User Tag List

Sayfa 3/3 İlkİlk 123
48 sonuçtan 39 ile 48 arası

Konu: Rot balans cı Tavsiyesi??????

Berkerr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Rot balans işi hem makinaya hem yapana göre değişiyor. Kardeşler iyidir bizim araçların rot balansını orada yaptırıyorum. Nerede yapılırsa yapılsın yaptırdıktan sonra bi basıp denemekte fayda var.
    06 Toyota Hilux 2.5 4x4

Post Thanks / Like
    Mentioned
    138 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Berkerr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Rot balans işi hem makinaya hem yapana göre değişiyor. Kardeşler iyidir bizim araçların rot balansını orada yaptırıyorum. Nerede yapılırsa yapılsın yaptırdıktan sonra bi basıp denemekte fayda var.
    aynen öyle ama bostancı sanayide yaptırdım bugüne kadar hep.
    üstelik sabah 09:00 da gidip yaptırdım.
    ama 09:30'dan sonra çıkıp 140 ve üzeri basacak yer olmadığı için anadolu yakasında, balans ayarını ancak uzun yol yaptığımda görebiliyorum, o da ayarın üstüne en az 2 hafta geçmiş oluyor, her seferinde gidip para vermekten bunaldım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    138 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı VETTE Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    özellikle virajlarda bir titreme oluyorsa akslardan da yapar kontrol etmenizi öneririm.
    virajlarda titreme var mı yok mu tam anlayamadım açıkçası , otobanda uzun virajlarda kontrol edeyim diyorum ama virajlar bile öyle yamalı ki tam manasıyla anlayabilmiş değilim.

Berkerr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı wolkanku Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aynen öyle ama bostancı sanayide yaptırdım bugüne kadar hep.
    üstelik sabah 09:00 da gidip yaptırdım.
    ama 09:30'dan sonra çıkıp 140 ve üzeri basacak yer olmadığı için anadolu yakasında, balans ayarını ancak uzun yol yaptığımda görebiliyorum, o da ayarın üstüne en az 2 hafta geçmiş oluyor, her seferinde gidip para vermekten bunaldım.
    Kartal'da veya Bostancı'da yaptırırsan Samandıra otoban bağlantı yolunu kullanabilirsin, Samandıra Sultanbeyli kavşağına kadar fazlasıyla yetiyor.
    06 Toyota Hilux 2.5 4x4

Post Thanks / Like
    Mentioned
    138 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Berkerr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kartal'da veya Bostancı'da yaptırırsan Samandıra otoban bağlantı yolunu kullanabilirsin, Samandıra Sultanbeyli kavşağına kadar fazlasıyla yetiyor.
    e tamam, ama problem varsa tekrar oradan Bostancıya girmek bir dert, sıraya girmiş olan müşterileri beklemek bir ayrı bir dert
    tüm sanayi esnafı da malesef herkesi kendisi kadar vakti bol sanıyor. abi sen 1-2 hafta kullan gel olmamışsa tekrar ayarlarız diyor...keşke bu kadar bol vaktimiz olsa.

yani aslında aradığım şey, 100 lira bile alsa, ben bu arabayı sarsıntısız ip gibi , tek seferde yürütürüm diyecek olan kişi/ alet edevat.

şirketin son derece özensiz kullanılan kiralık jettasına biniyorum, mevsimden mevsime lastikleri değişiyor , değiştiği yerdeki alet edevat da son derece kötü, ama çok çok az balans problemi oluyor, belli belirsiz. kendi özenerek bindiğim aracımda 140'dan sonra problem haline gelmesi canımı sıkıyor

mkerim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    nerede yaptırdığınızdan çok cihazın durumu daha önemli.
    balans makinesindeki koruyucu kapağı lastik yokken kapatın mil dönecektir. milin dönmesi durduğunda ekranda ağırlıkların yazdığı yerde sıfır yazıyorsa cihaz düzgün ölçüm yapıyor demektir. sonrası kullanana bağlı çok kurşun doldurtmayın. her yere kurşun koyup sıfırlıyorsa sağlıklı olmayacaktır. bütün iş bittikten sonra bir kere daha ölçüm yapıp lastiği sonra cihazdan çıkarın.

buna rağmen yapamayan olduğunu da aklınızdan çıkartmayın
    1984 de turbo doğan ile uğraşırken MS ve AEM in kapısında beklerdik. Beyin yapsın da arabamıza takalım diye.
    İnternetin hızıda varla yok arası bir şeydi. Yoksa internet yok muydu???

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    e tamam, ama problem varsa tekrar oradan Bostancıya girmek bir dert, sıraya girmiş olan müşterileri beklemek bir ayrı bir dert
    tüm sanayi esnafı da malesef herkesi kendisi kadar vakti bol sanıyor. abi sen 1-2 hafta kullan gel olmamışsa tekrar ayarlarız diyor...keşke bu kadar bol vaktimiz olsa.

yani aslında aradığım şey, 100 lira bile alsa, ben bu arabayı sarsıntısız ip gibi , tek seferde yürütürüm diyecek olan kişi/ alet edevat.

şirketin son derece özensiz kullanılan kiralık jettasına biniyorum, mevsimden mevsime lastikleri değişiyor , değiştiği yerdeki alet edevat da son derece kötü, ama çok çok az balans problemi oluyor, belli belirsiz. kendi özenerek bindiğim aracımda 140'dan sonra problem haline gelmesi canımı sıkıyor
    Uğurlu İth. İhr. Tic. Ltd. Şti.
    Yıldızbakkal İnkişaf Sokak No:19/A Kadıköy 0216 418 30 56
    İlgili kişi Makina Mühendisi Mehmet Alibeyoğlu

2 Senedir gitmiyorum ama öncesinde her 10.000km'de bir ziyaret ederdim, sağolsunlar makina zımba gibi olurdu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    138 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı imprezaWRC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Uğurlu İth. İhr. Tic. Ltd. Şti.
    Yıldızbakkal İnkişaf Sokak No:19/A Kadıköy 0216 418 30 56
    İlgili kişi Makina Mühendisi Mehmet Alibeyoğlu

2 Senedir gitmiyorum ama öncesinde her 10.000km'de bir ziyaret ederdim, sağolsunlar makina zımba gibi olurdu
    notumu aldım, muhtemelen Cuma günü uğrayacağım. teşekkür ederim.

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    notumu aldım, muhtemelen Cuma günü uğrayacağım. teşekkür ederim.
    Yanlız aklında olsun, Aşkın Jeep'in olduğu cadde Acıbadem Caddesi girişine kadar kapalı. (180 gün kadarcık kapalıymış birşey değil yani)
    E-5 üzerinden veya Hasanpaşa tarafından gitmen lazım. Sağ elinle tersten sol kulağını tutmak gibi olacak

Post Thanks / Like
    Mentioned
    138 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı imprezaWRC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yanlız aklında olsun, Aşkın Jeep'in olduğu cadde Acıbadem Caddesi girişine kadar kapalı. (180 gün kadarcık kapalıymış birşey değil yani)
    E-5 üzerinden veya Hasanpaşa tarafından gitmen lazım. Sağ elinle tersten sol kulağını tutmak gibi olacak
    tam da bunu düşünmüştüm dün ok gideceğim dedikten sonra... google maps'den bir bakayım, balans ayarı sonrasında hızlıca çıkıp deneyip geri dönebileceğim boş yol var mı diye ona göre bir yol çizeceğim, hatırlatma için yine teşekkür ederim.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)