Konuyu açmamdaki sebeb başıma gelen olay, 14-02-2013 tarihinde aracım sel hasarı aldı. Kosifler oto tarafından araç motor değişimi gerçekleşti. bütün bu işlemler groupama sigorta tarafından kaskodan karşılandı. aracımın tamir bedeli ,Kosifler faturası 38.996.19 tl çıkıp groupama sigorta tutarı ödemiştir. 1 mayısta 5664 tramer sorgu merkezine cep telefonumla attığım mesaja gelen cevaptan sonra bilgilerde karışıklık olduğunu düşünüyorum. hasar bilgisi olarak 14-02-2013 tarinde EKSRAP- Agır Hasarlı, 28071.56 tl cevap gelmektedir. Benim kendi kanaatime göre 5664 e attığım mesaj sonrası gelmesi gereken cevap : Sel hasarı, 38.996.14 tl dir..Ki bu rakam gruophamanın Kosifler otoya fatura karşılığı ödediği tutardır.. Bildiğimiz üzere ağır hasar tabiri toplumda pert olarak algılanıyor. yakın tanıdığım arkadaşımın aracıda aynı benim aracım ile aynı kaderi paylaşıp sel hasarı aldı onun aracının motoru değişti ve tramer sorgulamasında sel,37864.01 yazmakta .. Aracımın sorunu ile alakalı görüştüğüm experlik hiz. ve grouphama siigorta merkezi ve grouphama hasar bölümü ile yaptığım görüşmelerde sistemlerinde tramer sorgusunda sel hasarı ve 38.996 tl hasar göründüğünü sistemlerde sorun olmadığını ama neden 5664 plaka yazıp mesaj atınca farklı bilgiler geldigını bilmediklerini, ilgili sorunu sigorta bilgi gözetim merkezi tramerin düzeltebileceğini söylediler... bende sigortalar birliğinin sitesindeki iletişim formunu doldurup mail attım cevapları exper raporunda görünenler girildi bizim yapabileceğimiz bişey yok..şimdi ne exper ne sigorta nede sigorta birliği bizden değil diyorlar ve kabul etmiyorlar. Tecrübeli arkadaşlar bana hangi birimin yardımcı olacağını söylerlerse o birimi telefonla maille bıktırıp çözüme ulaşmaya çalışacağım..