User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
23 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Adana'da Trafik. Ocak ayı bilgilendirme

mechanic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Adana'da Trafik. Ocak ayı bilgilendirme

şanımız yürüsün ...

2013 Ocak ayı içerisinde,
    toplam 103663 araç kontrol edilmiş.
    25877 araç sürücüsüne tam 3.853.745 tl para cezası verilmiş,
    toplam aracın %10u kontrol edilmiş,
    850 kişi mahkemeye sevk edilmiş,
    1555 araç trafikten men edilmiş
    381 kişinin ehliyetine el konmuş.
    869 trafik kazası gerçekleşmiş.

temelinde gelir elde etmek olan bu cezalandırma sistemini, vatandaş olarak şöyle anlatayım.
    yolun kenarına park eden trafikçi, dubasız, uyarısız, mesela sisi açık araba görünce önüne atlıyor. bu önüne atlama sebebiyle traikçi öldü ezildi adam.
    akşam dışarı çııyorsunuz , her kvşakta polis, lambaları açık, her yer polis.

bakın bundan neden bahsediyorum. huzur; avrupa gibi medeni ülkelerde şöyle tanımlanır; polis göze ne kadar az görünürse halk o kadar huzurlu hisseder.
    bizde ise her kavşakta polis olması. cahilliğin getirdiği bir uygulama türü.
    sanki terör bölgesindeyiz.

ve eklemiş valimiz,
    daha da sıklıkla ve artarak devam edecekmiş.

burdan adanalı arkadaşlara , anlaşılan bu iş düzelmicek giderek kötü bir hal alacak.
    saçma sapan yenen cezaları da yazarlar aşşağıya gülersiniz okurken...

http://www.adana.gov.tr/
    --
    her geçen yıl bir önceki yılı aratır hale geldi zaman...

KMR2-GT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    o kadar farklı şehire gittim adana gibi streslisini görmedim.işimiz çok zor burda

shele - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sanki terör bölgesinde miyiz? tabi ki terör bölgesindeyiz. polisler eksoz patlamasını kaleşnikof sıkıyorlar diye yorumluyor bilmiyon mu?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Fena olmuş gerçekten,
    İstanbulda Geçen hafta cumartesi akşamı saat: 21:00 ile 02:00 saatleri arasında yolda gördüğüm ekibi hayatımda görmedim, suyu çıktı artık.
    40 Alimi 1 Delille yendim, 1 Cahili 40 Delille Yenemedim. (İmam Şafii)

doush - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1 aydır farklı şehirdeyim neredeyse her gün bisikletle bir yerlere gidiyorum. Daha trafik polisinin nasıl giyindiği hakkında fikrim bile yok Adana resmen ızdırapmış bana
    Alıntı DeNNis Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sen iskender ustaya git 51lik borudan beyin kıvırsın sana

01ASU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

bunların hepsi +1 i benim ehliyetimi aldılar eğitime sevk ettiler trafikten men ettiler üzerine polisi tokatladığım için mahkemeye sevk ettiler
    Alıntı ASU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok çok iyi maşallah asulara...Adana'da bu ASU plakaların serisi sizde herhalde değil mi ?
    ASU SERİES UMUT ZİYAN

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    adanalı abiler kızmasın ama ben pozantıda 2 hafta kaldım kalmaz olaydım kendi insanınız olmayanlara çok kötü davranıyosunuz bakkala girip bişey soruyorum üstünde yazıyo git bak gibi bi çok şeyle karşılaştım motor üstünde 12 13 yaşında cocuklar. özellıkle demiryolunun orda cok kalabalık oluyodu belki polisin sürekli olması rahatsız ediyor sizi ama bence olması daha iyi

fth_doğan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı su_vtı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

bunların hepsi +1 i benim ehliyetimi aldılar eğitime sevk ettiler trafikten men ettiler üzerine polisi tokatladığım için mahkemeye sevk ettiler
    hahahah sen heryerdesin kanka ...

01ASU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı fth_doğan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hahahah sen heryerdesin kanka ...
    kanka ben olmayaydım bir sayı eksik olucaktı aaa
    Alıntı ASU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok çok iyi maşallah asulara...Adana'da bu ASU plakaların serisi sizde herhalde değil mi ?
    ASU SERİES UMUT ZİYAN

jr1905 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Osmaniye'nin de bundan kalır yanı yok valimiz Celalettin Cerrah saolsun burada da her akşam en az 3-4 yerde uygulama olur yazın bu sayının 10-15 i bulduğu olur ki Osmaniyenin ne kadar küçük olduğunu bilenler bu rakamların ne kadar ciddi olduğunu tahmin ediyorlardır o yüzden felsefemiz hep aynı A.C.A.B.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Uygulamalar trafik kazalarını ve kaybedilen canları azaltma amaçlı, en azından söylenen öyle. Bu ülkede trafik kazalarından o kadar can ve mal kaybı oluyor ki, her sene binlerce kişi can, onbinlerce kişi sevdiği değer verdiği insanları kaybediyor. Bunların bir şekilde önüne geçilmesi lazım. Alkollu araç kullanmaktan ehliyeti kaptırmış biri olarak söylüyorum ki uygulamalardan memnunum. Fakat ilk mesajı yazan arkadaşın söylediği gibi bu işin bilinçsizce yapılmasına da karşıyım. Trafik veya asayiş farketmez. Eğer ki kontrol noktası(çevirme) kurulacaksa hem bu iş adabına uygun, dubalar-levhalar dizilerek yapılmalı, hem de çevirmeyi görünce kaçılacak yollar tutulmalı.

Ha ayrıca egsoz kullanımı, katailitik iptalinden vs ceza yiyen arkadaşlara da üzülmüyor değilim. Hernekadar ses ve çevre kirliliği yapılsa da daha fazlasını yapan toplu taşıma araçları şehrin heryerinde cayır cayır her dakika geziyor. Eğer ki bir iş yapılacaksa adam gibi yapılsın, eğer düzgün yapılmayacaksa da SADECE vatandaşın cebindeki parasını almak için kimse uğraşmasın.

silent furious - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı YavuzNaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Fena olmuş gerçekten,
    İstanbulda Geçen hafta cumartesi akşamı saat: 21:00 ile 02:00 saatleri arasında yolda gördüğüm ekibi hayatımda görmedim, suyu çıktı artık.
    o akşam benimde dikkatimi çekti çok polis vardı

devilboy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı JusticeF0rALL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    adanalı abiler kızmasın ama ben pozantıda 2 hafta kaldım kalmaz olaydım kendi insanınız olmayanlara çok kötü davranıyosunuz bakkala girip bişey soruyorum üstünde yazıyo git bak gibi bi çok şeyle karşılaştım motor üstünde 12 13 yaşında cocuklar. özellıkle demiryolunun orda cok kalabalık oluyodu belki polisin sürekli olması rahatsız ediyor sizi ama bence olması daha iyi
    abicim bahsettiğin yer farklı adana farklı arada yaklaşık 130 140 km fark var ayrıca zenci falanmısın oralı olmadığını nasıl anlayacaklar 5 parmağın 5ide bir olmadığı gibi her şehirde de insanlar aynı değil 1 2 dengesize denk gelmiş olabilirsin
    PROJECT 01

Bluttbeton - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı jr1905 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Osmaniye'nin de bundan kalır yanı yok valimiz Celalettin Cerrah saolsun burada da her akşam en az 3-4 yerde uygulama olur yazın bu sayının 10-15 i bulduğu olur ki Osmaniyenin ne kadar küçük olduğunu bilenler bu rakamların ne kadar ciddi olduğunu tahmin ediyorlardır o yüzden felsefemiz hep aynı A.C.A.B.
    Aynen hafta içi osmaniye hafta sonu Adana'dayım değişen hiç bişe yok ama Osmaniye Adanaya oranla daha sıkı geçen sene her akşam okul dönüşü gbt ye giriyordum polislerle kanka olmuştuk adamlar ismimizle çağırıyolardı

gfb01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dun valı amcamız filmli arabalara ceza yazın demış arka cama yazı yazdıranlardan rahatsız oluyormus kotu gorunuyormus oyle dedı müdür

jr1905 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Bluttbeton Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynen hafta içi osmaniye hafta sonu Adana'dayım değişen hiç bişe yok ama Osmaniye Adanaya oranla daha sıkı geçen sene her akşam okul dönüşü gbt ye giriyordum polislerle kanka olmuştuk adamlar ismimizle çağırıyolardı
    Gbt olayı bi nebze iyi yine eşgali bozuk çok adam var Osmaniye de geçen sene üniversitenin o tarafta polislere fln saldırılmıştı terör bölgesi sayılır ama gbtyide işte senin benim gibi eli yüzü düzgün adama yapıyorlar eşgali bozuk tipleri es geçiyorlar

Alıntı gfb01 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dun valı amcamız filmli arabalara ceza yazın demış arka cama yazı yazdıranlardan rahatsız oluyormus kotu gorunuyormus oyle dedı müdür
    1-2 hafta önce Adana da optimum un önünde görmüştüm arabanın arka camda yazı var diye ceza yazıyorlardı sağlam küfür etmiştim bu kadar da olmaz diye.

gfb01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı jr1905 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gbt olayı bi nebze iyi yine eşgali bozuk çok adam var Osmaniye de geçen sene üniversitenin o tarafta polislere fln saldırılmıştı terör bölgesi sayılır ama gbtyide işte senin benim gibi eli yüzü düzgün adama yapıyorlar eşgali bozuk tipleri es geçiyorlar

1-2 hafta önce Adana da optimum un önünde görmüştüm arabanın arka camda yazı var diye ceza yazıyorlardı sağlam küfür etmiştim bu kadar da olmaz diye.
    Vali amcamizin emriymis gormek istemiyormus

tstdrvr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    benim kızdığım nokta da polislerin malasef ön yargılı olması. eğer ceza yazmayı kafasına koymuşsa illaki yazacak. spor bir araba görüldüğünde üstündeki ekipmanların veya egzozun orjinal olup olmaması artık onların umrunda değil. potansiyel suçlusunuz ve illaki bi yerden ceza yiyeceksiniz malasef. 2 kere böyle acı deneyim yaşadım vti ve type R'la yakalandığımda arabada ceza yazabilecek hiç birşey bulamayınca alakasızca cezalar yedim

mechanic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kimse zaten basarken veya hareket yaparken yakalanmıyor ki, herkes normal giderken ceza yiyor.
    resmen bitirdiler adanayı.
    --
    her geçen yıl bir önceki yılı aratır hale geldi zaman...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)