User Tag List

Sayfa 1/3 123 SonSon
57 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Km düşürme hakkında acil yardım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Km düşürme hakkında acil yardım

2004 model peugeot 206 aracımız var, aracın şu an kilometresi 80.500.
    ocak 2013 de muayeneye girmiş ve kilometresi 79.500 olarak yazılmış. muayene kağıdı mevcut.

aracı biz yeni aldık ve kilometresinin düşürüldüğünden şüpheleniyoruz. en son yetkili serviste bakıma 2010 yılında 59.000 km'de girmiş. ondan sonra kayıtları yok.

özel servislere gidip soruyoruz 206'ların bilgisayar-cihaz yardımı ile kilometresinin düşürülüp düşürülemediğini öğrenemiyoruz diyorlar.haliyle yetkili serviste de durum aynıdır. bu gerçekten doğru mu ? 2001 model grand cherokee'de çıkıyordu bu durum. aynı şekilde 2008 megane II de de çıkıyordu. hani yıldan kaynaklanan teknolojiden kaynaklanan birşey olsa eyvallah diyecem de ne alakası var da çıkmıyor yani ?

Acil yardım bilgi fikir istiyorum. aracı yeni aldık ve şu an tiksinmiş durumdayız. ne şekilde biz bu aracın kilometresinin oynanıp oynanmadığını öğrenebiliriz ?
    Öküz 40 yaşına da gelse öküzdür, zekanın mantığın derecesi yaş ilerledikçe artmıyor

63owen63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    32 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bmw'lerde bir şekilde anlaşılıyordu hoş nasıl oldugunuda unuttum, bilenler varsa yazar..

Ama pug için pek sanmıyorum..
    Polo TDI WRC İsot Edition / Powered by İsot

Instagram : mehmetguliaytar

Kadyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2004 ten 2010 a 59 bin yaptiysa arac vede temiz duruyorsa son uc senede 20 bin normal geldi bana.aracin ici temizligi diriligi bunu ispatliyorsa bosverin detayi.dusurulmeyen aracmi kaldiki benim kendi aracimi okadar incelettik baktirdik sma 15 bin gibi bir km kayip nere gitti acaba sanirim bilgisayarda kalmis
    He yapanlarinda yatcak yeri yok

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    aracı bakıma götürdük ustalar beğenmedi iç temizliğini ve onlar iddaa ettiler. biz de yok olmaz öyle şey diyip inanmayıp başka birkaç yere daha götürdük durum aynı. o yüzden bunu kesin olarak öğrenmem gerekiyor arkadaşlar
    Öküz 40 yaşına da gelse öküzdür, zekanın mantığın derecesi yaş ilerledikçe artmıyor

M.Sözge - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hayırlı olsun peki aracı aldınızda durumu anladınız diyelim satan kişi kabul edecek mi? nasıl çözeceksiniz merak ettim açıkcası
    Alıntı DRaGGeR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cooper sayısını yakalayacak tek fiat modeli albeadır.

_FrKn_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eğer düşürülmüşse ne yapacaksınız peki?
    Muayene zamanında ve yetkili serviste bakıma girdiğinde ki km değerleri 80.500' ü mantıklı kılıyor.
    Aldığınız kişiyi arayın sorun. İç temizliğinin sebebi hor kullanılmasıdır belki.

sinanbaysal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Direksıyon uzerındekı damarlar, pedallar uzerındekı lastıgın durumu, sinyal kolu gıbı sık kullanılan parca uzerındekı yazıların durumlarında asınma varsa buyuk ıhtımal dusurulmustur. 80 bındekı aracın soyledıgım parcalar uzerınde pek bı asınma yapıcanı sanmıyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hocam Ankara'daysa kilometre ile oynanıp oynanmadığını anlayacak kişiler tanıyorum yardımcı olabilirim...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı M.Sözge Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun peki aracı aldınızda durumu anladınız diyelim satan kişi kabul edecek mi? nasıl çözeceksiniz merak ettim açıkcası
    bizim başımıza daha önce geldi. elimizde kanıtlar var. en basitinden herkes her aracın son 2 muayene geliş km'sini görebilir.

aynı şekilde aracın yetkili servis kayıtlarını da görebiliyorsun. bu ikisi birbiriyle paralel değilse zaten direk dolandıcılık. bunun haricinde yetkili serviste kaydı yoksa bile cihaz bağlandığında düşürülen km ve tarihi gözüküyor.

Bu gibi deliller karşıdaki insanı başta rezil rüsvan etmekle beraber dava açılmasına ve noter satış kağıdındaki bedeli ödetmeye kadar gider. Kaldı ki karşıdaki insan eğer bir memursa ki bizim aldığımız adam memurdu, önce şefine müdürüne durumu bildiriyorsun. zaten bunu yaptığında mesleği ve kariyeri komple risk altına giriyor. çünkü devlet böyle insanları asla kadrosunda barındırmaz ve ömür boyu memurluktan men edilir.

ben bunları nerden mi biliyorum derseniz , başımıza böyle bir iş geldi. memurdur asla yapmaz böyle şeyler diyerek güvendik bir clio aldık. yine aynı şekil alırken baktırmadık güvendik memur asla yapamaz böyle şey diye. sonra aracın bakımı geldi bakıma götürdüğümüzde durum ortaya çıktı. delilleri toplayıp müdürüne çıktık durumu anlattık. elemanı da çağırdı müdür. bir güzel rezil oldu ve aynı gün içinde parayı iade etti aracı da geri aldı bizden. yoksa hayatı kararacak.

işte bu yüzden soruyorum. renault'da çıkıyor bu km olayı da pejo da neden çıkmıyor. yardımcı olup beni yönlendirecek ve durumu ortaya çıkarabilecek kişiye gerçekten büyük bir jest yapacam arkadaşlar. durum ciddi lütfen.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı sinanbaysal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Direksıyon uzerındekı damarlar, pedallar uzerındekı lastıgın durumu, sinyal kolu gıbı sık kullanılan parca uzerındekı yazıların durumlarında asınma varsa buyuk ıhtımal dusurulmustur. 80 bındekı aracın soyledıgım parcalar uzerınde pek bı asınma yapıcanı sanmıyorum.
    direksiyonda ve pedallarda aşınma var ancak biz araç 2004 model ve pejo'nun kalitesi bu şekildedir diye çok kıllanmadık ama diyorum ya götürdüğümüz yerdeki ustalar çok sorun etti ve bizi bu şekilde yönlendirdiler.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    dediklerinizi okudum güzel üstüne yürümüşsünüz helal olsun. bu arada vw de reno gibi çıkma durumu varmı?

doktor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aracın daha eski sahipleri varsa onlara ulaşıp sormakta bi yöntem olabilir

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Kadyr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dediklerinizi okudum güzel üstüne yürümüşsünüz helal olsun. bu arada vw de reno gibi çıkma durumu varmı?
    tüm marka bazında bilemiyorum ama vw bora alacak olan bir komşumuzda özel servisteki cihazda çıkmıştı durum ortaya.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı doktor Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aracın daha eski sahipleri varsa onlara ulaşıp sormakta bi yöntem olabilir
    hmm mantıklı bir çözüm. sigortacım sanırım ulaşabilir o bilgilere değil mi ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Subaru_STI Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tüm marka bazında bilemiyorum ama vw bora alacak olan bir komşumuzda özel servisteki cihazda çıkmıştı durum ortaya.
    alla alla ozaman bızım aracın muayenesını yanlısmı gırmısler anlamadımkı pek sorun etmıyorum ama tekrar detaylı baktırıcam bılgısayarda

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    alla alla ozaman bızım aracın muayenesını yanlısmı gırmısler anlamadımkı pek sorun etmıyorum ama tekrar detaylı baktırıcam bılgısayarda
    gerçi muayenedeki kilometreye de pek güvenmeyin bilgisi aldık bugün bu işi araştırırken. yani evraklarda eksiklik var niyetine bi 100 lük 200 lük sıkıştırınca içine her şekilde halledebilirler diye düşünüyorum. neler neler yapıyorlar yaa

tricky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Km düşürme eğer göstergeden yapıldı ise beyine bakarak öğrenilebilir. Eğer beyinede müdahale edildi ise çok zor anlaşılır. Beyin sökülerek anakart üzerindeki chip e işlem yapılıyor. Lehim vs. izi var ise düşürülme yapılmış olabilir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Subaru_STI Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    gerçi muayenedeki kilometreye de pek güvenmeyin bilgisi aldık bugün bu işi araştırırken. yani evraklarda eksiklik var niyetine bi 100 lük 200 lük sıkıştırınca içine her şekilde halledebilirler diye düşünüyorum. neler neler yapıyorlar yaa
    gerçi hem o var hem istese adam servise giderken yada muayeneye giderken düşürtür gider

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    gerçi hem o var hem istese adam servise giderken yada muayeneye giderken düşürtür gider
    olsun o önemli değil. aracı geri almak zorunda kalıyor kanunen bu durumda. o da eğer bu durumdan haber değilse ve başkası da ona aracı kakalamışsa , o kişiye dava açacak. bu böyle bu işi ilk kim yaptıysa ona kadar gider. yani ben bu işi ispatlarsam ben olaydan sıyrılcam ve paramı geri alacam.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)