User Tag List

13 sonuçtan 1 ile 13 arası

Konu: Banka rehinli araç en güvenli nasıl satın alınır ?

mcolgecen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Banka rehinli araç en güvenli nasıl satın alınır ?

Banka kredisi ile satın alınan ve borcu devam eden araç nasıl satın alınır satış aynı güne yetişirmi bilgisi olan arkadaşlar yarımcı olursa çook sevinirim aksi taktirde aracı satınalmaktan vazgeçicem bir türlü aklım ermedi ?

Honda Type_R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    eger sizde kredi ile alacaksaniz kolay bankalar birbirlerine sizin adiniza teminat mektubu yolluyor siz hic paraya karismiyorsunuz onlar aralarinda hallediyor siz araci alinca banka diger tarafin borcunu kapatiyor.
    2005 - Honda TypeR Vivid Blue Pearl
    12,5 cr

Istanbul Park FWD Suresi
    Time:2.34.223

Dr Oz`

To Be Contunied....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Honda Type_R Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    eger sizde kredi ile alacaksaniz kolay bankalar birbirlerine sizin adiniza teminat mektubu yolluyor siz hic paraya karismiyorsunuz onlar aralarinda hallediyor siz araci alinca banka diger tarafin borcunu kapatiyor.
    abi peki kredi kullanıcam diyelim banka teminat mektubunu yolladı diğer banka aracın rehinini kaldırdı ardından biz noteresatışa giderken adamçekti gitti ozman ne yapıcaz ? yani şöyle birşey olabilirmi banka teminant mektubu karşılığında rehin kaldırıldığında bu araç sadece bu kişiye satılabilir diye bir belge verecekmi bana ?

lethaldoze - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu konuda tam olarak prosedür nasıl işliyor bende merak ediyorum. Arkadaşım banka genel müdürlüğünde çalışıyor ve çok güzel arabalar olduğunu söylüyor yani maserati gibi varmışta bize uygun e36 falanda olduğunu söylüyor. Öğrenecekti prosedürü bakalım. Tam bilgi gelirse burayada yazarım.

cagri-35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Banka rehinli derken kredılı araç diyorsunuz sanırım. Benımde konum vardı bende bu sekılde bır arac aldım. 2010 un 9uncu ayından sonra kullanılan bır kredı ıse yenı sıstemde cok hızlı bır sekılde sız parayı oder odemez banka onlıne olarak e-rehin kaldırıyor dırek gıdıp satısı yapıyorsunuz. Önceyse eskı sekılde ben bır ıkı hafta ıle kacırmısım benım aldıgım arac eskı sıstemden cekılmıstı.

İşlem şu şekılde, borcu kapatıyorsunuz bankadan. Size rehın kaldırma yazısını verıyorlar onu gıdıp notere onaylatıyorsunuz ardından trafıge gıdıp ruhsattan rehınını kaldırıp satısa hazır hale getırıp noterde satısını yapıyorsunuz. Benımde gozum cok korkmustu ama bıraz daha erken baslasaydık ısleme ve bı ıkı ufak aksılıık cıkmasaydı bu ıslemlerı ben oglene kadar bıtırıyordum. Ama tabı bu ıs bıraz guvene dayalı herkesle yapılacak bır sey degıl. Banka bır yazı verebılıyor hacız kaldırıldıgında sızın odedıgınıze aracı satın almak adına ancak ne kadar koruyucu olur bılemem. Arac sahıbıne sız bırısınden borc alıp kapatın ben satıs yapınca sıze verınce sız ona ödersınızde dıyebılırsınız kabul ederse. Ben sahsen ızmırde dırek aynı gune hallettım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı cagri-35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Banka rehinli derken kredılı araç diyorsunuz sanırım. Benımde konum vardı bende bu sekılde bır arac aldım. 2010 un 9uncu ayından sonra kullanılan bır kredı ıse yenı sıstemde cok hızlı bır sekılde sız parayı oder odemez banka onlıne olarak e-rehin kaldırıyor dırek gıdıp satısı yapıyorsunuz. Önceyse eskı sekılde ben bır ıkı hafta ıle kacırmısım benım aldıgım arac eskı sıstemden cekılmıstı.

İşlem şu şekılde, borcu kapatıyorsunuz bankadan. Size rehın kaldırma yazısını verıyorlar onu gıdıp notere onaylatıyorsunuz ardından trafıge gıdıp ruhsattan rehınını kaldırıp satısa hazır hale getırıp noterde satısını yapıyorsunuz. Benımde gozum cok korkmustu ama bıraz daha erken baslasaydık ısleme ve bı ıkı ufak aksılıık cıkmasaydı bu ıslemlerı ben oglene kadar bıtırıyordum. Ama tabı bu ıs bıraz guvene dayalı herkesle yapılacak bır sey degıl. Banka bır yazı verebılıyor hacız kaldırıldıgında sızın odedıgınıze aracı satın almak adına ancak ne kadar koruyucu olur bılemem. Arac sahıbıne sız bırısınden borc alıp kapatın ben satıs yapınca sıze verınce sız ona ödersınızde dıyebılırsınız kabul ederse. Ben sahsen ızmırde dırek aynı gune hallettım.
    araç sahibinin borç alıp kredisini kapatması en mantıklısı aynı şehirde olsa hiç bir sorun yok başka şehire gidicez deplasmanda olucaz insan ister istmez cekiniyor.

ACTPK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben gecenlerde bu sekilde bir arac aldim adamin borcu vardi bankaya gittik borcu kapattim eft ile. rehin kaldirmayi bankadakiler sozde 5dkda yapacaklardi ama operasyondaki islem skintisindan dolayi 2 is gunu sürdü cuma gunu yaptik araya haftasonu girdi. Sali aldim araci ancak. (Y.kredi banka) bu surede kendiniz araca rehin koyabilirsiniz noterde. kimseye satamaz sizden baska siz rehini kaldirmadikca Ben direk bankayi aradim her islem icin adam beni rehin kalkmis devir yapabilirsin diye aradiginda devri 5 saat once yapmistim.

drago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    arkadaşıma öyle araç aldık, yeni sistemde rehinli olduğu için problem olmadı, bankaya gittik, rehinini kaldırdık, aynı gün içinde noterden satışı aldık.eski sistemde rehinli ise trafiğe gidip kaldırtmak gerekiyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kredi 2012 yılında kullanılmış yeni sistemli aracı satın almaya karar verdim inşallah bir sıkıntı yaşamam .

HondatugraL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    45 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    pekı bende bişey sormak ıstıyorum. Banka rehınlı aracın sadece plakasını alabılıyormuyuz ?
    DR. OWL

Post Thanks / Like
    Mentioned
    171 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mendiulu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba yi forumlar arkadaşlar. Banka rehinli veya hacizli araç satışı için size bir firma önerebilirim. Borclu & Hacizli Aracınızı Satmak İcin Bize Ulaşın ! - ArabaNakit.com sayfası üzerinden rehinli aracınızı satabilirsiniz. Saygılarımla
    Yanlış geldin,bizim forum 80 milyondan 300 milyonlara kadar vizyonlu adam gibi dolandırıcılara sahiplik yapmış yeri geldiğinde karton iphone'u arkadaşına gerçek diye satmış jetfadıl'ım cem uzan'ın referansıyla üye olduğu kaliteli bir forum.

Böyle ucuz numaralarla gelmeyin banlanırsınız

GEB - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu iş biraz karşılıklı güven ile alakalı biraz. Dediğiniz gibi parayı yatırdıktan sonra kaçıp gitmeyeceği ne *****? Mart ayında taşıt kredili araç aldım, tam hatırlamıyorum ama kredi çektiği bankaya gidip ben bu aracı alacağım, kredi borcunu ben kapatıyorum ama parayı onay verdiğimde yatırmanızı istiyorum gibi bir şeyler duymuştum. Siz parayı bankaya yatırıyorsunuz, para havuzda bekliyor ama sistem olarak satışın yapılabilmesi için rehin kaldırılmış, siz gidip onay verince kredi kapanıyor gibi bir mevzu vardı.

Hatırlamamın sebebi ben öyle yapmadım Adama güvendik gittik borcunu kapattım 29 bin lira. MTV'lerini yatırdım. Satışa hazır hale geldi. Gittik notere satış alamıyoruz, aracın vergisi görünüyor halen, vergi dairesine gideceksiniz tamam gittik ama bende ki heyecan had safada. Ya adam kaçarsa? 30 bin lira çöp olursa? Niye peki? 3-4 milyar ucuz diye hep bu heyecan Şükür vergi dairesini de hallettik gittik notere sıra bekliyoruz adam kendisi dedi benden sana abi tavsiyesi, bir daha böyle iş yapma 3 milyar pahalı olsun sağlam düzgün bir iş yap. Herkes benim gibi çıkmayabilir Dedim Allah razı olsun abi dolandırmadın beni

İyi araştırın öyle gidin. Yaşadığım heyecanı yaşamayın, hiç tavsiye etmiyorum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bence rehinliye hiç girme derim para çokomel hesabı en güzeli

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)