User Tag List

Sayfa 1/4 123 ... SonSon
68 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Lazer göz ameliyatı?

alper_pug - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Lazer göz ameliyatı?

Abiler , kardeşler merhaba. Lazer göz ameliyatı olmayı düşünüyorum , halk tabiriyle çizdirmeyi düşünüyorum göZü 1.75 - 2.25 miyop ve astigmat var. Çok yüksek olmasada derecelerim , gerçekten çok sıkıldım artık gözlük kullanmaktan. Aranızda bu ameliyatı olanlar var mı? Ameliyat anı ve sonrası tecrübelerinizi paylaşabilir misiniz? Tırsmama gerek var mı?

cgnozdmr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ev arkadaşımın gözü çizik belli bir dönem çıkmıyorsun güneşe ameliyattan sonra, daha sonrasında da bi dönem güneş gözlüğü kullanıyorsun sürekli olarak tek zorluğunun bu olduğunu söylemişti.Herhangi bir ağrı acı yok oldukça kısa sürede olduğunu da biliyorum.Ama göz bu nihayetinde çok iyi bir yerde yaptırmakta fayda var.
    What Goes Around,Goes Around

dirk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Amelyat 5 dk sürüyor korkacak hiçbirşey yok Çazır cuzur sesler var zaten bayıtmıyorlar makinaya bağlayıp gözlerini açıp bi süre bi cihaza bakıyorsun o hallediyor çıkınca nereye bakarsan odaklama yok gün ışığı felan biraz rahatsız ediyor bi güneş gözlüğü 2 gün sonra herşey full HD diş doktorundan 10 kat daha kolay
    Aquila non captat muscas!

b16vtecturbo#gizlituning #hondateam#cilacılaranlamaz

SekoLive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    28 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    alper önce detaylı bir göz muayenesinden geçmen gerekicek herkese lazer yapılamıyor belli bir kornea kalınlıgı olması gerekir. Muayene oldunmu?
    Biz Kaybettik, Cennet Kazandı. Seni Çok Özlüyoruz Kubilay YILDIZ

kamildogan.07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende düşünüyorum doktor ideal numaranın 2.50 3.00 seviyelerinde olacağını söylemişti. Hatta onu söylediği günden beridir gözlük takmıyorum 0.75 1.00 di herhalde epey bir ilerlemiştir benimkiside

mcanx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bende tam cizdirme aşamasına geldiğim de lensle tanıştım, miyop ve astigmat var 6-7 aydır kullanıyorum sıkıntı yaşamadan gözlükle boşuna eziyet cekmisim bunca zaman. sana da lensi bi düşünmeni öneririm
    her işte usta olmaya çalışan, her işin çırağı kalır.

ondertopcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben 3 sene once cizdirdim dunya varmis dedim ilk once gozlerin lazer icin uygunmu muayne olman lazim cunku her goz cizilmiyor. uygunsa hic dusunme ol derim. 15 Er dakikadan toplam yarim saat surmustu. agri sizi yok sadece ameliyatta gozu acik tutman gerekiyor o biraz zorluyor gerci onun icinde aparat takiyorlar. ameliyattan sonra 3 ay damla kullandim okadar. ben gayet memnun kaldim
    EkN garage

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    herkes çizdiremez gözünü önce iyi bi muayne olman gerek düzgün doktora, yoksa körlüğe kadar yolu var ve genç yaşta tehlikeli zaten. ileride tekrar numara büyüme ve gece körlüğü oluşuyor dışarıda olduğun zamanlar lens evde vs lense ihtiyacın olmadığında gözlük daha sağlıklı olur.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ailende şeker varsa yaptırma çizdirmeyi

m. ali öz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mcanx Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende tam cizdirme aşamasına geldiğim de lensle tanıştım, miyop ve astigmat var 6-7 aydır kullanıyorum sıkıntı yaşamadan gözlükle boşuna eziyet cekmisim bunca zaman. sana da lensi bi düşünmeni öneririm
    Alıntı Mertİ. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    herkes çizdiremez gözünü önce iyi bi muayne olman gerek düzgün doktora, yoksa körlüğe kadar yolu var ve genç yaşta tehlikeli zaten. ileride tekrar numara büyüme ve gece körlüğü oluşuyor dışarıda olduğun zamanlar lens evde vs lense ihtiyacın olmadığında gözlük daha sağlıklı olur.

Bende 3 senedir lens kullanıyorum sadece haftanın bir gecesi çıkarıyorum. Bazen onu da yapmıyorum, aylık çıkarılan lenslerden benimki. Denize, dusa giriyorum vs. Tabi çıkarıp gözü dinlendirmek daha iyi
    Tehlikesi olmasa bende düşünüyordum lazer göz ameliyatını. Sonuçta göz kendini yenilemeyen bi organımız riskleri var.
    Gözlükten sıkıldıysan lense geç bence bi zorluğu yok.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Herkese çok teşekkürler yanıtlar için. Biraz gıcık bir adamım lensle pek uğraşamam gibi , zaten denemek için hemşire takmaya çalışırken kavga etmiştim Birde onu suya koy arada tak çıkar falan yapacağıma hiç inanmıyorum açıkcası.

Alıntı SekoLive Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    alper önce detaylı bir göz muayenesinden geçmen gerekicek herkese lazer yapılamıyor belli bir kornea kalınlıgı olması gerekir. Muayene oldunmu?
    Hayır henüz yaptırmadım muayene uygun mu değil mi diye ama sanki geçtiğimiz 1-2 sene önce bir göz muayenesinde doktor sıkıntı olmaz gibi birşey söylemişti. Gene yaptırmalıyım anlaşılan. İnşallah korneamız izin verir ameliyata

Alıntı atituti Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ailende şeker varsa yaptırma çizdirmeyi
    İlk kez böyle birşeyi sizden duydum. Babam dahil baba tarafının tamamında var şeker neredeyse. Ameliyatın şekerle olan bağlantısı nedir?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı m. ali öz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Bende 3 senedir lens kullanıyorum sadece haftanın bir gecesi çıkarıyorum. Bazen onu da yapmıyorum, aylık çıkarılan lenslerden benimki. Denize, dusa giriyorum vs. Tabi çıkarıp gözü dinlendirmek daha iyi
    Tehlikesi olmasa bende düşünüyordum lazer göz ameliyatını. Sonuçta göz kendini yenilemeyen bi organımız riskleri var.
    Gözlükten sıkıldıysan lense geç bence bi zorluğu yok.
    Böyle lens şeklide çok iyiymiş aslında ama hiç inanmıyorum kendime lens konusunda

Takıldığım bir konuda , benim derecelerdeki miyoplarda ameliyatın çok randımanlı olmadığı veya ileride tekrar göz bozulma riski. Böyle birşey var mı?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende düşünmüştüm ama sonra gereksiz olduğuna kanaat kıldım. Biraz da tırstım
    Benim de gözler 2 numara bozuk, aylık lens kullanıyorum. Hatta iki ay falan unuttuğum oluyor
    Deniz, havuz, duş hepsine giriyorum, 4 senedir bir sıkıntı yaşamadım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    dayım bu lazer yüzünden sağ gözünü kaybetti, şeker hastası organları bildiğin yemeye başlıyo , kalp göz ciğerler vs. dayımın gözüne vurmuştu.doktor keşke çizdirmeseydi demişti

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı alper_pug Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Böyle lens şeklide çok iyiymiş aslında ama hiç inanmıyorum kendime lens konusunda

Takıldığım bir konuda , benim derecelerdeki miyoplarda ameliyatın çok randımanlı olmadığı veya ileride tekrar göz bozulma riski. Böyle birşey var mı?
    Göz ileride mutlaka tekrar bozulur babamda ameliyat olmuştu 8 9 sene oldu sımdı gözlük kullanıyor. çok insan var tekrar gözlük kullanmaya başlayan en azından ameliyata uygunsan bu yaşta olma derim göz numaran suan büyümeye devam ediyodur zaten bence lens e bi şekilde alış.

m. ali öz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benim iki göz de 1.85 miyop astigmat hipermetrop var, ne ararsan var kısacası
    Aylık çıkarılan lens öneririm, gözümde olduğunu dahi unutuyorum.
    Mert'in de dediği gibi ileride göz tekrar bozuluyormuş bence erken. Zaten 24 yaş sınırı var lazer ameliyatta. 25 de olabilir emin değilim geçen bi yerde okumuştum.

TayfunS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sağ gözüm 4.75 sol 4. astigmat ve miyopum. Ankarada bi özel hastanede muayene oldum ki çizdirecektim de. Bi baktım göz doktoru gözlüklü dedim boşver
    TB4BSA

poşetçay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    gecen sene lazer oldum güneşte we loş yerlerde aşırı ışıkta gözlerim mahfoluyo bi süre sonra numaran geri gelio arac sürerken tv izlerken gözlük kullanmaya basladım kısacası gereksiz sürekli göz yaşartıcı damlada kullanmak cabası tavsiyem yaptırma gör kornea tabakana baktır salamsa lens tak

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben 4 doktor dolaştım. 3ü yaparız dedi zaten yüzleri güldü lazer ameliyatı diyince money first olayından dolayı

1 tane çok önerilen birine gittim. ölçtü biçti. 6 ayda bir ufak ufak göz numaranda artış oluyor. numara artışı durmadan ameliyat olmaz sakın yaptırma yaparım diyenlere de dedi. çünkü artış durmadan yaptırırsan kısa sürede eski numarana geri ulaşıyormuş. doktorları zengin edersin sadece dedi. en az 1 yıl göz numaranda hiç artış olmuyorsa o zaman gel dedi.
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)