User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
22 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Laguna 2 kullananlar bilenler yardım!!

delta0o - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Laguna 2 kullananlar bilenler yardım!!

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...9993301/detay/

linkteki araçla g.punto 07 1.4. fire aracımı takaslamayı düşünüyorum.
    Hiç bilmediğim bir araç olduğu için sizlerden fikir almak istiyorum.
    -otomatik şanzımanları nasıldır?
    -kronik sorunları varmıdır?
    -parça fiyatları ?
    -LPG de uyum sorunu ?
    -piyasası varmıdır?
    -ve bu araç fiyat eder mi?
    TeKS@S

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    şanzımanı özellikle kontrol ettirin. şanzımanı kusursuzsa hor kullanmadığınız sürece hiç birşey olmaz. ancak 1 kere zarar görmüş ve tamir edilmişse ondan sonra randuman tutmayabilir.

yani yetkili servis ekspertizi yaptırın ustalarıda özellikle otomatik şanzıman konusunda uyarın.

lpg ile uyumludur lpgde montajı veya ayarı yapan yerin ustalığı önemlidir gidiş yakış konusunda.

parça fiyatları diğer d sınıfı segment araçlara göre daha uygun olabilir. vw ile kıyaslarsan cok daha uygun gelir. megane 2 ile kıyaslarsan 2 katıdır.

piyasası şuan edermi bilmiyorum. ben 20 21 den fazla vermem değişensiz olanına. çünkü 21 e sattık boyasızını. geçen sene nokta boyası hatası olmayan aracı 21e sattığımızı düşünürsek bu sene nerdeyse komple boyalı denebilecek araca 23 fazla.
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

mr.korhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    -otomatik şanzımanda selenoidler vardır, onlar değişmezse zamanla şanzıman vites geçişlerinde hissettirmeye hatta vuruntu yapmaya hatta vitesi atmamakta ısrar etmeye başlar.

-kronik sorunları vardır ön amortisörleri serttir düşme hissinde küüt diye vurur 2011 sonrası üretilen amortisörler biraz daha uzundur bir nebze bu sesi keser, akü şarj arızası verir, oysaki bu problem gösterge paneli arkası temassızlıktır, digital klima aydınlatma ışıkları söner genelde, seninde alacağında yanıp yanmadığına bak. cam indirme kaldırma telleri kopabilir pek pahalı değil megane larınkiyle uyabiliyor ama cam aşağıda yada yukarda kalabilir.

-parça fiyatları , parçaya göre değişiyor, bazı parçalar laguna gibi bir D segment arabaya göre komik gelirken, sadece far yıkama fıskiyesinin tanesi 150 lira denilince dumur olup kalabilirsin.

-lpg de uyum sorunu yaşayan görmedim. omvl kullanıyorum. atiker prince kullanan arkadaşlarımda sorun yaşamadı hiç.

-her arabanın piyasası olmasa bile satılacağı gibi laguna piyasasıda aynı şekildedir, laguna ön yargıdan dolayı piyasası yok olmuş bir arabadır. bu arabanın en önemli kısmı elektronik kısmıdır ,elektroniği kurcalanmış olursa vay haline diyeyim.madem piyasası pek yok, o halde alırken mümkün mertebe en dolusunu almaya bakacaksınki aynı paraya daha çok özellik elde etmiş olasın. örneğin sunroof -esp-keylessgo v.s. gibi.

-ilandaki araçla ilgili konuşacak isek, direksiyonun içinde airbag olmasından şüphelendim o kadar göçmemesi lazım o direksiyonun.konsol kapakları komple boyanmış ,genelde aşınan bir malzemeden üretilmiştir, fakat düzgün kullanımda bişey olmaz o malzemelere, bunda siyaha boyanması beni kıllandırmadı değil.

birde 2000 motorları 1.6 lardan daha az yakar bu arabanın

23.750 bence yüksek, ben bile yakında ilanını koymayı planlıyorumki o bile bu meblağa değil.

sormak istediğin başka bişey olursa yanıt vermeye çalışırım.
    TK 777 - Agu Engine 2.0 Stroker GTX3076 Gen2
    FRK 02 - 2.0TFSI Stage 3 Golf MKV GTI DSG
    TK 757 - Mazda 323GTX AWD TURBO
    VTE 60 - Gen5 Prelude 2.2 Vti

huseyinturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok bilgim yok ama aynı aracı lpg ile kullanan arkadaşım var sürekli bobin yakma sıkıntısından bahsetmişti. Egzos emisyon değeri hatalı diye uyarı veriyor bide aracı ara sıra. Baya uğraştı kesin çözüm bulamadı ama

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı huseyinturk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok bilgim yok ama aynı aracı lpg ile kullanan arkadaşım var sürekli bobin yakma sıkıntısından bahsetmişti. Egzos emisyon değeri hatalı diye uyarı veriyor bide aracı ara sıra. Baya uğraştı kesin çözüm bulamadı ama
    aynı sorun megane 2, 1.6 lardada var her silindirin ayrı bobini olduğu için teker teker giderler onlar zamanla , kronik olarka bahsedemeyiz o sorundan.

huseyinturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mr.korhan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aynı sorun megane 2, 1.6 lardada var her silindirin ayrı bobini olduğu için teker teker giderler onlar zamanla , kronik olarka bahsedemeyiz o sorundan.
    Kronik olarak değilde tüp ile alakası vardır diye düşündüm ben. Değişen bobin tekrar gidebiliyor çünkü kısa zamanda.

Oconner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    laguna düşünürseniz 2008 plus paketi mevcut dayımda o fiyatlara
    53 RİZE KADER GÜLMEDİ BİZE

delta0o - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    çok sağolun yorumlarınız için.aracın fiyatı gerçekten fazla ne kadar temiz de olsa anladım ki bu lagunalar bi şekilde sorun yaratabilen cinstenmiş.binmek için alınca böyle dediğiniz sorunlarla karşılatığımda çok pis soğurum arabadan.Hiç mecaraya girmeye değmez..
    TeKS@S

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    10 senelik araç illaki bi şekilde sıkıntı çıkartabilir.motor ve yürüyenini kontrol ettirirsin temizse alırsın sonuçta

MatraX_07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çoğu kişi zaten açıklama yapmış.Bende aynı şeyleri yazmak istemiyorum

Farklı birşey söylemek gerekirse fiyat biraz yyüksek
    Ama temizi bulunursa keyiflidir,çoğu araçtan sağlam ve konforludur

Dipnot:2003 60,000kmde Manuel 1parca boyalısını ben 23.000e verdim.Bayi olarak

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2005de 1.6 sıfır alıp 6 sene kullandık, şu yukarıda yazılan problemlerin hiç birisiyle karşılaşmadık. Fakat yakıt yönünden biraz üzüyordu. Temizini bulursanız problem yaşatacağını düşünmüyorum şahsen.

xcel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    laguna 2 iyidir ama bu ilandaki bu paraya alınmaz. tampon ve kapı çıtalarının rengi orjinal değil. berbat görünüyor.
    bakımlı 2.0 manueli şehir içinde 13 litre civarı lpg tüketiyor. burdan yakıtı hesaplayın.
    sorunsuz bir araç değil ancak başa belada değil.

Risendark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yakıt problemi - şanzuman problemi ve amortisör problemi duymuştum...bide 23 bin biraz fazla değil mi bu araba için ?
    Herkes ektigini Biçer bu hayatta...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aracı alırdım ama bu kişiden almazdım ilan açıklaması çok komik özellikleri öyle bi anlatmış ki sanki rolls royce alıyorsun fiyatda fazla +manuel alın bence

Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bende onu söyledim. gider tertemizini bulurum bu paraya. hatta boyasızını bile bulursun bu paraya.

ancak şu var bu rakamlara bu özelliklerde bu konforda tek bir rakibi bile yok bu arabanın.

laguna 2 full paket sanrooflu filan bir aracın tüm detaylı özelliklerine bakın. sonra gidin akkord passat v.s karşılaştırın. çok daha bomboş olanları 30 35lerde. yani bu paraya bu keyif başka hiç bir arabada bulamazsın.

ancak alıcaksanda tertemizini al. çalışmayan tek bir özelliği olmasın. en ufak park ampülü bile patlasa dayanamayıp aynı gün değiştirmeye giden tarzda adamdan alın rahat edin. sizde aynı şekilde bakarsanız sorun olmaz. biz 3 sene bindik hiç arıza yapmadı bakımlıydı çünkü.

ama aracına bakmayan adamdan alınan lagunaların halini gördük 10 lira harcayıp düzeltemeyenini gördük. her işin ustası var. lagunayıda lagunacıya yaptırıcan. gidip sanayideki alman grubu tamircisine götürmeyeceksin. sadece reno üzerine iş yapana gidersin sorun çıkmaz.
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Laguna kullanan ve kendisiyle baya hasir nesir biri olarak diyebilirimki uygun meblaglarin alabilecegi tartismasiz en iyi araba lagunadir. Yukarda dunya kadar kronik sayilabilecek sorun yazdim , hatta bir o kadar daha yazarim, ama halen laguna kullaniyorum,, neden ? Cunki bugun esp nin guvenligi hafizali sunroof, elektrikli koltuklar tam otomatik cift yonlu digital klima va gibi ustun ozelliklerin keyfini suruyorumda ondan, her arabada sorun vardir ama arkadslarinda dedigi gibi sorunsuzu alinirsa evladiyelik olur. Bence boyadan ziyade, Dusuk km ve kurcalanmamisini bulmak onemli olan.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    aynen öyle. hele modifiyeli olanları aracın içine etmiş oluyorlar genelde. o yüzden hiç biryeri kurcalanmamış seçmek lazım.

Jeandan-R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2.0T bakmıştım bende babama bir ara. Fiyatına göre çok mantıklı araçlar.
    .

b.ustaoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ilanda ki araç pek iç açıcı değil ancak bencede kullanıcı için çok güzel bi araba. yakıt olarak lpgde ne kadar fark eder bilmiyorum da v6 olanları da incelenebilir. ayrıca üretildiği yıllara göre de oldukça güvenli bi araç.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...92371697/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...27428291/detay

bir de şöyle bişey var konu ile alakasız olabilir ama bu arabayı bu yüzden de seviyorum.

http://www.youtube.com/watch?v=2fLg8eQaPyE

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)