User Tag List

Sayfa 42/51 İlkİlk ... 324041424344 ... SonSon
957 sonuçtan 780 ile 798 arası

Konu: Fırsat gördüğünü paylaş

2jz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı aRSLaN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    11.11'de geçen seneye göre katılım payı tarzında ek maliyet eklediler ve indirim algısı yaratmak için yüksek bir fiyattan aşağı vurmak gerekli. Fiyat artışları bu sebepten olabilir. Bir de kasım ayı için Enplus da bazı ürünlerinde indirim miktarını azalttı. Çoğu firma bu şekilde hazırlık yapmıştır. Katılımcı firmaların kendi sitelerine de bakmak lazım. Ödeme şirketleri komisyonlarını düşürdüler. Bir de eski yüksek kura göre fiyatlama yapıp yeni ithalat varsa güzel indirim oranları yakalanabilir. Elektronik ve otomobil grubu haricinde Trendyol'un n11'e göre daha avantajlı olacağını düşünüyorum.
    Kampanya döneminde ürünlerinizin fiyatlarını artırmanız, n11 üyelerinin güvenini zedeleyecek ve onları farklı adreslere yönlendirecektir. Bu nedenle, bugünden (31.10.2019) itibaren satıştaki ürünlerinizin fiyatlarında artış yapmanız mümkün olmayacaktır. Söz konusu kısıtlama 11.11 gecesi sona erecektir. Ürün özelliklerini ve stoklarını güncellemek, fiyatları düşürmek gibi diğer tüm işlemlere ise devam edebilirsiniz.
    Değerli İş Ortağımız,
    Yılın Alışveriş Günü 11.11 yaklaşırken site ziyaretçilerimiz ve siz değerli iş ortaklarımıza yönelik hem site içinde tasarım ve geliştirme iyileştirmeleri yapıyor hem de çeşitli reklam kampanyalarıyla en verimli performans için çalışıyoruz. Bu kapsamda, 11 Kasım’da n11.com üzerinden yapılacak satışları artırmak için reklam, pazarlama, tanıtım ve sair hizmetlerimizin çeşit ve kapsamlarını da paralel olarak artırdık.

Bu sebeple, Satıcı İş Ortaklığı ve İlan Sözleşmesi kapsamında, 11 Kasım 2019 tarihinde gerçekleşecek satışlar üzerinden tarafınıza Reklam Ek Hizmet Bedelleri faturalandırılacaktır.

Ek Hizmet Bedelleri, 11 Kasım 2019 günü 00.00 - 23.59 saatleri arasında gerçekleşecek satış tutarları üzerinden hesaplanarak Kasım ayı içerisinde tarafınıza faturalandırılacaktır.

İlgili kategorilere ait Reklam Ek Hizmet Bedellerini aşağıdaki tabloda görebilirsiniz.
    Benim kategorimde 11.11 için +%4.20 ek maliyet var. Ben neden fiyatı kırıp zarar edeyim ki. N11 kupon dağıtarak sadece kendi karında vaz geçiyor. O vazgeçtiği miktarıda ek bedel olarak satıcıya yüklüyor.

Trendyol, hb, n11 fahiş komisyonlarla çalışıyor. Amazon komisyonları ve vadesi iyi olmasına rağmen şu açığı değerlendiremiyor. Nasıl bir ekip yönetiyor türkiye operasyonunu anlamakta güçlük çekiyorum.

Alacağınız ürünü en uyguna bulacağınız yer satıcının kendisi fakat amatörlükten onlarda bunu değerlendiremiyor. Çoğu satıcı gitmiş kendi sitesinde daha pahalı fiyat yazmış.

Komisyonları anlamanız için şöyle örnek vereyim. Ben ücretsiz kargoyla kendi sitemde 49 birime sattığım ürünü, amazonda 53, gittigidiyorda 55, n11'de 59, hepsiburada ve trendyolda 69 birime satıyorum ve sonuçta aynı para kalıyor elime. Şuda var en çok n11'de satış yapıyorum
    Derinlemesine hasta bir topluma uyum sağlamak bir sağlık ölçütü değildir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı speed_emre Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Oyle ama mıllet 10 gün evvelden şişirdiler. Rakamlar baya uctu
    N11'de ürünün açıklama kısmının altında aylık ve haftalık fiyat takibi kısmı var. Oradan rahatlıkla takip edilebildiği için çakallıklar nispeten azaldı.

blumenberg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    genelde internetten çok az şey alırım, hep de n11'den aldım, bir kere sıkıntı oldu macbook için aldığım batarya yan sanayi çıktı 1 ay içerisinde parayı iade ettiler, biraz pahalı olabilir diğer sitelere göre fakat bana güven veriyor. Ve siz onay vermedikçe satıcıya para aktarılmıyor.
    ( 🔴🔴 VETTE 🔴🔴 )

speed_emre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    N11 mı yoksa Black frıday mı daha indirimli olur?
    doğuştan araba manyağı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu arada hepsiburada günde 4 ürüne özel indirim yapıyor gerçekten de yapıyor 2 defa kullandım 1inde döküm tava aldım piyasada en ucuz 90 lira ben 60a aldım 2. De şimdi lambader aldım kargosuz en uygun 80 Di ben 44e aldım
    "gafleti, zılleti ve cehaleti tattık. sıra sefalette."

mcemrek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 2jz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim kategorimde 11.11 için +%4.20 ek maliyet var. Ben neden fiyatı kırıp zarar edeyim ki. N11 kupon dağıtarak sadece kendi karında vaz geçiyor. O vazgeçtiği miktarıda ek bedel olarak satıcıya yüklüyor.

Trendyol, hb, n11 fahiş komisyonlarla çalışıyor. Amazon komisyonları ve vadesi iyi olmasına rağmen şu açığı değerlendiremiyor. Nasıl bir ekip yönetiyor türkiye operasyonunu anlamakta güçlük çekiyorum.

Alacağınız ürünü en uyguna bulacağınız yer satıcının kendisi fakat amatörlükten onlarda bunu değerlendiremiyor. Çoğu satıcı gitmiş kendi sitesinde daha pahalı fiyat yazmış.

Komisyonları anlamanız için şöyle örnek vereyim. Ben ücretsiz kargoyla kendi sitemde 49 birime sattığım ürünü, amazonda 53, gittigidiyorda 55, n11'de 59, hepsiburada ve trendyolda 69 birime satıyorum ve sonuçta aynı para kalıyor elime. Şuda var en çok n11'de satış yapıyorum

şöyle bir durum da var. çoğu zaman ürün alacağımda n11 hepsiburada gibi yerlerden ürünü incelerim ve satıcının kendi sitesi adresi vs varsa onunla iletişime geçerim. sizin dediğiniz gibi fiyat genelde daha yukarıda olur kendi sitesinde. iş böyle olunca n11 üzerinden alırım ürünü. satıcı kendisini düşünmüyorsa ben neden düşüneyim diye geçiririm içimden.

küçük esnaf böyle böyle bitiriyor kendisini. günlük yüksek kar edebilmek için ayağına gelen müşteriyi kandırma peşindeler. teknoloji çağında müşteriyi en fazla 1 kere kandırabileceklerinin farkında değiller resmen. internetin bu denli etkin olduğu bir dünyada kandırılan bir müşteri kaybedilen bir çok müşteri bunu öğrenmeleri gerekiyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Onu ben de yapmaya çalışıyorum. İmkan varsa firmaya ulaşıp diyorum ki "Bak ben bilmem ne sitesi üzerinden değil, direkt senden alayım ama site komisyonunu düş, güzel fiyat ver." Kabul etmezse aracı siteden alıyorum.
    Aynısını yemeksepeti sitesinde de yapıyorum. Sık sık yemek yedeğimiz 2-3 mekan var yakında. Konuştum onlarla, siparişimi direkt telefon ile veriyorum, yemek sepeti komisyonu kadar indirimli yolluyor bana.
    Okumadan imzalamam.....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mcemrek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    şöyle bir durum da var. çoğu zaman ürün alacağımda n11 hepsiburada gibi yerlerden ürünü incelerim ve satıcının kendi sitesi adresi vs varsa onunla iletişime geçerim. sizin dediğiniz gibi fiyat genelde daha yukarıda olur kendi sitesinde. iş böyle olunca n11 üzerinden alırım ürünü. satıcı kendisini düşünmüyorsa ben neden düşüneyim diye geçiririm içimden.

küçük esnaf böyle böyle bitiriyor kendisini. günlük yüksek kar edebilmek için ayağına gelen müşteriyi kandırma peşindeler. teknoloji çağında müşteriyi en fazla 1 kere kandırabileceklerinin farkında değiller resmen. internetin bu denli etkin olduğu bir dünyada kandırılan bir müşteri kaybedilen bir çok müşteri bunu öğrenmeleri gerekiyor.
    Adam kazıklama sevdasına kendi kendini sömürtüyor pazaryerlerine. Benim ürünü satınca elime geçmesini istediğim para belli. Bunun basitçe hesabını yapıp listelemelerimi ona göre yapıyorum. Nereden satarsam satayım kar marjım aynı. Nereden alırsa alsın iade ve değişimde sorun yaşatmam. Sorun olmayınca müşteri sürekli alışveriş yapıyor. Her seferinde yeni müşterilere ulaşma maliyetin yok, zaten sadık bir kitlen oluşmuş. Dediğin gibi bu çağda en fazla 1 kere kandırırsın. Müşteri kötü yorumu yazar bir dahada yüzüne bile bakmaz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hb indirime girdi
    n11de 480den 510a çıkan ürün şu an hb de 430 lira
    "gafleti, zılleti ve cehaleti tattık. sıra sefalette."

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    iphone 8 plus ya da xr almam gerekli. nereyi tavsiye edersiniz?

aRSLaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Diğer sitelerden de fiyatlarını araştırın. Bir tencere seti alacaktım. Enplus sağolsun, indirimini kısınca diğer sitelerdeki fiyatları da yükseldi. amazon.com.tr'den 1000 yerine 780'e aldım. O ürün için beklememe gerek kalmadı. Tefal ürünlerinde de hepsiburada da bu aralar çok güzel fiyatlar denk geliyor. n11 kadar trendyol'a da bakın. Ürün çeşitliliği de fazlasıyla arttı. Epey, akakçe gibi sitelerden karşılaştırarak alışveriş yapmakta fayda var.

aRSLaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Öyle ama n11 gibi siteleri vitrin olarak görüyoruz. Müşteri kitleni genişletebilmek adına faydalı oluyorlar. Komisyonları fahiş dursa da müşteri ürünü taksitle aldığında ödeme şirketinin kestiği komisyon da %10'lara yaklaşıyor, üstüne anlaşmalı kargo fiyatları da daha düşük olunca bayi, vitrin gibi düşünüyorum. Herkes tek çekim alsa ya da vade farkı yansıtılsa zaten görülen fiyatlar %5 daha aşağı çekilir

CloudGrey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    evet beyler bayanlar bu büyük tiyodur ; kaçırmayın...

istanbul emaar alışveriş merkezinde ( Emaar Square Mall | Eğlence ve Keyifli Alışverişin Merkezi )
    kasım 29-30-01 aralık tarihleri arasında alışveriş yapan ilk 3000 ila 5000 kişi (şuan tam net değil)
    alışveriş tutarının %70'i geri iade edilecek bir kampanya olacak.

bunu 2-3 ayda bir yapıyolar ama pek dillendirmeden.

olay şu ; bir limit koyuyolar diyelim örneğin max 5000tlye kadar.
    bu kampanyaya katılacak firmalar "biz varız yada yokuz" diyor (geçenkinde media markt ben yokum demişti misal,samsung katılmıştı ama)

5000lik alışverişin sonunda danışmaya gidip fişinizi gösteriryorsunuz (tabi alışveriş esnasında ilk 3000 yada 5000 kişi artık sayı neyse ona dahil olup olmadığınızı öğrenebiliyorsunuz) size param kart çıkartıyolar , bildiğiniz debit kart.

32 gün içinde alışverinizin %70ini bu debit karta yüklüyolar.
    bu debit kart sadece emaar avmde, gene sadece kampanyaya katılan mağazalarda geçiyor.
    nakit vs geri alınamıyor.

ilgilenenler kaçırmasın derim
    médiocrité partout

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    evet n11 ağır mıçtı, sabahtan beri hiç bir gelen siparişle ilgilenemiyorum, site göçük. alıcı tarafını bilmem ama mağaza olarak bayağı mağdur olduk.

CloudGrey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CloudGrey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    evet beyler bayanlar bu büyük tiyodur ; kaçırmayın...

istanbul emaar alışveriş merkezinde ( Emaar Square Mall | Eğlence ve Keyifli Alışverişin Merkezi )
    kasım 29-30-01 aralık tarihleri arasında alışveriş yapan ilk 3000 ila 5000 kişi (şuan tam net değil)
    alışveriş tutarının %70'i geri iade edilecek bir kampanya olacak.

bunu 2-3 ayda bir yapıyolar ama pek dillendirmeden.

olay şu ; bir limit koyuyolar diyelim örneğin max 5000tlye kadar.
    bu kampanyaya katılacak firmalar "biz varız yada yokuz" diyor (geçenkinde media markt ben yokum demişti misal,samsung katılmıştı ama)

5000lik alışverişin sonunda danışmaya gidip fişinizi gösteriryorsunuz (tabi alışveriş esnasında ilk 3000 yada 5000 kişi artık sayı neyse ona dahil olup olmadığınızı öğrenebiliyorsunuz) size param kart çıkartıyolar , bildiğiniz debit kart.

32 gün içinde alışverinizin %70ini bu debit karta yüklüyolar.
    bu debit kart sadece emaar avmde, gene sadece kampanyaya katılan mağazalarda geçiyor.
    nakit vs geri alınamıyor.

ilgilenenler kaçırmasın derim
    evet bu konuda açıklığa kavuştu.

alışverişi yapan ilk 5000 kişi faydalanacak ve max iade tutarı 1000 ile sınırlı.

yani max 1400 kiraya alınan bir mal için 1000 tl iade yapılacak..

mal 5000tl ise indirim gene 1000 tl (%70e bakılmıyor)
    médiocrité partout

Silence45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CloudGrey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    evet bu konuda açıklığa kavuştu.

alışverişi yapan ilk 5000 kişi faydalanacak ve max iade tutarı 1000 ile sınırlı.

yani max 1400 kiraya alınan bir mal için 1000 tl iade yapılacak..

mal 5000tl ise indirim gene 1000 tl (%70e bakılmıyor)
    Firmalar da belli mi?

Silence45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

berko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    26-29 Kasım da Migros da Iphone 11 5999TL. Migros uygulamasında fırsatlar sekmesinde çıkıyor.

speed_emre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı berko Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    26-29 Kasım da Migros da Iphone 11 5999TL. Migros uygulamasında fırsatlar sekmesinde çıkıyor.
    aynen gün içinde bilgisi geldi ama her büyük 5 m mıgroslarda 1 er tane verilecekmiş stok bilgisi geldi bana onlarda calısanlar alır.
    doğuştan araba manyağı

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)