi boş laflar yüzünden. Almanyada üretilen yay ülkemizde 5 liraya satılırken bırakında yerli üretim 3 liraya satılsın. Kullanıpta sıkıntı çeken görmedim arkadaşım ben, boş laflara takılma 150 liraya yay varken gidipte 400 liranı verme aynı işi görecek yaya. düşürmüyor falan diyenlerede takılma puntoya 307 yayı takarsan düşürmez tabi.. Adam gibi satıcı istersen tavsiye ederim bir yeri sana. Ama 3,5luğu 5liği yok ne fknın ne apexin ne mushitomu ne onun. Tek çeşit 4 cm düşürüyorlar hepsi..

Konforda yayın inan önemi çok az. lastik yanağı esnekliği, amortisör yaydan çok çok önemli. Ben fk aldım taktım 307me bir gram değişiklik olmadı konforda..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    He bu arada orjinal fk'da da 3,5 veya 5 seçeneği yok, 4 cm veya 6-4 olarak var ne tesedüf ...

golfcu0101 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    konuyu dağıtmak istemiyorum kesinlikle ama konu açtım pek sağlıklı bilgilere ulaşamadım fk ya demir parçası denmiş vs ben fk nın almanyadan coil ini almayı düşünüyorum 2000 model ford focusum için buna ne diyorsunuz yani düşürmeye illa düşürür ama sertmi olur yumuşakmı sizce
    artık corc-i zamanı cdti

jr1905 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı golfcu0101 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    konuyu dağıtmak istemiyorum kesinlikle ama konu açtım pek sağlıklı bilgilere ulaşamadım fk ya demir parçası denmiş vs ben fk nın almanyadan coil ini almayı düşünüyorum 2000 model ford focusum için buna ne diyorsunuz yani düşürmeye illa düşürür ama sertmi olur yumuşakmı sizce
    Bursa da üretilen çakma FK lar sadece sorun çıkartıyor orjinal Almanya menşeili FK lar gayet kaliteli en azından sorun yaşayana hiç rastlamadım ben.

golfcu0101 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    direk ordan alıp gelicem vallaha bakalım ne malı oraya gidince göricez
    artık corc-i zamanı cdti

focus musty35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    amac tabıkıde ekonomı ama 100 200 ıcın kacınmam kullananlar memnun sanırım genellıkle ..kararsız kaldım 150 tl yay ıcın alıp denenebılır suanlık

weST.27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ya al dene abi ya hiç bir yay orjinal gibi olmaz sen orjinal gibi olsun sadece fark orjinalden yere yakın olsun konfor aynı olsun diyorsan yay alma zaten tabikide konfor gidecek sen daha iyi bilirsin benden

al gitsin olmadı satarsın

porsche cayenne n varmış daha para düşünüyorsun

M.A.D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Malii Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    peki fk alıp onu takmadan direkt presletsek ?
    Alıntı Agah Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    haram haram
    air değil bişey değil bildiğin dip stayla yapıcaz neden haram olsun ki ? alıp hiç kullanmadan presleticem galiba soğuk pres olayıyla
    Mehmet Ali DİNÇ

M.A.D Custom Stickers

TechTurkey Evrenoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    119 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı golfcu0101 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Orjinal FK, yani Almanya'a üretilen FK son darece kalitelidir. Konforu Eibach ile neredeyse ( 2005 Model Civic, 5 cm için ) aynıdır. Türkiye'de FK diye satılan yaylar ise arkasında hiçbir mühendislik çalışması olmayan, üretildiği araç modelleri için yeterli AR-GE testlerinden uzak tabir-i caizse boyalı inşaat demirleridir..

Özellikle "Yay takayım aracım düşsün.. Yol tutuş bozulurmuş, güvenlik azalırmış, konfor kaybolurmuş hiç önemli değil.. Yeterki düşsün" mantığında olan genç arkadaşların yorumlarına çok fazla takılmamanı öneririm.. O devirlerde bizlerde herşeyi bildiğimizi zannederdik lâkin kazın ayağı öyle değil.. Yaş biraz daha ilerleyince alınan malın arkasında mühendislik, hesap, kitap ve testler arıyor insan..

Almanya'ya gideceksen, orjinal FK'yı yıllarca kullanmış biri olarak kesinlikle tavsiye ederim. Coil'inde de sıkıntı yaşayacağını düşünmemekle beraber, Coil'ini kullanmadığımdan sert - yumuşak olur gibi bir fikir vermem yanlış olur..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı weST.27 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ya al dene abi ya hiç bir yay orjinal gibi olmaz sen orjinal gibi olsun sadece fark orjinalden yere yakın olsun konfor aynı olsun diyorsan yay alma zaten tabikide konfor gidecek sen daha iyi bilirsin benden

al gitsin olmadı satarsın

porsche cayenne n varmış daha para düşünüyorsun

porsche cayenne gecen ay yenı sahıbıne ulastı onda air vardı sorun yoktu ondan sokseydım buna takaydım keske

nette arastrdım 700 800 e coil satıyrlar her arabaya focusu yok arkadas sansa bak

Agah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı focus musty35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    amac tabıkıde ekonomı ama 100 200 ıcın kacınmam kullananlar memnun sanırım genellıkle ..kararsız kaldım 150 tl yay ıcın alıp denenebılır suanlık
    önce eibach dene sonra fk. fark anlasılır
    Alıntı Malii Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    air değil bişey değil bildiğin dip stayla yapıcaz neden haram olsun ki ? alıp hiç kullanmadan presleticem galiba soğuk pres olayıyla
    direkt oemi presslet aynı hesap

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı huseyinturk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Fk 500 lira olsa ötekiler 300 lira olsa emin ol herkes FK iyidir yazıcaktı. Kimse kusura bakmasın ama inşaat demiri, bursada üretiliyor vs mantığı akıl işi değil. Ben 1 yıldır kullanıyorum, alırkende baya araştırdım bu gibi boş laflar yüzünden. Almanyada üretilen yay ülkemizde 5 liraya satılırken bırakında yerli üretim 3 liraya satılsın. Kullanıpta sıkıntı çeken görmedim arkadaşım ben, boş laflara takılma 150 liraya yay varken gidipte 400 liranı verme aynı işi görecek yaya. düşürmüyor falan diyenlerede takılma puntoya 307 yayı takarsan düşürmez tabi.. Adam gibi satıcı istersen tavsiye ederim bir yeri sana. Ama 3,5luğu 5liği yok ne fknın ne apexin ne mushitomu ne onun. Tek çeşit 4 cm düşürüyorlar hepsi..

Konforda yayın inan önemi çok az. lastik yanağı esnekliği, amortisör yaydan çok çok önemli. Ben fk aldım taktım 307me bir gram değişiklik olmadı konforda..
    http://www.techturkey.com/forum/sohb...sorunsali.html

Çok yanlış konuşmuşsun başkalarını yanlış yönlendirme en azından.
    Madem yerli üretim çok iyiydi niye FK adını kullanarak üretim yapıyor ? Adam gibi koysun ismini marka patentini alsın ? Çakma çukma iş neden yapılıyor hani fabrikası nerede ?Nerede yapılıyor ?İçeriği ne kullanılan metalin ?
    Senin kullandığın yayın herhangi bir standardı yok sen takarsın olur,ben 307 alır şimdi gider Fk alır takarım olmayabilir.
    Ayrıca orjinal Fk da 1.sınıf kalitede bir ürün değildi,Farları,stopları vs fason yaptırıyodu.Uygun fiyatlı olduğu için alternatif üründü.Eibach,kw,hr vs vs alternatif uygun fiyatlı tercih edilirdi.
    Bence 3 kuruşa 5 köfte olmaz lafı istisnalar için geçerlidir kim ne derse desin,hele ki Türkiye'de o köftelerden hiç olmaz..
    Bir de her hafta Fk yay konusu açılıyor sabit bi topic yapılsa yeri varmış

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    en ıyısı yayları alıp bakmak az ınerse keserım begenmessm cıkartırım

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)