User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
22 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Cape Town - Güney Afrika

blumenberg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Arrow Cape Town - Güney Afrika

Arkadaşlar merhaba, geçen yaz İngiltere ondan önce de Amerika'dan sonra ingilizce dil eğitimi için bu sene de Güney Afrika'ya gitmek istiyorum, daha önce giden veya bilgi sahibi olanlar bana yardımcı olabilecek noktaları paylaşabilir mi? Okul ya da konaklama hakkında da bilgi alabilirim, Araştırdığım kadarıyla genel kanı; muhteşem bir yer olduğu, dünyada görülmesi ve yaşanması olası aktivitelerin nadir bulunduğu bir yer.. 8 hafta yetiyor bana her sene, sanırım 12 hafta türkiyemden başka bir yerde kalamam, çabuk özlüyorum.. Şimdiden tşk ederim görüşleriniz için..
    ( 🔴🔴 VETTE 🔴🔴 )

ceyhun737 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben gittigimde 7 gun kalmistim tabi bir 5 sene once gittim ama
    Yinede yardimci olamaya calisirim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende hastasıyımdır çok görmek isterim yasama yürütme yargı başkentlerinin farklı olması çok güzel

Faceden devamlı bu sayfadan takip ediyorum biraz diliniz varsa güzel bilgiler var

http://www.facebook.com/CapeTown.Travel?ref=ts&fref=ts

Ayrıca Nat Geo'nun Cape Town ile ilgili belgeselleride gezilecek görülecek kalınacak yerler ve yemekler hakkında düdüklenmemek için iyi bir referans olabilir

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ceyhun737 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben gittigimde 7 gun kalmistim tabi bir 5 sene once gittim ama
    Yinede yardimci olamaya calisirim
    Gidip de görülmeden gelinmeyecek nereler var mesela bilgi alabilir miyim bu konuda..

Alıntı hakan308 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende hastasıyımdır çok görmek isterim yasama yürütme yargı başkentlerinin farklı olması çok güzel

Faceden devamlı bu sayfadan takip ediyorum biraz diliniz varsa güzel bilgiler var

http://www.facebook.com/CapeTown.Travel?ref=ts&fref=ts

Ayrıca Nat Geo'nun Cape Town ile ilgili belgeselleride gezilecek görülecek kalınacak yerler ve yemekler hakkında düdüklenmemek için iyi bir referans olabilir

Tşk ederim bende sayenizde fun sayfasına üye oldum bakalım, bir kız var giden, ona bilgi almak amaçlı yazdım.. O belgeselleri netten bulmaya çalışayım bakalım, en ilgimi çekenler safari, köpekbalığını Deniz'in altında kafeste izleme imkanı, Hint ve atlas Okyanusu'nun birbiri ile kızgın dalgalarının buluştuğu ümit burnu, bir de savaş helikopteri ile okyanus ve orman seyehati(kapılar açıkmış bu arada) var mı başka aklınıza gelen ?

Okullar hakkında çok bilgi yo galiba..
    ( 🔴🔴 VETTE 🔴🔴 )

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı blumenberg Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gidip de görülmeden gelinmeyecek nereler var mesela bilgi alabilir miyim bu konuda..

Tşk ederim bende sayenizde fun sayfasına üye oldum bakalım, bir kız var giden, ona bilgi almak amaçlı yazdım.. O belgeselleri netten bulmaya çalışayım bakalım, en ilgimi çekenler safari, köpekbalığını Deniz'in altında kafeste izleme imkanı, Hint ve atlas Okyanusu'nun birbiri ile kızgın dalgalarının buluştuğu ümit burnu, bir de savaş helikopteri ile okyanus ve orman seyehati(kapılar açıkmış bu arada) var mı başka aklınıza gelen ?

Okullar hakkında çok bilgi yo galiba..
    Okul olayı ile ilgili pek bir bilgim yok gezme eğlenme amaçlı düşündüğüm için hiç araştırmadım belgesellerden birde yemeklerle ilgili olanları bulursanız aç kalmazsınız Sayfadan biraz ingilizceniz varsa bilgili gördüğünüz kişilere yazın cevaplıyorlar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı hakan308 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Okul olayı ile ilgili pek bir bilgim yok gezme eğlenme amaçlı düşündüğüm için hiç araştırmadım belgesellerden birde yemeklerle ilgili olanları bulursanız aç kalmazsınız Sayfadan biraz ingilizceniz varsa bilgili gördüğünüz kişilere yazın cevaplıyorlar
    valla bugün kaporayı vericem şirkete, iyi bir okula gidicem,tamam o zaman sayfadakilere yazayım biraz.. tşk ederim çok..
    ( 🔴🔴 VETTE 🔴🔴 )

miniks - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Polislik mevzun olmasın en çok buna dikkat et

Gerisi kolay capetown güzeldir

Gece yaşantısı kızlar falan filan uygun herşey

dili kolay öğrenirsin
    Call for prayer
    http://m.youtube.com/watch?v=7na5Zm0vwtI
    insanlar en akıllı varlıklardır, hüküm edemedikleri yaradılış ve ölümdür
    Instagram hesabımız
    miniksracing - humidorturkiye

Shadow_Dancer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    37 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Defaeten gittigim çok güzel anılarımın oldugu bi yerdir cape town, johanessburg aktarmalı olarak gideceksin eger ki THY ile gidersen, yaklaşık 12 saatlik bi uçuştur. Cape Town sayısaldan para tuttursam yarın ev alacagım ilk yer. İnanılmaz güzel bir dogası var, masa dagına teleferik ile çıkabilirsin, orada ki manzara harikadır. Cape Point denilen nokta topragın bitip okyanusun başladıgı yerdir ki dünyanın sonu olarakta bilinir Orayıda ziyaret edebilirsin, avrupai yaşam tarzı hakimdir geneler olarak, ingilizler agırlıkta, halkının çogu beyazdır zaten, siyahi insan az bulunur kıtanın geri kalan kısmına göre..

Yeme içme fasilitesi olarak hemen hemen herşey bulabilirsin, tabii ki deniz ürünleri agırlıkta olarak. Waterfront bölgesi bu açıdan çok iyidir pek çok kafeterya restaurant ve canlı müzik yapılan bar bulabilirsin. Aynı bölge içerisinde güzel bir alışveriş merkezi de bulunmakta. Fiyatlar Türkiye ile hemen hemen aynı. Aslında Türk olarakta tanıdıklarım var fakat sen ilk etapta kendi çevreni geliştir madem dil için gidiyorsan..

Genel olarak güvenli bi yerdir ama her ihtimale karşı ilk etapta tanıdımadıgın bölgelere gitme, başını her şehirde belaya sokabilirsin ama alışana kadar herşey.

Başka bi bilgin istersen söyle. Özellikle ulaşım kısmıyla alakalı sormak istedigin bişe olursa rahatlıkla cavaplarım.

Kolay gelsin.
    Tango-1 never dies.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı miniks Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Polislik mevzun olmasın en çok buna dikkat et

Gerisi kolay capetown güzeldir

Gece yaşantısı kızlar falan filan uygun herşey

dili kolay öğrenirsin
    polislik bir mevzu inş olmaz, gidince görücem bakalım, şu zamana kadar yurtdışında hiç böyle birşey yaşamadım, ama bazıları öyle bir anlatıyor ki sokakta turist olduğunu bile belli etme tarzında konuşuyorlar bu yüzden tedirgin oluyorum.. bakalım londra'yı aratacak mı bana merak etmiyor değilim. tşk ederim..

Alıntı Shadow_Dancer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Defaeten gittigim çok güzel anılarımın oldugu bi yerdir cape town, johanessburg aktarmalı olarak gideceksin eger ki THY ile gidersen, yaklaşık 12 saatlik bi uçuştur. Cape Town sayısaldan para tuttursam yarın ev alacagım ilk yer. İnanılmaz güzel bir dogası var, masa dagına teleferik ile çıkabilirsin, orada ki manzara harikadır. Cape Point denilen nokta topragın bitip okyanusun başladıgı yerdir ki dünyanın sonu olarakta bilinir Orayıda ziyaret edebilirsin, avrupai yaşam tarzı hakimdir geneler olarak, ingilizler agırlıkta, halkının çogu beyazdır zaten, siyahi insan az bulunur kıtanın geri kalan kısmına göre..

Yeme içme fasilitesi olarak hemen hemen herşey bulabilirsin, tabii ki deniz ürünleri agırlıkta olarak. Waterfront bölgesi bu açıdan çok iyidir pek çok kafeterya restaurant ve canlı müzik yapılan bar bulabilirsin. Aynı bölge içerisinde güzel bir alışveriş merkezi de bulunmakta. Fiyatlar Türkiye ile hemen hemen aynı. Aslında Türk olarakta tanıdıklarım var fakat sen ilk etapta kendi çevreni geliştir madem dil için gidiyorsan..

Genel olarak güvenli bi yerdir ama her ihtimale karşı ilk etapta tanıdımadıgın bölgelere gitme, başını her şehirde belaya sokabilirsin ama alışana kadar herşey.

Başka bi bilgin istersen söyle. Özellikle ulaşım kısmıyla alakalı sormak istedigin bişe olursa rahatlıkla cavaplarım.

Kolay gelsin.
    cape point heyecanlandırdı beni topragın bitip okyanusun başladığı dünyanın sonu..

zaten geziler sanırım grup halinde olacak..o yüzden sıkıntı yaşamam gibime geliyor, safari, okyanus, masa dagı, combat helicopter vs..
    kendini turist olarak belli etme diyenler var, böyle birşey var mı gerçekten bir de ulaşım konusu tabiki sıkıntılı olacak mı bilmiyorum, ben direk deniz kenarında olucam, acaba motor filan mı kiralasam, turistlere sanırım ehliyet de sormuyolarmış, bir mevzum daha var aslında ben avrupa vatandaşıyım, konsolosluk turistik gidecekse 3 ay gidebilir demiş ama egitim alacaksa gelsin vize alsın demiş, beni gönderecek olan şirket de aslında vize almana gerek yok gibi birşeyler söyledi, adamlara egitim almayacagını vs söylersin dedi, benim içime sinmeyeceğinden yine de vize alayım diyorum ne diyorsunuz bu konuda acaba? şimdiden tşk ederim çok
    ( 🔴🔴 VETTE 🔴🔴 )

Agah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Zencilere dikkat et yeter

Octane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Araç kiralanırsa dikkatli olunmalı. Kendiniz araç alacaksanız, her zaman ana yollardan gidin, ara yollar pek önerilmez. Zenci insanlar nispeten az sayıda ama yine var tabi. Ben de çok şaşırmıştım, nası la beyaz afrikalı mı olur diye, oluyormuş. İşte bunlar hep sömürgecilik, neyse o başka bir konumuz.

Doğal park var, araçla girilir çok eğlencelidir, fakat honda fitimizi (evet orası sağdan direksiyon ve honda jazz değil honda fit) çizdi bazı hayvan dostlarımız, neyse ki orada öyle pek boya değişen takıntısı yok bizim gibi

Genel olarak eğlenceli yer, dediğim gibi, ana yollardan şaşılmamalı. Biraz daha kırsal kesimlerde evden çıkılınca camlar kapılar açık bırakılmamalı, oraya giden ya da orada yaşayanlar nedenini iyi bilirler
    Oversteer scares passengers, understeer scares the driver... (meali: kasko yok muska var )

jumpeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hırgıs çoh
    _

JoYTeaM

-

01ayk01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Seven tabi git gez. Bende ay sonu Los Angeles'a gidiyorum. 1 sene ordayim. Allah sonumuzu hayretsin
    Alıntı Berkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tatmin olan arkadaslar olarak elele tutuşup titreyerek boşalalım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geçen sene bu niyeti okula hazırlanma vesilesiyle gerçekleştiremedim Ama aklımdan gitmiş değil, los angeles bomba ya gelmek istemezsin bro
    ( 🔴🔴 VETTE 🔴🔴 )

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Cape Town Güney Afrika`dan Herkese Merhabalar!

Alıntı blumenberg Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geçen sene bu niyeti okula hazırlanma vesilesiyle gerçekleştiremedim Ama aklımdan gitmiş değil, los angeles bomba ya gelmek istemezsin bro
    Cape Town`dan Herkeze Merhabalar!

Adım Michele, bir Güney Afrika Vatandaşıyım fakat Turkiyeyi vede Türk Kültürünü tanıyan biriyim.

Turkiye`de bir sene gibi yaşadım vede İngilizce öğretmenlği yaptım. Ülkeme döndükten sonrada Turkiyeden gelecek olan misafirleri evimde ağırlıyorum.

İngilizce Dil eğitimi, Staj, Gönüllü sosyal projelerde çalışacak olan arkadaşlara ve özelliklide Cape Town`a gezi amaçlı gelmek isteyen kişilere Konaklama kısmında vede ülkem hakkında elimden geldiğince sizlere bilgivermeye çalışacağım.

Geçen Hafta Turkiyeden gelen iş adamı Bahattin beyi 1 hafta evimizde Cape Town``da ağırladık.

Cape Point ( Ümit Burnunu) Penguenleri,Fok Adasını, Table Mountain (Masadağını) Botanik bahçeleri, ünlü Balk restauranlarını,vede Safari yaptık . Sizlerle burada bir kaç resim paylaşacağım.

Sorunuz olursa bana veya Turkiyede Bulunan arkadaşım Matt`e sorabilirsiniz!

Bizsiz sakın Cape Town planı yapmayın!

Saygılar

Micheel / Matt
    E-mail : capetowniafrica@gmail.com

Cape Town GSM : + 27 82 457 7775 (Whatsapp uyumlu) Mich

Turkiye GSM: + 90 544 572 7269 ( Whatsapp Uyumlu) Matt

drago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bizi michecek

TechTurkey M_PROJECT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Whatsapp grubu kurun hemen
    Straights are for fast cars, but turns are for fast drivers!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı drago Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bizi michecek
    :ddddddddddddd
    Love is nothing, without fucking

S.Özcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Mich Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cape Town`dan Herkeze Merhabalar!

Adım Michele, bir Güney Afrika Vatandaşıyım fakat Turkiyeyi vede Türk Kültürünü tanıyan biriyim.

Turkiye`de bir sene gibi yaşadım vede İngilizce öğretmenlği yaptım. Ülkeme döndükten sonrada Turkiyeden gelecek olan misafirleri evimde ağırlıyorum.

İngilizce Dil eğitimi, Staj, Gönüllü sosyal projelerde çalışacak olan arkadaşlara ve özelliklide Cape Town`a gezi amaçlı gelmek isteyen kişilere Konaklama kısmında vede ülkem hakkında elimden geldiğince sizlere bilgivermeye çalışacağım.

Geçen Hafta Turkiyeden gelen iş adamı Bahattin beyi 1 hafta evimizde Cape Town``da ağırladık.

Cape Point ( Ümit Burnunu) Penguenleri,Fok Adasını, Table Mountain (Masadağını) Botanik bahçeleri, ünlü Balk restauranlarını,vede Safari yaptık . Sizlerle burada bir kaç resim paylaşacağım.

Sorunuz olursa bana veya Turkiyede Bulunan arkadaşım Matt`e sorabilirsiniz!

Bizsiz sakın Cape Town planı yapmayın!

Saygılar

Micheel / Matt
    E-mail : capetowniafrica@gmail.com

Cape Town GSM : + 27 82 457 7775 (Whatsapp uyumlu) Mich

Turkiye GSM: + 90 544 572 7269 ( Whatsapp Uyumlu) Matt

resimler görünmüyor

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)