User Tag List

Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon
64 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: Arabayla yurtdisina cikmak

Burak E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sıkıntı olmaz kişi başı 1 telefon alma hakkı var ya elemanın ruh haline baglı 10 vardır valizde geçersin bakar 4 tane almışsın bi tanesine el koyarlar gibi

valizi bakmazlar baktırırsada gelişi guzel bakar öyle dewam et der o kdar
    Alıntı s2k Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bas bas platin meme yapmış olabilir, bizim mahmut abinin başına gelmişti bi yarım saat 1-2-3 kesicide gittik düzeldi.
    Alıntı Berkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tatmin olan arkadaslar olarak elele tutuşup titreyerek boşalalım

Mutu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı SiMaO Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arabayı elinden bile alabilirler
    Geçen yeni yılda gelirken mühür vurdurcam bekliyorum bi baktım araç kapısı 4 tane sıfır lastik paketinde daha duruyor kenarda

Hatta eniştemin turbosu bozulmuş buraya getirirken yaptırmaya sınırdan almışlardı

İçki, sigara zaten sınırda orda pasaportunla alıyorsun ne kadar veriyordu tam hatırlamıyorum
    Diğer şeylerde biraz bakan görevlinin insafiyetine kalmış
    Ben Dereköyden geçiyorum pek sıkıntı çekmedim o görüyor zaten senin ticaret yapmadığını zaten ilk defa çıkmışsın pek bişey demezler tabi abartmadıkça
    Örnek : Kurban bayramında et geçirmeye izin veriyolar bi yere kadar çiğ et
    adamlar direk danayı kesip bagaja koyuyolar veya geçirip tekrar geri dönüyoalr tekrar yükleyip geliyolar felan
    Yinede pek abartmamak gerekir araba parçası felan telefonlar basit geçirirsin sorun olcanı zannetmiyorum
    Bilet başına,

Alkol %20 üstü 1 lt, %20 altı 2 lt. Havaalanı gümrüğü böyleydi.

600 ml parfüm.

2 kg çikolata vs. diye hatırlıyorum. Belki gümrük kapısında farklıdır.
    Instagram: mutusgarage

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Mutu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bilet başına,

Alkol %20 üstü 1 lt, %20 altı 2 lt. Havaalanı gümrüğü böyleydi.

600 ml parfüm.

2 kg çikolata vs. diye hatırlıyorum. Belki gümrük kapısında farklıdır.
    biraz daha degişiyor abi %20 felan yok max 2 şişe alkol 2 karton sigara gibi ben 4 tane parfum aldım adam bakmadı bile abi

cikolatada likörlü olmadıgı sürece alabiliyorsun sınır yoktu benim zamanında toblerone az almadım

havalimanında 3-4 parfümü o yuzden alamadım
    Bas bas platin meme yapmış olabilir, bizim mahmut abinin başına gelmişti bi yarım saat 1-2-3 kesicide gittik düzeldi.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konunun yarısını okuyabildim ancak;

Daha yeni bahsedilen gibi bi seyahatten döndüm...

Önce burdan Almanyaya gittim geçen ayın 14 ünde Araba kiraladım.10 günlük 406 euro kadar ödedim.Aracı aldıktan sonra ilk önce Frankfurttan Köln e ordan Düsseldorf a ordan geri Frankfurta sonrasında Stuttgart a geçtim.Çoğunluğunda tek başımaydım.

Ha bu süre zarfında tekrar tek başıma Hollandaya geçtim Amsterdam a geçtim ordanda Zandvoort a geçtim.Bütün seyahatlerim bittiğinde 15 gün daha uzattım kirayı ama sadece 8 günü kalabildim.İkinci kiralamam 600 euro geldi...

Ehliyetimiz orda geçiyor ama içim rahat olsun diyorsanız Turing den şimdi 1 yıllık Uluslar arası ehliyet yaklaşık 350 tl.

Daha evvelde tek başıma değil ailemle arabayla yurtdışına çıktığımdada babamın araba için triptik aldığını hatırlıyorum.

Bu süre zarfında hep tek başımaydım bi kere bile çevirilmedim.Çok kolaydı herşey daha fazla bilgi almak isteyen olurda dm atabilir.

Seve seve yardımcı olurum )

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    arabayla ydışını gezmek zevkli ama ya araban yolun ortasında bozulursa ve etrafta servis vs birşey bulamazsan, ne yapacağın hakkında düşündün mü hiç?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sos telefonlar var oto yollarda...Düşünün ki ben KIZ başıma böyle bişeye cesaret ettim,sizin bunlara takılmamanız lazım bence

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    shengen kaça mal oluyor ve kaç gün çıkıyor tahmini bilen var mı?
    ben şimdi italyaya gidicem ama ondan önce bi kaç ülke daha gezicem o yüzden vize başvurusunu italyaya mı yapmak lazım?

Maxiboost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2-3 gune yunanistan uzerinden cikicam. Yesil sigorta dedikleri arac sigortasi ve uluslararasi ehliyet almak zorundasin baskanbirsey istenmiyor. Tabi kendini saglama almak icin kasko policene yurt disi teminatini ekleticeksin vs vs. Turing kurumunu ararsan onlarda yardimci olur. Uluslararasi rhliyet icin 2 fotograf ve mevcut ehliyetin yeterli. Schengn vizesi alirsanda avrupa birligi ulkelere giris cikis yapabilirsin.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rebelh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    shengen kaça mal oluyor ve kaç gün çıkıyor tahmini bilen var mı?
    ben şimdi italyaya gidicem ama ondan önce bi kaç ülke daha gezicem o yüzden vize başvurusunu italyaya mı yapmak lazım?
    abi şhengen vizesi alman yeterli ister italyaya ister başka ülkeye git sıkıntı yok

maliyeti vize ücretlerine zamn geldi ama ne kdar olduğunu bilmiyorum ve şhengen biraz bekletiyor abi gitmeden 1-2 ay önce başvurman lazım ve bir dünya evrak istiycekler senden

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    araştırdım ilk gidilicek ülkeden alınacakmış schengen bende yunanistandan başvurucam 3 gün sonra çıkıyomuş benden istenen tapu ve ruhsat fotokopisi maaş bordrosu pasaport resim
    araç için triptik ve araç geçiş bişeyi

9 günlük plan yaptım 1.gün sofya 2. gün belgrad 3. gün zagreb 4. gün venedik 5. gün floransa 6. gün livorno 7. gün roma 8. gün ya bosna ya arnavutluk 9. gün yunanistan ve edirne

dizel ufak bi arabayla yol maliyeti triptik dahil 850 lira 9 gün konaklamalar 1000lira civarı geri kalanıda yeme içme gezme ve alışveriş.. tahminim 2500-2700 lira arası ama max 3000 lira..

2 sene önce arkadaşım antalyada bir otele balayı için 2500 lira vermişti 5 gece..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    araştırdım ilk gidilicek ülkeden alınacakmış schengen bende yunanistandan başvurucam 3 gün sonra çıkıyomuş benden istenen tapu ve ruhsat fotokopisi maaş bordrosu pasaport resim

9 günlük plan yaptım 1.gün sofya 2. gün belgrad 3. gün zagreb 4. gün venedik 5. gün floransa 6. gün livorno 7. gün roma 8. gün ya bosna ya arnavutluk 9. gün yunanistan ve edirne

dizel ufak bi arabayla yol maliyeti triptik dahil 850 lira 9 gün konaklamalar 1000lira civarı geri kalanıda yeme içme gezme ve alışveriş.. tahminim 2500-2700 lira arası ama max 3000 lira..

2 sene önce arkadaşım antalyada bir otele balayı için 2500 lira vermişti 5 gece..
    ben şhengen almak için başvuru yapmaya gittiğimde bana 1 ay önceden işni hallet demişlerdi demekki sistem değişmiş 2 hafta sonra çıkmıştı benimki hayırlısı olsun abi Antalya yerine yurt dışı daha mantıklı abi

anıl turan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ehliyetle ilgili soruya verilen cevaplar arasinda goremedim

aslinda uluslararasi surucu belgesi almanizda fayda var.. kapidan alabiliyorsunuz.

gecen sene yunanistana arabayla gittigimizde polis cevirdi, ehliyetimizi istedi Allahtan kapida uluslararasi surucu belgemizi almistik, sorun yasamadik.

Türkiye Turing ve Otomobil Kurumu

exca- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Uluslararasi ehliyet olmadan olmuyo mu ya, bi hafta on gunluk bi olay icin o kadar para vermeseydik

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı exca- Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Uluslararasi ehliyet olmadan olmuyo mu ya, bi hafta on gunluk bi olay icin o kadar para vermeseydik
    wala bende almamayı düşünüyorum

Mutu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı exca- Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Ben ispanyada 1 kere çevrildim, 1 kere de trafik cezası yedim. 2 sinde de Türk ehliyetim sıkıntı yaratmadı. Fakat benim bildiğim kadarıyla oturma izni olunca belli süre sıkıntı etmiyorlar. Geçici vizede durum farklı olabilir şimdi düşümdüm de.
    Instagram: mutusgarage

anıl turan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Biliyorsunuzki bazi isler sadece Turkiye'de degil dunyanin cogu yerinde memurun insiyatifine kaliyor...

Baska arkadasim, Yunan'da cevrildiginde Turk ehliyetine sikinti yapmamislar, bizi ceviren polis bizi at hirsizi mi gordu, arabamizi mi begenmedi bilemiyorum, belki gercekten mevzuatta almak zorundasindir uluslararasi ehliyet (ki zorunlu olmasa boyle birsey cikartmazlar) adam gorevini yapti gormek istedi uluslararasi ehliyetimizi...

dedigim gibi Allah'tan essegimizi saglam kaziga baglayip almistik ehliyetimizi, kafamiz rahat, sikinti cikmadan tamamladik yolculugumuzu...

exca- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kisa sureli turistik seyahatler de gerek yok diye yaziyo pek cok yerde diger evraklari alicagim zaman sorucam bunuda..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Hevesinizi kırmayayım ama tahmininizden çok daha pahalıya mal olabilir benim 3 haftalık gezim 10.000 tl ye mal oldu tabii Antalyayla kıyas kabul etmez ama sadece 1 hafta otelde kaldım geri kalan 2 haftadada hep tanıdıklarda kaldım evde...

Kahn23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)

Maliyet bana kalırsa devede kulak. İstanbul'a döndüğünüzde ben nasıl hesap-kitap yaptım dersiniz. 9 günlük turda 850TL yol maliyeti bana göre zor..

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)