User Tag List

Sayfa 392/538 İlkİlk ... 292342382390391392393394402442492 ... SonSon
10222 sonuçtan 7.430 ile 7.448 arası

Konu: Benzİn zammi

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kart oranları ciddi ciddi bel büküyor, bu sorun sadece akaryakıt değil farklı sektörlerde de var.

Bu yüzden kendime pos almaktan vazgeçtim, gelen müşteri kartını mal aldığım yerden geçiyorum komisyonu ona yıkıyorum tabiri caizse.

Online tahsilat olayını araştırayım dedim orada da komisyonlar kopmuş gidiyor yapılacak gibi değil. He ben kaçınabiliyorum ama kaçınamayanlar ne yapsın ?

Burada bir müdahale lazım, tamam bankalarda kazansın da bu kadar afaki olmamalı.

Bu durum alışveriş sitelerinde de var mesela, bir ürün satacaksın %10 lara varan oranlarla komisyon alıyorlar çok fazla.

drago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Zaten bu vade olayını kim ilk bulduysa Allah onu bildiği gibi yapsın

Hemen hemen her sektörde var vade olayı, ben malımı ortalama şu kadar günde satıyorum, o zaman üretim girdilerimi de şu kadar vadeli almalıyım, sonra zincirleme patlayan şirketler silsilesi.

İster şirket olsun, ister kişi; olmayan parayı harcamak kadar saçma bir şey yok.

Birinde Japonlarla iş yapacaktık, adamlara kaç gün vade yapacaksınız ki diye sordum, o ne ola ki dediler Öyle bir kavram yok ki adamlarda, para/çokomel.

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kart komisyonları kısmına gelirsek harcaması yüksek olan bir firmanın da genellikle pazarlıkla komisyonları da düşük oluyordur diye düşünüyorum. %3 komisyon verdiklerini sanmıyorum.

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben hala soruyorum, bu adamlar ayda 5.000 TL mi kazanıyor yani net? Hemen kapatıp, söylenildiği gibi faize yatırsınlar bari, çok doğru. O zaman boşa uğraşıyorlar ya, önceki mesajımda da dedim, dönerci açsalar daha çok kazanırlar yahu bu kadar eziyete değmez.

Kapıdaki araba konusu çok ilgi çekti Kapıdaki arabanın sırf elde edilen kârlar ile alınmadığı nereden biliniyor peki? Hayır ben biliyorum da... Konu da o değil, niye arabanın illa başka işle alınması mı gerekiyor, orada bile acındırma geldi ya

İşletme maliyeti, hesabı kitabı bilmek zorunda değilim şahsen. Eğer bana deniliyorsa...
    Ama "basiretli bir tüccar" zaten neye girip girmeyeceğini, işletmesini ne zaman ne yapacağını bilir. Buna ben karışmam. Derdim de değil.

Efendim sen maliyetleri biliyor musun da konuşuyorsun. Bilmek zorunda değilim. Ben tüketiciyim, tüketici gözüyle bakarım. Evet son dönem berbat, herkesi etkiliyor, bu ayrı bir konu, bunu da yazdım. Benim derdim veya bahsettiğim bu değil. O zaman "tüketici", "bilmediği" hiç bir şeye laf etmesin, yorum yapmasın. Herkes saldırsın "sen benim ne dertlerle uğraştığımı biliyor musun, bilmemne ne kadar biliyor musun, ben zaten kapımdaki arabayı da uyuşturucu ticaretinden aldım, bu işten bi halt kazanmıyorum" desin

Burada derdim işletme maliyetleri şu bu da değil. Konu buraya kayıp duruyor.
    Adamların promosyonlara, kredi kartı ve nakit fiyatı gibi "küçük hesaplara" göz dikmeleri. O zaman başta marketi kapat, araba yıkamayı durdur, boş boş bir sürü maliyet var aralarda.

Hepsini geçtim, hddsheriff'in yazdığı gibi bir de "şu kadar al, benim bayim ol" hesabı var.

Bu yüzden fikrim halen pek değişmedi. Bu şahsi düşüncem. Ama ben ne biliyorum da konuşuyorum, hakkım yok böyle düşünmeye, ben kimim

Neyse, konuya dönelim, bakalım ne olacak benzin fiyatları. Dizel ile bir araya geldiler neredeyse.

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ormancı,kendi yazında demıssın,bılmek zorunda degılım ama konusurum....
    Ülkenın de ana sorunu bu degıl mı? Bılen de konusuyor bılmeyen de. Bilen de işin basında,bilmeyen de... Konus sevgılı kardesım ama bıldıgın,emın oldugun konularda konussan,daha yararlı olmaz mı? Yanlş bılgı yada yonlendırmeyle kıme neye faydamız dokunucak?
    Ben yanlıs olanı duzeltmeye,işin ıcınde olan bırı olarak dogruları anlatmaya calısıyorum•
    Market ve araba yıkama bazı ıstasyonlarda akaryakıt satısından daha cok kar getırdıgını bılıyormusum?
    Yada yıkama yada market kırasıyla o ısletmenın elektrıgını suyunun yada baska masraf kalemlerının odendıgını...
    Buyuk sehırde olanlar hep buyuk satısı olan ıstasyonları baz alıyor. Yahu hepınızın memleketı farklı neredeyse,kendı memleketınız de yada yola cıktıgınız da gordugunuz ısyasyonlar,ortalama gunluk satısı 10.000 lıtre degılse.artık ayakta durmada zorlanır. Ya pompadan calar,ya kacak mal satar yada fatura ıle oynar. Hanı o dusuk gordugunuz rakamları nasıl versın? Ama sehır ıcı ıstasyonları gorup(toplam ıstasyonların %10 u bıle yapmıyor) dıger bayılere haksızlık yapıyorsunuz.
    Su kadar al bayım ol denmesı ıcın artık cıddı satısı olması gerek,zaten onların tuzu kuru. Ama dedıgım gıbı,sektorun kucuk kısmı....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mcemrek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu yazılanları okuduktan sonra mümkün mertebe nakit ile çalışmak lazım diye düşünüyorum. kart ile almanın bana verdiği bir avantaj yok sadece nakit taşımamak adına karttan çektirmek kolay geliyor o kadar. bankaların daha fazla kar etmesindense perakende olarak bize yakıt sağlayan firmalar kar etsin daha iyi.
    Kart sana 7 ile 37 gün arasında vade veriyor ücretsiz. Sen bu esnada paranı değerlendirmeye devam ediyorsun, sonra ödüyorsun.
    Okumadan imzalamam.....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı _opeth Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kart komisyonları kısmına gelirsek harcaması yüksek olan bir firmanın da genellikle pazarlıkla komisyonları da düşük oluyordur diye düşünüyorum. %3 komisyon verdiklerini sanmıyorum.
    Cok buyuk olanlar %2.2 cıvarı,kucukler 2.7 cıvarı komısyon oder. Yada 48 gun bekler....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 997TT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ormancı,kendi yazında demıssın,bılmek zorunda degılım ama konusurum....
    Ülkenın de ana sorunu bu degıl mı? Bılen de konusuyor bılmeyen de. Bilen de işin basında,bilmeyen de... Konus sevgılı kardesım ama bıldıgın,emın oldugun konularda konussan,daha yararlı olmaz mı? Yanlş bılgı yada yonlendırmeyle kıme neye faydamız dokunucak?
    Ben yanlıs olanı duzeltmeye,işin ıcınde olan bırı olarak dogruları anlatmaya calısıyorum•
    Market ve araba yıkama bazı ıstasyonlarda akaryakıt satısından daha cok kar getırdıgını bılıyormusum?
    Yada yıkama yada market kırasıyla o ısletmenın elektrıgını suyunun yada baska masraf kalemlerının odendıgını...
    Buyuk sehırde olanlar hep buyuk satısı olan ıstasyonları baz alıyor. Yahu hepınızın memleketı farklı neredeyse,kendı memleketınız de yada yola cıktıgınız da gordugunuz ısyasyonlar,ortalama gunluk satısı 10.000 lıtre degılse.artık ayakta durmada zorlanır. Ya pompadan calar,ya kacak mal satar yada fatura ıle oynar. Hanı o dusuk gordugunuz rakamları nasıl versın? Ama sehır ıcı ıstasyonları gorup(toplam ıstasyonların %10 u bıle yapmıyor) dıger bayılere haksızlık yapıyorsunuz.
    Su kadar al bayım ol denmesı ıcın artık cıddı satısı olması gerek,zaten onların tuzu kuru. Ama dedıgım gıbı,sektorun kucuk kısmı....
    Hocam şöyle, evet bu ülkenin sorunu bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak. Bu noktada "Ben benzinlik açarım şöyle işletirim, bunu yanlış yapıyorlar demiyorum". Eyvallah, detayları sizlerden öğreniyoruz tabi ki.

Burada konuşmam tamamen tüketici odaklı, o yüzden diyorum bilmeme gerek yok diye Adamın işletmesi şusu busu beni ilgilendirmiyor ki. Bak mesela benzin değil de başka şey üzerinden gidelim. Telefonlarda bile adamlar 6 taksiti çaktılar, kimse telefon alamıyor şimdi. Ya da daha beter oldu, herkes krediye abanacak, 3 liralık telefon 6ya gelecek.

Benzinlikler değil de bu adamlar başlasa, "efendim biz taksit yaptık mı bilmemne oluyor da, nakit satalım şunu yapalım bunu yapalım"... Yarın ben onlara da söveceğim "ağlıyorlar" diye Çünkü dediğin gibi, maalesef genelliyoruz, zorundayız

TaGo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaş bir mazot indirimi yapamadılar yahu.
    www.plasti-dip.com adresimizden tüm yeni ürünleri görebilir ve taksitli alışveriş yapabilirsiniz

free-hifi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı AhmetKadir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    98 degil 95 olsa yakit doldurup 100e tamamliyorlar zaten
    Burda Para ustu diye bisey yoktur diye bir replik vardi Pardon filminde
    Arkadaşın söylediği rakamlar genelde lpg de olur lpg alan müşteri kredi kartı ile ne görüyorsa onu çeker kasada. Mesela müşteride şu bilinç vardır kalan 1,03 istasyon sahibinin cebine kalır ama pompacıya kalır akşam hesap yaptığında bahşişi olur. Bu müşteri nakit ödeyecekse bazısı 1 lira olarak bekler bazıları kalsın der. Ben lpg veren pompacıyı arada takip ederim. 60 ton satan istasyonda çalıştığım sürede 2 kişiyi takip ettim uzaktan her para üstünde elini ceplerine atıyor sözde bozuk para arıyor müşteri ulan tamam kalsın üstü mecburiyetten bırakıyor. Başka sebepler yakalayıp çıkartmıştım ikisini. Şu an olduğum yerde yapmıyorlar girip markete 1-50-25 kuruş bozuk alıp üst veriyorlar. Çoğu müşteri ile burda samimiyiz genelde üst almıyorlar.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kredi kartı ile harcamayı dünyada bir benzeri olmayan şekilde 20 yıldır tüm hükümetler destekledi, sebebide özellikle perakende sektörünü kayıt altına almaktı. Gelinen noktada aşırı artan kredi kart komisyonları özellikle düşük kar marjıyla çalışan birçok işletmenin sıkıntı yaşamasına neden oluyor. Aslında sıkıntı bu tarz şirketlerin günün ekonomik koşullarından dolayı maliyetleri rakamlarına olması gerektiği kadar yansıtamamalarıdır. Daha önceleri maliyetler yansıtılırkende bu kredi kartı bağımlılığı fiyatların daha yüksek olmasına ve tüketicinin cebinden daha fazla ödeme çıkmasına neden oluyordu. Dolayısıyla peşin parayla alışveriş yapmak en mantıklı olanı ancak günümüz koşullarında birçok tüketici geleceğinden yamiş olduğundan cebinde nakiti yok denecek kadar sınırlı ve akaryakıt alımına komisyon uygulaması yapılması bayilerin satışında hatırı sayılır oranlarda düşüşe sebep olur.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eger platslar %2 daha duserse yada dokar,cmtesi indirim var. Dusmezse haftaya kesin olucak...
    Aslinda suan bile dusurebilirler ama devlet sagolsun...

free-hifi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Köşe başındaki market tekel sigara satarken kart üstüne 1 lira koyup satıyor kim şikayet etti bunları hiç kimse ben pakette 50 kuruş kazanıyorum 30 kuruşu kart komisyonuna veriyorum. Kartla satış yapmıyorum desem bende senden yakıt almıyorum bir daha gelmem diyecek. Bu kadar net.

emresener - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı free-hifi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Köşe başındaki market tekel sigara satarken kart üstüne 1 lira koyup satıyor kim şikayet etti bunları hiç kimse ben pakette 50 kuruş kazanıyorum 30 kuruşu kart komisyonuna veriyorum. Kartla satış yapmıyorum desem bende senden yakıt almıyorum bir daha gelmem diyecek. Bu kadar net.
    Kullanıcılarda bu tavrı göstericek çok insan yok bence. şuan ülkede cebinde sigara parası dahil olmayan çok insan var.
    ay başı maaşı alıp karta yatıran sonra tekrar kartla dönmeye çalışanlar için 1 tl yada fark çok göze batmaz diye düşünüyorum şuanki ekonomide.

he kendim için ben kart kullanmayı bıraktım yaklaşık 2 aydır kredi kartları evde duruyorlar.

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu zamana kadar duyduğum en mantıklı bilinçli tüketici cümlesi. İstasyon yoneticisi olarak cok hosuma gitti
    kredim-kredi kartım yohh...keşş çalışırım.
    ayda 200tl benzin
    150-200tl mazot alırım
    ne gibi indirimleriniz var ))))))))

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    aynı konuyu geçen cuma bende değinmiştim...

kredi kartından komisyon alan meslektaşlarım sizede hayırlı cumalar diye.

keşş çalışıyorum.post yohh

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Yahu ben nakit kullanmıyorum, nakit sadece sayılardan ibaret hesabımdaki. Aylık gelirim X lira ise kartımdan X lira harcıyorum her ay da tamamını kapatıyorum. Hem Mil kazanıyorum uçak bileti için sürekli, hem de hesabımı biliyorum takibim altında. Neden nakit alayım yakıtımı...
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kuBar35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yahu ben nakit kullanmıyorum, nakit sadece sayılardan ibaret hesabımdaki. Aylık gelirim X lira ise kartımdan X lira harcıyorum her ay da tamamını kapatıyorum. Hem Mil kazanıyorum uçak bileti için sürekli, hem de hesabımı biliyorum takibim altında. Neden nakit alayım yakıtımı...
    İşte bunu demeye çalışıyorum, tüketici olarak hep bu şekilde bakıyoruz duruma, bakmak zorundayız. Bizlerin de böyle hesapları var

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ormanci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İşte bunu demeye çalışıyorum, tüketici olarak hep bu şekilde bakıyoruz duruma, bakmak zorundayız. Bizlerin de böyle hesapları var
    Ben de tüketici tarafında öyle bakıyorum, kart dönüyor dolduruyorum depoyu 40 gün vade kazanıyorum neredeyse.

Ama sistemi oturtayım her şeyi peşine döneceğim, cepte olmayan parayı harcıyoruz zaman zaman maalesef.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 konuk)