User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
33 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: telefonda küfür ve mahkeme süreci...

tayreep_john - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

telefonda küfür ve mahkeme süreci...

arkadaşlar günaydın...hasar almış bi elektronik aletim için firma yı aradım ve firmanın operatörü telefonda küçümseyici konuşmasından dolayı kendimi tutamayıp ağzıma geleni söyledim telefondaki şahıs ayrı firma ayrı mahkemeye vermiş beni ... avukatımız yüklü miktarda tazminattan bahsetti.

1. uzlaşmak nekadar çözüm olur ( şahısla karşılıklı el sıkışmak)
    2. firmanın yaptırım gücü olur mu ?
    3. benim de dava açma şansım varsa caydırıcı olur mu ?.

daha önce başına gelen varmı yada yardımcı olabilcek herkeze keyifli forumlar..
    SM PERFORMANCE

Satış Bölümü Sorumlusu Yogi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    39 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Dava açan taraf olarak yüklü miktarda tazminat alacağımı bilsem uzlaşmazdım

Geçmiş olsun

Berkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    151 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    valla benim arkadaşım superonline işemli sıçmalı sövdü kaç kere internet bağlantısı deli ettiği için birşey olmamıştı ama seninki çetin cıktı galiba
    1881 - 193

NakkaSss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Turkcell çağrı merkezinde çalışan bir arkadaşımdan biliyorum sanırım pek bir yaptırımı yokmuş her gün ne küfürler yiyoruz mahkemeye de versek bir şey çıkmıyor demişti. Hatta herifin biri her gün stres atmak için arayıp küfür ediyormuş. O çağrıyı karalisteye almışlar en sonunda.
    Tufan has no limits.

TolgaUs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Mahkeme işlerinden para kazandıkları için zaten telefonda müşteriye zorluk çıkarıyorlar. B*k desede mahkemeye versem diye pusuda bekliyorlar ek gelir kısmen
    Geçmiş olsun.

onurc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ilk kez duydum.bende yıllarca çağrı merkezinde çalıştım,yediğimiz küfürlerin haddi hesabı yok.bir Allah 'ın kulu yetkilide çıkıp mahkemeye vermedi müşteriyi.Çok geçmiş olsun.bu saatten sonra uzlaşacağını sanmıyorum bende.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yogi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dava açan taraf olarak yüklü miktarda tazminat alacağımı bilsem uzlaşmazdım

Geçmiş olsun
    yüklü derken kanunun gereği yaptırım gücü neyse alıcağı o şahıs olarak pek bir şey alabilceğini zannetmiyorum ama firma korkutuyor beni..

Alıntı Berkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    valla benim arkadaşım superonline işemli sıçmalı sövdü kaç kere internet bağlantısı deli ettiği için birşey olmamıştı ama seninki çetin cıktı galiba
    biraz öyle olduk galiba bende hayatımda hiç söylemediğim küfürleri hakaretleri ilettim arkadaşa ... ama haklı yönlerim olması kurtarıcı olurmu bilemiyorum
    SM PERFORMANCE

EM-RE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Haklı olduğunu düşünüyorsan sende onları tüketici mahkemesine ver.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı NakkaSss Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Turkcell çağrı merkezinde çalışan bir arkadaşımdan biliyorum sanırım pek bir yaptırımı yokmuş her gün ne küfürler yiyoruz mahkemeye de versek bir şey çıkmıyor demişti. Hatta herifin biri her gün stres atmak için arayıp küfür ediyormuş. O çağrıyı karalisteye almışlar en sonunda.
    firma öyle süperonline Türkcell gibi bi firma değil yani napıcaklarını kestiremiyorum eğer bilsem bişey çıkmıcağını açar bidaha küfür ederim

Alıntı TolgaUs Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mahkeme işlerinden para kazandıkları için zaten telefonda müşteriye zorluk çıkarıyorlar. B*k desede mahkemeye versem diye pusuda bekliyorlar ek gelir kısmen
    Geçmiş olsun.
    bende öyle düşünüyorum öyle bir oltaya mu geldik acaba

Alıntı EM-RE Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Haklı olduğunu düşünüyorsan sende onları tüketici mahkemesine ver.
    haklı olduğum nokta benimle küçümseyici konuşması ürünün arkasında durmaması alay eder gibi konuşması yetti zaten.. ama uzlaşmak bir çözümse üstüne gitmek nekadar mantıklı ?
    SM PERFORMANCE

onurc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    çağrı merkezlerinde belirli konuşma prosedürleri vardır.yasak kelimeler kullanamaz.muhattap olduğunuz çağrı merkezi bilindik bi yer ise şansınız daha çok olur. örnek benim çalıştığım çağrı merkezi hayır,yok,bilmiyorum gibi kelimeler yasaktı,ses tonunda düşmeler,beyefendi hanımefendi üstüne basa basa söylemek.bunlar hep eksi puandır.bu tarz bir kanaldan giriş yaparsan şansın yaver gidebilir. özel değilse hangi çağrı merkezi pm atarmısın

onursumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    uzlaşmaya gitmek geri vites olur ve haksız olduğunuzu kesinleştirir

bence siz haklı olduğunuzu düşünerek savunmaya geçin bu saatten sonra çok fazla uzlaşma ile birşeylerin değişiceğini düşünmüyorum

psn&Live id: onursumer
    135
    ├┼┼╕
    246R

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı onurc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    çağrı merkezlerinde belirli konuşma prosedürleri vardır.yasak kelimeler kullanamaz.muhattap olduğunuz çağrı merkezi bilindik bi yer ise şansınız daha çok olur. örnek benim çalıştığım çağrı merkezi hayır,yok,bilmiyorum gibi kelimeler yasaktı,ses tonunda düşmeler,beyefendi hanımefendi üstüne basa basa söylemek.bunlar hep eksi puandır.bu tarz bir kanaldan giriş yaparsan şansın yaver gidebilir. özel değilse hangi çağrı merkezi pm atarmısın
    kardeşim çok güzel bilgiler verdin bu üstteki yazdığın bütün yasaklı şeyleri yaptı bu arkadaş... hatta en son beyefendi ses tonunuza dikkat edin dedi bende film koptu.. ama karşı bi dava hazırlığına girersem bu bilgiler çok iyi oldu çok teşekkür ederim p.m geliyor.

Alıntı onursumer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    uzlaşmaya gitmek geri vites olur ve haksız olduğunuzu kesinleştirir

bence siz haklı olduğunuzu düşünerek savunmaya geçin bu saatten sonra çok fazla uzlaşma ile birşeylerin değişiceğini düşünmüyorum
    bi üstünüzdeki postta güzel bilgiler verdi arkadaş şimdi haklı olduğum konusunda %100 kanaat getirdim boşuna okadar sinirlenmemişim
    SM PERFORMANCE

Kadyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben donanım haberde klimacıya hakaret etmiştim hiç cezan yoksa erteleme çıkıyor ama ceza verseydi 2 bin tl ye yakın bir şey verecekti ceza olarak maaşa görede değişiyor tabi

_cAgdAsH_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hıcc bısey cıkmaz gecen fınans banktan aradılar kampanya ıcın bılgı verecez dedıler ıstemıyorum dedım nazıkce kapattım gun ıcınde 5 kere aradılar en sonunda agzıma gelenı soyledım e devletten mahkeme surecını takıp et savunmanı yap hıcte bısey olmaz

BirkanYazici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende her dakika kopan internetimden dolayı türksat müşteri hizmetlerine ağzıma geleni söylemiştim baya ağır küfürler içeriyordu telefonu kapattıktan 5 dakika sonra geri aradılar beyefendi sorununuzu çözmek için elimizden geleni yapmaya çalışacağımızdan emin olabilirsiniz gibisinden konuşmuşlardı fakat ben karşımdaki kişinin şahsına söylememiştim firmaya etmiştim hakaretleri

burakgunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bi halt cıkmaz abi millet adam kesiyor da bişey olmuyor. adamı delirtiyolar cok iyi anlıyorum
    Alıntı KOSEREN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Vazeline de zam yaparlar mı acaba seçimden sonra?Yapacaklarsa şimdiden alalım

LnchCntrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    düzgün hizmet veremyip karşısındaki adamı deli eden temsilciye bi küfürde benden yazın mk

01ayk01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hakli oldugunuz nokta sizi kucumseyici davranmasi ise , o telefonu kapatip saati ve tarihi dikkate alip tuketici haklarina basvurmaliydiniz. Kufur ettiginiz anda hatali duruma dustunuz cunku. Karsinizdakinin size kucumseyici davranmasi size ona kufur etme hakkini vermez. Tipki size onun kucumseyeci davranamayagi gibi. Ama dedigim gibi siz kufur ettiginiz anda o durum size karsi dondu gecmis olsun.

Not : benzer bi durum en samimi arkadasimin basina geldi oda telefondaki sacma konusmalardan sikilmisti. . Mahkeme konusmanin basinda kayit alinmaktadir diye belirttikleri halde sirkete ve sahsa kufur edildigi icin toplam 4000 lira fln ceza kesti.
    Alıntı Berkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tatmin olan arkadaslar olarak elele tutuşup titreyerek boşalalım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 01ayk01 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hakli oldugunuz nokta sizi kucumseyici davranmasi ise , o telefonu kapatip saati ve tarihi dikkate alip tuketici haklarina basvurmaliydiniz. Kufur ettiginiz anda hatali duruma dustunuz cunku. Karsinizdakinin size kucumseyici davranmasi size ona kufur etme hakkini vermez. Tipki size onun kucumseyeci davranamayagi gibi. Ama dedigim gibi siz kufur ettiginiz anda o durum size karsi dondu gecmis olsun.

Not : benzer bi durum en samimi arkadasimin basina geldi oda telefondaki sacma konusmalardan sikilmisti. . Mahkeme konusmanin basinda kayit alinmaktadir diye belirttikleri halde sirkete ve sahsa kufur edildigi icin toplam 4000 lira fln ceza kesti.
    davayı şahıs mı açtı şirket mi ??
    SM PERFORMANCE

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)