User Tag List

Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon
68 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Lazer göz ameliyatı?

Volkann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    belirli bir süre gözlük kulanıp göz numaranız sabitleştikten sonra çizdirin derim.ben 1 yıldır gözlük kullanıyorum.bu yaz çizdirmeyi düşünüyorum.0.75 miyop
    99' ZN 106 GTİ
    14' SC İBİZA CUPRA
    94' MAM 106 XSİ (TU5 SWAP)
    16' FK2 TYPE-R

Gimifayf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TayfunS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sağ gözüm 4.75 sol 4. astigmat ve miyopum. Ankarada bi özel hastanede muayene oldum ki çizdirecektim de. Bi baktım göz doktoru gözlüklü dedim boşver
    +1907
    Abim ve amcam sırf göz doktoru gözlüklü olduğu için yaptırmadı.
    Ya ölürüm ya da kaskodan para alırım kafası.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhaba kardeşim bende gözlük kullandım 20 sene kadar sonra kornea rahatsızlıgı oluştu şuanda lens kullanıyorum göz numara sag 7,5 sol 5,5 sana tavsiye cizdirmeden önce kornea kalınlıgına baktır bunu içinde dünya göz hastanesini tavsiye ederim kardeşim ben kornea nakli olacaktı. Dokturum yaptırsam bile %100 güvence vermedi ondan dolayı tam destekli hastaneye git gözlerine iyicene baksınlar öle cizdir bana göre

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bende araştırdım ama tırstım açıkçası biraz lense geçmeyi düşünüyprum bende

orhansah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2000 yılında oldum lazer ameliyatını 13 yıl oldu çok şükür aynı netlikte görüyorum hiçbir problem yaşamadım. (sol 5,75 sağ 5,25 dereceydi)

Low-Rider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Ben olalı 7-8 sene oluyor belki biraz daha fazla, çok memnunum tavsiye ederim direk yaptır yaptırmaya uygunsan
    Bayrampaşa'da göz nurunu koruma vakfı var, diğer hastanaler gibi ticarethane değildir tavsiye ederim

BarışArdalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    benim de 5 sene olmuştur yaptıralı.1hafta damla kullandım.hiç güneşgözlüğü falan da takmadım.dünya göz'de ameliyat oldum.geçen haftalarda gittim muayneye cam gibi maşallah 4er dakika sürdü ameliyat.ne acı ne ağrı hiç korkulcak durum yok.

SekoLive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    28 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MetehanCelikten Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    +1907
    Abim ve amcam sırf göz doktoru gözlüklü olduğu için yaptırmadı.
    halk olarak cok ön yargılıyız. altındaki arabaya göre saygı duyar üst başına göre seoam verir hale grlmişiz. Doktorlar şöyle der kişi gözlükle rahatsa günlük işlerini yapabiliyorsa gözlükle devam etmeli ama konuyu acan arkadaş gibi bu işden sıkıldıysa gozlukle rahat değilse korneanız ve lazer için gerekli durmunuz uygunsa lazeri önerirler. O yuzden gözlüklüdiye vazgeçmeyin göznüz uygun sizde gözlükden sıkıldıysanz yaptırınz. Gözlük takmadıgı için bunun sıkıntısını bilemediğimden net olarak yaptırın vs demiyorum... Bu lazer dediğnz olay düzgün ellerde uygun sekılde yapılırsa genelde başarılı olur . Ama adam yıllarca gozluk takmamıs gelms lazer olmus yaw ben niye iyi göremiyorum diyor zaten göz geri gitmiş yüksek ihtiallede tembeleşmiştir ona cok yardımcı olamayabilir lazer olayı. Bide memnuniyet kişiden kişiye değişir. Forumda 200 hp araba bana hızlı gelır ama bazısına cok yavasdır buda biraz böyle kimse kimseyi yanlış yönlendimesin sağlık konusunda özellikle. alpe yernde olsam bir muayene olurdum uygunsamda birazda araştırırdım kend. Karafımı kendim verirdim.
    Biz Kaybettik, Cennet Kazandı. Seni Çok Özlüyoruz Kubilay YILDIZ

potter744 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    nemim gozler sol 2.0 miyop astigmat 1.75 sag göz 1.50 astiğmak 1 numara dünya gözde akrabam doktor kaç kez sordum bana söylediği en iyi göz ellenmemiş göz dedi ve kesimlikle sıfır numara olmaz diyo 0.50 numara kalıyormus hiç bir zaman kendi gözün kadar iyi olmaz numaran çok yüksek ile ol dedi yanı 6 7 numara

İbrahim Erdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benim de sağ 3.00 sol 3.50 miyop 0.25-0.50 kadar da astigmat var. Biraz daha numaraların yükselmesini bekleyeceğim 4 ü geçtikten sonra çizdirmeyi düşünüyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hazır bu konu açılmışken birşey sormak istiyorum bilenler vardır umarım göz altı torbası ameliyatı hakkında göz altı torbaları ufaklıktan beri var her gören birşeymi kullanıyorsun diyor rahatsız olmaya başlıyorum.Göz altı torbalarını ameliyatla aldırmak istiyorum fakat güvenemiyorum nereye yaptırabilirim işlem ne kadar sürüyor vs.

blumenberg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben size sadece birşey sormak istiyorum, buna siz karar verin.. doktorlar neden göz ameliyatı olmuyor.. ? Bende olmayı planlıyordum, fakat tıp'da okurken aldığım derslerden sonra vazgeçtim.
    ( 🔴🔴 VETTE 🔴🔴 )

ocean0636 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu operasyon ne kadar gec yasta yapilirsa o kadar iyi cunku hayatiniz boyunca sadece 1 kere bu bu hakkiniz var ve ilerleyen yaslarda gozlerinizin tekrar bozulma olasiligi da mevcut.
    5 tane kuzenim yaptirdi iclerinden doktor olanlar da vardi fakat yaslari genellikle 28-35 arasi..
    Tavsiye edilende zaten minimum 25 yasinda yapilmasi fakat paraya ac bazi doktorlar insanlarin sagligiyla oynuyorlar.
    Benim gozlerim de 3.00 numara 6 senedir lens takiyorum. 30 yas civarinda bende lazer dusunuyorum fakat suan cok erken..

35vkm16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşım ben geçen sene oldum.Öncelikle operasyondan tırsmana gerek yok.Operasyon yaklaşık iki göz için 15-20 dk sürüyor,gözunde hafif baskı hissediyorsun ve gözündeki bozukluğu düzeltme esnasında bir göz için 30 sn kadar gözbebeğini hareket ettirmemen isteniyor eğer istem dışı oynatırsan işleme tekrar başlanıyor.Operasyondan sonra 1 ay kadar damla kullanıyorsun o kadar
    Asıl onemli olan operasyona uygun olup olmaman bunun için muayene olman gerekiyor.Hatırladığım kadarıyla;
    18 yaşından büyük 65 yaşından küçük olmak
    Göz numaralarında 1-2 yıl içerisinde onemli bir değişiklik olmaması gerekiyor
    Operasyon sonrasında göz bozukluğunun sıfıra ineceğinin garantisi yok.Artı değerlerde kalabilir,eksi değerlere de inebilir
    Ayrıca operasyon sonrasında gözünde işığa karşı hassasiyet oluşuyor normal araç farı merceksiz xenon gibi göz alıyor.Benim yaklasık 1 ayda geçti ama bu kişiden kişiye değişiyor
    Herşeyden onemlisi referansları iyi olan bi hastane tercih et
    KAŞKALOĞLU GÖZ HASTANESİ | LASIK, lazer tedavisi, katarakt, keratokonus, retina, glokom, kornea ve diğer göz sağlığı hizmetleri sunuyor.
    Ben bu hastanede oldum web sayfasını incelemeni tafsiye ederim daha geniş bilgiye sahip olursun
    pıoneer deh-7250sd
    pıoneer eq-6500
    pıoneer gm-x924/gm-x334
    kenwood kfc-w3013
    pıoneer ts-s20

coolvtec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bi update çekeyim konuya,

gözlerim miyop astimat ve hipermetrop ne ararsan var. hepsi de max 2 civarı ama özellikle astimat çok can sıkıcı. şu an görüntü kalitem 360p civarında özellikle geceleri 144p lere düşüyor astimattan. geçen doktor gözlük yazdı, yer gök 1080p oldu o zaman anladım ne kadar kalitesiz bir görüşe sahip olduğum ama gözlük kullanamadım çıkardım attım.

var mı bu ameliyat hakkında tecrübesi olan, + izmir de doktor ve hastane tavsiye edebilecek?
    Full-Time TeacheR
    Part-Time TradeR
    Part-Time DJ

alper_pug - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Vay be konuyu açtıktan 2 sene sonra olmuşum ameliyat. Abi söyleyebileceğim tek şey , hayatımda verdiğim en iyi karardı ameliyat olmak. Neredeyse 2 seneye yaklaşıyor hiç bir sorun , sıkıntım yok çok şükür. Pendik Dünya Göz de Bayram Yapıcı isimli hekim yapmıştı benim ameliyatı. Çok ciddi sayıda kişiye yapmış bir hekim kendisi , ben de çok memnun kaldım. Odadan çıkıp ameliyat olup tekrar odaya gelmem 7-8 dk sürmüştü

Ameliyattan sonra sokakta gözlüklü insanlar görünce , hemen ameliyat ol diye durduruyordum En kısa sürede olmanı tavsiye ederim abi yaşam kaliten max seviyeye çıkıyor. @coolvtec

SpeedlinE™ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kimileri çok sağlıksız olduğunu söylüyor doğru mu? hatta bi doktorun bu ameliyatı yaptığını ama tavsiye ettiği bişey olmadığını duymuştum

gökberk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mcanx Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende tam cizdirme aşamasına geldiğim de lensle tanıştım, miyop ve astigmat var 6-7 aydır kullanıyorum sıkıntı yaşamadan gözlükle boşuna eziyet cekmisim bunca zaman. sana da lensi bi düşünmeni öneririm
    Lens seçerken nelere dikkat etmeli ? Hangi markayı öneriyorsun ?
    JDM Don Lastiği...
    JDM Kevgir...
    JDM Marlboro Lights...
    .
    .

Alıntı 3rk4n Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ve sonsuzda dek o virajda mutlu olarak yaşadilar.

TechTurkey M_PROJECT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı poşetçay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    gecen sene lazer oldum güneşte we loş yerlerde aşırı ışıkta gözlerim mahfoluyo bi süre sonra numaran geri gelio arac sürerken tv izlerken gözlük kullanmaya basladım kısacası gereksiz sürekli göz yaşartıcı damlada kullanmak cabası tavsiyem yaptırma gör kornea tabakana baktır salamsa lens tak
    gozden goze degisiyor malesef, 2011 de oldum , ne dedilerse uyguladim 2 gun gun isigina cikmadim , surekli damlalarimi kullandim , ilk 3 ay gece arac surerken isiklar rahatsiz etmeye basladi ama sonrasinda bunye alisiyor . Hala gorusum ilk gunki gibi , goz kurulugu hic yasamadim gayet memnunum . Galiba bunyeden bunyeye bir cok degisiklik gosterebiliyor bu tedavi .
    Straights are for fast cars, but turns are for fast drivers!

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)