User Tag List

Sayfa 393/538 İlkİlk ... 293343383391392393394395403443493 ... SonSon
10222 sonuçtan 7.449 ile 7.467 arası

Konu: Benzİn zammi

exclusive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kar oranlarımız çok düştü maliyetler çok arttı birde üstüne kart komisyonları artınca işin içinden çıkılmaz hal aldı
    müşteri geliyor 1 su 1 gofrete kart çekiyor haklı da aldığı malı istediği gibi öder ama ay sonu bankaya ödenen komisyonlara bakınca insan üzülüyor
    zaten market ve oto yıkama olmasa işte o zaman kapat git

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı SerkanYazgan. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yoo gayette var, sizin kazancınız düşmüştür. Hala deli gibi para kazananlar var bu ülkede hemde ESNAF olarak.
    bu devirde deli gibi para kazananlar ne is yapiyor merak ettim bizde o sektorlerde yatirim yapalim, benim cevremde yok, tabi ulke de bizim cevremizden olusmuyor, bilgi verebilirsen sevinirim..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı onur_S Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu devirde deli gibi para kazananlar ne is yapiyor merak ettim bizde o sektorlerde yatirim yapalim, benim cevremde yok, tabi ulke de bizim cevremizden olusmuyor, bilgi verebilirsen sevinirim..
    bankası olabilir
    "gafleti, zılleti ve cehaleti tattık. sıra sefalette."

i-vtec07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    G.t yalama sektörü var hocam. İyide para var ama herkez yapamaz, sen ben yapamayız yani.. karakter meselesi. .

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben de tüketici tarafında öyle bakıyorum, kart dönüyor dolduruyorum depoyu 40 gün vade kazanıyorum neredeyse.

Ama sistemi oturtayım her şeyi peşine döneceğim, cepte olmayan parayı harcıyoruz zaman zaman maalesef.
    Aynen ben de bi türlü toplayamadım evlendiğimden beri Bir de çocuk mocuk offffff diyorum

hddsheriff - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Milli eğitim bakanlığına saz satıyorlar

SerkanYazgan. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yatırımla olmuyor bu işler, tanıdıkla oluyor. Adamın g.t kadar bilgisayar sarf malzeme dükkanı var yüzbinlerce liralık ihale almış. Ufak kasaplardan, yemekhanelerden bahsetmiyorum.

Malesef ki ticaret herkese gülmüyor, ya yürü diyecek ya da yalayacağın yeri iyi seçeceksin. Bu arada öyle en tepedekini yalamakla da olmuyor çoğu iş, çaycısına kadar yalatıyorlar Daha neler varda herneyse buraya yazılmıyor işte Kısaca sana bana göre işler değil, ben aç gezerim yine onların yaptığını yapamam, boyun eğmem.
    "Bu ülkede ilgililer bilgisiz, bilgililer de ilgisizdir."

free-hifi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mikelazi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kredim-kredi kartım yohh...keşş çalışırım.
    ayda 200tl benzin
    150-200tl mazot alırım
    ne gibi indirimleriniz var ))))))))
    100 tl 50 kuruş ) kart olursa Opet world 100 e 5 tl bak yine karta teşvik ettim )

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı SerkanYazgan. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yatırımla olmuyor bu işler, tanıdıkla oluyor. Adamın g.t kadar bilgisayar sarf malzeme dükkanı var yüzbinlerce liralık ihale almış. Ufak kasaplardan, yemekhanelerden bahsetmiyorum.

Malesef ki ticaret herkese gülmüyor, ya yürü diyecek ya da yalayacağın yeri iyi seçeceksin. Bu arada öyle en tepedekini yalamakla da olmuyor çoğu iş, çaycısına kadar yalatıyorlar Daha neler varda herneyse buraya yazılmıyor işte Kısaca sana bana göre işler değil, ben aç gezerim yine onların yaptığını yapamam, boyun eğmem.
    Devir zaten Allah kitap deyip haram yeme devri olmus , gunahlari boyunlarina

AhmetKadir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bir yanda kocaman petrol sirketleri diger yanda kocaman bankalar kendi aralarinda komisyon anlasmasini yapamiyorlar. Ihale donuyor dolasiyor yine vatandasa giriyor.
    Devletin memuru bi petrol sirketlerine mi ceza yaziyor? Herkesten para toplamanin bir yolunu bulmuş veya uydurmus. Vergi dilimi diye bir sacmalik cikarmis 6 ay zam verse sonraki 6 ay cok verdim diye geri kesmeye basliyor.
    Maasimin 3 te birini pesinen vergi veriyorum sonra yine vergi vererek alisveris yapiyorum. Ama benden zengin butun ozel sektor patronlari onu vergiden dus bunu sirketin ustune yaz diyip benden az vergi oduyor. Bi de burda biz teselli edicez
    Ex: '08 Legacy SportWagon

Next:
    '03 BMW E39 530i
    http://www.techturkey.com/forum/otom...ml#post8600936

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı AhmetKadir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir yanda kocaman petrol sirketleri diger yanda kocaman bankalar kendi aralarinda komisyon anlasmasini yapamiyorlar. Ihale donuyor dolasiyor yine vatandasa giriyor.
    Devletin memuru bi petrol sirketlerine mi ceza yaziyor? Herkesten para toplamanin bir yolunu bulmuş veya uydurmus. Vergi dilimi diye bir sacmalik cikarmis 6 ay zam verse sonraki 6 ay cok verdim diye geri kesmeye basliyor.
    Maasimin 3 te birini pesinen vergi veriyorum sonra yine vergi vererek alisveris yapiyorum. Ama benden zengin butun ozel sektor patronlari onu vergiden dus bunu sirketin ustune yaz diyip benden az vergi oduyor. Bi de burda biz teselli edicez
    Vergi dilimi mantıksız değil aslında vergi adaleti olsa,

Mantık şu orada, vergi kazaca oranla alınır, az kazanandan az çok kazanandan çok.

Ama gel gelelim 500 binlik audiye binen doktorların avukatların vergi levhaları matrahsız oluyor çoğu zaman.

Kimse de sormuyor kardeş sen kazanmamışsın ama bu evi arabayı nasıl aldın ?

Önerim şu, ülkede komple nakit ile ticareti kaldıracaksın, dolaşan parayı kredi kartı / debit kart türevleri ile dolaşımda kayıt altına alacaksın.

Sonra da adamın geliri 10bin aylık haracması 20 bin ise gel bakalım sen bu parayı nereden buldun diyeceksin.

Kayıt kuyudat olmayan yerde ne düzen olur ne başarı. Bordrolular sistemin yükünü taşır böyle.

Sene başı aldığım maaş ile sene sonu aldığım maaş arasında 500 tl fark var yazık ya.

AhmetKadir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Vergi dilimi mantıksız değil aslında vergi adaleti olsa,

Mantık şu orada, vergi kazaca oranla alınır, az kazanandan az çok kazanandan çok.

Ama gel gelelim 500 binlik audiye binen doktorların avukatların vergi levhaları matrahsız oluyor çoğu zaman.

Kimse de sormuyor kardeş sen kazanmamışsın ama bu evi arabayı nasıl aldın ?

Önerim şu, ülkede komple nakit ile ticareti kaldıracaksın, dolaşan parayı kredi kartı / debit kart türevleri ile dolaşımda kayıt altına alacaksın.

Sonra da adamın geliri 10bin aylık haracması 20 bin ise gel bakalım sen bu parayı nereden buldun diyeceksin.

Kayıt kuyudat olmayan yerde ne düzen olur ne başarı. Bordrolular sistemin yükünü taşır böyle.

Sene başı aldığım maaş ile sene sonu aldığım maaş arasında 500 tl fark var yazık ya.
    Kastettigim bu yani devlet tuttugunu goturuyor. Memuru yillardir benzinlikleri bikac yildir...
    Ex: '08 Legacy SportWagon

Next:
    '03 BMW E39 530i
    http://www.techturkey.com/forum/otom...ml#post8600936

UG-090 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Brent petrol, dolar kuru ve ürün fiyatlarının eş zamanlı olarak düşmesi, akaryakıt fiyatlarına indirim olarak yansıyacak. Salı ya da en geç çarşamba günü benzinde 13-18 kuruş aralığında bir indirim hesaplanıyor. Motorinde de 15-20 kuruş indirim bekleniyor.
    Ancak, motorinde, devletin litre başına eşel mobil uygulaması gereği Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) alacağı halen 27 kuruş. İndirime konu olacak tutar kadar motorindeki ÖTV artırılacak. Bu nedenle motorinde pompa fiyatı değişmeyecek. ÖTV'nin sıfırlanmasının ardından benzinde olduğu gibi motorinde de indirim yapılacak.
    Trust me I'm an Engineer

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eksık kopyalamıssın,dogrusunu yazayım. Pazartesı geve yaklasık 15krs ındırım var benzınde ve pompaya yansıyacak. Mazot da ıse 23krs cıvarı ındırım var fakat otve ye eklenıcegı ıcın pompaya yansımayacak.
    Ancak mazotda ındırım yapılabılmesı ıcın doların bu sevıyeden asagı kapatması ve platsların %1.5 daha dusmesı halınde pompaya 4-5krs ındırım olarak yansıyacak mazot da....
    Bunu yollarsan daha dogru olur.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Desenize abi benzin motorin eşit Dizelciler ne zaman sevinecek bizide görün

UG-090 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 997TT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eksık kopyalamıssın,dogrusunu yazayım. Pazartesı geve yaklasık 15krs ındırım var benzınde ve pompaya yansıyacak. Mazot da ıse 23krs cıvarı ındırım var fakat otve ye eklenıcegı ıcın pompaya yansımayacak.
    Ancak mazotda ındırım yapılabılmesı ıcın doların bu sevıyeden asagı kapatması ve platsların %1.5 daha dusmesı halınde pompaya 4-5krs ındırım olarak yansıyacak mazot da....
    Bunu yollarsan daha dogru olur.
    Salı en geç çarşamba günü yazıyor okuduğum yerde.
    Eksik kopyalamışsın diye bir şey yok , bende ki bilgi de salı çarşamba değil pazartesi gelecek dersin sorun çözülür.
    Trust me I'm an Engineer

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    37 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    pzt motorın benzın esıtlenıyor mu yanı
    c2vts/yrvturbo/cliors/cliors/208gt
    s2k/3000gt/tomcat/tt225/g37s
    600fa/600rr/agustaf4/vfr1200f/800x/1199s pani
    cbr250/tricity/x10/duke390
    meganeII/clioIII/159/puntoevo/auris/meg coupe/taigo

painkller - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hayır bizim burda karbüratörlüler az yakıcam diye arabayı azer bülbüle çevirdiler, ona yanıyorum.
    TR - B13

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı UG-090 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Salı en geç çarşamba günü yazıyor okuduğum yerde.
    Eksik kopyalamışsın diye bir şey yok , bende ki bilgi de salı çarşamba değil pazartesi gelecek dersin sorun çözülür.
    Verdıgın rakamlar da yanlıs.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)