User Tag List

Sayfa 1/18 12311 ... SonSon
324 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Bu üyeye dikkat !

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Bu üyeye dikkat !

Öncelikle admin beylerden rica ediyorum lütfen bu konuya gerekli önem verilsin

arkadaşlar bazılarının bildiği üzere bu akşam bir konu açtım ve oradan aldığım araçla ilgili üstü kapalı konuşuyorduk. ama artık açıklama vakti geldi.

23 Nisan 2013 çarşamba günü ankara'dan istanbul'a bir araç almak için gittim. istanbula gelirken ilk düşündüğüm araç hakkında emindim ama bir aksilik sonucu o araçtan vazgeçmek zorunda kaldım vardığımda.

Hemen daha önceden burdan konuşmş olduğum ve güvenilir olduğuna inandığım bir üyeye ait olan başka bir araçla ilgilenmeye başladım. telefonla arkadaşı aradım ve uzun uzun konuştum. gerek sahibinden.com üzerinden vermiş olduğu güven ( sürekli alış veriş yapmış puanı var ) , gerek bu forum üzerindeki aktifliği ve bilinirliği ( yaklaşık 5000 mesaj ) ve gerekse de memur olması ve rektör şöförü olması yüzünden arkadaşa çok güvendim. telefonda araç hakkında konuştuk ve samimiyetine iyice güvenip 24 nisan çarşamba günü aracı almaya geleceğimi söyledim. konuştuk ettik fiyatta da anlaşıp telefonu kapattık.

ertesi gün aracın yanına gittim. aracı görür görmez sağ ve sol kapının çamurlukla birleştiği yerlerde sıkıntılar gördüm ve söyledim. bana pejolarda bunların çok normal olduğu söyleyerek geçiştirdi. motoru çalıştırdım titreme farkettim. bunun çok normal olduğu söyledi bu beygirdeki arabanın. ne yazık ki ankaraya gelince farkettim ki araca lpg takılmış daha önceden ve sökülmüş. manifoltta contalar tıpalar var ustalarım bundan kaynaklandığını söylüyor sorunun. kazasız belasız diye ilan açmış ve ben yukarda belirttiğim gibi güvenip aracı almaya gittim ve göstermeden aracı aldım. geldiğimde ortaya çıktı bunca şey.

ben diğer konuda ustaların belirtmesiyle kilometresinden de şüphelendiğimi ve nasıl bulabileceğimi söyledim ama bu kaza olayları daha can sıkıcı. aracın servis kaydında bagaj tarafından kazası var ve bagaj kapağı değişmiş. aynı şekilde aracın sağ ön tekerden kazası var. sağ yolcu airbaglerinden birkaç tanesi açılmış. güya kazası darbesi yoktu. açtığı ilanda hiçbirini söylememiş.

işte ben böyle güvenerek göstermeden aldım. bu benim hatam bunu kabul ediyorum ama sonradan bu işten tiksinmeyeceğiz diye bir durum yok. yasal haklarım var ve arkadaşa dava açacağım. ben burdan kendisiyle mesajlaştım ama kendisi pek oralı olmadı ve inkar etti söylediklerimi. ben aracı geri almasını istemiyorum, zararımı karşılamasını istiyorum. ben aracı 22'ye aldım ama ederi max 18 bin lira bu aracın bu şekilde. sonuçta kimseye küfür hakaret edilmedi. kavgalık dövüşlük asla bir durum olmaz ama ben yasal olarak ben hakkımı arayacam, sizin de haberiniz olsun bu süreçten , siz de yanmayın diye açıyorum bu konuyu.

fotoları koymayı bilmiyorum kusura bakmayın ama verdiğim konunun en altında gökhan dostum koymuş.

Özet olarak ben yandım siz yanmayın arkadaşlar. bir daha alışveriş yaparken 2 kez hatta 20 kez düşünmenizi istiyorum. sonuçta parayı çöpten bulmuyoruz alnımızın teriyle kazanıyoruz.

diğer konunun linki :

http://www.techturkey.com/forum/sohb...il-yardim.html

aldığım sahibine ait bilgiler :

http://www.techturkey.com/forum/memb...2-__frk__.html
    Öküz 40 yaşına da gelse öküzdür, zekanın mantığın derecesi yaş ilerledikçe artmıyor

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    geçmiş olsun. umarım farukta en kısa zamanda konuyla ilgilenir ve cevap hakkını kullanır. madem konu açtın. foto koymayı bilmediğinden ben ekliyorum fotoları. konuyla alakam yoktur arkadaşlar bende siz ne okuduysanız onu biliyorum.

karşı tarafında konuyla ilgilenmesini tatlıya bağlanmasını temenni ederim.

It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

Kadyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Gecmis olsun keske ist gelincede biryere gosterseydiniz basiret baglanmis sanirim.
    Bide bende faruktan beklemezdim

TolgaEsentepe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Göstermeden araba almak ? 10 yıllık arkadaşımdan gti aldım da, 3 tane ustaya gösterdim.. Basiret bağlanmış ne diyelim geçmiş olsun. Hukuksal yoldan kesinlikle hakkını ara
    .

Met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu devirde nasıl güveniyor da, baktırmadan araç alıyorsunuz ? Gerçekten helal olsun. Umarım tatlıya bağlanır.

erhanarici18 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bende tampondaki çiziğe kadar söylüyorum onun için satılmıyo
    yanlış yapıyomuşum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    teşekkürler gökhan kardeş. cevap hakkı doğmuştur elbette de ben bir hatırlatma yapıyım.

böyle bir durum başka bir aracımızda başımıza geldi. ama o aracın km'si ile oynamışlardı ve satan arkadaş memur diye biz yine güvenip aracı baktırmadan aldık. sonuçta memur gerçek bir memursa böyle birşeyi asla yapamaz. devletin bir kolu bu insanlar. yapacakları bir hata ile ömür boyu memurluktan men edilme durumları var. biz bunu bildiğimizden işte araca baktırmadık ve satıcıya güvendik.

Ama aracı bakıma götürdüğümüzde durum ortaya çıkmıştı. km ile oynanmış ve şirket aracıymış. biz bütün delilleri toplayıp direk arkadaşın müdürüne çıktık ve durumu anlattık. müdür arkadaşı odasına çağırdı ve durumu düzeltmezse gerekli yasal prosedürü başlatacağını söyledi dolandırıcılıktan. arkadaş bunları duyunca direk korktu ve parayı iade edip aracı geri üstüne aldı.

yani kısacası bizde km değiştirme olayı kesin belli birşey değil ama memuriyette yapılacak bir kandırma dolandırma işleri belli olduğunda sonucu çok ciddi seviyelerde. arkadaş bunun da bilincinde olup işleri yokuşa sürmeden zararımı karşılarsa hiçbirşey olmayacak, bunu da herkes bilsin diye söyledim.
    Öküz 40 yaşına da gelse öküzdür, zekanın mantığın derecesi yaş ilerledikçe artmıyor

TechTurkey Ranthor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    99 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    delil varsa şayet / özel mesajlasma gibi lütfen çıktıklarını alın.

şayet iş resmiyete dönüşürse haberimiz olsun.
    Forum üzerinden değil de resmi makamlar ile yolunuza devam etmenizi isteriz.
    Built to fall....

sinan-s - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geçmiş olsunnn
    2003 BMW E46 330 Cİ Topassss
    2006 BMW E46 318 Cİ SİYAH (SOLD)
    ]2001 PEUGEOT 106 GTI SARI SOLD)
    1998 DOĞAN SLX 1.6.İE BORDO (SOLD)
    2008 PORSCHE 911 TURBO S SiYAH (SOLD)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Kadyr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gecmis olsun keske ist gelincede biryere gosterseydiniz basiret baglanmis sanirim.
    Bide bende faruktan beklemezdim
    Alıntı TolgaEsentepe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Göstermeden araba almak ? 10 yıllık arkadaşımdan gti aldım da, 3 tane ustaya gösterdim.. Basiret bağlanmış ne diyelim geçmiş olsun. Hukuksal yoldan kesinlikle hakkını ara
    Alıntı Met Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu devirde nasıl güveniyor da, baktırmadan araç alıyorsunuz ? Gerçekten helal olsun. Umarım tatlıya bağlanır.
    Alıntı erhanarici18 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende tampondaki çiziğe kadar söylüyorum onun için satılmıyo
    yanlış yapıyomuşum
    teşekkürler arkadaşlar ben hakkımı arayacam.

Evet ben de böyle birşey beklemiyordum. güya kendisi çok namazında abdestinde imanlı dinine bağlı bir insan. bakın aşağılama hakaret yok bunda. bana gösterdiği izlenim buydu. ama yaptığı olay da ortada.

ben zararım karşılanana kadar hakkımı helal etmiyorum arkadaşa, kul hakkı denen bir olgu varsa geçsin, ahiret denen bir olgu varsa 2 yakasına da yapışıyım, benden haksız yere aldığı para boğazından geçmesin, canından çıksın. başka da diyecek birşeyim yok. ben kendisine bunları söyledim zaten geçen hafta. zararımı karşılamazsan hakkımı helal etmiyorum ve dava açacam dedim ama ben alırken baktırdım birşey yoktu diyor ısrarla. kısacası atı alan üsküdarı geçti modunda.

neyse herşey ortada. techturkey'de ciddi sorunlar iyi çözülüyor. umarım benim sorunum da çözülür en kısa zamanda. destekleriniz için teşekkürler.

yucelebeci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    tanımam etmemde eğer yazılanlar doğruysa baya dolandırıcılık yani, adamın gözünün içine bakarak nasıl yalan söyleyebiliyorlar anlamıyorum

Seven7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geçmiş olsun, umarım durum düzelir.
    Benim anlamadığım, 206 RC'yi şirket aracı mı yapmışlar gerçekten?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    geçmiş olsun konuyla biraz alakalı bişey sorucam bilen varsa yazabilir mi?

2. el araç satışı sırasında aracı teslim ederken veya alırken aracı baktırıp herşeye ok dedim aracı böyle kabul ediyorum gibi sözleşme tarzı bişey olur mu çünkü daha önce araç satarken baktırmadan almak isteyenler olmuştu satmamıştım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bir dk şimdi çok ağır ithamlarda bulunulmuş da Faruk'la hemen hemen hergün görüşürüz biz , kendisi kaç gündür de foruma girmiyor zaten , konu açıldığının bilgisini veririm...

Ama o araba icradan alınmıştı ve ciddi masraf etti arabaya benim gözümün önünde , gittiği ustaları ben de biliyorum. Araca alırken baktırıldı o şekilde alındı ve hiç bu yazılan çizilenlerden bahsedilmedi... Bunlar bilinseydi zaten arabayı almazdı Faruk da...

Konuyu görünce kendisi de yazacaktır zaten bunları ben merakta bırakmamak için yazıyorum

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Seven7 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun, umarım durum düzelir.
    Benim anlamadığım, 206 RC'yi şirket aracı mı yapmışlar gerçekten?
    o rcden önce başına gelen bir olaydanda bahsetmiş o araçla bu araç farklı. yani geçimişte başımıza geldi sahibi geri aldı diyor. inş farukta zararı telafi eder demek istemiş.
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ranthor Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    delil varsa şayet / özel mesajlasma gibi lütfen çıktıklarını alın.

şayet iş resmiyete dönüşürse haberimiz olsun.
    Forum üzerinden değil de resmi makamlar ile yolunuza devam etmenizi isteriz.
    ekran görüntülerini aldım, hukuki süreç başladığında sanırım size de başvuracaklar. ben haberdar ederim sizi.

civelek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sustum sustum hep kendimizde aadım hatayı hep ustanın bana söylememesi dedi cvp olarak vallaha benim haberım yok dedi ama bu konuyuda görünce paylaşayım dedim

http://www.techturkey.com/forum/otom...ec-konulu.html

bekli daha önceden bilenleriniz vardır bu konuyu biz hep rahmani düşündüğümüzden isim vermedik işi hep kadere yorduk bizede bu vtec i geçiren ve 26 + 16 bin liramıza maal olan ninnilerle anlatılan her sıkıntıya bir kulp bulanda bu arkadaştır
    '' Titremene gerek yok, ben kral değilim. Kureyşli kuru ekmek yiyen bir kadının oğluyum..!!'' Hz.Muhammed s.a.v

cash - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    geçmiş olsun arkadaşım ahirette var kul hakkı da var kul hakkı dinde okadar önemliki şehit bile olsan kul hakkı varsa üzerinde hesabını ödeyeceksin

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı civelek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sustum sustum hep kendimizde aadım hatayı hep ustanın bana söylememesi dedi cvp olarak vallaha benim haberım yok dedi ama bu konuyuda görünce paylaşayım dedim

http://www.techturkey.com/forum/otom...ec-konulu.html

bekli daha önceden bilenleriniz vardır bu konuyu biz hep rahmani düşündüğümüzden isim vermedik işi hep kadere yorduk bizede bu vtec i geçiren ve 26 + 16 bin liramıza maal olan ninnilerle anlatılan her sıkıntıya bir kulp bulanda bu arkadaştır
    nasıl yani sana da mı araba sattı bu arkadaş böyle ?

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)