User Tag List

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
54 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Buğday tüccarlığı

tool - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı the "K" Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sektör içinden adam olarak söylüyorum...oto yıkama yada bir yerlere kafe açmaya benzemez bu iş. 30-40bin ton depolama yapamıyor iseniz zaten sansınız yok. tonu 400 dolardan bi zahmet çarpın konu nerelere gidiyor bi görün. daha buğdayın tipi kalitesi çeşidine girmedik bile milyonlarca detay var. aman diyim uzak durun. anlatıldığı gibi değil bu işler.
    1trilyon mal alsak
    1trilyon risk sermayesi yapsak yeter mi?
    Experience is what you get when you don't get what you want.

furkane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rahatsız Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bence iyice araştırıp girin, forumlara vs. sorarsanız hic pozitif seyler göremezsiniz. her sey memnuniyetsiz. bu durumda kimsenin bir sey yapmaması gerekiyor.
    Tabiki bu konuyla ilgili benim çok fazla bi bilgim yok bu yüzden bu iş'le ilgilenen arkadaşlar yardımcı olabilir diye actım konuyu. 4.-5. ay arası Edirne yolları gözüküyor bana

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı furkane Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    +30bin Ton Depolama yapabılcek kapasitedeyiz. Kafe işinle neye göre benzetebiliyorsunuz ?
    30 bın ton depolama yapabilecek gucunuz var ise senin bize tavsiyeler vermen lazım dostum. Düzgün çarptın mı 400 amerıkan doları x 30.000 ton= wtf!!

Alıntı tool Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1trilyon mal alsak
    1trilyon risk sermayesi yapsak yeter mi?
    bende 2 milyor para olsaydı bu işe girmezdim. ayrıca sadece buğday alıp satmakla para kazanmak çok kolay değil çünkü ülkede aktif 800'ün üzerinde un fabrikası var ve bu adamlar kendi buğdaylarınnı çiftçiden direk alıyorlar depolıyorlar un yapıp satıyorlar ve her biri para kazanamıyoruz diye ağlıyor...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    30 bın ton depolama yapabilecek gucunuz var ise senin bize tavsiyeler vermen lazım dostum. Düzgün çarptın mı 400 amerıkan doları x 30.000 ton= wtf!!

bende 2 milyor para olsaydı bu işe girmezdim. ayrıca sadece buğday alıp satmakla para kazanmak çok kolay değil çünkü ülkede aktif 800'ün üzerinde un fabrikası var ve bu adamlar kendi buğdaylarınnı çiftçiden direk alıyorlar depolıyorlar un yapıp satıyorlar ve her biri para kazanamıyoruz diye ağlıyor...
    Rakamı mesajımda düzelttim biraz abartı bi durum söylediğiniz rakamlar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

dediğiniz gibi bi durum olsa tüccarlık zaidecilik kavramları neden var ki?Aracıya hiç gerek yok direk çiftçiyle un fabrikları daha bu aylardan baglantılarını yaparlar. Hem daha ucuza kapatmış olurlar piyasada satılcak olan mal satılmış olur onceden

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    dediğiniz gibi bi durum olsa tüccarlık zaidecilik kavramları neden var ki?Aracıya hiç gerek yok direk çiftçiyle un fabrikları daha bu aylardan baglantılarını yaparlar. Hem daha ucuza kapatmış olurlar piyasada satılcak olan mal satılmış olur onceden
    illaki var orada da bir pazar ona bir şey demiyorum. ancak şu anda ülkedeki büyük un fabrikaları 500Ton/Gün ve üzeri olanlar çok para kazanamazken direk alım ve çılgın miktarlarda depolama yoluna giderken sizin bahsettiğiniz pazar gittikçe küçülecektir. google yazınca çıkacağı için açık yazamıyorum ancak marketlerde hazır ekmekleri ile ünlü olan bir markanın un fabrikaları birer birer kapanıyor..sektörde sıkıntı var yani...arzu edenler yarın susesi otele gelsinler 4 gün kongre var..

anıl turan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yılda milyonlarca ton bugdayi ve hatta yuzbinlerce ton samani ithal eder durumdayken, iç piyasadan bugday toplayip para kazanmayı mı planlıyorsunuz?

kafa bulmak icin degil yanlis anlamayin, ben anlamadim sadece...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    illaki var orada da bir pazar ona bir şey demiyorum. ancak şu anda ülkedeki büyük un fabrikaları 500Ton/Gün ve üzeri olanlar çok para kazanamazken direk alım ve çılgın miktarlarda depolama yoluna giderken sizin bahsettiğiniz pazar gittikçe küçülecektir. google yazınca çıkacağı için açık yazamıyorum ancak marketlerde hazır ekmekleri ile ünlü olan bir markanın un fabrikaları birer birer kapanıyor..sektörde sıkıntı var yani...arzu edenler yarın susesi otele gelsinler 4 gün kongre var..
    Bende bu sıkıntıyı anlayamıyorum tamam bugday fıyatı bazı etkenlerden dolayı arttı geçmiş yıllara göre ama ülkemizde tüketimde var fazlasınla yada bu mantıkla düşünerek hata mı yapıyorum

mtahakorkmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kars da kıştan 250den arpaya paranı yatır köylüye yazın topla topladığın gibi 600e sat toprak mahsüllerinde olan kar payı her zaman yüksektir 6ayda 2ye 3e hatta 4e katlayan bile var

enesy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yanlis anlasilmasin soyleyeceklerim ama ben senin kafa daki isin cok benzerini yeni yapmis bir insan olarak yazacagim.

Ben toptan meyve sebze ticareti yapiyorum ( muz salatalik domates biber patlican vs vs )

Ama bu kadar ciddi yatirim gerektiren ve risk iceren bir ise girmeye folrumdan gelecek bilgiler ile karar vermek bana fazla riskli geliyor.

Bu isi gercekten iyi bilen birisini yaniniza alip kar payi teklif edin. Siz maddi destek saglayin ama tabiki bunun oncesinde o konu ile ilgili arastirma yapin sohbet edin anlayan insanlarla , bir iki ciftciye yemek ismarlayin sorun sorusturun.

Ben halcilik ve meyve sebze toptanciligi ile ilgili fikir sahibi degildim fakat aylarca hale gittim geldim , sektorle ilgili hic umursamayacagimiz dergileri arastirdim okudum tek tek.

Ailesi halcilik yapan arkadaslarimla gunlerce aylarca takildim babalariyla amcalariyla oturdum sohbet ettim not aldim. Bunlarin sonucunda gidip hayatina bu ise adamis birisine ortak oldum. Allaha sukur zarar etmedim basladigimdan beri. Ama ben tek basima olsam 1 kilo salatalik alir satamazdim.

Ornegin ben hava guzelmis diyorum ortagim havadaki nem oranina bakip , havadaki yildizlara bakip domates 4 gune firlar diyebiliyor. Sizin de bu denli tecrubeli birisini bulup bir sekilde ikna edip ondan ogrenmeniz saglikli olucaktir.

Simdiden hayirlisi olsun
    Arif Işık - Her Türlü Halı Kilim Travel

ademsezer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yem bayiliği yapıyorum işimle alakalı olduğu için ek iş olarak ben köylüden alıp depoluyorum 1000 ton kadar yılda.geçen yıl 53 krş a aldım 70 krş a sattım.ama ondan önceki 2 yıl hoş geçmedi batıda.arpa stoklamak daha iyi buğdaydan bence ama bu işin içinde olmayan birine tavsiye etmem.
    BAZOOKA CİVİC
    TR 100-200 FWD REKORU 4,53s
    732 hp 660 tork
    KARA MAMBA EWO MUSTANG DYNO 50 PSİ 850 HP
    DR ECU

miniks - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu tarz ticarette önce alıcıyı garantilemen şart. ondan sonra paran varsa çeşitleri çok. alüminyum depolamıştım bende bir keresinde.
    gerı donusu 6 ay 1 yıl kadar surer bu tarz ıslerın ona gore malıyet hesabı olusturmak ve alıcının saglam olması sart.
    Call for prayer
    http://m.youtube.com/watch?v=7na5Zm0vwtI
    insanlar en akıllı varlıklardır, hüküm edemedikleri yaradılış ve ölümdür
    Instagram hesabımız
    miniksracing - humidorturkiye

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende bu sıkıntıyı anlayamıyorum tamam bugday fıyatı bazı etkenlerden dolayı arttı geçmiş yıllara göre ama ülkemizde tüketimde var fazlasınla yada bu mantıkla düşünerek hata mı yapıyorum
    biz her zaman at gibi ekmek yiyeceğiz bu doğru ama o buğdayı kimin alıp un yaptığı önemli...bu iş artık büyük holdinglerin tekeline girmeye başladı dolayısıyla çokda uzun olmayan bir süre sonra sizin bahsettiğiniz ufak fabrikalara satış yapma işleri yalan olucak onu demeye çalişıyorum.

başalp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben buğdayda tüccarın o parayı kazandığını hiç görmedim... konyada yaşıyorum yani buğdayın merkezinde, daha yeni konyanın en büyük buğday tüccarı battı.. hemde battığı para öyle az uz değil 275 milyon tl... devlet taban fiyatını açıklar ama pisayasada jilet doludur... bide buğdayı esas üreten çiftçi var, adam malını satmazsa nerden bulacan buğdayı... una çevirmede bile %30 gibi karlar yoktur...

başalp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı miniks Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu tarz ticarette önce alıcıyı garantilemen şart. ondan sonra paran varsa çeşitleri çok. alüminyum depolamıştım bende bir keresinde.
    gerı donusu 6 ay 1 yıl kadar surer bu tarz ıslerın ona gore malıyet hesabı olusturmak ve alıcının saglam olması sart.
    alüminyumun nesini depolamıştın?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı başalp Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben buğdayda tüccarın o parayı kazandığını hiç görmedim... konyada yaşıyorum yani buğdayın merkezinde, daha yeni konyanın en büyük buğday tüccarı battı.. hemde battığı para öyle az uz değil 275 milyon tl... devlet taban fiyatını açıklar ama pisayasada jilet doludur... bide buğdayı esas üreten çiftçi var, adam malını satmazsa nerden bulacan buğdayı... una çevirmede bile %30 gibi karlar yoktur...
    Adam malını satmaz ise derken ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı enesy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yanlis anlasilmasin soyleyeceklerim ama ben senin kafa daki isin cok benzerini yeni yapmis bir insan olarak yazacagim.

Ben toptan meyve sebze ticareti yapiyorum ( muz salatalik domates biber patlican vs vs )

Ama bu kadar ciddi yatirim gerektiren ve risk iceren bir ise girmeye folrumdan gelecek bilgiler ile karar vermek bana fazla riskli geliyor.

Bu isi gercekten iyi bilen birisini yaniniza alip kar payi teklif edin. Siz maddi destek saglayin ama tabiki bunun oncesinde o konu ile ilgili arastirma yapin sohbet edin anlayan insanlarla , bir iki ciftciye yemek ismarlayin sorun sorusturun.

Ben halcilik ve meyve sebze toptanciligi ile ilgili fikir sahibi degildim fakat aylarca hale gittim geldim , sektorle ilgili hic umursamayacagimiz dergileri arastirdim okudum tek tek.

Ailesi halcilik yapan arkadaslarimla gunlerce aylarca takildim babalariyla amcalariyla oturdum sohbet ettim not aldim. Bunlarin sonucunda gidip hayatina bu ise adamis birisine ortak oldum. Allaha sukur zarar etmedim basladigimdan beri. Ama ben tek basima olsam 1 kilo salatalik alir satamazdim.

Ornegin ben hava guzelmis diyorum ortagim havadaki nem oranina bakip , havadaki yildizlara bakip domates 4 gune firlar diyebiliyor. Sizin de bu denli tecrubeli birisini bulup bir sekilde ikna edip ondan ogrenmeniz saglikli olucaktir.

Simdiden hayirlisi olsun
    Teşekkürler Tabiki forumdan olcak iş değil sadece ön bilgi için yardım etmek isteyen edebilir insanlık ile ilgili bi durum. Sizin durumunuz daha da zor Domates, sebze bozulabılır seyler bugday saman'a göre daha risk'li işinizi yolunuza koyduysanız ne mutlu size , hayırlı işler

acn90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu piyasada genelde nakit para konuşuyo arkadaslar çiftçi adam yaz sezonunda çıkarıyo mahsulü elinden çünkü bütün planları ödemeleri hasat zamanında oluyo ve bu işi yapacaksanız eğer buğday, arpa ve yulafın kalitesini ilk bakışta anlamanız gerekiyo zaten borsada satarkende ürünün kalitesine göre fiyat biçiliyo.

Tuncer M. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dedem tüccarlığını değil de, boludaki evimizin un ihtiyacı için bu işi yapıyor. Fiyatların mevsimlik olarak değişiklik tabiki gösteriyor. Örneğin tarım yapanlar samanı yazın değil de, kışın satar birim başına daha pahalıya gider çünkü.
    Alıntı c20let Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu olay hep filmlerde olur sanıyordum

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)